МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Російське газове лоббі впливало на політику Польщі?

01/03/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Таке припущення можна зробити з інтерв"ю голови польського уряду, уривки з якого оприлюднив УНІАН.

Прем'єр-міністр Польщі Казімєж МАРЦИНКЕВИЧ заявляє, що проводяться переговори щодо додаткових поставок до Польщі газу з північного і східного напрямку, але не з Росії. Про це польський прем'єр заявив сьогодні у радіоефірі.

За його словами, диверсифікацію енергоносіїв необхідно проводити, виходячи з економічних чинників. "Кошти, які можемо втратити з приводу факту "гри" газом через дії монополістів, набагато більші, ніж кошти диверсифікації", - вважає К.МАРЦИНКЕВИЧ.

Водночас глава польського уряду запевнив, що диверсифікація енергетичної сировини до Польщі не позначиться негативно на відносини Польщі та Росії.

"Лише диверсифікація сприятиме тому, що наші відносини з Росією, в тому числі економічні, будуть поліпшуватися, і лише тоді буде здорова ситуація, коли Росія не буде монополістом у постачанні газу і нафти. Ми не хочемо відмовитися від цих поставок, бо і газ, і нафта звідти є відносно дешеві, для Польщі це добре, але це добре тільки тоді, коли ми будемо мати також інші енергетичні джерела", - цитує слова К.МАРЦИНКЕВИЧА Польське агентство преси.

К.МАРЦИНКЕВИЧ також зазначив, що необхідно проаналізувати, в тому числі і не вигідні для Польщі умови співпраці з росіянами у питаннях енергоносіїв, які було підписано протягом минулих років. Він нагадав, що свого часу лівий уряд в Польщі під головуванням Лешека МІЛЛЕРА не підписав контракту про поставки газу з Норвегії: "Був норвезький контракт, сьогодні ми мали б вже газопровід з Норвегії, який йшов би до Польщі. Мали б газ, незалежно від того, що робиться на Сході. На жаль, ця угода одним з минулих урядів була ліквідована, рішення не було прийнято. Подібне ставлення наших попередників є неприпустимим", - сказав К.МАРЦИНКЕВИЧ. (Угоду про поставки газу з Норвегії підготував до підписання уряд Єжи БУЗКА, але його наступник Л.МІЛЛЕР відмовився від цього проекту, мотивуючи, що він невигідний з точки зору витрат. Тоді планувалося прокласти газопровід по дну Балтійського моря з Норвегії до Польщі. І якби цей проект було реалізовано, то Росія не змогла б побудувати свій обхідний газопровід по дну Балтійського моря - УНІАН).

Він також звернув увагу на відсутність належних інвестицій на розробку власних родовищ газу і піддав критиці дії попередньої влади у Польщі щодо цього.

Щодо диверсифікації шляхів постачання газу, К.МАРЦИНКЕВИЧ запевнив: "Ми розпочали розмови як на так званому північному напрямку, так і на східному напрямку, але не російському, а ще більш віддаленому. Я думаю, що найближчим часом побудуємо також газопорт для скрапленого газу", - зазначив польський прем'єр.

Джерело: UNIAN


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua