МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Підправлене розуміння інфи про газову угоду +

01/05/2006 | Shooter
Принаймі, моє ;)
+ ще цікава інфа, на яку чомусь ніхто не звернув увагу.

***************************************

Щодо газового балансу України:

є три джерела газу:
1) власний видобуток, що складає порядку 20 млрд. кубометрів,
2) туркменський газ, що складає близько 23-25 млрд. кубометрів і який буде коштувати 85 на укр-рос бугрі в першій половині-2006 та 95 в другій половині-2006
3) газ "Росукренерго", що буде складати близько 32 млрд. кубометрів (і який заручено коштуватиме 95 на згаданому бугрі в першій половині-2006 року (якщо угода...ну Ви зрозуміли :) ) )

**************************************

НАК "Нафтогаз України" розробила техніко-економічне обґрунтування будівництва на березі Чорного моря LNG-терміналу потужністю 20 млрд. куб. м.

"Сьогодні ми вже закінчили техніко-економічне обґрунтування будівництва терміналу зрідженого природного газу на Чорному морі... це те альтернативне джерело, над якими "Нафтогаз України" дуже інтенсивно працює", - сказав голова правління "Нафтогазу" Олексій Івченко в ефірі 5 каналу в середу ввечері.

Він повідомив, що період спорудження LNG-терміналу складе 3 роки (дві черги потужністю по 10 млрд. куб. м).

Глава правління "Нафтогазу" підкреслив, що в результаті спорудження такого об'єкту Україна одержить "абсолютно реальну альтернативу, диверсифіковане джерело постачання природного газу в країну".

***********************************

Україна продовжить наполягати на розширенні кола учасників ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" (ГТК)

Про це повідомив міністр палива й енергетики України, голова ради учасників ГТК Іван Плачков в ефірі Першого національного каналу в середу ввечері.

"Ми розглянемо питання про залучення до участі в консорціумі країн, що мають ресурси газу, і європейських країн - великих споживачів газу", - прокоментував він майбутню зустріч учасників консорціуму.

Плачков також повідомив, що українська сторона на наступних зборах учасників ГТК буде піднімати питання "спільної роботи по українських підземних сховищах газу".

Будівництво ділянки Богородчани - Ужгород почнеться 1 лютого 2006 року, уточнив міністр.

ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" створено на паритетних началах НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" у 2002 році. Статутний капітал ГТК складає 186,55 млн. грн.

Газопровід Богородчани - Ужгород, довжиною 240 км, є частиною магістрального газопроводу Новопсков (Росія) - Ужгород (Україна). Його проектна потужність - 19 млрд. куб. м газу на рік, вартість проекту - близько $560 млн.

Відповіді

 • 2006.01.05 | 123

  Re: Підправлене розуміння інфи про газову угоду +

  Shooter пише:
  > Принаймі, моє ;)
  > + ще цікава інфа, на яку чомусь ніхто не звернув увагу.
  >
  > ***************************************
  >
  > Щодо газового балансу України:
  >
  > є три джерела газу:
  > 1) власний видобуток, що складає порядку 20 млрд. кубометрів,
  > 2) туркменський газ, що складає близько 23-25 млрд. кубометрів і який буде коштувати 85 на укр-рос бугрі в першій половині-2006 та 95 в другій половині-2006
  > 3) газ "Росукренерго", що буде складати близько 32 млрд. кубометрів (і який заручено коштуватиме 95 на згаданому бугрі в першій половині-2006 року (якщо угода...ну Ви зрозуміли :) ) )


  Це баланс на 2006 рік. Добре якщо вже була угода з РУЕ про транспортування туркменського газу на друге півріччя. Тоді ми цей газ, мабуть, отримаємо - і не буде потреби закупати газ в РУЕ за божевільними цінами.

  Але у 2007 році туркменського газу вже не буде - Газпром його весь викупив. У нас не буде нічого - окрім монополіста РУЕ.

  > **************************************
  >
  > НАК "Нафтогаз України" розробила техніко-економічне обґрунтування будівництва на березі Чорного моря LNG-терміналу потужністю 20 млрд. куб. м.
  >
  > "Сьогодні ми вже закінчили техніко-економічне обґрунтування будівництва терміналу зрідженого природного газу на Чорному морі... це те альтернативне джерело, над якими "Нафтогаз України" дуже інтенсивно працює", - сказав голова правління "Нафтогазу" Олексій Івченко в ефірі 5 каналу в середу ввечері.
  >
  > Він повідомив, що період спорудження LNG-терміналу складе 3 роки (дві черги потужністю по 10 млрд. куб. м).
  >
  > Глава правління "Нафтогазу" підкреслив, що в результаті спорудження такого об'єкту Україна одержить "абсолютно реальну альтернативу, диверсифіковане джерело постачання природного газу в країну".

  Чудово. Це означає, що ми у 2009-2010 році ми зможемо чверть нашого балансу купити не у РУЕ, а у когось ще. За скільки - не відомо. Думаю, це буде співзіставно з 230 доларів (інакше б Європа не купувала в Росії газ за 250). Ще чверть ми добудемо самі. А половину балансу купуватимемо у РУЕ за їхніми монопольними цінами. А до 2009-2010 ми купуватимемо у них 3/4 балансу.

  > ***********************************
  >
  > Україна продовжить наполягати на розширенні кола учасників ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" (ГТК)
  >
  > Про це повідомив міністр палива й енергетики України, голова ради учасників ГТК Іван Плачков в ефірі Першого національного каналу в середу ввечері.
  >
  > "Ми розглянемо питання про залучення до участі в консорціумі країн, що мають ресурси газу, і європейських країн - великих споживачів газу", - прокоментував він майбутню зустріч учасників консорціуму.
  >
  > Плачков також повідомив, що українська сторона на наступних зборах учасників ГТК буде піднімати питання "спільної роботи по українських підземних сховищах газу".
  >
  > Будівництво ділянки Богородчани - Ужгород почнеться 1 лютого 2006 року, уточнив міністр.
  >
  > ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" створено на паритетних началах НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" у 2002 році. Статутний капітал ГТК складає 186,55 млн. грн.
  >
  > Газопровід Богородчани - Ужгород, довжиною 240 км, є частиною магістрального газопроводу Новопсков (Росія) - Ужгород (Україна). Його проектна потужність - 19 млрд. куб. м газу на рік, вартість проекту - близько $560 млн.

  Ну а ці всі консорціуми до фєні - бо на 5 років все одно ціна на транзит фіксована, і Нафтогаз (чи його правонаступник, якщо такий буде - консорціум чи ще хто) буде її блюсти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.05 | Shooter

   Re: Підправлене розуміння інфи про газову угоду +

   123 пише:
   > Shooter пише:
   > > Принаймі, моє ;)
   > > + ще цікава інфа, на яку чомусь ніхто не звернув увагу.
   > >
   > > ***************************************
   > >
   > > Щодо газового балансу України:
   > >
   > > є три джерела газу:
   > > 1) власний видобуток, що складає порядку 20 млрд. кубометрів,
   > > 2) туркменський газ, що складає близько 23-25 млрд. кубометрів і який буде коштувати 85 на укр-рос бугрі в першій половині-2006 та 95 в другій половині-2006
   > > 3) газ "Росукренерго", що буде складати близько 32 млрд. кубометрів (і який заручено коштуватиме 95 на згаданому бугрі в першій половині-2006 року (якщо угода...ну Ви зрозуміли :) ) )
   >
   >
   > Це баланс на 2006 рік. Добре якщо вже була угода з РУЕ про транспортування туркменського газу на друге півріччя. Тоді ми цей газ, мабуть, отримаємо - і не буде потреби закупати газ в РУЕ за божевільними цінами.

   Гм...тут же ж дехто стверджує, що ціна на транспорт є зафіксована в угоді на 5 років, ні? ;)

   > Але у 2007 році туркменського газу вже не буде - Газпром його весь викупив. У нас не буде нічого - окрім монополіста РУЕ.

   У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.

   > > **************************************
   > >
   > > НАК "Нафтогаз України" розробила техніко-економічне обґрунтування будівництва на березі Чорного моря LNG-терміналу потужністю 20 млрд. куб. м.
   > >
   > > "Сьогодні ми вже закінчили техніко-економічне обґрунтування будівництва терміналу зрідженого природного газу на Чорному морі... це те альтернативне джерело, над якими "Нафтогаз України" дуже інтенсивно працює", - сказав голова правління "Нафтогазу" Олексій Івченко в ефірі 5 каналу в середу ввечері.
   > >
   > > Він повідомив, що період спорудження LNG-терміналу складе 3 роки (дві черги потужністю по 10 млрд. куб. м).
   > >
   > > Глава правління "Нафтогазу" підкреслив, що в результаті спорудження такого об'єкту Україна одержить "абсолютно реальну альтернативу, диверсифіковане джерело постачання природного газу в країну".
   >
   > Чудово. Це означає, що ми у 2009-2010 році ми зможемо чверть нашого балансу купити не у РУЕ, а у когось ще. За скільки - не відомо. Думаю, це буде співзіставно з 230 доларів (інакше б Європа не купувала в Росії газ за 250). Ще чверть ми добудемо самі. А половину балансу купуватимемо у РУЕ за їхніми монопольними цінами. А до 2009-2010 ми купуватимемо у них 3/4 балансу.

   По-перше, Європа сама ще не має відповідних потужностей LPG-терміналів.
   По-друге, сталося вже те, що мало статися давно: Україна перейшла на ринкові ціни на газ. Думаю, це плюс.

   > > ***********************************
   > >
   > > Україна продовжить наполягати на розширенні кола учасників ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" (ГТК)
   > >
   > > Про це повідомив міністр палива й енергетики України, голова ради учасників ГТК Іван Плачков в ефірі Першого національного каналу в середу ввечері.
   > >
   > > "Ми розглянемо питання про залучення до участі в консорціумі країн, що мають ресурси газу, і європейських країн - великих споживачів газу", - прокоментував він майбутню зустріч учасників консорціуму.
   > >
   > > Плачков також повідомив, що українська сторона на наступних зборах учасників ГТК буде піднімати питання "спільної роботи по українських підземних сховищах газу".
   > >
   > > Будівництво ділянки Богородчани - Ужгород почнеться 1 лютого 2006 року, уточнив міністр.
   > >
   > > ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України" створено на паритетних началах НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" у 2002 році. Статутний капітал ГТК складає 186,55 млн. грн.
   > >
   > > Газопровід Богородчани - Ужгород, довжиною 240 км, є частиною магістрального газопроводу Новопсков (Росія) - Ужгород (Україна). Його проектна потужність - 19 млрд. куб. м газу на рік, вартість проекту - близько $560 млн.
   >
   > Ну а ці всі консорціуми до фєні - бо на 5 років все одно ціна на транзит фіксована, і Нафтогаз (чи його правонаступник, якщо такий буде - консорціум чи ще хто) буде її блюсти.

   Ще раз: якщо угода - оригінал, то ціна на імпортний газ для України та транзиту - ПРЯМО ПОВ'ЯЗАНІ. Бо якщо сторони не дідуть, скажімо, взаємної згоди по ціні на газ для України - потрібно буде писати нову угоду.

   Щодо самої угоди. Ризикну висловити припущення, що це є "передугода". І що всі "принципові та калкулятивні" нюанси будуть описані "в додатках чи ширшій" угоді.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.05 | Englishman

    Re: Підправлене розуміння інфи про газову угоду +


    > У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.


    Навряд чи один до одного. Бо в Росії буде транзит за 1.6, який змінити можна лише за взаємною згодою, а в нас- нічого. Росукренерго може запропонувати 250, і ми можемо "не погодитись", якщо знайдемо кращі варіанти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.05 | Shooter

     Re: Підправлене розуміння інфи про газову угоду +

     Englishman пише:
     >
     > > У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.
     >
     >
     > Навряд чи один до одного. Бо в Росії буде транзит за 1.6, який змінити можна лише за взаємною згодою, а в нас- нічого. Росукренерго може запропонувати 250, і ми можемо "не погодитись", якщо знайдемо кращі варіанти.


     Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?

     РУЄ однозначно не може диктувати ціну.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.05 | 123

      Ви дивний

      Shooter пише:
      > Englishman пише:
      > >
      > > > У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.
      > >
      > >
      > > Навряд чи один до одного. Бо в Росії буде транзит за 1.6, який змінити можна лише за взаємною згодою, а в нас- нічого. Росукренерго може запропонувати 250, і ми можемо "не погодитись", якщо знайдемо кращі варіанти.
      >
      >
      > Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?
      >
      > РУЄ однозначно не може диктувати ціну.

      Угода не передбачає зобов*язань для нас купити весь цей газ :). Ми вільні його купити стільки, скільки нам надо - до 58 млрд. Якщо микупимо 40 млрд - угода не припинить діять? А якщо 30? А якщо 1? А якщо 10 млн? А якщо чайну ложку? А якщо 0 - то те саме.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.05 | Shooter

       хех :)

       123 пише:
       > Shooter пише:
       > > Englishman пише:
       > > >
       > > > > У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.
       > > >
       > > >
       > > > Навряд чи один до одного. Бо в Росії буде транзит за 1.6, який змінити можна лише за взаємною згодою, а в нас- нічого. Росукренерго може запропонувати 250, і ми можемо "не погодитись", якщо знайдемо кращі варіанти.
       > >
       > >
       > > Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?
       > >
       > > РУЄ однозначно не може диктувати ціну.
       >
       > Угода не передбачає зобов*язань для нас купити весь цей газ :). Ми вільні його купити стільки, скільки нам надо - до 58 млрд. Якщо микупимо 40 млрд - угода не припинить діять? А якщо 30? А якщо 1? А якщо 10 млн? А якщо чайну ложку? А якщо 0 - то те саме.

       пардон, але швидше Ви

       якщо угода не передбачає, що ми повинні викупити весь газ в РУЕ - то в чім печаль? :)

       сума сумарум:

       середньозважена ціна газу в сусідніх країн - 150-160 УСД. Ми платимо (хай буде в 1996 тільки) по 95. Що Вам не подобається? саме?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.01.05 | 123

        Re: хех :)

        Shooter пише:
        > 123 пише:
        > > Shooter пише:
        > > > Englishman пише:
        > > > >
        > > > > > У нас буде ситуація, абсолютно адекватна передноворічній цього року. Один до одного. З таким же самим потенційним її рішенням. Сьогодні - це 85-95 по імпорту замість 230-250.
        > > > >
        > > > >
        > > > > Навряд чи один до одного. Бо в Росії буде транзит за 1.6, який змінити можна лише за взаємною згодою, а в нас- нічого. Росукренерго може запропонувати 250, і ми можемо "не погодитись", якщо знайдемо кращі варіанти.
        > > >
        > > >
        > > > Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?
        > > >
        > > > РУЄ однозначно не може диктувати ціну.
        > >
        > > Угода не передбачає зобов*язань для нас купити весь цей газ :). Ми вільні його купити стільки, скільки нам надо - до 58 млрд. Якщо микупимо 40 млрд - угода не припинить діять? А якщо 30? А якщо 1? А якщо 10 млн? А якщо чайну ложку? А якщо 0 - то те саме.
        >
        > пардон, але швидше Ви
        >
        > якщо угода не передбачає, що ми повинні викупити весь газ в РУЕ - то в чім печаль? :)

        У тім, що коли ми купимо 0 - угода діятиме так само. Тобто наші зобов*язання по ціні транзиту діють незалежно від того, чи ми купимо газ в РУЕ, чи ні.

        > сума сумарум:
        >
        > середньозважена ціна газу в сусідніх країн - 150-160 УСД. Ми платимо (хай буде в 1996 тільки) по 95. Що Вам не подобається? саме?

        Я ж казав кілька разів. Три речі:

        1. Віддали козир при торгівлі за ціну на газ, що зветься "ціна на транзит" - бо зафіксували його на 5 років наперед. Тоді як вже у 2007 році ціна на газ диктуватиметься РУЕ.

        2. Віддали козир, що зветься Додаток №4. Не підписуючи нову угоди, ми могли шантажувати росіян цим додатком - бо він продовжував діяти. Діяла ще 4 роки його формула "50 за газ - 1,09 за транзит". Встановивши на 5 років вперед фіксовану ціну на транзит, ця формула і Додаток №4 зруйновано.

        3. Не подобається брехня Івченка (Ви ще не чули, що він казав на П*ятому) і відверті маніпуляції з боку Єханурова і Плачкова.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.05 | Shooter

         Re: хех :)


         > > > > Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?
         > > > >
         > > > > РУЄ однозначно не може диктувати ціну.
         > > >
         > > > Угода не передбачає зобов*язань для нас купити весь цей газ :). Ми вільні його купити стільки, скільки нам надо - до 58 млрд. Якщо микупимо 40 млрд - угода не припинить діять? А якщо 30? А якщо 1? А якщо 10 млн? А якщо чайну ложку? А якщо 0 - то те саме.
         > >
         > > пардон, але швидше Ви
         > >
         > > якщо угода не передбачає, що ми повинні викупити весь газ в РУЕ - то в чім печаль? :)
         >
         > У тім, що коли ми купимо 0 - угода діятиме так само. Тобто наші зобов*язання по ціні транзиту діють незалежно від того, чи ми купимо газ в РУЕ, чи ні.

         Ні. Згідно угоди РУЕ зобов'язане постачати обумовлені об'єми газу в Україну. Немає угоди про ціну - берем по старій ціні. Або забираєм задурно в Газпрому ;)

         Реально є неможливим заставити Україну погодитися на ціну РУЕ без негативних наслідків для Газпрому та РУЕ.

         > > сума сумарум:
         > >
         > > середньозважена ціна газу в сусідніх країн - 150-160 УСД. Ми платимо (хай буде в 1996 тільки) по 95. Що Вам не подобається? саме?
         >
         > Я ж казав кілька разів. Три речі:
         >
         > 1. Віддали козир при торгівлі за ціну на газ, що зветься "ціна на транзит" - бо зафіксували його на 5 років наперед. Тоді як вже у 2007 році ціна на газ диктуватиметься РУЕ.

         Ні, ні і ще раз ні - див. вище. "Диктат" приведе до повторення ситуації кінця минулого року.

         > 2. Віддали козир, що зветься Додаток №4. Не підписуючи нову угоди, ми могли шантажувати росіян цим додатком - бо він продовжував діяти. Діяла ще 4 роки його формула "50 за газ - 1,09 за транзит". Встановивши на 5 років вперед фіксовану ціну на транзит, ця формула і Додаток №4 зруйновано.

         див. тут:

         http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1136485016&first=1136485632&last=1136472528

         + ще донедавна діяла формула "за таку формулу - бабки в приватні кишені" (ще й попри РУЕ)

         > 3. Не подобається брехня Івченка (Ви ще не чули, що він казав на П*ятому) і відверті маніпуляції з боку Єханурова і Плачкова.

         Ще раз - не видавайте Ваше невірне розуміння слів Івченка за його брехню.

         і дивіться на есенцію КОМПРОМІСНОЇ угоди по газу.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.01.05 | 123

          Re: хех :)

          Shooter пише:
          >
          > > > > > Гм...якщо "коммон аккорд" передбачений в угоді (по ціні на газ) і відсутній в реаліях - що стається з угодою, як Ви вважаєте?
          > > > > >
          > > > > > РУЄ однозначно не може диктувати ціну.
          > > > >
          > > > > Угода не передбачає зобов*язань для нас купити весь цей газ :). Ми вільні його купити стільки, скільки нам надо - до 58 млрд. Якщо микупимо 40 млрд - угода не припинить діять? А якщо 30? А якщо 1? А якщо 10 млн? А якщо чайну ложку? А якщо 0 - то те саме.
          > > >
          > > > пардон, але швидше Ви
          > > >
          > > > якщо угода не передбачає, що ми повинні викупити весь газ в РУЕ - то в чім печаль? :)
          > >
          > > У тім, що коли ми купимо 0 - угода діятиме так само. Тобто наші зобов*язання по ціні транзиту діють незалежно від того, чи ми купимо газ в РУЕ, чи ні.
          >
          > Ні. Згідно угоди РУЕ зобов'язане постачати обумовлені об'єми газу в Україну.

          Нема такого зобов*язання. Там є зобов*язання сформувати для РУЕ баланс газу для продажу новому СП, у розмірах до 58 млрд. При цьому РУЕ не є монополістом. Ми можемо у них нічого не купувати - якщо десь нам купити вигідніше. Або купити в них не 58 млрд, а лище 50, 40, 20 чи 5 млн, чи 0. Це нічого не змінює.

          > > Я ж казав кілька разів. Три речі:
          > >
          > > 1. Віддали козир при торгівлі за ціну на газ, що зветься "ціна на транзит" - бо зафіксували його на 5 років наперед. Тоді як вже у 2007 році ціна на газ диктуватиметься РУЕ.
          >
          > Ні, ні і ще раз ні - див. вище. "Диктат" приведе до повторення ситуації кінця минулого року.

          Так, так, так, так. Див. вище.

          І ситуації такої не буде - в цьому й проблема. Тоді ми вдавали, що беремо з труби туркменський газ -- тепер (з 2007) його не буде. Тоді ми казали, що братимемо (якщо похолодає) російський газ з труби - як плату за транзит відповідно до Додатку № 4. Тепер такого не буде - Додаток №4 зруйновано.

          > > 2. Віддали козир, що зветься Додаток №4. Не підписуючи нову угоди, ми могли шантажувати росіян цим додатком - бо він продовжував діяти. Діяла ще 4 роки його формула "50 за газ - 1,09 за транзит". Встановивши на 5 років вперед фіксовану ціну на транзит, ця формула і Додаток №4 зруйновано.
          >
          > див. тут:
          >
          > http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1136485016&first=1136485632&last=1136472528
          >
          > + ще донедавна діяла формула "за таку формулу - бабки в приватні кишені" (ще й попри РУЕ)
          >
          > > 3. Не подобається брехня Івченка (Ви ще не чули, що він казав на П*ятому) і відверті маніпуляції з боку Єханурова і Плачкова.
          >
          > Ще раз - не видавайте Ваше невірне розуміння слів Івченка за його брехню.

          Лишимося кожний при своєму. Відзначу лише - що всі (включно з Вами) зрозуміли його так само, як і я.
 • 2006.01.05 | AK

  Ого! Вони ще частину території у нас відхопили!

  > Новопсков (Росія)
  А ще недавно був Луганської області України ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua