МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Політреформа

01/09/2006 | Алан
08 січня 2006 р. на Центральному майдані м.Черкаси відбувся малолюдний мітинг, з’ініційований громадськими організаціями: об’єднанням виборців “Черкащині – серце і розум!” (голова – П.М.Похнатюк) та Черкаським обл.комітетом солдатських матерів (голова – С.С.Касьян). Організатори знали, що в святкові дні їм важко буде зібрати значну кількість учасників акції, але з огляду на важливість піднятої проблеми відкладати акцію не стали.
Ще напередодні, демонструючи на майдані гасло: «Зупинити руйнівну “політреформу” = політавантюру!», прибічники президентсько-парламентського устрою держави вислуховували думки пересічних громадян і відзначили, що більшість черкасьців не підтримують таке різьке обмеження повноважень найвищої виконавчої влади. Але нажаль, ця більшість не змогла згуртуватися задля відповіді на виклик політичних авантюристів, і згуртувати їх навіть не спробували про-президентські партії та блоки. І справді, ініціятива проведення цієї акції вийшла від людей, що не належать до будь-яких виборчих блоків і які справді не виконують чийогось політичного замовлення (бо вищеозначені блоки навіть і не додумалися б щось таке комусь замовляти...).
Ось текст Резолюції, схваленої учасниками мітингу:
Резолюція з вимогою: “Зупинити дію руйнівної “політреформи!”
Учасники мітингу – патріотично настроєні черкасьці – з тривогою відзначають, що тяжка ситуація, в якій ще в передріздвяні дні опинилася наша держава, значною мірою спричинена впровадженням у дію змін до Конституції України. Адже російські газові монополісти добре знали, що розпочинати економічний тиск на Україну найдоцільніше буде тоді, коли владні повноваження Президента України будуть максимально послаблені. І це – лише перші негативні наслідки ”політреформи”.
Сутність самої ”політреформи” полягає не стільки в зміні статусу народних депутатів (імперативність мандату), скільки в руйнуванні здорового балансу повноважень Президента й Верховної Ради. Бо відповідно до Закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 р. № 2222-ІV, що набув чинности 1 січня ц.р. виправлені Статті 83,85,87 та 114 нашої Конституції визначають, що Президент вже не може відповідально внести на затвердження ВРУ ту кандидатуру на посаду Прем’єр-міністра, яку сам вважатиме за доцільне виходячи з конкретної ситуації та потреб нашого суспільства, а натомість лише механічно мусить вносити лише ту кандидатуру, яку пропонуватиме парламентська коаліція. Навіть міністрів оборони й закордонних справ Президент уже не призначатиме своїм Указом, а може лише вносити їхні кандидатури до Верховної Ради. А кандидатуру міністра внутрішніх справ, у числі інших міністрів, пропонуватимуть депутати взагалі без жодного впливу Президента.
Це відбуватиметься в нинішніх умовах, коли не тільки посади міністра оборони, міністрів внутрішніх і закордонних справ ніяк не можуть бути предметами політичного торгу в ВРУ. Бо й посада міністра освіти та науки України нині мала б бути цілком підконтрольною Президентові. Адже освіта й наука, як і оборона та правопорядок, не повинні залежати від політичної виборчої кон’юнктури, а мають спиратися на відповідальність і досвід найвищої виконавчої влади.
В нашій державі сьогодні триває цілком непевна політична ситуація, коли з існуючих партій і блоків більшість виборців не довіряють жодній з цих політичних сил. Майже всі блоки й партії є нещодавно утворені й ще не накопичили достатнього досвіду й кадрів для того, щоб прийняти на себе таку цілковиту відповідальність за долю держави. Свою виборчу компанію вони й зараз будують здебільшого на критиці чинної влади та на гучних вимогах. В цих умовах запровадження горезвісної ”політреформи” виглядає як цілковита політична авантюра, дію якої слід негайно зупинити.
Тому учасники цього мітингу звертаються до тих партій і блоків та до всіх тих свідомих громадян, які не відвернулися від нашого Президента й не зрадили його в цю важку годину,- з закликом:
- зорганізуйте велике народне віче в кожній області,
- проведіть належне роз’яснення в народі, і нарешті
- відновіть памаранчовий Майдан,- але вже проти Верховної Ради, і так домагаймося скасування або бодай перенесення в часі не менш як на 3 роки дії вищеозначених змін до Конституції!
З Різдвом Христовим! З майбутньою перемогою!

Відповіді



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".