МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

5-й канал запросив Тимошенко на сьогодні.

01/09/2006 | Майдан
Повідомлення Прес-служби «5 каналу»
=====================================

"5 канал" є таким, який має вже сталі демократичні традиції та високо цінує своє ім’я каналу ЧЕСНИХ НОВИН.

Для нас є неприпустим маніпулювання інформацією та звинувачення у заангажованості чи впровадженні цензури.

Тому були прикро вражені заявою прес-секретаря Юлії Тимошенко пана Віталія Чепіноги, котрий стверджує, що пані Тимошенко не було допущено до ефіру на "5 каналі".

Справа в тім, що формат програми «Час пік», яка є спільним проектом 5 каналу та радіо «Свобода»  передбачає обговорення резонансних тем тижня у дебатній студії за участі двох сторін.

На превеликий жаль за півтори години до ефіру з’ясувалося, що програма, фактично, не готова, позаяк у студії окрім ведучого, передбачалася наявність тільки Юлії Тимошенко.

В контексті подій тижня та прес-конференції Юлії Тимошенко, яку не оминув своєю увагою 5-ий канал (та й не міг цього зробити), позиція лідерки БЮТ була цілком зрозумілою.

Відсутність опонента перетворила б програму на передвиборну трибуну для проголошення власної позиції, що можна трактувати як агітацію.
*В законі про внесення змін про вибори від 07.07.2005 (набрав чинності 1.10.05) в ст..71 ч.6 чітко сказано, що засобам масової інформації під час виборчого процесу у своїх матеріалах і передачах, не обумовлених угодами, забороняється агітувати за або проти партій (блоків), надавати їм перевагу в будь-якій формі.

Через наведене вище, було ухвалено рішення зняти програму з ефіру.
Вже після того, буквально за півгодини до ефіру, з’ясувалося, що участь у програмі і тільки у  телефонному режимі може прийняти голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко.

Тобто технологічно відновити вихід програми не було можливим.
У відповідності до редакційної політики 5 каналу – «каналу чесних новин» ми вважаємо своїм професійним обов’язком висвітлювати події виважено та збалансовано.

На тлі «газової кризи» між Україною та Росією, яку, останнім часом активно почали використовувати українські політики у власних політичних цілях, ми вважали і вважаємо, що повну та цілісну картину може забезпечити лише присутність двох точок зору в ефірі.

Більш того, Ю.В.Тимошенко не є чинним учасником переговорного процесу і усі її коментарі стосовно газової проблематики носять політичний та оціночний характер.

Будучи свідомими цього ми зробили все для того, щоб телевізійний канал, який зарекомендував себе як незалежний та незаангажований, як канал чесних новин, не був використаний в політичних цілях.
5 канал є і лишається відкритим для усіх політичних сил, для їх відкритої та прозорої дискусії у прямому ефірі.

Тим більше ми неодноразово запрошували Юлію Тимошенко задля участі у програмах «5 каналу». На жаль, пані Тимошенко надавала перевагу іншим телеканалам, де мала можливість самостійно, без опонентів, висловити свою позицію.

Але наше щире запрошення лишається в силі.
Так, ми пропонуємо взяти участь у підсумковій програмі «Час» вже від 9 січня, за умов дотримання засад каналу у виваженості та об’єктивності.
Прес-служба «5 каналу»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua