МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

М-І: Як у Львові захищали Україну від ТЛІ (фото)

01/15/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Розчарування й дезінтеґрація недовго панували в серцях львів'ян: голосування у Верховній Раді за відставку уряду повернуло їх до тями. В цьому можна було пересвідчитись, відвідавши сьогодні, 15 січня, мітинг "Захистимо Україну!", що відбувся на площі біля пам'ятника Тарасові Шевченку. Вів мітинг відомий усім читачам Майдану громадський і політичний діяч Ярослав Сватко.

За велелюдністю мітинг не поступався минулорічним, що гуртували львів'ян проти загрози перемоги Януковича. Серед кількатисячної громади, що зібралась на площі, було немало організованих активістів партій, однак більшість, як за давніх часів, прийшла сама. Над головами демонстрантів - прапори не лише шести партій, що становлять блок "Наша Україна", але й інших, які висловлюють підтримку Ющенкові: Соціалістичної партії, УНСО, партії "Пора".Активісти останньої, встановивши агітаційні намети, роздавали не зовсім зрозумілу листівку з переліком вимог до Президента України. Ці вимоги в більшості своїй мали би бути адресовані депутатам Верховної Ради. Появу на мітингу лідера УНА-УНСО Романа Шухевича, що останнім часом дивував львів'ян, агітуючи на телебаченні за янучарського кандидата у мери Писарчука, народ сприйняв незадоволено. Та політичні лідери зуміли спрямувати народний гнів у потрібне русло.Вже перший доповідач - голова облдержадміністрації, лідер ЛОО НСНУ Петро Олійник зробив кілька відвертих звинувачень на адресу політичної сили, що, називаючи себе помаранчевою, вступила у спілку з Януковичем, Литвином і комуністами, аби відсторонити від роботи уряд Єханурова. Наступний - Роман Безсмертний - нагадав про те, що добрий ґазда має робити із тлею, яка завелася в саду.Виступали також Микола Катеринчук, Роман Зварич, колишній мер Львова Василь Куйбіда, Ярослав Кендзьор, лідер львівських соціалістів Євген Таліпов та інші. На мітингу відбувся агітаторський дебют двох представниць прекрасної статі з першої десятки "Нашої України". Ольга Герасим'юк залишилась вірною своєму телевізійному образу: багато добрих слів про Львів, львів'ян і те, як тутешній народ уміє робити правильний вибір.Виступ Руслани Лижичко відбувся за всіма законами шоу-бізнесу: на знайомі "я вас не чую" і "я не бачу ваші руки" народ реагував прихильно, з усмішкою. Руслана зворушила громаду, скинувши пальто (щоправда, залишилась у теплому светрі) - мовляв, її зігріває тепло наших сердець. Насамкінець співачка змусила прапороносців, - а їх на площі було з півтори сотні, - ритмічно махати прапорами.

Завершилась офіційна частина мітингу урочистим виконанням Гімну України. Та на цьому співи не закінчилися: львів'яни вшанували колядкою свята, що минають.

Відповіді

 • 2006.01.16 | samopal

  Зірковий політхвестиваль у "П'ємонті"

  Чудові фото! На них видно всю "команду зірок", якої у нашому місті годі було й сподіватися. Мабуть, якби Руслана просто дала концерт на "клюмбі", народу було б у кілька разів більше. На фото чудово видно "ліс" новесеньких прапорів (всі - як один, щойно зі складу) і зовсім не видно "натовпу радісних львів'ян". Щоправда люду трохи зібралося. Приходили і відходили, послухавши запальні спічі Ромчика і команди про те, як у оточенні зрадників вони відчайдушно билися за "тепло для наших осель" і що за це їх усіх треба одностайно підтримувати.
  Майже така ж за кількістю "юрба" тусувалась біля львівської "Опери", - бавила малечу, та фотографувалась з осликами та кониками...
  Дещо здивував голос, котрий лунав з гучномовця десь неподалік. Спочатку здалося, що то транслюють "голос народу" з "клюмби", але ні, говорили щось зовсім протилежне. Виявляється це Тягнибок проводить "з'їзд" у приміщенні драматичного театру (знаходиться поруч з оперним) і виставив на балкон свій "саунд". Внизу зібралося півтори-дві сотні слухачів. Поряд запальні промови слухали продавці "арт-базару" (в народі його називають "Хічкок") та жваво обговорювали з покупцями питання про "п'яту графу" у паспорті.
  Львів - місто компактне і за якихось п'ятсот-шістсот метрів від "Хічкока" біля приміщення обласної Ради кілька десятків людей, тупцюючи на морозі, когось чекали. Виявляється - Юлю. Про її візит до Львова чуткм ходили, але "що, де і коли" точно ніхто не знав. Зате знали, що о пів на шосту вона буде на телебаченні. Хвилин за п'ятнадцять до "ефіру" Юля таки вийшла з дверей облради, сіла у якусь "Мазду" і чкурнула на Високий Замок - до телецентру.
  Біля "клюмби" вже майже нікого не було, а кілька захеканих бабульок рекомендували пасажирам переповненої маршрутки чимшвидше добиратись до телевізора та включати "12-й канал", щлб не прогавити Юльку...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.16 | толя дейнека

   Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.16 | Боррачо

    Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

    Я зовісім не юліанець, але здається мені, що ця смішна та ганебна імітація народної волі таки штовхне львівян за юлю голосувати. А східняків - понятного за кого :-)

    І тоді бджоляру справді доведеться виводити на вулиці бронітехніку, космонавтів, та пана Свистовича із паном Каськівим, у супроводі малозабезпеченого київського студенства, щоби стверджувати в нас демократію а-ля боря єльцин-93.

    Але ж, нарід не фраєр.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.16 | Михайло Свистович

     Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

     Боррачо пише:
     > здається мені, що ця смішна та ганебна імітація народної волі таки штовхне львівян за юлю голосувати.

     Не штовхне

     >
     > І тоді бджоляру справді доведеться виводити на вулиці бронітехніку, космонавтів, та пана Свистовича із паном Каськівим, у супроводі малозабезпеченого київського студенства

     а до чого тут малозабезпеченість?

     >
     > Але ж, нарід не фраєр.

     Тому фіделі кастро ніколи не прийдуть у нас до влади
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.16 | Боррачо

      Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

      Михайло Свистович пише:
      > Боррачо пише:
      > > здається мені, що ця смішна та ганебна імітація народної волі таки штовхне львівян за юлю голосувати.
      >
      > Не штовхне

      Це вас так у МВС переконали? :))))

      > > І тоді бджоляру справді доведеться виводити на вулиці бронітехніку, космонавтів, та пана Свистовича із паном Каськівим, у супроводі малозабезпеченого київського студенства
      >
      > а до чого тут малозабезпеченість?

      До того, що завжди потрібний приработок. Наразі, якщо вірити газетам, захист демократії коштує 100 грн/день за пікет Але то я не про вас - про Каськіва.

      > > Але ж, нарід не фраєр.
      >
      > Тому фіделі кастро ніколи не прийдуть у нас до влади

      Не прийдуть. То інша епоха. В нас вже прийдуть чавеси та моралеси :)))
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.16 | BIO

       Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

       Але першою солідаристкою, нагадаю ще разочок, там була Евіта...
       Тому прошу не дуже захоплюватися порівняннями, бо знов вилезе чиясь коса...:)
       Краще б згадали як з рочок тому тут сперечалися п"емонтці про те скіки
       було насправді народу на останньої передвиборчої зустрічи з Ющем бо
       кучмозоїди казали десь 3-5 тис., а насправді було зо 100 тис.

       Які то є добрі спогади для збанкрутілих бздунів з нездоланною тягою
       до полинялих фетішей та так знайомо перекручених хфактів.

       85кїєвських%
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.01.16 | otar

        Щодо кількості

        Різні ЗМІ подають кількість від 5 до 10 тисяч. Я там був і точно можу сказати, що було не 10 тисяч, але й не 5 - думаю, близько 7. Організована частина з однотипними партійними прапорами становила чоловік 200, решта прийшли самі. Як завжди на "клюмбі", переважно літні люди.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.16 | afterstep

         Re: Щодо кількості

         "За велелюдністю..."
         Насправді за час тривання мітингу о такій годині 5-10 тисяч могли просто продефілювати перед пам'ятником. В напрямі ялинки. Оскільки свята (старий Новий рік був на днях, нагадаю). І зупинитися на хвильку, як то притаманно людям, що гуляють, спинятися коло аварій, натовпів і всякого іншого.
         Слід також зазначити, що деякі "лідери" скористалися своїм службовим становищем6 і "вигнали на підтримку" своїх підлеглих, по старому добровільно-примусовому комсомольському принципу. А людям на роботі не потрібно неприємностей, от і пішли покучкувалися. А тільки їх відмітили - відразу і чкурнули.
         --
         До речі, чи може хто чув - як посувається слідство у справі Сенчука?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.01.16 | keymaster

          Re: "За велелюдністю..."

          Не треба ля-ля.
          Я там був і бачив як виглядав натовп. люди стояли тісно, ніхто нікуди не швендяв. Вони всі правда прийшли на мітинг послухати що їм скажуть. Інша справа, що в Тягнибока в цей же час був повний зал в Заньковецької. Це більше, ніж півтисячі. Про тих, хто чкурнув мови нема - присутній завжди оцінює по кількості людей, які стоять і слухають. Отар правильно пише, нмд було від п'яти до восьми тисяч. До речі, холодно було, і люди стояли дуже тісно, тобто це варто врахувати. Але різниця несуттєва - 20 000 точно що не було. Та й не в тому тут справа. Для Юлі є ризик, що процес піде некерований, і тому вона примчала у Львів. На її сайті самі ж признались: незапланований візит.

          А по Сенчуку - невже Ви думаєте, що цих хлопців знайдуть. Від місця вбивства до Академії друкарства на Голоску їхати ну дуже лінивому - 5 хв. (це мабуть на велосипеді). Вони через дві хвилини пересіли в іншу машину - я так думаю. Через 5 хвилин оператор з заправки подзвонив до міліції. Через півгодини в кращому випадку оголосили блокування трас. За цей час можна було бути біля Золочева або виїхати на Франківщину через Бібрку. Шукай вітра в полі.
       • 2006.01.16 | Михайло Свистович

        Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

        BIO пише:
        > Але першою солідаристкою, нагадаю ще разочок, там була Евіта...

        Ні, першим був її чоловік.
      • 2006.01.16 | Руслан Коцаба

       Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

       Боррачо пише:

       > До того, що завжди потрібний приработок. Наразі, якщо вірити газетам, захист демократії коштує 100 грн/день за пікет Але то я не про вас - про Каськіва.
       >
       Брехня про сотню гривень - для пікетів використовують працівників зі штабу, а вже коли на день робота - то "бутербродні" добровольців складають не біьлше 30 грн. Може київські волонтери крутіші ;)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.01.16 | Михайло Свистович

        Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

        Руслан Коцаба пише:
        >
        > Брехня про сотню гривень - для пікетів використовують працівників зі штабу

        М-да, ЧоПа таки не ЖоПа. Щоб у нас для пікетів використовували насамперед офісних працівників? Націонал-демократичні партії почали так робити уже в період свого занепаду, коли неофісні члени партії ходили хіба що на збори, а в ЖоПі це з самого початку занепадає.
      • 2006.01.16 | Михайло Свистович

       Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

       Боррачо пише:
       >
       > Це вас так у МВС переконали?

       Ні.

       >
       > До того, що завжди потрібний приработок.

       Ідеали не виборюються з гроші.

       >
       > Не прийдуть. То інша епоха. В нас вже прийдуть чавеси та моралеси

       Теж не прийдуть
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.01.16 | Боррачо

        Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)


        > Ідеали не виборюються з гроші.

        Скажіть це Каськіву.

        > > Не прийдуть. То інша епоха. В нас вже прийдуть чавеси та моралеси
        >
        > Теж не прийдуть

        Ще й як прийдуть. Що, вже страшно? :-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.16 | Михайло Свистович

         Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

         Боррачо пише:
         >
         > Ще й як прийдуть. Що, вже страшно?

         Не стращно, бо не прийдуть
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.01.16 | Боррачо

          Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

          Михайло Свистович пише:
          > Боррачо пише:
          > >
          > > Ще й як прийдуть. Що, вже страшно?
          >
          > Не стращно, бо не прийдуть

          То таки страшно :-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.17 | Михайло Свистович

           Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

           Боррачо пише:
           >
           > То таки страшно

           не страшно
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.01.17 | Боррачо

            Re: вдалий коментар. Додати нічого (-)

            Михайло Свистович пише:
            > Боррачо пише:
            > >
            > > То таки страшно
            >
            > не страшно

            І то правда. Чесним людям нема що боятись.

            :-)
 • 2006.01.16 | Боррачо

  Дешева показуха

  Вже не канає.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.16 | Руслан Коцаба

   Re: Дешева показуха

   А у Франківську на подібну заказуху кожна РДА дала по автобусу "активістів НСНУ" - жутко весело було...
 • 2006.01.16 | CD

  Re: М-І: Як у Львові захищали Україну від ТЛІ (фото)

  Молодцы Львовяни!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua