МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про Фіделя Кастро Рус

01/16/2006 | Мартинюк
Вчора по якомусь каналу подивився фільм про Кастро. Фільм французький, або ж чийсь де розмовляють французькою.
Гадаю надзвичайно корисний для нас українців, особливо в теперішній ситуації.

Найперше що вразило - ідейна всїдність Кастро, а простіше його повна безідейність. Починаючи зі студенських часів Касторо міг пристати до будь якого політичного напряму і тут же його зрадити.
Чітко видно що основним критерієм була успіх у вигляді доступу до тої чи іншої влади.
Видно як кидав соратників і політичні напрями, зокрема демократичний напрям, від якого віддав перевагу комуністам,які більш корисним для створення режиму особистої влади.

Абсолютно ефективний адміністративно і абсолютно безпринципний, однак здатний талановито пояснити все це всім у промовах як завгодно довжини. Дурив кубинських демократів і кубинських аристократів,американців і європейців, зумів навіть успішно "продинамити" росіян і китайців. Правда тепер кубинці намагають втекти з "його" Куби.

Чесно кажучи він нагадав мені декого з теперішніх українських політичних "героїв"

Відповіді

 • 2006.01.16 | Odess

  И тем не менее эта мразь руководит огромной страной! (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.16 | Мартинюк

   Країна таки велика - 1000 км довжиною

   Це приблизно як від Харкова до Львова.
  • 2006.01.16 | Боррачо

   Якщо ви про Ющенка, то я цілком поділяю ваші емоції

   або про Буша, Путіна, Кучму, Набарзаєва, Туркменбаші, ітп.
  • 2006.01.16 | stefan

   ще більша мразь - Сталін керував ще більшою 30років(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.16 | Боррачо

    І зараз мразь Дж.В.Буш велетенською керує (-)

 • 2006.01.16 | Боррачо

  Краще дивиться Олівера Стоуна

  Ви б краще подивилися відому стрічку Великого Олівера Стоуна -"Команданте". Це - справжній, та справді вражаючий потрет Фіделя. Бо ваші кіношки на чесні гроші Фрідом Хаусу не варті навіть того, щоб їх тут лаяти.

  http://daily.com.ua/ru/6/316/

  Команданте” (Comandante) - работа Оливера Стоуна, также представленная на фестивале. Сам Стоун является ветераном Вьетнамской войны, обладателем трёх "Оскаров", создавший ряд шедевров в жанре политического кино. В 2003 году режиссер встретился с живой легендой Кубы – Фиделем Кастро. Стоун впервые в своей карьере сделал документальный фильм, а Кастро, со своей стороны, впервые позволил снимать себя естественно и без репетиций.

  Фидель Кастро – не только политик, а еще и яркая личность. Придя к власти в результате революции в далёком 1959 году, он до сих пор держит под контролем всё происходящее на Острове Свободы. В свои 77 лет команданте по-прежнему свеж и бодр, готов говорить на любые темы и может запросто, без лишней охраны пообедать в самом людном кафе Гаваны. Он - идеал для кубинских женщин и живой пример для мужчин.

  Оливер Стоун выступил в качестве режиссера, автора сценария и героя картины, наряду с Кастро. Стоун познакомился с Кастро в 1987 году на съемках фильма "Сальвадор". Спустя почти 15 лет они встретились вновь, чтобы совместными усилиями создать фильм. "Задача Стоуна - спровоцировать Кастро на откровенность, смутить каверзными вопросами, заставить проговориться. Задача Кастро - использовать камеру Стоуна в политической борьбе с Америкой. Игра в вопросы и ответы перерастает в схватку двух гигантов масс-медиа", - говорится в аннотации к этой ленте.

  Сам Стоун назвал Кастро "одним из наиболее разумных людей на Земле и одним из тех, с кем нам следует советоваться". Фильм "Каманданте" в мае 2003 года был запрещен к показу в США.
 • 2006.01.16 | Sych

  Людину, яка дала відсіч америкосам, не можна не поважати

  А таких фільмі які розкривають "всю гнилу сутність Фіделя" можна наштампувати сотні. Аби був час, натхнення, та бабло. А можна зробити і досить нейтральний фільм, як це зробив Стоун. В якому Кастро показується як патріот Куби - він дав просратися не тільки америкосам, але й послав Союз подалі...

  Хоча звичайно країну Фідель "просрав" навіть беручи до уваги дійсно страшний прессінг амеріканців. А можливість була зробити до путя...

  Був я на Кубі два рази. Як я зрозумів, кубінці Кастро поважають і думають що він "хароший", це просто оточення пагане ;).

  Але недовго залишилось. Щось мені підказує що невдовзі після відходу Кастро ми побачимо до болю знайомий сценарій демократизації ;). Думаю, при всіх за і проти, це буде краще, ніж зараз - райська країна при зубожілому населенні.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.16 | Боррачо

   Re: Людину, яка дала відсіч америкосам, не можна не поважати

   Sych пише:
   > А таких фільмі які розкривають "всю гнилу сутність Фіделя" можна наштампувати сотні. Аби був час, натхнення, та бабло. А можна зробити і досить нейтральний фільм, як це зробив Стоун. В якому Кастро показується як патріот Куби - він дав просратися не тільки америкосам, але й послав Союз подалі...

   То так. Стоун чудову стрічку зробив. Реалістичну, без підхалімажу. Не дивно, що її в США заборонили. Бояться правди наші "старші брати" та "любі друзі".

   > Хоча звичайно країну Фідель "просрав" навіть беручи до уваги дійсно страшний прессінг амеріканців. А можливість була зробити до путя...

   То ж, протизаконна блокада дається взнаки. Уявіть, якщо б Україні відрізали практично усі економічні зв`язки з оточуючими країнами - у якому б лайні ми б були. А ще совок Фіделя кинув, потім путін кинув. Молодці, хлопці. Тримаються на плаву.

   > Але недовго залишилось. Щось мені підказує що невдовзі після відходу Кастро ми побачимо до болю знайомий сценарій демократизації ;).

   Чавес, з його нафтою, та ще Моралес, з його гасом, можуть цьому завадити :-)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.16 | stefan

    пролетарський революцьйонер - Бораччо

    не може не поважати Фіделя, бо це - його кумир.
    І Бораччо зовсім по-фігу, що народ там бідує з 1960 року.
    ***
    Правда, медицина соціальна на досить доброму рівні.
    Але це все, що є доброго на Кубі.Решта - лайно, і весь народ - в лайні.
    Окрім Фіделя і його ближ-оточення,. які живуть при комунізмі.
    Повному - з гаремами.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.16 | Боррачо

     Re: пролетарський революцьйонер - Бораччо

     Да вже, мерсі за комплімант :-)

     stefan пише:
     > не може не поважати Фіделя, бо це - його кумир.

     Не можу не поважати. І Стоун, ось, не може. І Гарсіа Маркес, Сарамаго, Пінтер, та ін., та ін. А ще -Ігор Слюсаренко, та інші люди.

     > І Бораччо зовсім по-фігу, що народ там бідує з 1960 року.
     > ***

     А вам не по фігу, що ваш народ бідує з 1991 року та живе гірше, ніж у совку? А бідна блокадна Куба 15 років лікує на шару нашіх хворих дітей - бо тут вони нафіг нікому не потрібні.

     > Окрім Фіделя і його ближ-оточення,. які живуть при комунізмі.
     > Повному - з гаремами.

     Вони за вами, певно, ділилися одалісками? :-) Бо ви, я бачу, дуже вже добрий спець по Кубі :-))
  • 2006.01.16 | Andrij

   За що поважати?

   Тобто, людина наперекір добробуту своєї країни, законам економіки, свободи слова, демократії "дала відсіч". Ну ви б, наприклад, хотіли б жити в тій країні? Чому не залишилися? Ось багамці, зовсім поруч, ті ніякої відсічі не дали. Але живуть краще. Так хто розумніший та патріотичніший?

   Sych пише:
   > А таких фільмі які розкривають "всю гнилу сутність Фіделя" можна наштампувати сотні. Аби був час, натхнення, та бабло. А можна зробити і досить нейтральний фільм, як це зробив Стоун. В якому Кастро показується як патріот Куби - він дав просратися не тільки америкосам, але й послав Союз подалі...
   >
   > Хоча звичайно країну Фідель "просрав" навіть беручи до уваги дійсно страшний прессінг амеріканців. А можливість була зробити до путя...
   >
   > Був я на Кубі два рази. Як я зрозумів, кубінці Кастро поважають і думають що він "хароший", це просто оточення пагане ;).
   >
   > Але недовго залишилось. Щось мені підказує що невдовзі після відходу Кастро ми побачимо до болю знайомий сценарій демократизації ;). Думаю, при всіх за і проти, це буде краще, ніж зараз - райська країна при зубожілому населенні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.16 | Sych

    Я ж сказав у заголовку. Ну а решта вашого допису просто спам(-)

   • 2006.01.16 | Боррачо

    Re: За що поважати?

    Andrij пише:
    > Тобто, людина наперекір добробуту своєї країни, законам економіки, свободи слова, демократії "дала відсіч".

    Наразі ці ваші так звані "закони" - закони нерівності та грабунку - спростовує вся Латинська Амеріка: Венесуела, Болівія, Уругвай, Аргентина, Чілі, та ін., та ін. Певно, що роблять це від великого ліберального добробуту, що прийшов до них у вигляді жахливих соціально-економічних катастроф.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.16 | Михайло Свистович

     Re: За що поважати?

     Боррачо пише:
     >
     > Наразі ці ваші так звані "закони" - закони нерівності та грабунку - спростовує вся Латинська Амеріка: Венесуела, Болівія, Уругвай, Аргентина, Чілі

     Останні три ще поки що нічого не спростовують.

     >
     > Певно, що роблять це від великого ліберального добробуту, що прийшов до них у вигляді жахливих соціально-економічних катастроф.

     Про останні три не треба так катастрофічно. Там регулярно (як в Європі) чергуються ліві і праві при владі.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.16 | Боррачо

      довідка

      Михайле, ви не дуже багато знаєте про ЛА. Бєз обід.
      Отже, про три останні країни:
      В Уругваї ліві не були при владі 179 років. Якщо вам нічого не доводить прізвище Табаре Васкєса, то вам просто треба про нього більше почитати. Могу надати гарні тексти іспанською.
      В Аргентині антиліберальна революція зкинула усіх президентів після Менема, і теперь у владі закріпивсь Нестор Кіршнер - справжній хустисіаліст, аюо пероніст. Саме він (а не Чавес) зірвав Бушу саміт в Мар-дель-Платі та всю концепцію загальноамериканського "вільного ринку".
      У Чілі останнім справді правим "президентом" був Піночет, якого зараз як раз активно судять. Соціалістка Бачелет змінила соціаліста - тобто, ніякого чергування.

      > > Певно, що роблять це від великого ліберального добробуту, що прийшов до них у вигляді жахливих соціально-економічних катастроф.
      >
      > Про останні три не треба так катастрофічно. Там регулярно (як в Європі) чергуються ліві і праві при владі.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.16 | Михайло Свистович

       Re: довідка

       Боррачо пише:
       >
       > В Аргентині антиліберальна революція зкинула усіх президентів після Менема, і теперь у владі закріпивсь Нестор Кіршнер - справжній хустисіаліст, аюо пероніст.

       Це не перший і не останній хустисіаліст

       > У Чілі останнім справді правим "президентом" був Піночет

       Ні. Його наступником теж був правий.
  • 2006.01.16 | Мартинюк

   Найсмішніше що його привели до влади самі америкоси

   Частково що вірили в те що Кастро виступає дійсно за демократію, частково тому що побоювалися приходу до влади на Кубі справжніх, недемагогічних демократів.

   Вони не сприймали Кастро серйозно, а 95% його успіхів забезпечила блокада американцями Батісти, якому вони недали можливості закуповувати і завозити зброю на Кубу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.16 | Чучхе

    УВМОД: у нас же є форум "закордон" (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.16 | Мартинюк

     Мені чомусь вбачаються прямі паралелі до нинішньої України(-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.16 | Чучхе

      Ну в нас же не бігають барбудос по лісам (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.16 | Scubo

       А для чого ліси - є Турчинов і Петрук

       Одна надія що Гриценко незабаром встигне роззброїти і скоротити армію настільки, що вона й первороту не зможе провести.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.01.16 | Боррачо

        Грищенко - це окремий анекдот

        Дуже смішний. Я під новий рік святкував із групою офіцерів - від підполкана до капітана. Досить свідомі люди, майже усі захидняки. Цілком аполітичні, як це лічить військовим. Принагідно, довелося почути з їх уст обговорення персоналії свого непересічного міністра. Що я його запропоную вам послухати.
        Перепорошую за ненормативну лексіку - в мене до Грищенко нічого особистого, - але в іншому разі весь колорит пропаде :))

        "-Блять! Ну ви мені скажіть, хіба така блять може військом керувати?
        -Блять, яке там керувати! Ну він же навіть неголений ходить. Хлопці, не брєється наш командувач, блять! Не навчили! Ну ви таке, блять, бачили?
        -Блять, та ти не розумієшь, він підор! Підор він, твій командувач! Там, в них, в підорів, такі понятія, щоб волосня була.
        -Та ні, блять - підор в них Головатий. То вони просто мордою схожі, блять!
        -Блять, а може не тільки мородою, блять??"

        Отже, особисто я переконався, що авторітет війського міністра у ввірених йому війсках тримається на гідному рівні :)))))
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.16 | Михайло Свистович

         Re: Грищенко - це окремий анекдот

         Боррачо пише:
         >
         > "-Блять! Ну ви мені скажіть, хіба така блять може військом керувати?
         > -Блять, яке там керувати! Ну він же навіть неголений ходить. Хлопці, не брєється наш командувач, блять! Не навчили! Ну ви таке, блять, бачили?
         > -Блять, та ти не розумієшь, він підор! Підор він, твій командувач! Там, в них, в підорів, такі понятія, щоб волосня була.
         > -Та ні, блять - підор в них Головатий. То вони просто мордою схожі, блять!
         > -Блять, а може не тільки мородою, блять??"
         >
         > Отже, особисто я переконався, що авторітет війського міністра у ввірених йому війсках тримається на гідному рівні :)))))

         Якщо в нас отакі "інтелектуально розвинуті" військові, то це дуже добре, що Гриценко не має в таких авторитету. Я б здивувався, якби нормальний міністр в нашій ненормальній армії мав авторитет. Гриценко, на відміну від Луценка і Турчинова, не намагається злитися з системою, в яку потрапив, стати там своїм, а усвідомлює, що тут - не друзі, що тут усе треба реформувати, шо він там чужий. І не намагається стати своїм, опуститися до їх рівня.
   • 2006.01.16 | Боррачо

    Re: Найсмішніше що його привели до влади самі америкоси


    > Вони не сприймали Кастро серйозно, а 95% його успіхів забезпечила блокада американцями Батісти, якому вони недали можливості закуповувати і завозити зброю на Кубу.

    Бідний Фульхенсіо Батіста :-) Це той тропічний Кучма, що особисто дружив з Алем Капоне та компанією? Ще одні руки "які ніколи не крали" :))))))

    Дивиться "Хрещеного Батька-2". Там є чудовий епізод, коли Батіста з мафіозі разрізає та ділить солодкого торта у вигляді республики Куба. Наразі, таке треба про Україну знімати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.16 | Мартинюк

     Розмова не про Батісту, а про дурних американців

     Які вирішили скинути мафіозного Батісту руками Фіделя Кастро.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.16 | Боррачо

      Re: Розмова не про Батісту, а про дурних американців

      Мартинюк пише:
      > Які вирішили скинути мафіозного Батісту руками Фіделя Кастро.

      Вони ж не знали, що він не захоче бути наступним Батистою :) Як це трапилося в нас, в Україні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.16 | Михайло Свистович

       Re: Розмова не про Батісту, а про дурних американців

       Боррачо пише:
       >
       > Вони ж не знали, що він не захоче бути наступним Батистою :) Як це трапилося в нас, в Україні.

       В нас нічого такого не трапилось.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.01.16 | Боррачо

        Re: Розмова не про Батісту, а про дурних американців

        Михайло Свистович пише:
        > Боррачо пише:
        > >
        > > Вони ж не знали, що він не захоче бути наступним Батистою :) Як це трапилося в нас, в Україні.
        >
        > В нас нічого такого не трапилось.

        Та ну. Як на мене, все в нас сталося саме так. Одного діктатора та корупціонера змінив інший. І теж не без американської допомоги.
        Стара схема. От тільки на Кубі не прокатила :-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.17 | Михайло Свистович

         Re: Розмова не про Батісту, а про дурних американців

         Боррачо пише:
         >
         > Як на мене, все в нас сталося саме так.

         А як на мене - ні
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.01.17 | Боррачо

          Re: Розмова не про Батісту, а про дурних американців

          Михайло Свистович пише:
          > Боррачо пише:
          > >
          > > Як на мене, все в нас сталося саме так.
          >
          > А як на мене - ні

          Та да, в нас революція не перемогла.
          Тай не революція в нас була. Профанація. Зараз це хіба що член наглядової ради МФ "Відродження" побачити не бажає :-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.17 | Михайло Свистович

           Re: Розмова не про Батісту, а про дурних американців

           Боррачо пише:
           >
           > Та да, в нас революція не перемогла.

           Перемогла

           > Тай не революція в нас була.

           Революція
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.01.17 | Боррачо

            Re: Розмова не про Батісту, а про дурних американців

            Михайло Свистович пише:
            > Боррачо пише:
            > >
            > > Та да, в нас революція не перемогла.
            >
            > Перемогла
            >
            > > Тай не революція в нас була.
            >
            > Революція

            "Если на клетке слона написано "буйвол", не верь глазам своим".

            :-)
   • 2006.01.16 | Sych

    Це тільки свідчить що Кастро великий політик та патріот. (-)

 • 2006.01.16 | BIO

  Re: Про Фіделя Кастро Рус

  Незрівнянно це з нами.

  На Кубі не буває цукрових криз та майже не їдять м"яса.
  А бензину Фіделю для пересування вистачить до самого кінця.
  Та й обхідний газогін через Атлантику йому не загрожує.

  Чи я не ПРОТЕ подумав ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.16 | Боррачо

   Re: Про Фіделя Кастро Рус

   BIO пише:
   > Чи я не ПРОТЕ подумав ?

   А ти що, вміешь думати???? :))))
   Ти, братику, лише перетравлюєшь те, що тобі сують у рота Фокс-ньюс, СіЕнЕн, та інші "канали чесних новин" :) Про штатівський концлагерь на Гуантанамо вони тобі не раскажуть.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.16 | BIO

    Re: Про Фіделя Кастро Рус

    Не знаю що там сують у пельку в"язням Гуантанамо, може
    навіть і грейпфрути кожурою вперед - там закони не діють, але
    свідомому українцю добровільно у рота запхати можно тіки
    добру заїдку після вже примусового -цятого гранчака тому
    не кажить мені після обіду про Фоксів та інши "горбаті" ЗМІ.

    Не всеремось - добіжим до світлого майбутнього з чистою совістю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.16 | Боррачо

     Re: Про Фіделя Кастро Рус

     Тримаймося! Доброї заїдки!

     BIO пише:
     > Не знаю що там сують у пельку в"язням Гуантанамо, може
     > навіть і грейпфрути кожурою вперед - там закони не діють, але
     > свідомому українцю добровільно у рота запхати можно тіки
     > добру заїдку після вже примусового -цятого гранчака тому
     > не кажить мені після обіду про Фоксів та інши "горбаті" ЗМІ.
     >
     > Не всеремось - добіжим до світлого майбутнього з чистою совістю.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua