МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щось я не врубався, хто тепер опозиція...

01/19/2006 | Олег
Заява Фракції Української Народної Партії:
З 1 січня 2006 року набули чинності зміни до Конституції України, які перетворили Україну у парламентсько-президентську державу. Тепер відповідальність за ситуацію в країні лягає на парламентську більшість, яка була сформована у Верховні Раді ще у часи режиму Кучми з представників прокучмівських сил і комуністів. Зараз до них приєдналася фракція Юлії ТИМОШЕНКО, яка разом з комуністами і кучмістами складають парламентську більшість. Фракція Української народної партії у Верховній раді ніколи не приховувала своєї опозиційності до кучмістів і комуністів, як до відвертих представників антиукраїнських сил. Ми були і залишаємося послідовними прихильниками розвитку України, як правової, цивілізованої, демократичної країни з орієнтирами на європейські цінності з високим рівнем життя і високими соціальними стандартами.
Сьогодні вже всім стало зрозумілим, що зміни до Конституції України, які були замислені їх ініціаторами не для демократизації української влади, а навпаки, для її узурпації і створення в Україні правового хаосу. Все так і вийшло. Скориставшись змінами до Конституції, кучмівсько-комуністична більшість разом із фракцією Юлії ТИМОШЕНКО почали руйнувати інститути влади. Відставка Уряду і, як наслідок, обмеження його можливостей впливати на складну економічну ситуацію в країні, що успадкована від діяльності режиму КУЧМИ, та свідоме перешкоджання у створенні конституційного Суду України, який міг би стати арбітром у суперечливих питаннях між гілками влади, яскравий доказ того, що діяльність парламентської більшості є деструктивною і такою, що не спрямована на суспільну злагоду.
У цих умовах фракція Української народної партії, яка представляє Український Народний Блок Костенка і Плюща, стоячи на українських державницьких позиціях, підтримуючи Президента України у його діях, спрямованих на розвиток України як правової демократичної держави, відкидаючи будь-який екстремізм і антидержавні методи боротьби за владу, офіційно заявляє: ми є в опозиції до нинішньої більшості, що існує у Верховній Раді України і яка представляє разом із фракцією ТИМОШЕНКО прокучмівсько-комуністичні сили. При цьому ми вимагаємо від керівництва Верховної Ради дотримання прав і гарантій, які має опозиція у цивілізованих демократичних країнах, а саме: право на слово, право на внесення пропозицій і проектів рішень, права на дискусію з усіх питань, що розглядаються Парламентом. Крім того, у зв‘язку з численними порушеннями регламентних процедур керівництвом Верховної Ради України опозиція вимагає відсторонити від керівництва Комітету з питань регламенту представника фракції комуністів, яка сьогодні входить до парламентської більшості, і передати цей Комітет, разом з Комітетом з питань свободи слова та інформації до відання опозиції. Забезпечення прав і гарантій діяльності опозиції у Верховній Раді України, на наш погляд, унеможливить подальшу узурпацію влади в Україні і дасть змогу знайти порозуміння між гілками влади”.

Відповіді

  • 2006.01.19 | afterstep

    ото гарно намісили! у городі бузина, а в парламенті... (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua