МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міліція шукає зниклого чоловіка, про якого повідомив Майдан

01/20/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Департаментом внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України здійснено перевірку звернення до МВС України громадян Шевченко К.В., Хрипливої Ю.А. та публікації під назвою "ДЛЯ ЛУЦЕНКА: "Міліція вкрала чоловіка і погрожує його дружині", розміщеної 10 грудня 2005 року на сайті "Майдан".

Встановлено, що 30.11.2005 о 22.30 згідно дислокації по забезпеченню безпеки дорожнього руху та охорони громадського порядку на території Оболонського району м. Києва у складі автопатруля заступили на службу інспектори дорожньо-патрульної служби взводу ДПС Оболонського РУ ГУМВС України в м. Києві прапорщик міліції Кухарчук А. П. та старшина міліції Омельченко К.А.

01.12.2005 о 04.00 год. під час несення служби на перехресті вул. Малиновського та вул. Лайоша Гавро в м. Києві старшина міліції Омельченко К.А. помітив автомобіль НОNDА АССОRD, номерний знак АА 4024 МІ, який рухався по вул. Малиновського з вимкнутим світлом фар. Водій автомобіля не відреагував на вимогу інспектора зупинитися і, збільшивши швидкість, продовжив рух. З метою зупинки автомобіля, який створював небезпеку для інших учасників дорожнього руху, Омельченко К.А. з Кухарчуком А.П. на службовому автомобілі почали переслідування автомобіля НОNDА АССОRD, зв'язавшись при цьому по мобільній радіостанції з іншим автопатрульним нарядом ВДАІ Оболонського РУ з проханням надати їм допомогу у затриманні зазначеного автомобіля.

Водій автомобіля НОNDА АССОRD звернув у двір будинку № 6 по вул. Мате Залки, де його й виявили інспектори ДПС між другим і третім під'їздом зазначеного будинку. В той час, коли прапорщик міліції Кухарчук А.П. підійшов до автомобіля НОNDА АССОRD, його водій раптово розпочав рух авто на міліціонера. Для уникнення наїзду Кухарчук А.П. відскочив у бік. Надалі водій автомобіля НОNDА АССОRD розпочав рух заднім ходом у напрямку проспекту Героїв Сталінграду, скоївши наїзд на огорожу й пошкодивши при цьому праві двері свого автомобіля. Інспектори ДПС на службовому автомобілі продовжили переслідування.

Водій автомобіля НОNDА АССОRD, прослідувавши по проспекту Героїв Сталінграду, зупинився біля будинку № 12-Д. Із автомобіля вибігли водій з пасажиром та направились в бік набережної річки Дніпро. Омельченко К.А. та Кухарчук А.П., залишивши службовий автомобіль, продовжили переслідування втікачів. Підбігши до східців, які ведуть до берега річки Дніпро, Кухарчук А.П. помітив, що пасажир автомобіля НОNDА АССОRD лежить в кінці східців на землі, а водій, перескочивши через огорожу набережної, зник у невідомому напрямку.

Старшина міліції Омельченко К.А. та прапорщик міліції Кухарчук А.П. підняли пасажира з землі та супроводили до службового автомобіля. При цьому інспектори ДПС звернули увагу, що останній перебував з ознаками алкогольного сп'яніння і без видимих тілесних ушкоджень. Працівникам ДАІ він повідомив, що його звати Костянтин, а за кермом автомобіля знаходився його брат Роман.

В цей час на місце події під'їхав інший автопатрульний наряд (який отримав вищезгаданий виклик про допомог) у складі старшого інспектора дорожньо-патрульної служби взводу ДПС Оболонського РУ ГУМВС України в м. Києві молодшого лейтенанта міліції Нагорнюка В.М. та старшого сержанта міліції Пясецького Ю.А. Молодший лейтенант міліції Нагорнюк В.М. перевірив по автоматизованій інформаційно-пошуковій системі "Угон" УДАІ ГУМВС України в м. Києві автомобіль НОNDА АССОRD , номерний знак АА 4024 МІ і встановив, що вищевказаний автомобіль у розшуку не значиться.

У подальшому працівники ДАІ Оболонського РУ Кухарчук А.II., Омельченко К.А., Нагорнюк В.М. та Гіясецький Ю.А. безвідповідально поставилися до виконання своїх функціональних обов'язків, не вжили заходів щодо встановлення особи пасажира, встановлення місця знаходження власника та водія автомобіля НОNDА АССОRD, залишили вищевказаний автомобіль невстановленої особи без нагляду, не доповіли про дану подію черговим УДАІ ГУМВС України в м. Києві та Оболонського райуправління і покинули місце події, чим грубо порушили вимоги ст. 10 Закону України "Про міліцію".

02.12.2005 до чергової частини Оболонського РУ звернувся Шевченко К.В., мешканець м. Києва, із заявою про побиття його працівниками ДАІ. Після прийняття заяви йому було видано направлення на проходження судово-медичного обстеження. Надалі до Оболонського райуправління також звернулася киянка Хриплива Ю.А. із заявою про зникнення її чоловіка Шевченка Р.В.

Згідно акту судово-медичного дослідження, тілесні ушкодження Шевченка К.В. відносяться до легких тілесних ушкоджень, які призвели до короткострокового розладу здоров'я на строк понад 6, але менше 21 дня.

Опитаний Шевченко К.В. пояснив, що домовився з братом Шевченком Р.В. зустрітися 01.12.2005 о 02 год. 30 хв. поблизу станції метро "Петрівка". Шевченко Р.В. прибув на зустріч за кермом автомобіля НОNDА АССОRD в зазначений час. Випивши по пляшці пива, вони поїхали за місцем проживання Шевченка Р.В. Проїжджаючи перехрестя вул. Малиновського та вул. Лайоша Гавро, вони помітили, що їх зупиняє працівник ДАІ. Шевченко Р.В., який керував автомобілем НОNDА АССОRD, проігнорував вимогу працівника ДАІ й намагався втекти, але через певний час залишив автомобіль НОNDА АССОRD біля будинку № 12-Д по проспекту Героїв Сталінграду і разом з братом побіг у напрямку набережної річки Дніпро. Збігаючи по східцях, Шевченко К.В. спіткнувся і впав. За його словами, піднімаючись на ноги, він відчув удар по голові, після якого втратив свідомість. Що було далі з Шевченком Р.В. він не пам'ятає. Також він зазначив, що його побили працівники ДАІ, але впізнати він їх не зможе, оскільки після того, як впав зі сходинок, втратив свідомість.

Опитаний охоронник охоронної фірми "Столиця", який перебував на своєму робочому місці в сусідньому будинку, пояснив, що 01.12.2005 о 04 год. 00 хв. почув крики. Він наблизився до набережної і помітив, що в кінці східців на набережній лежав чоловік, біля якого знаходився працівник ДАІ. На березі річки він побачив ще двох працівників ДАІ. Близько 04 год. 20 хв. він знову вийшов з постового будинку і помітив, як по сходах на гору піднімався працівник ДАІ і невідомий чоловік, який перед цим лежав внизу східців. На невідомого чоловіка, якого супроводжував працівник ДАІ, наручники одягнені не були. Чи завдавали працівники ДАІ невідомому чоловікові тілесні ушкодження згаданий свідок не бачив.

Опитані працівники ДАІ Оболонського РУ Кухарчук А.П. та Омельченко К.А. пояснили, що, прибувши на місце пригоди та покинувши службовий автомобіль біля автомобіля НОNDА АССОRD, вони продовжили переслідування втікачів, які у кінці сходинок, зіткнувшись між собою, впали. За їх словами, чоловік, який був за кермом, піднявся і, перестрибнувши через паркан, зник у невідомому напрямку. Повертаючись до службового автомобіля, Кухарчук А.П. допоміг Омельченку К.А. підняти пасажира і разом супроводили його до автомобілів на майданчик навпроти будинку № 12-Д по проспекту Героїв Сталінграду. В цей час на місці події вже знаходився автопатрульний наряд у складі Нагорнюка В.М. та Пясецького Ю.А, які опитали пасажира автомобіля НОNDА АССОRD, який назвався Костянтином, і з'ясували, що за кермом був його брат Роман. Нагорнюк В.М. через автоматизовану інформаційно-пошукову систему "Угон" УДАІ ГУМВС України в м. Києві встановив, що автомобіль НОNDА АССОRD номерний знак АА 4024 МІ в розшуку не значиться.

Слід зазначити, що молодший лейтенант міліції Нагорнюк В. М., прапорщик міліції Кухарчук А. П., старшина міліції Омельченко К.А. та старший сержант міліції Гіясецький Ю.А. не перевіривши документів у Костянтина та залишивши його і автомобіль НОNDА АССОRD на місці події, порушили свої функціональні обов'язки під час несення служби та підлягають притягненню до дисциплінарної відповідальності. З цією метою копію висновку службового розслідування направлено до ГУМВС України в м. Києві для виконання.

Працівники міліції Нагорнюк В.М., Пясецький Ю.А., Кухарчук А.П. та Омельченко К.А. категорично заперечили застосування заходів фізичної сили та спецзасобів відносно Шевченка К.В. Автомобіль вони залишили на місці пригоди, оскільки по телефону встановили його належність і перевірили по автоматизованій інформаційно-пошуковій системі "Угон" УДАІ ГУМВС України в м. Києві, а особу Шевченка К.В встановили з його слів.

Матеріали службового розслідування направлено до прокуратури Оболонського району м. Києва для прийняття рішення згідно з чинним законодавством України.

На теперішній час відділом карного розшуку Оболонського РУ ГУМВС України в м. Києві вживаються заходи щодо встановлення місця знаходження Шевченка Р.В.

Департамент внутрішньої безпеки
ГУБОЗ МВС України

Відповіді

 • 2006.01.21 | ГРАД

  Спроба попереднього аналізу

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Встановлено, що 30.11.2005 о 22.30 згідно дислокації по забезпеченню безпеки дорожнього руху та охорони громадського порядку на території Оболонського району м. Києва у складі автопатруля заступили на службу інспектори дорожньо-патрульної служби взводу ДПС Оболонського РУ ГУМВС України в м. Києві прапорщик міліції Кухарчук А. П. та старшина міліції Омельченко К.А.

  > 01.12.2005 о 04.00 год. під час несення служби на перехресті вул. Малиновського та вул. Лайоша Гавро в м. Києві старшина міліції Омельченко К.А. помітив автомобіль НОNDА АССОRD, номерний знак АА 4024 МІ, який рухався по вул. Малиновського з вимкнутим світлом фар.
  Отже, подія розпочались о 4-00 ранку.
  Питання перше - Марка службового авто? Які покази спідометра було зафіксовано при виході авто на патрулювання? Скільки кілометрів пройшло авто патрульного екіпажу від 22.30 до 4.00 ?
  > Водій автомобіля НОNDА АССОRD звернув у двір будинку № 6 по вул. Мате Залки, де його й виявили інспектори ДПС між другим і третім під'їздом зазначеного будинку. В той час, коли прапорщик міліції Кухарчук А.П. підійшов до автомобіля НОNDА АССОRD, його водій раптово розпочав рух авто на міліціонера. Для уникнення наїзду Кухарчук А.П. відскочив у бік. Надалі водій автомобіля НОNDА АССОRD розпочав рух заднім ходом у напрямку проспекту Героїв Сталінграду, скоївши наїзд на огорожу й пошкодивши при цьому праві двері свого автомобіля. Інспектори ДПС на службовому автомобілі продовжили переслідування.
  Отже, (за поясненням патрульних ?)із допомогою технічного засобу - автомашини,мав місце напад на співробітника МВС! Чи відображено це у у первинному (відразу після закінчення чергування)рапорті патруля? Чи співпадають пожкодження огорожі із пожкодженнями авто?
  > Водій автомобіля НОNDА АССОRD, прослідувавши по проспекту Героїв Сталінграду, зупинився біля будинку № 12-Д. Із автомобіля вибігли водій з пасажиром та направились в бік набережної річки Дніпро. Омельченко К.А. та Кухарчук А.П., залишивши службовий автомобіль, продовжили переслідування втікачів. Підбігши до східців, які ведуть до берега річки Дніпро, Кухарчук А.П. помітив, що пасажир автомобіля НОNDА АССОRD лежить в кінці східців на землі, а водій, перескочивши через огорожу набережної, зник у невідомому напрямку.
  Є приблизно чотири напрямки зникнення. 1-й - назад,до переслідуючих. 2-й вправо від води. 3-й вліво від води. 4-й - у напрямку води. Патрульні не могли не бачити напрямку зникнення. Якщо у воду, то які заходи повинен приймати патруль міліції , якщо людина опинилась у воді?
  О котрій годині прибув другий екіпаж на місце зникнення?
  > У подальшому працівники ДАІ Оболонського РУ Кухарчук А.II., Омельченко К.А., Нагорнюк В.М. та Гіясецький Ю.А. безвідповідально поставилися до виконання своїх функціональних обов'язків, не вжили заходів щодо встановлення особи пасажира, встановлення місця знаходження власника та водія автомобіля НОNDА АССОRD, залишили вищевказаний автомобіль невстановленої особи без нагляду, не доповіли про дану подію черговим УДАІ ГУМВС України в м. Києві та Оболонського райуправління і покинули місце події, чим грубо порушили вимоги ст. 10 Закону України "Про міліцію".
  А також не викликали "швидку допомогу" і не відправили громадянина для медичного огляду на предмет виявлення інших (внутрішніх) пожкоджень і ступеня алкогольног сп"яніння.
  О котрій годині патрульні екіпажи відбули із місця події? Покази спідометра при закінченні чергування.
  > Згідно акту судово-медичного дослідження, тілесні ушкодження Шевченка К.В. відносяться до легких тілесних ушкоджень, які призвели до короткострокового розладу здоров'я на строк понад 6, але менше 21 дня.
  На що вказує характер ушкожень? Падіння, побиття, - розташування гематом,синців, подряпин?
  > За його словами, піднімаючись на ноги, він відчув удар по голові, після якого втратив свідомість. Що було далі з Шевченком Р.В. він не пам'ятає. Також він зазначив, що його побили працівники ДАІ, але впізнати він їх не зможе, оскільки після того, як впав зі сходинок, втратив свідомість.
  Чи є характерна гематома у затилковій частині голови?
  > Опитаний охоронник охоронної фірми "Столиця", який перебував на своєму робочому місці в сусідньому будинку, пояснив, що 01.12.2005 о 04 год. 00 хв. почув крики.
  Із рапорту патрульних слідує що подія почалась у іншому місці о 4.00 ?
  Близько 04 год. 20 хв. він знову вийшов з постового будинку і помітив, як по сходах на гору піднімався працівник ДАІ і невідомий чоловік
  > Слід зазначити, що молодший лейтенант міліції Нагорнюк В. М., прапорщик міліції Кухарчук А. П., старшина міліції Омельченко К.А. та старший сержант міліції Гіясецький Ю.А. не перевіривши документів у Костянтина та залишивши його і автомобіль НОNDА АССОRD на місці події, порушили свої функціональні обов'язки під час несення служби та підлягають притягненню до дисциплінарної відповідальності. З цією метою копію висновку службового розслідування направлено до ГУМВС України в м. Києві для виконання.
  А чи можна почитати самі висновки службового розслідування?
  Мені видається , попередні,мають бути такими
  Отже за пунктами
  - мали змогу, але нічого не зробили для не встановлення особи громадянина, що (за показами патрульних) здійснив напад на спіробітника міліції при виконанні службових обов"язків;
  - не "помітили" в яку сторону біля води взимку побіг переслідуваний;
  - залишили без допомоги людину, яка на їх глазах впала на східцях і не вдразу прийшла до тями;
  - втекли із місця пригоди;
  Слово за розшуком, слідством і прокуратурою.
 • 2006.01.21 | ГРАД

  Re: Міліція шукає зниклого чоловіка, про якого повідомив Майдан

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Водій автомобіля НОNDА АССОRD, прослідувавши по проспекту Героїв Сталінграду, зупинився біля будинку № 12-Д. Із автомобіля вибігли водій з пасажиром та направились в бік набережної річки Дніпро. Омельченко К.А. та Кухарчук А.П., залишивши службовий автомобіль, продовжили переслідування втікачів. Підбігши до східців, які ведуть до берега річки Дніпро, Кухарчук А.П. помітив, що пасажир автомобіля НОNDА АССОRD лежить в кінці східців на землі, а водій, перескочивши через огорожу набережної, зник у невідомому напрямку.
  Ще цікаво - за якими ознаками патрульні зразу ж встановили, що це саме пасажир авто, а не водій?
  > В цей час на місце події під'їхав інший автопатрульний наряд (який отримав вищезгаданий виклик про допомог) у складі старшого інспектора дорожньо-патрульної служби взводу ДПС Оболонського РУ ГУМВС України в м. Києві молодшого лейтенанта міліції Нагорнюка В.М. та старшого сержанта міліції Пясецького Ю.А. Молодший лейтенант міліції Нагорнюк В.М. перевірив по автоматизованій інформаційно-пошуковій системі "Угон" УДАІ ГУМВС України в м. Києві автомобіль НОNDА АССОRD , номерний знак АА 4024 МІ і встановив, що вищевказаний автомобіль у розшуку не значиться.
  У розшуку не значиться! А чому не спало на думку співробітникам ДАІ, що машина угнана тільки що, власник ще не знає про угон і не встиг заявити? Чому громадянин , що тікав від міліції, не мав особистих документів, та документів на авто - НЕ БУВ ЗАТРИМАНИЙ ДО З"ЯСУВАННЯ ОБСТАВИН ТА ВСТАНОВЛЕННЯ ОСОБИ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.21 | ГРАД

   А як було організовано службове розслідування?

   Пройшло більше місяця.
   Що робили на протязі цього терміну ці два патрульні екіпажи ДАІ ?
   Де вони зараз - несуть службу, чи... ?
   Можна спокійно іздити та ходити містом і не зважати на "беспрєдєльщіков" у формі?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua