МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тема для обговорення: Чи варто Майдану виходити в оффлайн?

01/22/2006 | So_matika
Поки що це пропозиція/прожект, але вона/він має деякі шанси стати реальністю.
Велике прохання до панства: не зафлудити гілку, а писати по суті.
Отже:

Сайт Майдан вже кілька років є джерелом багатостороннього висвітлювання політичних подій в країні, та інструментом залучення громадян до участі в громадсько-політичних процесах. Як незалежний інформаційний ресурс, Майдан намагається якомога ширше розповсюджувати правдиву інформацію про перебіг політичних подій.

Нажаль, велика аудиторія залишається за межами інформаційної досяжності інтернет-ресурсів, бо інтернетом користується періодично 2,4 млн (5% населення, з них 53% складають кияни), а постійно – не більше 2% населення України. Причому аудиторія ресурсів суспільно-політичної тематики складає ще менше. (Тут – приклад рейтингу запитів українських інтернет-користувачів по ключовим словам http://index.bigmir.net/sewords )

Більшість інформації такого роду громадяни отримують з газет і телебачення (до того ж досить велика аудиторія – з російських телеканалів). А оскільки газети і телебачення фінансуються, як правило, певними політичними колами, тож стають рупором односторонньої агітації. Виборець же, здебільшого не маючи доступу до об”єктивної інформації, часто стає заручником маніпуляції і дезінформації з боку ЗМІ. А напередодні виборів, коли складається неоднозначна політична ситуація, населення більш за все потребує неупередженого, з усіх точок зору, висвітлення політичних подій.

Тому сайт Майдан, маючи багато ексклюзивних матеріалів, потребує інформаційного виходу до багатомільйонної оффлайнової аудиторії. Це дозволить не тільки інформувати людей щодо поточних подій в країні, але й при можливості та їх бажанні, залучати до громадсько-демократичних процесів.

Зробити це можна, наприклад, у вигляді газети.
Хочу спочатку висловити власне ІМХО щодо бачення такої газети, яка може стати втіленням Майдану в реалі. Як любитель бюрократично розкладати все по полицях, окреслю кілька ключових пунктів:

1) Безперечно, така газета не буде рупором жодної політичної сили, а буде надавати якомога об”єктивнішу багатосторонню картину подій.

2) Безперечно, така газета має публікувати ексклюзивну інформацію, перевірену на відповідність дійсності. Газета має виходити щотижнево, і більшість публікацій складатимуть найцікавіші матеріали з тих, що з”являлися на Майдані протягом тижня. А також – важливі поточні документи з коментаріями фахівців (наприклад, ті ж програми партій і партійних осередків, дані про кандидатські списки і таке ін.) і інформація про перебіг майданівських проектів.

3) Така газета має створюватися переважно громадськими кореспондентами. Це надасть їй свіжості та незаангажованості поглядів.

4) Така газета має фінансуватися з багатьох незалежних одне від одного джерел, і публікувати повністю відкриту регулярну звітність (цифри і джерела надходження коштів, детальний звіт по витратам до останньої дрібнички).

Шановне панство, хочу бачити вашу думку щодо: а) доцільності випуску газети з майданівськими матеріалами; б) які ще пункти варто додати до її характеристики?; в) які рубрики ви вважаєте доцільними для такої газети?

Дякую за безцінну допомогу.
Шануймося.

Відповіді

 • 2006.01.22 | Роман ShaRP

  Заплата на заплате (tm)

  Что, мадама, референдум уже провели? Может, хоть в новостях-статьях порядок навели? Тогда какого рожна это "планов громадье"? Непременно хочется возглавить что-нибудь великое? Хотите "большого и чистого"? Помойте слона, как в известном анекдоте.

  Сумятіца пише:
  > Більшість інформації такого роду громадяни отримують з газет і телебачення (до того ж досить велика аудиторія – з російських телеканалів). А оскільки газети і телебачення фінансуються, як правило, певними політичними колами, тож стають рупором односторонньої агітації.

  А кстати кто профинансирует вашу? Первая Леди, Сорос, Черновецкий на худой конец?

  > Виборець же, здебільшого не маючи доступу до об”єктивної інформації, часто стає заручником маніпуляції і дезінформації з боку ЗМІ. А напередодні виборів, коли складається неоднозначна політична ситуація, населення більш за все потребує неупередженого, з усіх точок зору, висвітлення політичних подій.

  И с какого счастья они будут верить именно вам? А не со вздохом "еще одна, мля", присоединят "вашу" газету к уже имеющейся куче макулатуры. Навскидку я бы сказал, что "выход в отвал" будет 75%.

  Или вы пообещаете им самую лучшую и полную телепрограмму российских каналов c анонсами фильмов? Тогда будут читать.

  > Тому сайт Майдан, маючи багато ексклюзивних матеріалів, потребує інформаційного виходу до багатомільйонної оффлайнової аудиторії. Це дозволить не тільки інформувати людей щодо поточних подій в країні, але й при можливості та їх бажанні, залучати до громадсько-демократичних процесів.

  > 1) Безперечно, така газета не буде рупором жодної політичної сили

  ... конкретно, но в целом, как и "редколлегия" сайта Майдан будет склоняться к "национал-демократическим идеалам" - "украинизацию - в жизнь", "все бегом объединяться вокруг "правительства Ющенко", и т.д. и т.п.

  > , а буде надавати якомога об”єктивнішу багатосторонню картину подій.

  с обязательным учетом вышеупомянутой точки зрения.

  > 2) Безперечно, така газета має публікувати ексклюзивну інформацію, перевірену на відповідність дійсності. Газета має виходити щотижнево, і більшість публікацій складатимуть найцікавіші матеріали з тих, що з”являлися на Майдані протягом тижня. А також – важливі поточні документи з коментаріями фахівців (наприклад, ті ж програми партій і партійних осередків, дані про кандидатські списки і таке ін.) і інформація про перебіг майданівських проектів.

  С учетом уровня новостей и статей данного сайта, откровенно подупавшего в последнее время, я не представляю себе, кому это будет нужно.

  Персоналий уровня Захарова публикуют и так, когда хотят - хоть в "ВВ", хоть в "Свободе".

  > 3) Така газета має створюватися переважно громадськими кореспондентами. Це надасть їй свіжості та незаангажованості поглядів.

  Опять же, с учетом уровня постановки и редактирования новостей - Не верю®.

  > Шановне панство, хочу бачити вашу думку щодо: а) доцільності випуску газети з майданівськими матеріалами;

  Регулярной газеты - нецелесообразно. Отдельных информационных сборников - возможно. При этом желательно максимально адаптировать эти сборники к условиям конкретного региона, как по языку издания, так и по новостям-статьям.

  Простите, но мне в Киеве как-то не особо интересно читать, что в Калуше на заседании какого-то местного совета решили поддержать правительство. Лучше уже тогда про бабку Параску.

  > б) які ще пункти варто додати до її характеристики?;

  Никакие. И без того утопично.

  > в) які рубрики ви вважаєте доцільними для такої газети?

  Никаких рубрик. Просто действительно самое интересное. Однако боюсь, что и с интересным выйдет неукладочка. Пара аффтаров типа достославного Ярослава Сватко, убеждающих, что "на Майдані стояли за національну ідею", - и привет, были рады видеть вас. Уходящими.

  А публиковать статьи вроде статей Бойко, интересных, но не согласующихся с "редакционной политикой" сайта Майдан, - вряд ли кто-то будет.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | So_matika

   Навіть не читаю.

   Бо знаю, що конструктиву тут не буде. Останнім часом вам дуже класно вдається роль флудера на без правил з ККД 0,000%. Продовжуйте, вам там ніхто не заважатиме.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.22 | Роман ShaRP

    Не удивили.

    Сумятіца пише:
    > Бо знаю, що конструктиву тут не буде.

    Конструктив, мадама, - это не то, что вам хочется услышать. Хотя в данном случае я действительно писал не конструктив, а оценку.

    Оценка, если кратко - я не верю в успех и полезность этого проекта на базе нынешнего Майдана, а потому не считаю целесообразным "конструктивировать" его в предлагаемом вами, мадама, формате.

    > Останнім часом вам дуже класно вдається роль флудера на без правил з ККД 0,000%. Продовжуйте, вам там ніхто не заважатиме.

    До Ребе Свистовича наконец-то дошло, что удаляя мои сообщения, он напрасно тратит такое нужное "для Украны" свое личное время? Слава Богу!
 • 2006.01.22 | stefan

  So_matika, підтримую

  але питання,-хто буде фінансувати газету?
  ...
  але, як у нас в Одесі кажуть:
  -Попитка - не питка.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | So_matika

   Re: So_matika, підтримую

   stefan пише:
   > але питання,-хто буде фінансувати газету?
   Перепрошую, я не просила ставити питання, я просила відповісти на поставлені. Спочатку потрібна досконала концепція видання. Будь ласка, по суті допису.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.22 | Остап!

    Добре що Ви покинулу ту ідею з референдумом.Тут шансів більше(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.22 | So_matika

     А звідки ви взяли, що покинули? (-)

   • 2006.01.25 | The world is rigid

    Утром бабки - вечером газета ...

    So_matika пише:
    > stefan пише:
    > > але питання,-хто буде фінансувати газету?
    > Перепрошую, я не просила ставити питання, я просила відповісти на поставлені. Спочатку потрібна досконала концепція видання. Будь ласка, по суті допису.

    спочатку кошторис, тіпа кого і на скільки збираєтеся розвести на бабло?
    А вже потім можна говорити про концепцію.
    Успіхів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | So_matika

     Питання некоректне

     The world is rigid пише:
     > спочатку кошторис, тіпа кого і на скільки збираєтеся розвести на бабло?
     1) Слово "розводити" і слово "бабло" у розмові зі мною прошу не вживати.
     2) Вас це не стосується в жодному разі.


     > А вже потім можна говорити про концепцію.
     Поки що я не бачу, з ким саме я говорю, і чи є сенс з цим говорити.


     > Успіхів.
     Вашими молитвами.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.25 | The world is rigid

      Коректне

      So_matika пише:
      > Поки що я не бачу, з ким саме я говорю, і чи є сенс з цим говорити.

      По-перше: ми знайомі.
      По-друге: сенс спілкуватися - є сенс.
      Наприклад: напишите офігенну концепцію, намалюєте макети і т. п., а Свистовичу, як завжди, виділять якусь дрібничку - пару сотень долярів ... То навіщо тоді це обговорення?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.25 | So_matika

       Re: Коректне

       The world is rigid пише:
       > По-перше: ми знайомі.
       МеЖо, то це дійсно ви? Прівєтікі ;)


       > По-друге: сенс спілкуватися - є сенс.
       В чому?


       > Наприклад: напишите офігенну концепцію, намалюєте макети і т. п., а Свистовичу, як завжди, виділять якусь дрібничку - пару сотень долярів ... То навіщо тоді це обговорення?
       І дійсно, навіщо? Камон на безправил, га?
 • 2006.01.22 | King Lear

  Варто лише за таких умов -

  1. Якщо Майдан уже на данний момент має потужну мережу кореспондентів особливо в Східній та Південій Україні.
  2. Якщо ці кореспонденти точно знають що від них вимагається.
  3. Якщо вихід в offline не забере необхідні ресурси які мають бути задіяні в передвиборчій боротьбі.
 • 2006.01.22 | sama

  Це буде бліда копія.

  Основна принада "Майдану" - швидкість реагування на події та гострота обговорення. Боюсь, що в газетному варіанті ні перше ні друге не збережеться.
  Краще активніше поширювати теперішню версію в молодіжне середовише.Проста реклама сайту на споріднених сайтах і то рідко зустрічається.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | So_matika

   Ніхто не каже про "копію"

   Це просто різні речі - і за принципом, і за поданням.
 • 2006.01.22 | Volodymir

  Re: Тема для обговорення: Чи варто Майдану виходити в оффлайн?

  Щонедільний дайжест - зовсім не формат новин.
  Тож реально будемо мати ще одну газету із використанням бренду.
  Який один у реалі не створить фінансової бази для видання.
  Накопичених форматних матерілів вистачить ненадовго.
  Може фінансування на ще одну газету отримати і можна,
  для початку можна було б потренуватися потренуватися в онлайні.
  Як з того, що на сайті КомерсантуЪ, зробити щоденну газету - уявити можна, але із контенту Майдана або Обкома поки що можна отримати тільки розпечатки окремих статей інтернет-ресурсу із вставками.
  Різниця між сайтом комьюніті та периодичним виданням із більш широкою цільвою авдиторією буде вимагати досить великих витрат праці.
  Тож більш коректно говорити про новий проект, який буде включати деякі матеріали Майдану.
  Тоді яка концепція у цього видання і чому не можна домовитися із дружніми виданнями про колонку, якщо є що сказати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.22 | King Lear

   Про колонку це добра ідея ...

   > Тоді яка концепція у цього видання і чому не можна домовитися із дружніми виданнями про колонку, якщо є що сказати.

   Якщо починати то з колонки.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.22 | Сахаров

    Однозначно починати треба з колонки, далі буде видно(-)

   • 2006.01.23 | So_matika

    Не дуже

    King Lear пише:
    > > Тоді яка концепція у цього видання
    Якраз задля наближення до досконалої концепції ця тема і відкрита. Хочеться врахувати найбільш влучні пропозиції.


    > і чому не можна домовитися із дружніми виданнями про колонку, якщо є що сказати.
    Оце "якщо" мене трохи здивувало :)


    > Якщо починати то з колонки.
    Ви вважаєте, що ЗА ТИЖДЕНЬ на цьому сайті не з"являється матеріалів, вартих друкування, більше ніж на колонку? Ви давно на першу сторінку заглядали?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | Volodymir

     Дивіться мою відповід Сергію Кабуду, please (-)

  • 2006.01.25 | Сергій Кабуд

   якщо правильно це редагувати то буде супервидання

   але це потребувати буде щонайменьше постійно зайнятого редактора а точніше двох

   і може елементарно бути щоденним чи навіть журналом

   матеріалів тут дуже багато, повставляти ще якійсь журнальний чи газетний контент, який поширює аудіторію і буде видання, а що до прибутковості- то це я не в курсі шо там з рекламою, але цілком може і буде успішне, мені деякі приклади відомі
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.25 | Volodymir

    Re: якщо правильно це редагувати то буде супервидання

    Сергій Кабуд пише:
    > але це потребувати буде щонайменьше постійно зайнятого редактора а точніше двох
    >
    > і може елементарно бути щоденним чи навіть журналом
    >
    > матеріалів тут дуже багато, повставляти ще якійсь журнальний чи газетний контент, який поширює аудіторію і буде видання, а що до прибутковості- то це я не в курсі шо там з рекламою, але цілком може і буде успішне, мені деякі приклади відомі

    Повністю згоден.
    На початку буде достатньо двох редакторів та одного менеджера, якщо йому редактори перегружати мішки допоможуть.
    Якщо є грантові гроші - старт буде нормальний і без менеджера з реклами, тут також можно домовитись із дружнім фриленсером або фірмою.
    Щодо чи є що сказати - новин і матеріалів що є, недостатньо для форматного периодичного видання.
    Промоделюйте - візміть кількість знаків, що накопичується за неділю, викиньте новини, які не підходять для щонедільної газети (наприклад, повідомлення про пожежу в прокуратурі Одесси - явно від Бабеля, але у газету його треба вставити уже із аналітикою - наприклад, що спеклося). Маніфест може і є більш крутим, ніж той що про бродячий призрак, але його постійно друкувати не будешь, а бібліотеку може краще видати збірником, а не в периодичній газеті.
    Тож є що сказати крім новин на _периодичній_ основі, але для того потрібні редактори на постійній основі. Які повінні бути дійсно спроможні щось сказати або трансформувати цікаво для характерних читачів на паперовому носії.

    У такому разі, і традиційний Майдан виграв би.

    Можна також розглядати паперовий дайжест у кожному місті за франчайзинговою схемою (використання місцевим активом бренду Майдана), а також як шанс для самореалізаціїї для команди.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | So_matika

     Дякую

     Volodymir пише:
     > На початку буде достатньо двох редакторів та одного менеджера, якщо йому редактори перегружати мішки допоможуть.
     Угу, і макетувати, і коректором, і розповсюджувати, і "трошки вночі шити брюки" (с) одеський анекдот.
     Не жарт. Ця команда повинна бути універсалами. Достатньо максимум 3-4 людей.


     > Якщо є грантові гроші - старт буде нормальний і без менеджера з реклами, тут також можно домовитись із дружнім фриленсером або фірмою.
     Можна. Але без гарної концепції не допоможуть ніякі гроші. Отож мова зараз йде саме про перше.


     > Щодо чи є що сказати - новин і матеріалів що є, недостатньо для форматного периодичного видання.
     Не факт, але сперечатися зараз не буду.


     > Промоделюйте - візміть кількість знаків, що накопичується за неділю, викиньте новини, які не підходять для щонедільної газети
     Угу, саме така тактика.


     > Тож є що сказати крім новин на _периодичній_ основі, але для того потрібні редактори на постійній основі. Які повінні бути дійсно спроможні щось сказати або трансформувати цікаво для характерних читачів на паперовому носії.
     Саме так.


     > У такому разі, і традиційний Майдан виграв би.
     У традиційного Майдана свої функції, у газети свої. Це різні формати, і у них різна аудиторія. Але майданівські матеріали цілком можуть бути основою.


     > Можна також розглядати паперовий дайжест у кожному місті за франчайзинговою схемою (використання місцевим активом бренду Майдана), а також як шанс для самореалізаціїї для команди.
     Це набагато важче, тому що для цього потрібна не одна команда навіжених універсалів з графіком 20 робочих годин на добу, а багато (а де їх шукати?). Але як ідея непогано.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.25 | Volodymir

      Удачи, в любом случае - ценный персональный опыт для участников

      > Не жарт. Ця команда повинна бути універсалами.
      > Достатньо максимум 3-4 людей.
      Достаточно, необходимо чтобы еще универсалы понимали, что работают не только для тех 2%, которые их и так читают в онлайне.

      > Можна. Але без гарної концепції не допоможуть ніякі гроші. Отож
      > мова зараз йде саме про перше.
      Вам уже один коллега примерно об этом выше написал. Одно дело Вам поручили/предложили (у Вас возникло желание или что там на самом деле) реализоваться под проект (газета зарегистрирована, грант + первые пожертвования, надо отстроить схему). Немного другое - Ваш вопрос.

      > > Промоделюйте - візміть кількість знаків, що накопичується за неділю, викиньте новини, які не підходять для щонедільної газети
      > Угу, саме така тактика.
      Тактика у всех така сама + расчет трудозатрат/бюджета/кошториса кто как привык. Понимание содержания и качества успешного бумажного издания и отсюда требований к квалификации редакторов разное.

      > > У такому разі, і традиційний Майдан виграв би.
      > У традиційного Майдана свої функції, у газети свої. Це різні >формати, і у них різна аудиторія. Але майданівські матеріали цілком >можуть бути основою.
      Майдан выиграл бы и от расширения аудитории, и более мощной обратной связи, и новых проектов. При чем тут функции.
      Для меня, например, Майдан как информационный ресурс или организационный механизм не очень полезен. Интересны редкие анонсы о локальных акциях и немного форум, если не увлекаться пустыми реакциями. Но форум МИФИ с точки зрения значимости для гражданского общества не менее полезен.

      > Це набагато важче, тому що для цього потрібна не одна команда
      > навіжених універсалів з графіком 20 робочих годин на добу, а багато > (а де їх шукати?). Але як ідея непогано.
      Команда с таким графиком нужна как раз одна. Оперативности схема не добавляет, экнономию тоже не получишь, но гибкости и заинтересованности у местных - вполне, со своими проблемами, а также важно - позиционирование и возможности партизанского маркетинга.
      Но вижу, что имеющиеся мысли уже в трубке ограничений - газета зарегистрирована.
      Тогда вопрос из любви к гласности - кто учредитель, редактор, члены коллегии. Чтобы понимать, в каком междусобойчике участвуешь. Какова концепция, озвученная во время регистрации.

      В любом случае, удачи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.25 | So_matika

       Re: Удачи, в любом случае - ценный персональный опыт для участников

       Volodymir пише:
       > Достаточно, необходимо чтобы еще универсалы понимали, что работают не только для тех 2%, которые их и так читают в онлайне.
       Так. Саме тому виникла ідея друкованого ЗМІ


       > Майдан выиграл бы и от расширения аудитории, и более мощной обратной связи, и новых проектов. При чем тут функции.
       Поширювати аудиторію Майдану, як інтернет-ресурсу, суто онлайновими методами - у реаліях України така діяльність має певні межі, а саме не більше 2% населення. Це теж не маленька кількість, але для поширення певних "мислевірусів" вона замала. Хоча б тому, що інтернет в Україні поки що є привілеєм середнього класу і вище (тобто має місце певна елітарність, з якої логічно виходить теза "страшно далеки они от народа"). Друковане ж слово має властивість поширюватися в усіх верствах населення набагато ефективніше.
       Тобто функції газети, як інструменту, тут навіть дуже "при чому".


       > Для меня, например, Майдан как информационный ресурс или организационный механизм не очень полезен.
       Ай-яй-яй :)


       > Тогда вопрос из любви к гласности - кто учредитель, редактор, члены коллегии. Чтобы понимать, в каком междусобойчике участвуешь. Какова концепция, озвученная во время регистрации.
       Гласність - норма життя :) Але про це краще в оффлайні, тел. 8097-6269339. Пильно дивлячись одне одному у чесні очі :)
       Я в Києві зараз.


       > В любом случае, удачи.
       Дякую.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2006.01.24 | Горицвіт

  Re: Тема для обговорення: Чи варто Майдану виходити в оффлайн?

  Складне питання. З одного боку, незалежна політична газета потрібна. І, здавалось би, є якісь матеріали. Зверну увагу на деякі проблемні пункти.

  (1) Як поширювати газету? Можна або продавати в кіосках, або на розкладках, або активісти Майдану і Опори (чи як там) роздають безплатно на акціях, як листівку. Для продажу потрібна якась рекламна кампанія. Якщо роздавати з рук безплатно - це буде схоже на передвиборчі матеріали, яких зараз партії будуть роздавати багато - теж зіллється з загальною сміттєвою масою.

  (2) Наповнення. Майданівська стрічка новин - як правило, оперативна, і не підходить для тижневого дайджесту. Хоча, не виключено, що за тиждень можна навибирати кілька новин, які не застаріли. Ну і статті. При тому в нас у статтях багато передруків. Брати в газету їх теж, чи тільки ексклюзив? Якісного ексклюзиву може забракнути. Хоча якщо це чотири сторінки, то вистачить одної-двох великих статей, наприклад, з аналізом якихось списків.

  (3) Юридичні питання відповідальності і позовів від політиків. Від яких "Майдан" зараз убезпечений через децентралізовану сайтову структуру. З друкованим виданням, напевно, буде трохи інакше. Чи буде це партизанський листок, чи зареєстрована газета?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.25 | Volodymir

   Re: Тема для обговорення: Чи варто Майдану виходити в оффлайн?

   Щодо технічних питань друку і розповсюдження - на то підряджається талантливий менеджер, який рахує як воно краще зробити.
   Чи то через розповсюджувачив, чи то через громадські структури або підряджаючи студенські типографії.
   Організаційно - може бути і центральна газета, якщо є надія отримати фінансування.
   Найбільш простою є схема:
   - бренд Майдану всеукраїнський;
   - там де є місцеві дружні зацікавлені осередки реєструється місцеве видання с правом використання бренду;
   - основна редакторська група централізовано готує макет, і видає, наприклад, полтавське чи яке там локальне видання;
   - проект макету висилається в електронному виді локальним виданням. Макет включає зарезервовані полоси для місцевої інформації та реклами;
   - до макету добавляються локальна інформація. За правильної організації буде достатньо однієї особи та допомоги активістів;
   - юридична оболонка, процедури прописуються у договорі, наприклад франчайзинговому. Що вже там написати - питання для адміністраторів. Від вимог щодо дотримання редакційної політики, надання сигнального екземпляру місцевого видання чи попереднього схвалення редактором до розподілу фінансових потоків, що отримуються від реклами централізовано, та витрат на юридичну підтримку.
   - організаційно у такої схеми є недоліки - витрати на організацію місцевих франчайзі, які э недоцільними. Правда, все можна організувати разом із будь-яким офіційно зареєстрованим осередком дружньої громадянської організації, та хоча б Опори, яка і буде видавати місцеве видання.

   То все наворочено, щоб з одного боку мати місцевий контент та не мати за нього юридичну відповідальність.
   Не дуже і важка справа - що всеукраїнське видання, що декілька місцевих. Але потребуеє редакторського таланту.
  • 2006.01.25 | So_matika

   Re: Тема для обговорення: Чи варто Майдану виходити в оффлайн?

   Горицвіт пише:
   > (1) Як поширювати газету? Можна або продавати в кіосках, або на розкладках, або активісти Майдану і Опори (чи як там) роздають безплатно на акціях, як листівку. Для продажу потрібна якась рекламна кампанія. Якщо роздавати з рук безплатно - це буде схоже на передвиборчі матеріали, яких зараз партії будуть роздавати багато - теж зіллється з загальною сміттєвою масою.
   Ніякої передвиборчої реклами. Таке видання повинно бути нейтральним. А розповсюдження шари з рук під час акцій потребує регулярного фінансування, яке без вимог про власний піар ніхто не буде робити. Тобто - відразу треба мати метою самофінансування. Редакція деякий час прогодується і мівіною :)
   Щодо розповсюдження - є налагоджені традиційні схеми, і це не так багато коштує.


   > (2) Наповнення. Майданівська стрічка новин - як правило, оперативна, і не підходить для тижневого дайджесту. Хоча, не виключено, що за тиждень можна навибирати кілька новин, які не застаріли.
   Угу. Щось на кшталт "важливе за тиждень", з комментами.


   > Ну і статті. При тому в нас у статтях багато передруків. Брати в газету їх теж, чи тільки ексклюзив? Якісного ексклюзиву може забракнути. Хоча якщо це чотири сторінки, то вистачить одної-двох великих статей, наприклад, з аналізом якихось списків.
   Звісно, що без передруків. А ексклюзиву вистачає, в тому числі власне інформаційна оффлайнова підтримка інтернетного Майдана.
   Аналіз списків: вгадав :)


   > (3) Юридичні питання відповідальності і позовів від політиків. Від яких "Майдан" зараз убезпечений через децентралізовану сайтову структуру. З друкованим виданням, напевно, буде трохи інакше.
   Так. Треба бути обережним, і стріляти тільки перевіреними патронами :)
   А позови - це неабияка реклама :)


   > Чи буде це партизанський листок, чи зареєстрована газета?
   Вона вже зареєстрована.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.25 | The world is rigid

    Дивно

    So_matika пише:
    > Горицвіт пише:
    > > Чи буде це партизанський листок, чи зареєстрована газета?
    > Вона вже зареєстрована.

    Це напевно Ви особисто, пані Владо, зареєстрували цю газету?
    Бо декотрі "професійні революціонери" дуже вже не люблять мати справу із державною бюрократичною машиною ;-)))
    Доходить до того, що на їхніх дружин відкривають кримінальні справи за розповсюдження незареєстрованих видань.
    Здавалобся, що тут складного зібрати трьох йолопів, підписати у нотаріуса заяву про легалізацію громадського об"єднання шляхом повідомлення (приблизно 50 гривень), і відіслати поштою в мінюст з описом вкладення (ще 5 гривень) і у вас вже є ЛЕГАЛІЗОВАНА громадська організація (тіпа якогось опорного чорного альянсу), можна ще виготовити печатку (разом із ментовським дозволом приблизно 100 гривень).
    Але "вічним революціонерам" це непотрібно, це "нє па панятіям" для таких "серйозних диссидентів" ;-)))
    А тут зареєстрували газету ....
    А ще стверджуєте що "нікто нє взгрєл баблом" :-)))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | The world is rigid

     А оце варто перенести у "Розробки"!

     Міністерство юстиції України
     Управління легалізації об'єднань громадян
     вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001


     З А Я В А
     про легалізацію (шляхом повідомлення про заснування) громадської організації
     “ПРОГРЕССІВНО-МАРГІНАЛЬНИЙ СОЮЗ БОРЦОВ СО ЗЛОЧІННИМ РЄЖІМОМ”


     Ми, ніжеподпісавшієся - йолопи (первий-ірпенській, второй і третій), руководствуясь ответствінностью за благополучіє народа та будущеє нашей Родіни, ісходя із поніманія особо опасних тенденцій і послєдствій, пріпрятаних у ганебном явлєнії злочинного режима, утворілі общественную організацію - “ПРОГРЕССІВНО-МАРГІНАЛЬНИЙ СОЮЗ БОРЦОВ СО ЗЛОЧІННИМ РЄЖІМОМ”.

     Злочинний режім, а также связанниє с ім політічєскіє, економіческіє і соціальніє послєдствія, являєтся очень опасним внутрннім врагом честного українского народа а также нашого государства.

     Злочинний режім, которий пронізал усє сфери нашого общества, тормозіт історіческій поступ українского народа, унічтожаєт національниє багатства, распространяєт беззаконіє і несправедлівості, розбещує молодьож та старшіє поколєнія, культівіреєт плохе отношеніє до нашіх сограждан за рубєжьом, а поєтому искоренєніє єтого позорного явлєнія являєтся основним нашім заданієм.


     Відповідно до ст. 17 Закону України “Про об’єднання громадян” та п. 9 “Положення про порядок легалізації об’єднань громадян”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 140 від 26 лютого 1993 р., ми, громадяни України – засновники всеукраїнської громадської організації “Прогрессівно-маргінальний союз борцов со злочінним рєжімом”:

     1. Йолоп № 1, 1968 року народження, проживаючий за адресою: вул. ІІІ-го Інтернаціоналу, кв. __, м. Ірпінь, Київської обл. № тел.: пока нєту, патомушто мабилу укралі; ;-)))
     2. Йолоп № 2, ___ року народження, проживаючий за адресою: вул. ____________, кв. __, м. Київ;
     3. Йолоп № 3, ____ року народження, проживаючий за адресою: вул. ______________, кв. __, м. _________.

     повідомляємо про заснування громадської організації “Прогрессівно-маргінальний союз борцов со злочінним рєжімом”, діяльність якої поширюється на територію всієї України, просимо внести відповідні дані про цю громадську організацію до книги обліку громадських організацій, а також надати нам витяг із цієї книги, засвідчений відповідно до вимог чинного законодавства.

     Назва громадської організації: “Прогрессівно-маргінальний союз борцов со злочінним рєжімом”.

     Місцезнаходження центральних керівних органів громадської організації: вул. ІІІ-го Інтернаціоналу, кв.___, м. Ірпінь, Київської обл.

     Основна мета діяльності громадської організації: борьба со злочинним рєжімом за счастлівоє будущеє усєво чєлавєчєства.

     ____ ___________________ 2006 року


     ПІДПИСИ ЗАСНОВНИКІВ:


     1. ЙОЛОП № 1 ______________________________
     (підпис)
     2. ЙОЛОП № 2 ______________________________
     (підпис)
     3. ЙОЛОП № 1 ______________________________
     (підпис))
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.25 | Сергій Кабуд

      це дуже смішно хоч і неадекватно(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.25 | The world is rigid

       Вам смєшно Сірожо? Гаразд ... пишу серйозно

       з великої "поваги" до засновника № 1 “ПРОГРЕССІВНО-МАРГІНАЛЬНОГО СОЮЗА БОРЦОВ СО ЗЛОЧІННИМ РЄЖІМОМ”, вищевикладену ЗАЯВУ можна розпочати так:

       Ми, ніжеподпісавшієся - йолопи (первий-ірпенській, второй і третій), руководствуясь ответствінностью за благополучіє народа та будущеє нашей Родіни, ісходя із поніманія особо опасних тенденцій і послєдствій, пріпрятаних у ганебном явлєнії злочинного режима, утворілі общественную організацію - “ПРОГРЕССІВНО-МАРГІНАЛЬНИЙ СОЮЗ БОРЦОВ СО ЗЛОЧІННИМ РЄЖІМОМ”.

       Злочинний режім, а также связанниє с ім політічєскіє, економіческіє і соціальніє послєдствія, являєтся очень опасним внутрннім врагом честного українского народа а также нашого государства.

       Злочинний режім, которий пронізал усє сфери нашого общества, тормозіт історіческій поступ українского народа, унічтожаєт національниє багатства, распространяєт беззаконіє і несправедлівості, розбещує молодьож та старшіє поколєнія, культівіреєт плохе отношеніє до нашіх сограждан за рубєжьом, а поєтому искоренєніє єтого позорного явлєнія являєтся основним нашім заданієм.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.25 | So_matika

      Прикольно. До розділу "Гумор" можна, хоча з натяжкою

      А ліпше на Без Правил.
    • 2006.01.25 | So_matika

     Нєа

     The world is rigid пише:
     > Це напевно Ви особисто, пані Владо, зареєстрували цю газету?
     Ні, не особисто, і не я. Хоча в документах є і моє ім"я.


     На решту тексту в середині не відповідаю, бо це флуд.


     > А ще стверджуєте що "нікто нє взгрєл баблом" :-)))
     Стверджую.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.27 | Welt Grausam

      Цікаво

      So_matika пише:
      > The world is rigid пише:
      > > Це напевно Ви особисто, пані Владо, зареєстрували цю газету?
      > Ні, не особисто, і не я. Хоча в документах є і моє ім"я.

      А як назвали новонароджену медію?
    • 2006.01.26 | Михайло Свистович

     Re: Дивно

     The world is rigid пише:
     >
     > Бо декотрі "професійні революціонери" дуже вже не люблять мати справу із державною бюрократичною машиною

     Це Ви про себе

     > Доходить до того, що на їхніх дружин відкривають кримінальні справи за розповсюдження незареєстрованих видань.

     Це видання не зареєстроване і досі, хоча вже рік в нас нова влада. Все судимося. А з реєстрацією не змогли допомогти навіть нардепи - не хотіла її реєструвати стара влада. Як і нова.

     > Здавалобся, що тут складного зібрати трьох йолопів, підписати у нотаріуса заяву про легалізацію громадського об"єднання шляхом повідомлення (приблизно 50 гривень), і відіслати поштою в мінюст з описом вкладення (ще 5 гривень) і у вас вже є ЛЕГАЛІЗОВАНА громадська організація (тіпа якогось опорного чорного альянсу), можна ще виготовити печатку (разом із ментовським дозволом приблизно 100 гривень).

     То чого Ви так не зробите? Ми от зробили і це - дуже зручно.

     > Але "вічним революціонерам" це непотрібно, це "нє па панятіям" для таких "серйозних диссидентів"

     Це Ви просто вважаєте себе серйозним дисидентом. А насправді Ви несерйозний.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.26 | So_matika

      Хі :)

      Михайло Свистович пише:
      > Це Ви про себе
      З яких це часів ти кажеш йому "ви"? :)
      Це ж МірЖес. Нік англійською переписати - багато фантазії не треба. А вушка-то ті ж самі стирчать, з ірпінської електрички :)
   • 2006.01.25 | Горицвіт

    Re: Тема для обговорення: Чи варто Майдану виходити в оффлайн?

    So_matika пише:
    > Горицвіт пише:
    > > (1) Як поширювати газету? Можна або продавати в кіосках, або на розкладках, або активісти Майдану і Опори (чи як там) роздають безплатно на акціях, як листівку. Для продажу потрібна якась рекламна кампанія. Якщо роздавати з рук безплатно - це буде схоже на передвиборчі матеріали, яких зараз партії будуть роздавати багато - теж зіллється з загальною сміттєвою масою.
    > Ніякої передвиборчої реклами. Таке видання повинно бути нейтральним.


    Але при поширенні з рук на вулиці воно буде сприйматися, як політитчна реклама.


    > А розповсюдження шари з рук під час акцій потребує регулярного фінансування, яке без вимог про власний піар ніхто не буде робити. Тобто - відразу треба мати метою самофінансування.


    І до платної газети ставлення інше: ти сам купляєш собі інформацію, а не тобі нав'язують.


    > Щодо розповсюдження - є налагоджені традиційні схеми, і це не так багато коштує.


    Просто я хочу сказати, що спосіб розповсюдження - це не технічне питання, а елемент концепції видання. Газета - це не (тільки) папір і текст, а контакт.


    > А ексклюзиву вистачає, в тому числі власне інформаційна оффлайнова підтримка інтернетного Майдана.


    Не зрозумів цієї фрази. Якісь додаткові матеріали, які пишуться, але на сайт не ставляться?


    > Аналіз списків: вгадав :)

    Думаю, це будуть найцікавіші матеріали.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | Сергій Кабуд

     я спостерігав як розвивалися 2 схожих проекти

     схожі вони тім шо були саморобні, топто двоє моїх знайомих- один тоді вважав себе поетом а інший типу письменником,
     в різні часи кожен з них заснував і на протязі доволі довгого часу підтримував по газеті.

     Що до дистрибуції- одна така газета розсилалася в конвертах по адресам знайомих і тих гхто бажали її отримувати, раз на тиждень.

     Перші випуски були надруковані на принтері але були дуже цікаві, андеграундні такі, с всілякими шаленими прогонами і смішні до усрачки.

     Через півроку воно перетворилося на сорієнтовану на молодь і артистичну публіку доволі цікаву газету формату аргументи і факти, лише з локальною нюйорско-емігранстскою тематикою. Передруковували найкращіх авторів з метрополії та з України теж.

     Воно існувало років 5. Чому закрилося я не в курсі, але власник зараз видає журнальчик з телепрограмою та обявами. Він просто з досвіду газети вийняв те, що виявилося прибутковим і безвитратним. Підозрюю шо видає все сам, з кмпютера.
   • 2006.01.25 | line305b

    Если есть с кем, то варто...

    Дайошь независимый офф-лайн Майдан! Если есть круг единомышленников, которые будут это делать профессионально или хотя бы полу-профессионально, конечно. Концепция вырисовывается довольно интересная из общения Соматики и Горицвита - платная формальная газета, которая занимается анализом украинской политики и политической ситуации. Суммирует самое интересное за неделю. Если кто хочет более часто и более много - направляем народ на он-лайн Майдан. Передруки не возбраняются. Если появится офф-лайн, качество материалов, наверное, соотвествующим образом несколько поменяется (улучшится), да и какие-то новые формы общения (интервью? более частые он-лайн конференции?) появятся.

    Звучит круто. Думаю, реклама тоже не возбраняется.

    Легко наверное не будет - особенно когда первичный энтузиазм пройдет, и надо будет работать над этим профессионально.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | So_matika

     Угу

     line305b пише:
     > Дайошь независимый офф-лайн Майдан! Если есть круг единомышленников,
     Є :) правда поки невеликий, але для досконалості немає меж.


     > Звучит круто. Думаю, реклама тоже не возбраняется.
     Політична - забороняється однозначно. Реклама адекватних друзів, або чогось на кшталт гарних книжок, ласощів, музики, громадських ініціатив - в майбутньому цілком можлива.


     > Легко наверное не будет - особенно когда первичный энтузиазм пройдет, и надо будет работать над этим профессионально.
     А оце 100% :crazy:
     Хіба ж хочеш? Мусиш! :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.25 | Volodymir

      Re: Угу

      > > Звучит круто. Думаю, реклама тоже не возбраняется.
      > Політична - забороняється однозначно. Реклама адекватних друзів, або чогось на кшталт гарних книжок, ласощів, музики, громадських ініціатив - в майбутньому цілком можлива.

      - Lifestyle for soulcare
      (C) Peter aka 1th Apostle setevogo Marketing :)
 • 2006.01.25 | Бєлочка

  Тю, та Майдан давно в офлайні

  чи не більше ніж в онлайні.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.25 | So_matika

   І справді тю

   Бєлочка пише:
   > чи не більше ніж в онлайні.
   Добре, тоді назвіть приблизну кількість тих, хто не юзає інтернет і знає, що це таке сайт "Майдан".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.25 | Бєлочка

    Тю-тю

    So_matika пише:
    > Бєлочка пише:
    > > чи не більше ніж в онлайні.
    > Добре, тоді назвіть приблизну кількість тих, хто не юзає інтернет і знає, що це таке сайт "Майдан".
    Навіщо? :)
    Я кажу, що спільнота навколо сайту давно вийшла в реал. Хто ж не хоче, не вийде і від Вашої газети. ;) І крім якщо така газета буде то це буде ваша газета, а не Майдан. 100%.

    Так що Ви канєшна можете взяти і утнути газету якщо грошей не шкода і відбиватися по судах не задовбетесь та мити обкакані редакційні двері, але навіщо і при чому тут Майдан? :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | Сергій Кабуд

     як це можна какати на двері? може це тре бути пернатим?(-)

    • 2006.01.25 | So_matika

     І тю-тю теж

     Бєлочка пише:
     > > Добре, тоді назвіть приблизну кількість тих, хто не юзає інтернет і знає, що це таке сайт "Майдан".
     > Навіщо? :)
     Для того, щоб інформація, яка тут з"являється, не була привілеєм обмеженого кола людей.


     > Я кажу, що спільнота навколо сайту давно вийшла в реал. Хто ж не хоче, не вийде і від Вашої газети. ;)
     "Від газети" ніхто в реал не виходить. Газета - це просто інструмент роботи з людьми.


     > І крім якщо така газета буде то це буде ваша газета, а не Майдан. 100%.
     Це не буде "моя газета". Та само, як це не буде і "газета "Майдан"". Доречі, така газета вже є. Це донецька газета від "Батьківщини".


     > Так що Ви канєшна можете взяти і утнути газету якщо грошей не шкода і відбиватися по судах не задовбетесь
     Не задовбусь. Бо маю досвід.


     > та мити обкакані редакційні двері,
     Ви мабуть навіть в курсі, хто буде під них какати? :)


     > але навіщо і при чому тут Майдан? :)
     При тому, що я є частиною "Майдану" не менше, ніж будь-хто з активістів. І до людей я хочу нести саме цінності і інформацію "Майдану", бо вбачаю в тому сенс. І не лише я. Таке одноосібно не робиться.
  • 2006.01.25 | Сергій Кабуд

   канєшно, Майдан давно в космосі!(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.25 | Мінор

   Поправка - он в лайні (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.25 | So_matika

    -1 троль

    І це ж треба було так довго мовчати, щоб вичавити з себе такий перл ;)
 • 2006.01.25 | пан Roller

  А читаю тока листовки Майдана в интернет. (-)

 • 2006.01.25 | ТП

  Акція "Читай вільну пресу!" 23 вересня 2004 року

  Територія правди

  http://www.chysto.com/arhiv/index.php?item=gazeta&sub=06&img=05

  23 вересня. Івано-Франківськ

  Досить незвичне видовище можна було побачити 23 вересня на Вічевому майдані - близько 60 молодих людей-активістів громадянського руху "Чиста Україна" вишикувались лавами у формі квадрата і просто читали газети. На кожному боці цього "живого" квадрата один з активістів тримав плакат "Ні - цензурі!" або "Читай вільну пресу!" В той час, як молодь у квадраті читала "Чисту Газету", інші активісти розповсюджували її серед людей. Газети розходились досить швидко. Захід тривав приблизно півгодини, але за цей час навколо протестуючих зібрався чималий натовп мешканців міста, які також вважали своїм обов'язком висловити невдоволення цензурою та брехливістю ЗМІ. Подібна акція під назвою "Ні - цензурі! Так - вільній пресі!" відбулась 25 вересня на Театральному майдані міста Луцька.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.25 | So_matika

   Re: Акція "Читай вільну пресу!" 23 вересня 2004 року

   ТП пише:
   > Територія правди
   А це ще хто з таким ніком? :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.25 | ТП

    Ми - з ініціативи "Територія правди"

    Ми - з Ініціативи "Територія Правди", яка почалася ще 22 вересня 2004 року, в рамках руху "Чиста Україна".

    Вдень 23 вересня 2004 року ми провели першу акцію. 18-19 серпня минулого року ми провели акцію "Напиши листа Президенту".

    Зараз ми готуємо акцію "Нас не зупинити!" у Луцьку і Рівному на 30 січня.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.25 | So_matika

     А ви - це хто?

     І десь ще є посилання на ТП як саме на зареєстровану НАЗВУ ініціативи?
     І чому ви мовчали весь час, поки назва фігурувала на Майдані? Бо вперше вона з"явилася в розробках в травні 2005 - і неодноразово ще з"являлася і тут, і на сайті "Пори" як логотип для низки спільних акцій.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.01.25 | ТП

      Ми - громадяни

      Таке посилання є. Перше посилання було надруковане нашими друзями.
      http://www.chysto.com/arhiv/index.php?item=gazeta&sub=06&img=05
      Ми мовчали, тому що працювали. Ми ж не для слави працюємо. Слава Україні!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.25 | So_matika

       Вірю

       ТП пише:
       > Таке посилання є. Перше посилання було надруковане нашими друзями.
       > http://www.chysto.com/arhiv/index.php?item=gazeta&sub=06&img=05
       От чесно - вперше бачу. Цю назву в травні принесла в розробки особисто я, і з"явилася вона не як запозичення, а суто емпіричним шляхом, чому є купа свідків. Потім з півроку працювала сторінка з такою назвою, а ком"юніті в ЖЖ існує й досі.
       Треба ж було озватися, люди добрі! Може б щось спільне хороше придумали. Хоча й зараз не пізно.


       > Ми мовчали, тому що працювали. Ми ж не для слави працюємо.
       Аналогічно :)


       > Слава Україні!
       Героям Слава!
 • 2006.01.25 | Горицвіт

  "Майдан-Могилянка"

  - була така саморобна газета в Могилянці. Трохи передруків з "Майдану" і решта власні матеріали - політична і культурна публіцистика, загальноукраїнська і місцева.

  Вони її продавали, здається, за 50 коп. Здається, зараз не виходить (не знаю). Екземпляри, якщо ти не бачила, можна десь дістати (в членів редакції, наприклад).
 • 2006.01.26 | Ясен Пень

  Варто! (-)

 • 2006.01.26 | rais

  пропозиція слушна. підтримуємо.

  З свого боку пропонуємо в існуючих газетах (які звісно підтримують таку новацію) робити тематичні блоки, наприклад під гаслом - "Майдан уповноважен заявити" або голос Майдану і т.інше. Свою газету пропонуємо безумовно.

  З повагою.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.26 | Михайло Свистович

   Re: пропозиція слушна. підтримуємо.

   rais пише:
   > З свого боку пропонуємо в існуючих газетах (які звісно підтримують таку новацію) робити тематичні блоки, наприклад під гаслом - "Майдан уповноважен заявити" або голос Майдану і т.інше. Свою газету пропонуємо безумовно.

   А яка у вас газета?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.01.26 | rais

    Всеукраїнський ілюстрований тижневик,

    який виходити під назвою "Площа Ринок..."

    З повагою.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua