МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дніпропетровська прокуратура звинувачує комунальні служби міста

01/27/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Геннадій Сахаров

Дніпропетровськ, 26 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Радіо Свобода вже повідомляло про катастрофічну ситуацію, що 19-го – 21-го січня виникла у Дніпропетровську внаслідок низької температури повітря, сильного вітру і снігопаду. Прокуратура Дніпропетровської області порушила кримінальні справи за фактом бездіяльності посадових осіб комунальних служб міста, яка до того призвела.

Як повідомив 25-го січня на пресконференції начальник відділу прокуратури Дніпропетровської області з захисту особистих прав і свобод громадян та інтересів держави Роман Сосков, комунальні служби міста мали точний проґноз погоди на 19-21 січня, але не вжили заходів для підготовки до надзвичайної ситуації, що виникла. Попри заяви двомісячної давнни про майже стовідсоткову готовність комунальних служб до зими керівники цих служб з прибиранням снігу з вулиць не впоралися. Не була підготована техніка для розчищення доріг і хідників. 19 січня з 178 одиниць прибиральної техніки придатними до експлуатації виявилися лічені одиниці. 20 – 23 січня на вулицях міста працювали від трьох до 25 одиниць техніки. Решта вийшла з ладу, як пояснюють посадові особи комунальних служб міста, з причини загустіння дизельного палива при низькій температурі. Роман Сосков зауважив що паливо виявилося непридатним з причини несумлінного ставлення посадових осіб до своїх обов’язків. За його словами у жодному місті області снігопади, мороз і сильний вітер не призвели до таких наслідків як у Дніпропетровську. Простоювали 700 трамвайних вагонів, 180 тролейбусів, більша частина автобусів і маршрутних таксі. Підприємству Дніпроелектротранс нанесені збитки у розмірі 200 тисяч гривень. Громадяни мали серйозні проблеми з тим як дістатися до роботи чи додому. За даними прокуратури зі 174-ма випадками неприбуття чи спізнення викликаної швидкої допомоги і ненадання вчасної допомоги пов’язуються 36 випадків смерті жителів міста. Водії і пасажири авт потерпіли у 14-ти дорожніх пригодах. З травмами різного ступеня тяжкості до медичних закладів звернулися 133 особи, з обмороженнями 77 осіб, зареєстровані 6 випадків переохолодження людей. Виникли перебої з постачанням хліба. Міською прокуратурою і прокуратурами районів міста за фактами неналежного виконання обов’язків службовими особами комунальних служб порушені 5 кримінальних справ, складені 235 адміністративних протоколів. Проводиться досудове слідство, подальші перевірки комунальних служб тривають і контролюються прокуратурою області. По закінченні перевірок будуть визначені конкретні винуватці подій 19-21 січня. Варто зазначити що щойно розпочалися прокурорські перевірки, знайшлося належне паливо і дороги були оперативно розчищені і на хідники вийшли двірники.

“Керівники комунальних служб міста знали про погодні умови. Однак вони не впоралися з виконанням своїх службових обов’язків щодо забезпечення життєдіяльності міста та безпеки громадян. Постає питання – чи лише у січні настала зима і хто ж повинен був забезпечити нормальну життєдіяльність міста?” – сказав начальник відділу обласної прокуратури Роман Сосков.

Те саме риторичне запитання ставили і депутати міської ради на сесії 25-го січня. Відповів на це запитання голова Дніпропетровської обласної ради Микола Швець, котрий взяв участь у засіданні сесії. Він сказав що за недолугі дії заступників міського голови мусить відповідати особисто міський голова Іван Куліченко. Панові Куліченку це не сподобалося і подальші дебати з цього приводу він припинив, назвавши виступи депутатів політичною саморекламою. Більшість депутатів міської ради проголосували проти включення до порядку денного сесії обговорення ситуації, що склалася 19-21 січня. Ще не знаючи про висновки прокуратури пан Куліченко заявив що громадяни міста серйозно не постраждали. Зрозуміло що Іванові Куліченку таке обговорення було вкрай невигідне з огляду на вибори, що наближаються, і наявність вже кількох потенційних кандидатур на посаду міського голови. Як і більшості депутатів, які мають надію на депутатство у майбутньому складі міської ради Дніпропетровська.

По закінченні сесії депутатам як доказ вжиття заходів проти сніжних заносів був показаний фільм про роботу на вулицях міста тих кількох одиниць техніки, про яку говорилося на пресконференції у прокуратурі.

http://www.radiosvoboda.org/article/2006/01/56A480B4-83B3-4014-85FB-8F305167B903.html

Відповіді

 • 2006.01.27 | east

  Re: Дніпропетровська прокуратура звинувачує комунальні служби міста

  Да это все туфта...
  Показуха для населения Днепра, плюс как раз от случай чтобы Швец выдвинулся на спасителя города и вместе с Приватом начал тянуть свою креатуру на мера Жукова. Кстати бывшего штабника Януковича.

  А дела пооткрывали не на мера, а непонятно на кого и против кого...
  Очередной пиар прокурора Шубы. Очередной пиар Швеца. Который теперь уже лижет все места Президенту. Все таки 95 место в НСНУ получил...
 • 2006.01.27 | Стась

  Пиар на плохой погоде

  А погода действительно была мерзкой. Обычно в Днепре или снегопад, или мороз, а вот снегопада при 20-градусном морозе не бывает. А если еще и сильный ветер, то уборка снега представляет собой воистину сизифов труд - снег легкий, и, будучи отброшен на обочину, тут же возвращается на проезжую часть. Даже та часть техники, что выехала на дороги, оказалась полностью бесполезной - уже на расстоянии 100 метров за грейдером дорога становилась такой же занесенной, как и раньше.

  Главной же причиной транспортных заторов стали не столько плохое состояние дорог, сколько полное самоустранение ГАИ. В итоге основные проезды оказались забиты транзитными фурами, которые продолжали заезжать в город без малейшего шанса из города выехать. Да и недисциплинированность водителей дала себя знать. Но почему-то о ГАИ или как она сейчас называется прокуратура не говорит.
 • 2006.01.29 | Роман ShaRP

  Местная жительница о ситуации в Днепропетровске.

  В городе жара

  Целых минус пять. Я отважилась надеть под куртку ОДИН свитер.

  Но песня будет не об этом. Песня будет о наших муниципальных властях.

  Ну ладно, в очередной раз "не ожидали колхозники, что в этом году выпадет снег на поля страны". Вот мнение днепропетровского народа по этому поводу, выраженное через интернет-полл:

  http://gorod.dp.ua/forum/viewtopic.php?t=19574

  И лично мой голос хрен получит на ближайших выборах Куличенко. Но песня будет опять не об этом.

  Она будет о котельных. У нас с Г. и Э. есть друг , который работает в котельной. Ребята, знаете, сколько им платят? 225 в месяц. И то с задержкой. Более того - недавно начальство устроило рейд по котельным, чтобы найти нарушения и НЕ ВЫПЛАТИТЬ ПРЕМИЙ.

  Конечно, нарушения нашли. Кто-то трахался со своей сменщицей, кто-то пил, кто-то спал. Друг наш не пил, не спал и не трахался, но ему записали нарушение. За что? Держитесь крепче: ЗА ТО, ЧТО ОН РАБОТАЛ НЕ В СВОЮ СМЕНУ. А почему он работал не в свою смену? А потому что у них нет третьего сменщика в группе, кто пойдет на такую работу и такую зарплату?

  Я не понимаю. В этом городе крутятся бешеные бабки, мы богаче Киева. И у муниципалитета нет денег на расчистку дорог и не то что нормальную зарплату истопникам - а просто чтобы эти гроши им вовремя выплачивали?

  И кто на такую зарплату идет? Люмпены. Наш друг - не люмпен, но он по ряду причин ничего лучшего себе не найдет. Неудивительно, что люмпены на рабочем месте жрут водку, дрыхнут и водят подруг - ну, должно же быть в этой вонючей работе хоть что-то хорошее, какие-то положительные стороны. Дайте шимпанзе в одну руку бутылку водки, в другую запал и посадите его на пороховую бочку - вы получите отечественного истопника.

  Итог такой кадровой политики - как минимум одна сгоревшая котельная. В морозы истопник пустил туда бомжей - из соображений милосердия и ради компании, с которой можно выпить. Выпили, заснули, не уследили за агрегатом, взрыв, пожар, квартал без горячей воды, лопаются трубы, квартал и без холодной воды тоже. Уроды, да. А те, кто не вовремя платит - кто? Те, кто назначил такую плату, что в котельную пойдет работать только спившийся люмпен - они кто?

  Знаете, какие оргвыводы были сделаны и какие меры приняты в связи с этим событием? Держитесь крепче: ИЗ ВСЕХ КОТЕЛЬНЫХ УБРАЛИ ДИВАНЫ. Чтобы нельзя было спать. Убрали лишние стулья: два стула можно составить вместе и спать. Убрали даже тумбочки.

  Почему нельзя положить бОльшую зарплату и брать таких, как наш непьющий друг? Почему нельзя хотя бы вовремя платить им?

  Мэра и горсовет - на помойку.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.01.29 | rais

   Вопрос от жителей всей Украины.

   Мэра, комунхоз и горсовет - на помойку ! Этот отрезвляюще-бодрящий лозунг должен встречать Вас, уважаемые граждане Украины, практически в каждом районе. Зима 2006 под контролем новой власти приоткрыла часть проблем под названием условия жизни людей. Алчевс, Крым, Днепропетровщина и дальше по всей
   Украине. Да и во времени. Оглянувшись назад увидим те же проблемы с 1996 года. Зима , похеризм горисполкомов, меров, комунхозов...
   Все были в процессе наколпления первичного капитала т.е. нецелевого использования средств, еще точнее разворовывания остатков государственной и комунальной собственности. И естественно модернизировать те же сети жизнеобеспечения жилого фонда, где проживает народ, желания у ответственных товарищей не было. Жилой фонд на такие условия експлуатацыи как и вся комунальная инфроструктура, откликнгулись обветшанием и губо говоря захерели.
   Последствия к которым привели эти события сегодня пытаэться разгребсти прокуратура Днепропетровска. И правильно тут говорят, что делаэться показуха. А вот в Херсонской области даже этого не делаэться. Цюрюпинск в очередной раз прогремел по центральному ТВ. Точнее его административная елита, в лице горисполкома и мера с комунхозом. За десять лет этой местной "елитой" доведены досостояния разрухи жилые дома и комуникации жизнеобеспечения. Та же проблема с работой и зарплатой. При чем у этих руководителей с размерами последней проблем не бывает. Зато в домах у людей снова нет тепла и света. Перебои с водой. Текут крыши и подвалы. При этом в городке идет деребан комунальной собственности и прихватизация предприятий. Громада Цюрупинска выразила недоверие корумпированой едите и начала процес снятия мера. При этом на защиту последнего встала вся местная кучмосистема - суды , милиция, прокуратура. Тотальная корупция, а не мороз и снегопады завалили Украину. И где взять такой бульдозер, чтоб очистить от этих отморозков страну и сделать так, чтобы люди начали жить в человеческих условиях, с работой и нормальной зарплатой?

   Считайте это вопрос от жителей всей Украины.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua