МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Асадчев хоче провести комунальну реформу в Києві

01/28/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Валерій АСАДЧЕВ: “Якщо температура в квартирі менша, ніж +18, для мешканця цього приміщення вартість послуги зменшується”

“Сьогодні в столиці єдина структура “Київенерго” є і виробником послуг, і їх постачальником, і контролером їх якості. Внаслідок цієї монополії кияни змушені користуватися неякісними послугами, наприклад, недоотриманим теплом, та ще й повноцінно платити за це. При цьому, мало кому “щастить” зателефонувати в аварійну службу і таки домогтися відповідної реакції комунальників”, - констатує народний депутат України, голова Київської міської організації Української народної партії, кандидат на посаду міського голови Києва Валерій АСАДЧЕВ.
“В ідеалі, працівники аварійної служби мали би виїхати “на виклик”, скласти відповідний акт про температуру в приміщенні, і якщо вона менша за +18, для мешканця цього приміщення вартість послуги зменшується”, - говорить він, зауважуючи: “коли на вулиці “–27”, квартирні “+6” навряд чи зігріють, та й електрообігрівач не увімкнеш в розетку, в якій зникло енергопостачання”.

Валерій АСАДЧЕВ вважає винними у ситуації з тепло- та енергопостачанням в столиці “систему монопольного володарювання Київенерго” і “київську владу, яка цю систему створила”. Наслідком того, що “в столиці займаються лише зовнішнім антуражем”, за словами АСАДЧЕВА, є те, що “40% усіх комунальних мереж знаходяться у жахливому стані, що може призвести до будь-яких негативів з каналізацією, водогонами і іншим”.

З огляду на це, кандидат у мери наголошує, що важливими програмовими завданнями для себе вважає проведення комунальної реформи, зокрема, створення конкурентного ринку комунальних послуг. На його переконання, “за умови демонополізації ринку комунальних послуг, структура-виробник змушена буде більш сумлінно ставитися до своїх обов‘язків, бо свої послуги вона буде не безконтрольно продавати мільйонам мешканців Києва, а працюватиме у рамках чітких угод з декількома структурами, що транспортують ці послуги киянам”. “Кожен мешканець столиці буде обирати, з яким саме підприємством-постачальником укладати угоду, і буде діяти відповідно до вимог цієї угоди. Тобто, платити лише за ті послуги, які реально отримає і не платити “за халтуру””, - наголошує він.

Відповіді

  • 2006.01.29 | NNV

    А де ви були раніше, "любі друзі"?(-)

  • 2006.01.29 | Горицвіт

    Дуже правильно

    Це головна проблема в Києві. Хай ще розпише конкретніше, як це має виглядати.

    Серед інших важливих проблем - транспорт. Як він думає боротися з пробками, відсутністю парковок і т.п. Чи екстенсивним способом, чи все-таки запропонує радикальне рішення: обмежити зростання приватних машин і розвивати громадський транспорт.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.29 | Гюльчатай

      Re: Дуже правильно

      В Сумах передача ЖЭКов в частные руки началась в 2003 году, еще при мэре Омельченко, если мне не изменяет память.

      При этом в "нужные" руки передавалось обслуживание лучшего жилого фонда (например, домов, построенных на кооперативных началах, и т.п.).

      Общежития и хрущевки, - как вы понимаете - никому не нужны, и никем, кроме коммунальных ЖЭКов не "обслуживаются".

      Ситуация с обслуживанием отягощена обилием льгот, закрепленных в Законодательстве Украины. Льготы распространяются на милиционеров, судей, прокуроров, инвалидов, пенсионеров различных категорий и т.п.
      Я давно не отслеживал ситуацию, но в 1998 году любой ЖЭК работал попросту себе в убыток, и этот убыток не всегда был связан с неумением хозяйствовать. Не думаю, что в этой сфере нормативная база сильно изменилась с 1998 года.

      В те годы субсидии из госбюджета поступали несвоевременно (не знаю, как сейчас), что также воздуха не озонировало.

      Вопрос формулируется просто:
      возможно ли в принципе сделать эксплуатацию жилфонда безубыточной (по крайней мере)? Не эксплуатацию выделенных "образцовых домов", а в целом - жилфонда?
      Если ответ = "нет", то демонополизация рынка будет означать попросту предоставление теплых мест близким людям для обслуживания "хороших" домов.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.29 | Горицвіт

        Re: Дуже правильно

        Мені здається, що в Києві теж ЖЕКи приватизовані. Чи принаймні більшість. На моїх квитанціях спочатку писали номер жеку, потім "ТОВ таке-то", тепер пишуть знов номер, а "ТОВ" не пишуть, але не знаю, як у них власність помінялася.

        Ідеться про те, що демонополізувати і приватизувати треба постачальників води, тепла, світла і т.п. Зараз вони роблять що хочуть, і ніяк не можна вплинути. Бо це державна монопольна організація "Київенерго".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.29 | Гюльчатай

          Тогда нужен глаз да глаз :)

          Попытки "демонополизировать" коммунальный горводоканал были при Омельченко. Предлагалась следующая незамысловатая схема "демонополизации":
          а) скважины отдаются в частные руки;
          б) сети (прогнившие трубы) остаются у города.
          Вот такая планировалась демонополизация, она была остановлена выборами 2004 года.

          Попытка "демонополизировать" Сумскую ТЭЦ также пока не удалась. Ее сдали... в аренду :)

          ИМХО, проблемы коммунальных коммуникаций (тепло, газ, вода) носят именно общегородской характер. Насколько я понимаю, починить полтрубы нельзя. Как правило, нужно чинить всю.
          Если приватизировать коммуникации, то - наверное - под общегородские условия (проекты). Что-то типа:
          а) город создает единый проект модернизации линий коммуникаций
          б) при приватизации потенциальному покупателю ставится условие участие в инвестиционном общегородском проекте модернизации линий коммуникации.
          Как-то так, наверное.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".