МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Московський Патріархат в Одесі оголосив ситуацію „фронтовою”

02/01/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Українська Православна Церква Московського Патріархату в Одесі схоже забула про свою головну місію. За депутатськими мандатами вже вишукалася черга московських „батюшок” та їхніх Владик.

Схоже це лише перший етап участі УПЦ МП у агітаційній кампанії політичних сил, які втратили владу внаслідок виборів 2004 року і нині прагнуть до реваншу.

Якщо митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел та намісниця Свято Архангело Михайлівського жіночого монастиря Серафіма віддали перевагу спискам Партії регіонів – намісник Свято Успенського чоловічого монастиря архимандрит Алексій Гроха схоже вирішив позмагатися за мандат депутата Одеської обласної Ради у першій п”ятірці партійного списку Народної партії Литвина. Не зайвим буде нагадати, що очолив цей список колишній колега нинішнього громадянина Росії Руслана Боделана, учасник сумновідомого збіговиська сепаратистів у Северодонецьку, палкий прихильник „регіоналізації”, екс Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Коли на Майдані Незалежності у Києві вирували події Помаранчевої революції цей екс чиновник брав участь у зборах керівників Рад усіх рівнів в Одеській області і навіть не робив спроби висловити незгоду з виступом екс-мера Одеси Руслана Боделана у якому лунали заклики до відновлення так званого Новоросійського краю та діяльності так званого Новоросійського робітничого класу...

Священик Української Автокефальної Православної Церкви з Одеси, отець Михайло Кушнір вважає, що участю у виборчій кампанії 2006 року УПЦ МП ще раз довела, що „є не церквою як такою, а політичною організацією, яка виконує замовлення Кремля. Нинішня активність їхнього духівництва і балотування до Рад різних рівнів від Партії регіонів та Блоку Литвина свідчить про те, що вони прагнуть і далі вводити в оману православних віруючих в Україні”.

Народний депутат України Левко Лук”яненко переконаний, що в участі УПЦ МП у виборчій кампанії 2006 року проявляється солідарність двох промосковських сил: „Партія Регіонів взагалі зорієнтована на Росія. Якби, не дай Бог, Янукович став би у 2004 році Президентом – ми б вже незалежної України не мали. Його промосковська орієнтація нині продовжується і тому він пішов на союз із духовними особами УПЦ Московського Патріархату. Я думаю, що Янукович і його бандитське середовище відчувають у собі недостатньо сил і тому звернулися до духівництва Московського Патріархату за допомогою. Гадаю, що це все зроблене не без відома Москви. Очевидно вони там узгодили загальну стратегію проведення передвиборчої кампанії і тому зараз пішли ось на це. З нашої точки зору це певною мірою непоганий акт. Обидві ці сили розкрилися. Якщо вони раніше маскувалися під українські інтереси – нинішній союз Партії регіонів, Блоку Литвина та Московського Патріархату виявляє їх як справді антиукраїнські сили, які на Україні є, але більше дбають про Росію. Для них Росія є щось більше ніж Україна”.

Нинішній учасник виборчого списку партії Литвина від УПЦ МП архимандрит Алексій (Гроха) на засіданні Координаційної Ради духовно-світської злагоди наче виправдовуючи свої наміри брати участь у передвиборчій кампанії 2006 року посилався на свої права як громадянина України. Але, чи можна виправдати цими правами агітаційну кампанію безпосередньо у храмах, поширення „чорного виборчого піару”.

На презентації учасників виборчих списків Партії регіонів в Одесі намісниця Свято-Архангело Михайлівського жіночого монастиря Серафіма була у одязі духовної особи, а не пересічного громадянина України...
Архимандрит Алексій ще нещодавно, на круглому столі організованому у Києві Союзом Православних громадян, критикував Володимира Литвина, а нині став учасником виборчого списку під його іменем...

Саме на згаданому „круглому столі” він наважився піддати критиці навіть шанованого у цілому православному світі Вселенського Патріарха Варфоломея: „Константинопіль пав п”ятсот років тому. Немає нині Константинопольського Вселенського Патріарха, а є фанарський єпископ Варфоломей Архидонкіс, який не має жодних прав і повноважень за межами Фанара-кварталу у Стамбулі”.

Архимандрит Алексій тоді заявив також, що „ніхто не захистить православних, крім нас самих. Більшість нинішніх владоможців України перед виборами бігають до Церкви, а потім зраджують її. Ющенко, коли був прем”єром, ходив до Лаври... Спікер Литвин, який заявляє себе віруючим канонічної церкви, за її спиною проводить переговори у Ватикані про її долю”. „У цій ситуації, вважає о.Алексій, - до влади мають йти не лише миряни, але і священослужителі позаяк ситуація „фронтова” і норми мирного часу недостатні”.

Не зайвим буде зауважити, що серед учасників „круглого столу” у Києві стали Олексій Костусєв (противник автокефалії Української Церкви) та Наталка Віртенко (яку прогресивні соціалісти вже встигли охрестити „прогресивно-православним лідером).

Не важко представити собі, які саме інтереси, у разі перемоги, представлятимуть у Радах різних рівнів ці „народні обранці” від Партії регіонів та Блоку Литвина...

Відповіді

  • 2006.02.23 | ірина

    Re: Московський Патріархат в Одесі оголосив ситуацію „фронтовою”

    Яке відношення вимаєте до Української Православної Церкви МП? Якщо ви будете прихожанином УПЦ МП, тоді ви зможете приймати участь в житті Церкви. Как сказал Господь: "Не суди и не судим будешь".
    Кожен буде відповідати за своє життя. І не вам судити архієреїв.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua