МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Луценко розповів Тимошенко, чому бандити не в тюрмах

02/01/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Луценко розповів Тимошенко, чому бандити не в тюрмах

Міністр внутрішніх справ України (за рішенням ВР – в. о. міністра) Юрій ЛУЦЕНКО в листі до лідера БЮТ Юлії ТИМОШЕНКО розповів, чому бандити не в тюрмах.Про це керівник МВС повідомив в опублікованому сьогодні інтерв’ю газеті “Україна молода”, коментуючи те, що днями Ю.ТИМОШЕНКО через пресу звернулася до нього із запитанням: «Чому камарилья КУЧМИ досі гуляє з виглядом переможців, хоча за цей рік чимало кучмістів дали один проти одного свідчення?».

Зокрема, Ю.ЛУЦЕНКО відповів: “Ви знаєте, коли я прочитав це запитання на «Українській правді», то не полінувався, взяв аркуш паперу i від руки написав відповідь Юлії Володимирівні. Відіслав свого керівника охорони завезти їй i вручити безпосередньо в приймальні. Дійсно, вручили. Я не розголошував це, сподіваюся, Юлія Володимирівна сама зможе все оцінити. Бо й мене турбує, чому бандити не в тюрмах”.

Ю.ЛУЦЕНКО сказав, що не сумнівається, що “Ю.ТИМОШЕНКО, як i я, прекрасно знає, що ці злочини - підслідність прокуратури. Міліція свій шлях пройшла, i це дуже чітко видно на прикладі протоколів із поясненнями пана ЧЕЧЕТОВА (колишнього голови Фонду державного майна України – УНІАН). Нині він дуже популярний”. За словами керівника МВС, “міліція отримала від нього свідчення, зібрала інші докази злочинів, на які вказує колишній голова Фонду держмайна, i передала матеріали в Генпрокуратуру для порушення кримінальної справи. З цього моменту треба питати з них. Я не хочу робити прокуратуру крайньою, але таке українське законодавство. За будь-якими ознаками посадового злочину справу може порушити тільки прокуратура, i далі розслідує тільки вона”.

При цьому Ю.ЛУЦЕНКО погодився з тим, що Генеральна прокуратура України під керівництвом Олександра МЕДВЕДЬКА працює активніше, ніж за часів генпрокурора Святослава ПІСКУНА. Він зазначив, що серед порушених прокуратурою кримінальних справ за матеріалами МВС вже не одну справу направлено до суду. “Наприклад, по Дніпропетровській області, й буквально попереднього тижня. У справі проходять керівник регіонального Фонду держмайна i ще одна особа. Передали до суду й справу про розкрадання 150 млн. грн. з системи «Автодору». Всі інші рано чи пізно теж підуть до суду”, - сказав Ю.ЛУЦЕНКО.

Він зазначив, що у цьому році одним із головних пріоритетів МВС залишається боротьба з кримінальною корупцією, службовими злочинами i хабарництвом. За інформацією Ю.ЛУЦЕНКА, у 2005 році за хабарі МВС зафіксувало 3 тисячі 700 осіб, по корупції складено 2700 протоколів. За службові злочини обгрунтовано підозрюються 1200 посадових осіб (в тому числі 630 керівників).

“Звичайно, i вас цікавить, чому ж ці посадовці не сидять? Відповідь проста: тому що генпрокурором був ПІСКУН. А я весь час, доки він був генеральним, не міг позбутися думки, що за терезами шальки правосуддя стоїть фігура торговця, продавця, який страшенно нагадував мені Святослава Михайловича”, - сказав Ю.ЛУЦЕНКО.

На запитання, чи усе це він написав у листі до Ю.ТИМОШЕНКО, керівник МВС сказав: “I не лише. Але на цей момент Юлія Володимирівна просто хоче на виборах поборотися за імідж людини, яка нібито єдина вболіває, чому бандити не в тюрмах”. При цьому Ю.ЛУЦЕНКО зазначив, що зараз заступник лідера БЮТ Олександр ТУРЧИНОВ вимагає виключити з виборчого списку «Регіонів» сепаратистів, а “він би мав це робити тоді, коли був головою СБУ i в його підслідності була повна можливість довести їх до суду та притягнути до відповідальності за цей злочин”.

За словами Ю.ЛУЦЕНКА, “так, людей дуже непокоїть, чому бандити не в тюрмах. Але для цього треба не вказувати пальцем, та ще й мимо, а готувати кращу законодавчу базу. Ну, наприклад, я їй (Ю.ТИМОШЕНКО) у листі відповідаю, що ми порушили кримінальні справи за фактами розкрадання державних коштів на суму 22 млрд. грн.; забезпечено відшкодування 13 мільярдів. I я їй написав, що не мовчав, коли затягували розслідування цих справ у часи ПІСКУНА, не мовчу й сьогодні”.

Але, на думку керівника МВС, генпрокурору О.МЕДВЕДЬКУ “треба дати скидку хоча б через те, що дві «помаранчеві» фракції (Соцпартія та БЮТ) голосували за недоторканність депутатів місцевих рад. У результаті, сьогодні генпрокурор МЕДВЕДЬКО підписав 514 подань на надання дозволу на притягнення депутатів місцевих рад, i лише в 90 випадках отримав цей дозвіл! У 332 випадках йому вже відмовили. Тому кожному треба подумати: а чи я i моя політична сила все зробили для того, щоб бандити були в тюрмах?”.

Ю.ЛУЦЕНКУ здається, що “тут є проблеми в кожного з елементів «помаранчевої» команди. І не варто шукати крайніх серед, як це називається... одновидових. Треба було б подумати, як ми разом зможемо перемогти”. “Ну i наприкінці листа я їй (Ю.ТИМОШЕНКО) підписав: «З повагою i сподіваннями на співпрацю у рамках єдиної переможної «помаранчевої» команди в наступному парламенті», - сказав Ю.ЛУЦЕНКО.

Джерело

UNIAN

Відповіді

  • 2006.02.01 | Сергій Кабуд

    nema sliv(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua