МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суд над вбивцями Гонгадзе засекречено а політики принишкли

02/01/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Адвокат матері загиблого журналіста Георгія Гомгадзе А. Федур
здивований поведінкою політичних сил, які ніяк не відреагували на закритий розгляд судового процесу в справі Гонгадзе:

«Мовчать навіть соціалісти», - сказав пан Федур.

У свою чергу Михайло СИРОТА (один з лідерів Блоку Бориса ОЛІЙНИКА і Михайла СИРОТИ) пов'язує відсутність активності політичних сил у вимогах відкритого судового процесу з інформацією про спричинення збитків Україні у розмірі 8 мільярдів доларів.

«Ця інформація міститься в плівках Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА (екс-майор Державної служби охорони – УНІАН) і торкається конкретних посадовців, які працювали при режимі КУЧМИ і сьогодні теж обіймають ключові посади в нашій державі.

Якщо створити прецедент і визнати спричинення збитків з використанням плівок МЕЛЬНИЧЕНКА, то наступним кроком має бути притягнення до відповідальності за ці 8 мільярдів.

А вони рівномірно розподілені між усіма основними політичними силами, які зараз борються за формування парламентської більшості незалежно від їх орієнтації - прозахідної чи просхідної», - сказав М.Сирота.

Раніше УНІАН повідомляв про перенесення чергового слухання кримінальної справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе через хворобу представників його вдови Мирослави ГОНГАДЗЕ з 25 січня на 1 лютого.

У зв'язку з цим, адвокат А.ФЕДУР припустив, що судовий процес навмисне затягується і ухвала не буде винесена до парламентських виборів, оскільки в справі необхідно допитати високопоставлених посадовців

«як минулої, так і нинішньої влади, зокрема тих осіб, прізвища яких я вказав у своєму клопотанні».

Апеляційний суд міста Києва 23 січня відмовився задовольнити клопотання А.ФЕДУРА, в якому він просив суд допитати:

колишнього Президента Леоніда КУЧМУ,

колишнього майора Державної служби охорони Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА,

голову Верховної Ради Володимира ЛИТВИНА,

екс-голову СБУ Леоніда ДЕРКАЧА,

народного депутата Григорія ОМЕЛЬЧЕНКА,

заступника генерального прокурора Віктора КУДРЯВЦЕВА,

голову Верховного Суду Василя МАЛЯРЕНКА і

Президента України Віктора ЮЩЕНКА,

як свідків у справі Гонгадзе.

У той же час суд не виключив можливості, що надалі ці особи будуть допитані на судовому процесі як свідки.

Федур розраховує на розгляд судом клопотання про проведення 1 лютого відкритого суду у справі Гонгадзе:

«Ми направили в суд клопотання про забезпечення гласності судового процесу, і вимагатимемо виконання цього основного принципу судочинства. У справі про вбивство Гонгадзе немає ніяких державних таємниць. На мій погляд, суд боїться почути правду і те, що учасники процесу скажуть зайве», - сказав А.ФЕДУР.

Адвокат підкреслив, що у разі незадоволення його клопотання потерпіла сторона вимагатиме від Верховної Ради розгляду питання про відставку Генерального прокурора України Олександра МЕДВЕДЬКА:

«Суд прийняв рішення про закритий судовий процес не самостійно, а на вимогу прокуратури. Я не виключаю, що на прокуратуру також чинився зовнішній тиск. Але я, як адвокат, не можу говорити конкретніше», - додав А.Федур.

А.ФЕДУР також підтвердив намір добиватися розгляду справи Гонгадзе в контексті вбивства журналіста у зв'язку з його професійною діяльністю, вбивства на замовлення і вбивства, яке здійснила група осіб:

«Ті, хто здійснював стеження за Георгієм Гонгадзе за кілька днів до його вбивства, досі працюють у спецслужбах, які не хочуть розсекречувати цих людей. Питання – чому вони там досі працюють? Може є ще замовлення і будуть інші вбивства?», - припустив адвокат.

Джерело:

УНІАН

Відповіді

  • 2006.02.01 | Сергій Кабуд

    ще напрямок таємних відносин екс-совкової еліти(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua