МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як маякнули Путіну про маяк

02/01/2006 | Майдан-ІНФОРМ
1 лютого біля дипломатичних представництв Російської Федерації в кількох містах України відбулася акція Громадянської мережі „ОПОРА” – „Маякни Путіну! Маяки наші!”.

„Путін і Маяки” в Києві

Досить гучно відбулася акція у столиці. Близько 50 активістів маякували ліхтариками і лазерними указками, додалося також світло фар автомобілів, котрі приїхали підтримати акцію. Пікетники тримали плакати з написами „Володя, вчи географію! Мис Сарич – це Україна”, „Руки геть від України!”, „А у нас в России газ, а у вас? А нас – газопровод! Вот!”, „Закатай губу, Володя” з карикатурами і шаржами.

Правоохоронці з самого початку були налаштовані негативно, але до кінця акції потепліли. Активісти скандували „Руки геть від маяків!”, „Україна – наша!” і подібні гасла. Представник посольства, який з’явився на акції, не погодився на спілкування з пікетниками. Натомість він активно надавав коментарі журналістам.

Акція відбулася жваво і цікаво. Активісти пообіцяли повернутися в разі невиконання їх вимог.

Акція у Одесі

В Одесі до акції долучилося близько 30 активістів „ОПОРИ”, а також представники єврейської громади міста. Останні таким чином висловили протест проти утисків і дискримінації євреїв у Москві.

Активісти світили у вікна консульства не тільки ліхтариками, а й бенгальськими вогнями. На акції було багато міліції та ЗМІ (приблизно стільки ж, як і пікетників).

В цілому захід відбувався в піднесеному настрої. Міліціонери жартували: „Будете штурмувати, розпочнемо стрілянину”.

Акція пройшла мирно, пікетники знайшли спільну мову з представниками правоохоронних органів. Втім, із перших облич консульства на розмову із активістами ніхто не вийшов.

Акція у Львові

На акцію у Львові вийшло близько 50 людей. В основному це були львів’яни, хоча були й представники Трускавця і Коломиї. Годинний пікет дав свої результати – двох активістів заходу запросили на спілкування до консульства. З членом Національної координаційної ради „ОПОРИ” Володимиром В’ятровичем та активістом громадянської мережі Назаром Матківським розмову вів один із радників консула. Дискусія тривала досить довго. У ході розмови дипломат намагався переконати співрозмовників у великій дружбі України і Росії, зачепив історію. Наголосив на тому, що Ющенко і Путін збираються створити комісію з питань маяків.

В цілому на заході було багато представників правоохоронних органів і преси. Однак була спроба здійснити провокації.

Акція у Харкові

У Харкові акція відбувалася досить спокійно. Близько 20 активістів заявили про свою позицію маякуванням ліхтариками. Звичні гості таких заходів – правоохоронні органи – теж не забарилися, проте проблем з ними не виникало.

Пікетування консульства „ОПОРИ”, що тривало близько години, таки змусило дипломатів вийти до активістів.

Відповіді

  • 2006.02.02 | keymaster

    Про яку спробу провокації у Львові мова?

    Я був від початку акції й до кінця, маю з неї 41 фотку, і щось ніякої спроби провокації не помітив. Все було з піснями, скандуванням. Телекамери світили сильніше, ніж ліхтарі. Трансляція повстанських пісень була дуже до речі. А от спроби провокації, звиняйте, не помітив. Щось ви хлопці й дівчата фантазуєте або намагаєтесь зробити з мухи слона.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua