МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В чому сенс громадянської активності?

02/06/2006 | DADDY
Так сталося, що діти моїх друзів навчаються закордоном. Але підчас революції вони були у Києві і наковталися повітря свободи і громадянської активності. Зараз молодша дівчинка знов в Києві і вчора виникло між нами непорозуміння: дівчинка пропонувала купити у господарчому супермаркеті декілька лопат для прибирання снігу та урочисто вручити їх Омелі на знак протесту проти поганого прибирання зимових київських вулиць від снігу.
Я ж запропонував купити лопати і організувати мешканців будинку на прибирання, не чекаючи активності КМДА, і цим показати приклад мешканцям сусідніх будинків та докорити комунальникам.
Хто правий?

Відповіді

 • 2006.02.06 | Предсказамус

  Краткосрочно правы Вы, а по жизни - Ваша знакомая

  Если городские власти будут знать, что в случае чего придет DADDY и организует массы на уборку снега, то не удивляйтесь, если завтра Вам предложат починить соседу канализацию.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.06 | DADDY

   Re: Краткосрочно правы Вы, а по жизни - Ваша знакомая

   Мене завжди цікавила різниця та співвідношення ефективністі ПіАру (вручення лопати меру під об"єктивами 5-го каналу)та Прямої дії (прибирання снігу "в реалі", нехай навіть і теж під об"єктивами ТБ).
   Чомусь мені ближче ПД.
   Підчас дружньої діскусії бів загданий старий анектдот про дерево, яке впало і перегородило вулицю - дії різних народів. Американці створюють громадський комітет, обговорюють проблему, пишуть відповідні листи-звернення у відповідні інстанції і , нарешті, дерево прибирають.
   Москалі не пишуть, не обговорюють, а день у день долають це дерево і криють матом міське керівництво.
   Мені б хотілося, аби третіми у цьому анекдоті були українці, які збираються разом і , не чекаючи начальства, прибирають нафіг перешкоду зі свого шляху.
 • 2006.02.06 | Daisy

  Re: В чому сенс громадянської активності?

  Різні методи застосовуються для досягнення різних цілей.

  Те, що хоче робити Ваша знайома, спрямоване скоріш на активізацію роботи місцевої влади. Тоді як Ваша пропозиція скоріщ спрямована на розчищення вулиць.

  Я думаю, що головне, знати, що ви хочете та добирати відповідні методи.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.06 | DADDY

   Re: В чому сенс громадянської активності?

   Тобто: мета - чисті вулиці.
   Перший шлях: я ( ми, ви, він, вона)купує лопати, зберає активних сусідів, розчишає свій двір, вулицю. Мета досягнута.Є приклад співпраці громадян, є громадська докора місцевій владі.
   Рузультат: вулиці чисті, владі - пофіг. Люди отримали задоволення від власної спільної роботи, від відчуття того, що разом вони ще щось можуть зробити. На що така влада?
   Другий шлях: даруємо лопати меру.Відбуваються (або не відбуваються) якісь рухи у комунальних службах.Імовірно, що НЕ відбудуться, чи відбудуться на локальному рівні (буде дзвінок до керівника ЖЕКу з 3,14здюленою), ваш двір почистить протверезівштй двірник. Концептуально владі пофіг.Про ваш подарунок - лопати швиденько всі забули.
   Є життєвий приклад: навесні ПОРА (чорна) брала участь у пікетуванні мерії з питання дерібану землі у передмісті Києва. Акція вийшла весела, були журналісти. Підчас акції ми на аукціоні продавали останню невкрадену землю Києва 9по районах). Ну, і що? А нічого. Про це всі можновладці швиденько і зручно забули (чи ділянки ласі скінчилися?).
   А ось підірвати нах котедж медведчуркіса у Пущі - був би приклад: народ свою землю не віддасть. Але про таке - тільки мріяти.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.06 | Daisy

    Re: В чому сенс громадянської активності?

    Просто зробити самому набагато легше, ніж змусити робити інших. Якщо хочеться примусити мерію працювати, то на них треба давити весь час. Одна акція нічого не зробить. Вони мають розуміти, що мета акції - не піар, а чисті вулиці та ін. речі, за які вони відповідають.

    Мені в голову одразу приходить аналогія з вихованням дитини. Якщо хочеш чомусь її навчити (наприклад, підтримувати лад вдома), то будь готовий до того, що доведеться витратити багато часу та нервів. Треба пояснювати, нагадувати, повторювати десятки разів. А результат досить часто все одно лишається не таким, як хочеться. Звичайно, набагато ефективніше зробити самому - менше затрат енергії та нервів. Але тоді дитина так і не навчиться. Ось і доводиться вибирати, чого хочеться більше - постійних нервів та результатів виховання, чи просто порядку.
 • 2006.02.06 | So_matika

  А якщо так?

  DADDY пише:
  > дівчинка пропонувала купити у господарчому супермаркеті декілька лопат для прибирання снігу та урочисто вручити їх Омелі
  > Я ж запропонував купити лопати і організувати мешканців будинку на прибирання

  1) Купити лопати.
  2) Організувати мешканців будинку на прибирання.
  3) Зробити етикетки на лопати: "Цими лопатами мешканці будинку № 13 зробили роботу мерії, витративши на це свій вільний час. Мерія, а нафіга ти нам така потрібна, якщо ми повинні виконувати твою роботу?".
  4) Прив"язати до лопат файні бантики і подарувати Омелі. Запросити на дійство фотографа з місцевої газети.

  ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.06 | Daisy

   Одним пострілом двох зайців. Просто снайпер!! (-)

  • 2006.02.06 | DADDY

   Re: А якщо так? - Файно, влучно, ефективно (-)

  • 2006.02.06 | Михайло Свистович

   Щойно хотів запропонувати трохи інше Re: А якщо так?

   So_matika пише:
   >
   > 1) Купити лопати.
   > 2) Організувати мешканців будинку на прибирання.
   > 3) Зробити етикетки на лопати: "Цими лопатами мешканці будинку № 13 зробили роботу мерії, витративши на це свій вільний час. Мерія, а нафіга ти нам така потрібна, якщо ми повинні виконувати твою роботу?".
   > 4) Прив"язати до лопат файні бантики і подарувати Омелі. Запросити на дійство фотографа з місцевої газети.

   Але перед цим зробити акцію перед мерією. Коли ж реакції не буде - провести цю акцію.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.06 | DADDY

    Re: Щойно хотів запропонувати трохи інше Re: А якщо так?

    Мені більш подобається алгоритм Со_матіки:
    1. Вулиця буде чистою
    2. Влада отримає ляпаса
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.06 | Михайло Свистович

     Re: Щойно хотів запропонувати трохи інше Re: А якщо так?

     DADDY пише:
     > Мені більш подобається алгоритм Со_матіки:
     > 1. Вулиця буде чистою
     > 2. Влада отримає ляпаса

     Так при моєму алгоритмі також все це буде. Тільки влада двічі отримає ляпаса, а люди знатимуть, що до неї зверталися, а вона їх похєрила, і що це не просто запой двірника, що вулиця неприбрана.
    • 2006.02.06 | So_matika

     Ай, та це ж боляче

     DADDY пише:
     > 2. Влада отримає ляпаса
     Краще нехай мерія отримає ляпаса :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua