Які юридичні наслідки того, що депутат не голосує особисто?
02/07/2006 | Daisy
Чи можна на основі того, що депутатів нема у залі ВР, а їх картки проголосували, подати позов до суду, щоб відмінити закон, прийнятий таким чином?
Наприклад, щось дуже важливе для якоїсь фракції приянято мінімально необхідною кількістю голосів. Деяких депутатів цієї фракціі не було в залі, а їх картки проголосували і це можна довести. Чи можливо відмінити такий закон через суд? Якщо так, то який суд це може зробити, і хто може подати таку скаргу?
Наприклад, щось дуже важливе для якоїсь фракції приянято мінімально необхідною кількістю голосів. Деяких депутатів цієї фракціі не було в залі, а їх картки проголосували і це можна довести. Чи можливо відмінити такий закон через суд? Якщо так, то який суд це може зробити, і хто може подати таку скаргу?
Відповіді
2006.02.07 | mirgor
Re: Які юридичні наслідки того, що депутат не голосує особисто?
В конституції записано прямо, що депутат повинен особисто виконувати волю виборців...Це питання дуже актуальне, таким чином можливо частину бізнесменів-депутатів відсіяти з Верховної Ради.
2006.02.07 | Volodymir
Re: Які юридичні наслідки того, що депутат не голосує особисто?
Ті закони що прийняті уже хай якось будуть - бо ставити під сумнів все і одразу имхо недоцільно.Але давити треба і дуже наполегливо -
- відповідальність не прописана (як і обов'язки Президента вносити прем'єра за новою редакцією КУ), зацікавленості у хозяїв фракцій і самих депутатів поправити ситуацію немає;
- як варіант, якщо іде сесія, а є свідки що депутата немає на місті, а йому начислена заробітня плата - адміністративні заходи;
- подати позови до Літвіна та Мартинюка, які не організували роботу відповідно до Конституції (чув, як Літвін у залі давав команду відключити картки під час важливих голосувань, бічів що команда виконувалася; тож процедура якщо і не прописана через хитруватість, але якщо депутат не присутній у залі картка повинна блокуватися. технічні проблеми не розглядаємо, тільки юридичні, але то потребує більш детальної розробки, посилання на тимчасовий регламент можуть бути неефективними);
- антипіар: перерахувати за наявності достовірного матеріалу (картинка TV рада) хто із багатостаночників кілька разів проголосував. Варіант - при наявності загальної картинки спробувати прорахувати голосування по фракціям. Відомості активно використовувати для інформування виборців та як матеріали для документування (попередній пункт).
2006.02.07 | Михайло Свистович
Ніяких
Daisy пише:> Чи можна на основі того, що депутатів нема у залі ВР, а їх картки проголосували, подати позов до суду, щоб відмінити закон, прийнятий таким чином?
Можна. Тільки виграти суд неможливо.
>
> Наприклад, щось дуже важливе для якоїсь фракції приянято мінімально необхідною кількістю голосів. Деяких депутатів цієї фракціі не було в залі, а їх картки проголосували і це можна довести. Чи можливо відмінити такий закон через суд? Якщо так, то який суд це може зробити, і хто може подати таку скаргу?
Всі можуть подати таку скаргу, але нічого Ви не доведете.
2006.02.08 | леонід
Ніяких, бо ви всі схвалили це.
Панове форумчани. Нагдую, що єдиним реальним інструментом до санкцій щодо нардепів була процедура відкликання з нардепів. Вперше й востаннє ми реалізовували цю формулу на Київщині в 1997 році. Результат - два вбивства, моє тюремне увязнення і скасування Закону про відкликання нардепів. Подивіться поіменне голосування по цьому. А тоді говоріть про демократів.2006.02.09 | Михайло Свистович
Я нічого подібного не схвалював.
І навіть у Верховній Раді за це не голосував2006.02.07 | Горицвіт
Це підробка документів
Коли голос депутата врахований на якомусь голосуванні, а депутата в цей час точно не було в залі, то значить, хтось підробив (фальсифікував) голос цього депутата. А за це є кримінальна відповідальність, мабуть.2006.02.07 | Горицвіт
Значить, треба зробити так:
Засікти якогось депутата десь, де повно свідків, бажано ще виступ по телебаченню чи щось таке. Одночасно взяти роздруківку з результатами, де цей депутат голосує (на сайті ВР вказується точний час голосування). І все.2006.02.08 | Sean
Ніяких. Радше за все - ніяких
На практиці - ніякихDaisy пише:
> Чи можна на основі того, що депутатів нема у залі ВР, а їх картки проголосували, подати позов до суду, щоб відмінити закон, прийнятий таким чином?
Суд, найшвидче, не прийме такого позова, або прийме, а потім задовольнить клопотання про закриття у зв'язку з тим, що це "у компетенції Конституційного суду". Хоча це і не так.
>
> Наприклад, щось дуже важливе для якоїсь фракції приянято мінімально необхідною кількістю голосів. Деяких депутатів цієї фракціі не було в залі, а їх картки проголосували і це можна довести. Чи можливо відмінити такий закон через суд?
Спробуйте. Обіцяю власну присутність на суді, а якщо буде потрібно, то і допомогу (на що здатен) при підготовці позову.
Якщо так, то який суд це може зробити, і хто може подати таку скаргу?
Доволі дискусійне питання у територіяльному аспекті. Думаю, що у цьому випадку все ж не суд за Вашим місцем проживання,а Печерський суд м.Києва.
2006.02.08 | НеДохтор
Які юридичні наслідки порушення Конституції?
Голосування чужими картками - пряме порушення КонституціїТому юридично тут склад сзолину довести напевно не важко.
------------
Стаття 84. Засідання Верховної Ради України проводяться відкрито. Закрите засідання проводиться за рішенням більшості від конституційного складу Верховної Ради України.
Рішення Верховної Ради України приймаються виключно на її пленарних засіданнях шляхом голосування.
Голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто.
------------
Оскільки порушення масові і взагалі дискредитують цілу гілку влади
то може є можливість не намагатись судитись по окремих рішеннях ВР прийнятому мертвими душами,
а спробувати зайти зверху - знайти депутата-"самовбивцю",
котрий направить запит гаранту Конституції про систематичне її
порушення та бездіяльність гаранта в цьому питанні.
якраз тактично може вдасться використати сьогоднішнє негативне ставлення Президента до ВР.
Правда варто тут придумати в який спосіб він може вплинути на цю ситуацію, щоб не просто пожалітися а дати конкретну підказку.
Що може запропонувати в цій ситуації гарант депутатам?
- Змінити спосіб реєстрації перед засіданнями
- вимагати публікувати на сервері ВР списки фізично відсутніх
- .........
що ще може допомогти?
2006.02.08 | Михайло Свистович
Re: Які юридичні наслідки порушення Конституції?
НеДохтор пише:>
> Що може запропонувати в цій ситуації гарант депутатам?
Мені здається наш гарант вже нічого не може запропонувати. Щойно до Монтян зателефонували з приймальні Катерини Ющенко. Виявляється, туди прийшла жінка, яку кинули квартирні аферисти. Так у приймальні кажуть Монтян, що вони прочитали Вашу статтю про квартирних аферистів, от і звертаються до Монтян, може вона допоможете цій жінці? Монтян чемно відповіла, що кинутих дуже багато, а вона - одна, і без підтримки держави дуже важко чогось добитися. Не знаю, чому вона була така чемна, адже щойно ми повернулися з ВР, де захищали права пенсіонерки, яка винесла на Майдан всі свої теплі речі під час революції, а тепер ті самі бандити, які мають сидіти у тюрмах, не лише погрожують лишити її без житла, але й балотуються за списками Литвина. Мабуть, Монтян була просто втомлена, бо я б порадив Катерині Ющенко звернутися до свого чоловіка, який пороздавав купу обіцянок на Майдані, і син цієї пенсіонерки, повіривши їм, не лише взяв активну участь у боротьбі за Ющенка ще до революції, а й ледь не загинув за нього.
Або інша історія. Знімають чесного начальника райвідділу. Губернатор за нього, начальник обласного УМВС за нього, але пропонують йому звернутися до безробітного і безпосадного Михайла Свистовича. Чесний мєнт залишився працювати, але ж все це свідчить про повну імпотентність нової влади. То що вона може гарантувати?
2006.02.08 | леонід
Re: Які юридичні наслідки того, що депутат не голосує особисто?
Позивачеві ловедеться вказувати які конкретно його особисті права порушено таким псевдоголосуванням. Така казуїстика позбавляє реальний результат... Хоча, я допускаю, моджливий позов до парптії, юридичної особи, за перевищення повноважень і неправомірні дії. Але прецедентів я не знаю.2006.02.09 | Горицвіт
прокуратура повинна порушити кримінальні справи
На жаль, я не юрист, тому не цитую Кримінальний кодекс, але мені здається, що злочин є: ХТОСЬ робить вигляд, що голосує за депутата, якого насправді нема в залі. Зі стенограми видно, що депутат нібито проголосував, але є сотня свідків, що в цей час даний депутат був в іншому місті. То як же він міг проголосувати? Ніяк. Конституція не дає іншої можливості, тільки як особисто бути в залі під час голосування. А в залі його не було. Значить, людина (група людей), які створили видимість голосування, мають бути покарані.