МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Акція "Корови не винні" відбулась

02/08/2006 | Майдан-ІНФОРМ
8 лютого о 12.00 біля посольства Російської Федерації у Києві, відбулася акція-примирення вінницьких молочників: «Корови не винні».

«Мене звали Малюля» - такий надпис під портретом корови у траурній рамці тримали учасники акції над палкою вінницької ковбаси. Молочники пояснили: через різке зниження закупівельних цін на молоко, селянам не вигідно тримати корів. Простіше здати їх «на м'ясо».

Другу корову красуню-годувальницю Любаву, селяни до Києва привезли, але нажаль, автомобіль який її віз, зламався у самому районі Святошино, тому до посольства корова не доїхала, але кожен міг переконатись в її наявності, поспілкувавшись із водієм автомобіля що вона у місті, До речі, губернатор Вінничини, Олександр Домбровський, першим, скуштував вінницького молока, і запропонував пригощатись й працівникам російського посольства, аби довести, що якість українського продукту є досить високою. Посольство Російської Федерації прикрашали гасла : «Не ріж! Не вбивай! Я хочу жити!», «Не виноватая я…». Вінницькі фермери, доярки тримали транспаранти з надписами «Скажи НІ молочній війні», «Вымя – не кран, его не перекроишь» Вінницькі виробники молока та молокопродуктів першими вдарили на сполох, адже нині лише на вінницьких складах накопичилося понад 540 тон масла. Це й не дивно, бо один тільки Тульчинський завод постачає 17 % всієї масло-молочної продукції на ринок України. Оскільки область є аграрною, одним з основних способів виживання для селян є продаж молока. Тепер же переробні підприємства зменшили закупівельну ціну сировини з 1,3 грн. за літр до 0,9 грн. 70% молока виробляється в приватному секторі, тому це вдарить, в першу чергу, по селянах. Поки корови тільні, молока ще небагато, проблема не є такою гострою. Але навесні надої суттєво збільшаться. Тож ще трохи й селянам доведеться вирізати корів - годувальниць.

Підтримати своїх виробників до російської амбасади приїхав особисто губернатор Вінниччини Олександр Домбровський. До речі, він уже створив робочу групу з врегулювання «молочної кризи» на рівні області й у кожному окремому районі.

„Мене ця проблема дуже хвилює, я розумію побоювання селян, які живуть з продажу молока й невеликі підприємства, які можуть не витримати „молочної війни”, - зауважив пан Домбровський. - До цієї проблеми потрібен комплексний підхід на рівні Кабінету Міністрів. На місцевому ж рівні я бачу кілька шляхів вирішення цієї проблеми. По-перше - шукати додаткові ринки збуту вже готової продукції в інших країнах, скажімо в Казахстані, Молдові, Азербайджані, а також розвивати внутрішній ринок. Адже, скажімо, німець споживає 24 кг. сиру на рік, поляк – 13 кг. а українець всього - 3.

По-друге, перепрофілювати асортимент молочних підприємств на інший вид молочної продукції. Наприклад, сухе молоко, яке користується попитом як в Європі, так і в Азії. Сподіваюся, що уряд вже найближчим часом домовиться про врегулювання цієї проблеми. До того ж, така „молочна війна” між Росією і Україною вдарила й по наших північно-східних сусідах. Майже за місяць ціни на молокопродукти у Росії виросли на 15 %. Гадаю, що морози спадуть, вибори закінчаться й припиняться політично-торгові війни”.

Учасники акції передали представникам посольства звернення від українських виробників молока та молокопродуктів до уряду Росії з проханням не розділяти «молочними війнами» наші народи.

Ініціативна група молочників Вінниччини




Звернення Вінницьких виробників молокопродуктів до уряду Російської Федерації


Ми звертаємося до уряду Російської Федерації з пропозицією припинити «молочну війну» з Україною. Адже від цього, насамперед, страждають пересічні громадяни обох країн. У нас – падають закупівельні ціни на сировину, у вас – зростає вартість молокопродуктів. Російський споживач уже встиг відчути на собі наслідки "торговельної війни".

За оцінкою Міністерства аграрної політики, понад 15%-ве підвищення цін на тверді сири в Росії стало наслідком заборони на ввезення української продукції. При цьому продукція, яку Росія натомість імпортуватиме з інших країн, набагато дорожча від української. Російські імпортери, що вели закупівлю української продукції, вже відчувають її нестачу на своїх складах, і це може негативно вплинути на ціни на російському ринку.

Не потрібно переносити політичні баталії на економічне поле. Ми закликаємо уряди обох країн сісти за стіл переговорів і знайти поетапний компроміс для вирішення цього наболілого питання.

Відповіді

  • 2006.02.09 | Alexx

    Re: Акція "Корови не винні" відбулась

    А чому вони не хочуть спробувати продавати молокопродукти власного виробництва на внутрішньому ринку, тільки трохи дешевше? Ціни піднімають декілька раз на рік, мотивуючи зменшенням кількості отримуваного молока, а коли молока більшає ціну не знижують. Українці теж споживають молокопродукти не тільки росіяни.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".