МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Майдан стверджує: витоку інформації з НСНУ до БЮТ не було

02/09/2006 | Майдан-ІНФОРМ
На сайті "Українська правда" 8 лютого 2006 року була опублікована стаття Петра Рівного "Формування помаранчевої коаліції як інструмент маніпулювання помаранчевим електоратом", де автор стверджує, що ініціатива укласти угоду між помаранчевими силами належить Народному Союзу "Наша Україна", яка вирішила скористатися падінням популярності Блоку Юлії Тимошенко після голосування за відставку уряду Єханурова, але через нібито витік інформації чи незграбність штабу НСНУ заступник голови виборчого штабу БЮТ Микола Томенко встиг "зіграти на випередження" й першим виступити з такою ініціативою.

Ось як описав це Петро Рівний:

Відносний відтік електорату Юлії Тимошенко до Віктора Ющенка, зафіксований соціологами у січні після перипетій "газової війни" та відставки уряду, підштовхнув "Нашу Україну" звернутися в ультимативній формі до БЮТу та решти помаранчевих із закликом приєднатися до коаліційного договору.

Проте через витік інформації чи звичну незграбність штабу "НУ" 17 січня першим з ініціативою укладення коаліційної угоди виступив заступник виборчого штабу БЮТ Микола Томенко. На випереджувальний характер заяви вказує й те, що Томенко не показав текст угоди, а лише сказав, що "документ готується відповідно до європейських норм".

Таким чином, ініціатива нашоукраїнців втратила ефект несподіваності і стала просто реакцією на пропозицію БЮТу. Це враження посилилося 20 січня, коли в ефірі ICTV Юлія Тимошенко прийняла пропозицію лідера "Пори" Владислава Каськіва створити коаліцію в майбутньому парламенті за умови приєднання до неї "Нашої України".

Тому, коли цього ж дня Роман Безсмертний першим розіслав проект угоди штабам БЮТу, СПУ, "Пори-ПРП", УНБ "Костенка-Плюща" - це виглядало як спроба наздогнати потяг, що рушив.


На відміну від Петра Рівного ми не переоцінюватимемо свої аналітичні, дедуктивні та інші здібностіми і не вважатимемо, що лише самими мозковими вправами без наявності первинної інформації можна скласти цілісну картину того, що відбувається в головах людей і штабах політичних сил. Тому ми не будемо так категорично стверджувати про мотивацію НСНУ і БЮТ, оцінювати зроблені ними кроки і т. ін., а просто і скромно, тільки заради того, щоб не фальсифікувати історію, розповімо про те, що нам достеменно відомо, а саме:

До проголошеної Миколою Томенком ініціативи укладення угоди між трьома головними помаранчевими силами нічого подібного у штабі НСНУ не планувалось. Тому ніякого витоку інформації зі штабу НСНУ до штабу БЮТ не було. Відповідно звинувачувати штаб НСНУ у незграбності та втраченій ініціативі також в цьому випадку недоречно.

Ініціатива такого угоди належить саме Миколі Томенку, і на його ж прохання вона була донесена майданівцями до штабу НСНУ за день до її оприлюднення, викликавши там щире здивування, оскільки такого кроку від БЮТ і особисто від Миколи Томенка в НСНУ явно не чекали. Ми, як і за день до цього перед Миколою Томенком, виклали у штабі НСНУ наші аргументи щодо необхідності укладення такої угоди, і її бачення, але, оскільки, окрім здивування, ні позитивної, ні негативної реакції з боку НСНУ не було, не повідомили Миколі Томенку про результати нашого походу до штабу НСНУ, лише здивувались, коли ці пропозиції прозвучали від заступника голов виборчого штабу БЮТ публічно (на нашу думку, краще було б утриматись від публічнх проголошень до моменту, поки інша сторона відповіла б згодою чи відмовою, а якщо б відповіла згодою, то оприлюднити лише тоді, коли було б досягнуто хоча б якогось обопільного результату).

Ось така правдива історія початку "миротворчості", яка, на жаль, замість того, щоб працювати для єдності помаранчевих сил та запобігання втрат помаранчевого електорату через міжпомаранчеву ворожнечу річ, перетворилася у політичний пінг-понг, спрямований на подальше змагання за помаранчевий електорат, а не на недопущення синьо-білого реваншу на виборах-2006. І провина, на нашу думку, лежить на обох сторонах діалогу.

Також зазначимо, що черговість у нашому спілкуванні з БЮТ та НСНУ викликана не політичними симпатіями чи антипатіями, а сталася випадково - обидва наші "ходіння до вождів" мали іншу мету та стосувалися інших питань, і питання єднання помаранчевих виникло вже в процесі цих розмов. Тим більше, що про дати зустрічей з діячами БЮТ на НСНУ ми домовилися заздалегідь, не знаючи, що в Миколи Томенка виникне така ініціатива.

Найближчими днями цими ж самими майданівцями за їх власною ініціативою будуть вироблені пропозиції до НСНУ та БЮТ щодо подальшої співпраці між цими політичними силами. Ці пропозиції, виходячи з політичної реальності, яка склалася, будуть спрямовані на досягнення як єдності помаранчевого табору, так і максимальної електоральної і перспективної вигоди як для НСНУ, так і для БЮТ. В них також міститиметься спроба прогнозу щодо можливих здобутків обох політичних сил в разі застосування з їхнього боку тих чи інших кроків, а також розвіювання ілюзій деяких політиків з обох таборів та роз'яснення їхніх можливих втрат в разі подальшого тримання дуль у кишенях та каменів у пазухах. По одному примірнику (вони будуть абсолютно ідентичні) ці пропозиції будуть надіслані до обох штабів без публічного оприлюднення. Можливо, це змусить політиків задуматися, що вони мають не лише свої вузькопартійні інтереси, але й несуть відповідальність перед всім народом, якому надавали обіцянок та присяг на Майдані.

Відповіді

  • 2006.02.09 | Михайло Свистович

    Оце застереження всім зарозумілим, які вважають себе великими

    аналітиками, знавцям дедукції, психології і т. ін. Бо смішно, коли людина на повному серйозі стверджує, що по словам і поглядам з телевізора зазирнула всередину голови іншої людини :)

    Краще бути скромнішим і користуватися тільки фактами, а не власною бурхливою фантазією.
  • 2006.02.09 | tomcat

    чи буде висуватись умова: не топити своiх? (+)

    менi особисто якось незручно мати поряд людину яка з одного боку в усьому менi протидiє, називає мене на людях поганими словами, а з другого боку звинувачує мене у небажаннi з ним єдностi. питання - якщо юлi не подобається геть усе що робить НУ - уряд, бюджет, газова угода (навiть голосування в радi у вiвторок по закону про НДС) - навiщо пропонувати єднiсть?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.09 | Михайло Свистович

      Мала б висуватись

      tomcat пише:
      > навiщо пропонувати єднiсть?

      Щоб не допустити синьо-білого реваншу
  • 2006.02.09 | Сергій Кабуд

    ??????

    >Ми, як і за день до цього перед Миколою Томенком, виклали у штабі НСНУ наші аргументи щодо необхідності укладення такої угоди, і її бачення, але, оскільки, окрім здивування, ні позитивної, ні негативної реакції з боку НСНУ не було, не повідомили Миколі Томенку про результати нашого походу до штабу НСНУ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".