МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Привіт з Криму !- Помаранчевий шарф викликає справжній фурор

02/12/2006 | Мартинюк
Другий день у Криму. Вчора в Сімферополі, сьогодні у Ялті.
Приїхав на презентацію такого собі "Південного фронту". Там є багато фанатів "Майдану".

Це нормальний демократичний ( наскільки це можливо в наших умовах) проект.

Схоже південний берег Криму хоче дистансуватися від "сімферопольського ханства" з усіма його проросійським та бандитськими цирками.

З цією метою створена асоціація кандидатів у мери міст, містечок і селиш ПБК (південого берега криму). Тусовка принципово проти піднімання і експлуатування будь яких національно-забарвлених тем - типу сакральної дружби з Росією чи навпаки .

Головне питання земельне,тобто незаконний поділ землі. Головним інструментом вони вважають проведення селищних і містечкових референдумів з приводу передачі землі. Програма максимум - впровадити у регламенти всіх місцевих громад положення що питання розподілу землі можуть затверджуватися лише місцевими референдумами.

Це краще це ніж те що є зараз у Криму. Наприклад Куніцин і ще з 15 партій які хочуть обратися виключно на криках про дружбу з Росією.
Нема татарофобії, хоча вони проти силового захоплення землі татарами.
Вони вважаю що татари мають право отримати ділянки, але це повинно відбуватися згідно закону.

Народ однак скептично настроєний до місцевихї оранжів (тих які при владі ), звинувачуючи їх в корумпованості і заохоченні корупції.

Бачив агітплакати НУ та БюТу . У Бюта взагалі цілий телеканал "Чорноморка". Місцеві олігархи. Агітація ведеться інтенсивно - БЮТ навіть роздає ...продуктові пакети. Просто на вулиці і з величезними чергами охочих до шари .


Ходжу з шарфом "Майдану". Мужчини роблять круглі здивовані очі , жінки сприймаюьть це як здорову секс-агресію, лише малолітки чоловічої статі пробуть задиратися. Однак інцидентів нема. В цілом кримчани достатньо цивілізовані і терпимі.

Однак виявив стійкі і небезпечні міфи, особливо у молоді. Чітко прописаний образ ворогів із Галичини. В сприйнятті місцевих це погані, агресивні і нерозумні люди. Коротше щось на манір "жидів пархатих"...Найбільш ксенофобну агітпрдукцію роздає "пламенная наташа".

Цілі газетні розвороти про "Звериный оскал националызма". Роздається це на шару з вітренківських наметів.Гадаю тексти підпадають під "антидифамаціну" процедуру. Простолюд це читає ...

Відповіді

  • 2006.02.12 | SpokusXalepniy

    Телеграмма

    КРИМ КРПК ЯЛТА КРПК МАЙДАНУС МАРТИНЮКАСУ ДВКРПК
    НЕГАЙНО ЗОСЕРЕДИТИСЬ ЧЕРНОМОРКОЮ КРПК ЄНАХУРОВ ТИРЕ СУКА КОМА ЗАПРОШУЄ КРЕМЛЬ ЗАМІНИТИ РОСУКРО КОМА ПІДОЗРЮВАННЯ ТИРЕ ЗВЬЯЗОК ЧЕРНОМОРКОЮ КРПК СФОТОГРУФУВАТИ НАКОЛЮВАННЯ ПРОДУКТОВИХ ПАКЕТІВ КРПК ВАЛЕНКИ ВИСИЛАЄМО ПОШТОЮ КРПК ДОКИ ОБМОТУВАТИ НОГИ ШАРФОМ КРПК ПОМАРАНЧЕВИМ ТИРЕ ЗАБОРОНЕНО КРПК ЗАВАЖАТИ ПРОГРЕСИСТАМ АГІТУВАТИ ТИРЕ ЗАБОРОНЕНО ЦВК КРПК ДОВІТРУНКУ НЕ ХОДИТИ КОМА ЗЛІВАТИ УНІТАЗОМ КРПК ВАША СПРАВА ЧЕРНОМОРКА КРПК ВІДВОЛІКАТИСЬ ЗАБОРОНЕНО КРПК

    P.S.
    АЛЕКС ЮСТАСУ: "ВЫ ОСЁЛ, ЮСТАС"
    Штирлиц понял - ему присвоено звание Героя Советского Союза.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.12 | stefan

      Ще тошки, і телеграма

      потягне на Ш-нобелівську премію...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.13 | Мартинюк

        Можливо , в галузі прикладної психології.

        Бо зрозуміти щось, окрім того що що Спокус вирішив повернути все на тему "Кстаті о птічках" неможливо.
    • 2006.02.13 | Мартинюк

      Юстасу - Ви ...

      Неправі напевно ( бо важко зрозуміти що Вами написано).

      То як Вам "успішне" роздавання продуктових пакетів у Сімферополі?
      Може обговоримо?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.13 | SpokusXalepniy

        Разные весовые категории

        Мартинюк пише:
        > То як Вам "успішне" роздавання продуктових пакетів у Сімферополі? Може обговоримо?

        Не могу. Я не очевидец, как ты. Наверное, потому что не знал прикупа ;)

        Однако, было бы интересно прочесть твоё описание событий. Но веры-то у меня к твоему описанию всё равно не будет. Слишком уж ты себя опозорил своей "неупередженістю" на форуме.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.13 | Мартинюк

          Мені не дали

          Бо шарф помаранчевий.

          Хоча сімферопільські обивателі мене пропустили без черги ( напевно ще не знають що Вітя і Юля посварилися).

          А шкода - сімферопільські журналюги потім в Ялті казали що там була якась вкуснячка... Кульочок такий симпатичненький, з сердечком...

          Будеш Спокусе видовбуватися - їй богу в новини поставлю !
        • 2006.02.17 | Tatarchuk

          Re: Разные весовые категории

          Зараз деякі з нас пронишкли на "приватну вечьоринку" з пані Юлєю, на Південому Березі Криму, а інші потай спостеригають за тим, що буде далі :) за допомогою сучасних засобів звязку
          А далі буде фуршет та пресуха з обраними журналюгами, тобто все дуже демократично :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.13 | Tatarchuk

    Фурор не в шарфі а в тому що на фото

    Привіт з Криму теж, дуже приємно що майданівці хоч коли в нас бувають.
    :)

    Але цей Южний фронт зараз наробить багато галасу, судячи з того як його передруковують навіть "оголтєлиє" ЗМІ.
    Новий Регіон (російска ульра-права агенція) надрукувала низку фоток з того, як НЕ-татари, а такі собі чиновники краять пляжі наживо
    "Самозахват", коротче кажучи :)

    фоти тута
    http://www.nr2.ru/crimea/56008.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.13 | Мартинюк

      Просто журналістка з цього видання була серед журналістів

      Інформація цілком адекватна, наскільки це можлитво для НРегу, який недавно навіть мене обізвав .

      Сам бачив всі ці самобуди.

      Медведчуківсько-суркісівський ( типу центр "Динамо" - насправді два великих особняки) взагалі побудований на місці дитячої туберкульозної лікарні ім. Баранова, яку довели до "ручки" за класичною "суркісячою" технологією "повільного затягування зашморгу". Відчув це на собі , коли ці ж падлюки взялися захоплювати експериментальну школу Академії Педагогічних наук у Києві на Нивках, де вчилися тоді мої діти. В місцеве районо спеціально була переведена "спеціалістка по перепрофілюванню", силами якої школі було відрізане будь яке можливе фінансування.Зі школи побігли вчителі, місяцями не викладалися різні предмети. Батьки ( і я в тому числі ) почали масово переводити дітей у інші школи. Від повного поглинення школи і її здоровенної території сусідньою "юнацько-спортивною базою Динамо" врятувала лише зміна меж районів, завдяки чому школа перейшла в інше районо.

      До речі там в Криму збоку знаходиться ще один унікальний дитячий санаторій по лікуванню туберкульозу кісток. Очевидно що це сусідство також не буде сприяти "динамівському відпочинку" і цей санаторій також намагатимуться "задавити".
    • 2006.02.14 | Пані

      Я взагалі не розумію...

      А новини чи статті про це хто писати ставити на Майдан буде? Дядя Вася? Де вони ці новини???? Не передруковувати ж нам той "Новий Регіон"????
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.14 | Мартинюк

        Все буде сьогодні

        Вчора мене закрутило у вихорі київських справ.
  • 2006.02.13 | Уляна

    Re: Привіт з Криму !- Помаранчевий шарф викликає справжній фурор

    Як реакція на українську мову? З мого досвіду спілкування по телефону, у пересічних громадян досить позитивна реакція на звертання до них українською, коли дзвоню з Києва. Відповідають російською, але повністю ідуть на контакт. Приємно, що норма стає нормою. А як спілкування не по телефону?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.14 | Габелок

      Re: Привіт з Криму !- Помаранчевий шарф викликає справжній фурор

      Ляна, з Кримом все було б добре, якби Росія не почала там створювати п'яту колону. Кримчанам немає чого йти на конфлік з Україною, але підкупивши купку "козаків", цілком можливо створити серйозний конфлікт, особлиово, якщо російським президентом стане Сергій Іванов.

      Із мого недавнього спілкування з кримчанами ситуація є набагато кращою ніж це було в 1993 році, скажімо. Пересічні кримчани були задоволені автономією і я б сказав нею пишалися, але тепер я бачу російський уряд починає підготовку до "українського Придністров'я".
    • 2006.02.14 | Мартинюк

      Цілком нормально

      Легенди про ксенофобних кримчан - на 95% міфологія, яка підтримується як спеціально так і не усвідомлено ( типу як елемент "екзотики").
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.14 | Tatarchuk

        Щодо суті питання - пр референдуми

        В цілкому ідея вилучити земельні ресурси з-під чиновників, може, і позитивна, особливо в кримському контексті (бо там приватизація шляхом самозахвату - справжне системне явище).

        Але.
        Референдум з кожного земельного питання - це може обернутися новим важелєм маніпулювання. Адже не вся земля належить громаді, особливо на Південному березі. Там багато державницьких санаторіїв, заповєдних зон, урядових підприємств. То що, ялтинці будуть за всіх інших вирішувати, чи дерібанити військове майно, напр., чи залишити його державі Украіїні??

        Друге.
        Знаю дуже хорошо місцевий тип мешканця - так званого ялтинця (алуштинця, сурожанина). Це ідейні халявщики. На відміну від нас, північних кримчан, вони звикли працювати 2-5 місяців на рік, "закалачивати бабло", - і все це заради того, аби Велику зиму (яка в них з початку жовтня і аж до червня) нічого не робити. І страшенно цім пишаються. Оця дуже халявна ідея споживацької ренти - а чому на неї мають розраховувати тільки південні мешканці? Чому я сидячи у Сімферополі "пролєтаю", - бо я не мав щастя народитися у Ялті?

        Отже, є певні сумніви. Глядя з самого ж Криму.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.14 | Мартинюк

          Як це не дивно, але їх інтереси співпадають із загальними

          Із загальнокримськми і загальноукраїнськими.
          Я сам спочатку дещо сумнівався, але розгляд детальних прикладів показує , що основною метою цих південних кримчан, які живуть з "літа" є збереження більш менш вільного доступу до різноманітних зон узбережжя ДЛЯ ВСІХ ВІДПОЧИВАЮЧИХ.

          Розгородження узбережжя на закриті ізольовані вілли для супербагатих, закриває це узбережжя в першу чергу для відпочиваютчих.

          Зрозуміло що це означає зменшення прибутків для постійних жителів цього регіону.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.02.14 | Tatarchuk

            Як це не дивно, але інтереси держави дещо в іншому

            Те що ми не лазитимо через забори, якщо нам це дозволять ялтинські халявщики окремим референдумом, - це справді чудово.
            Це, до речі, співпадає і з прриродним інтересом россійських відпочиваючих. :)

            Та погляньте на "дивну" тенденцію, а саме куди мабуть мітять ці раптом зграматнілі піденні громадяни:


            Стаття 10. Питання, що вирішуються виключно місцевими
            референдумами

            1. Виключно місцевими референдумами у відповідних
            адміністративно-територіальних одиницях вирішуються питання:

            1) про добровільне об'єднання сільських, селищних, міських
            громад в одну (сільський округ) та вихід зі складу об'єднаної
            громади (сільського округу);

            2) про надання згоди на ліквідацію села, селища, міста,
            району у місті, як адміністративно-територіальної одиниці та
            виключення з Державного реєстру, перехід населеного пункту у
            підпорядкування до іншого району, області;

            3) про порушення в установленому законом порядку перед
            Верховною Радою України питання (надання згоди) щодо найменування
            або перейменування села, селища, міста, району в місті;

            2. Виключно районним у місті референдумом приймаються рішення
            про наділення відповідної міської ради правом щодо управління
            майном і фінансовими ресурсами, які є у власності територіальної
            громади району у місті, а також про саморозпуск цієї
            територіальної громади і передачу прав на самоврядування
            відповідній міській громаді.

            ЦЕ ТАК ЗАРАЗ. Тобто це і так автоматично виноситься на референдуми.

            А ось що планується, за логікою, відібрати від депутатів і передати до анонімно-безвідповідального "коллєктівного бєссознатєльного":

            Стаття 122. Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування по наданню земельних ділянок юридичним особам у постійне користування

            1. Сільські, селищні, міські ради надають земельні ділянки у постійне користування юридичним особам із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

            Стаття 123. Порядок надання у постійне користування земельних ділянок юридичним особам

            1. Надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок.

            Стаття 124. Порядок передачі земельних ділянок в оренду

            1. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
            Стаття 118. Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами

            1. Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки.

            2. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

            3. Громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель відповідно до сільської, селищної, міської ради або районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації.

            4. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель.

            5. Передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом.

            6. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.

            7. Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству - також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення.

            8. Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

            9. Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.

            10. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

            11. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

            вражає? :) ? :( ?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.02.14 | Мартинюк

              Не бачу поки що загрози для держави

              Вони планують добитися "референдумності" в першу чергу для малих поселеннь, де такі референдуми реально проводити. Суть ідеї - обмежити фактичну торгівлю місцевою землею чи віддачу її з примусу чи зі страху. Як правило це робить або голова , або частина куплених депутатів сільської чи селищної ради.

              Затвердження таких рішеннь на референдумі дозволить обмежити найвульгарніші форми незаконного привласнення.
              Не треба боятися власного народу, навіть якщо він живе в курортній зоні. Демократія завжди веде до компромісу і досягнення згоди.

              Тому інтереси простих жителів південого берега набагато ближчі інтересам решти громадян України аніж інтереси Суркіса та Азарова, які просто відгороджують собі вражаючі клапті кримського узбережжя в на дії продати це все коли ціни "устаканяться" до світового рівня.

              Можливо є якісь інші підводні камені, але я поки що їх не вбачаю.
  • 2006.02.17 | Tatarchuk

    Ми теж отримали запрошення до Криму

    У цю суботу та неділю Південий фронт щось знову затіває, то ми вже познайомилися з ними (поки що по телефону).

    Залишається поїхати та зробити "фейс контроль", бо є підозра, що це всьо штучки Юлі Володимирівни та пана Томенко. Принаймні, уважно прочитавши "київську програму БЮТ", я знайшов напрочуд багато схожого - місцевий референдум и т. проч.

    До речі, гакери зламали стоінку із фотосесією "кримського беспредєлу" та повісили там карикатури на Ющенко та Іванова :)
    http://www.nr2.ru/crimea/56008.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.17 | Мартинюк

      Пізно вони це зробили

      Ці картинки є в же на Майдані.
      І можливо зробили це не хакери а сама адміністрація сайту під тиском "замовників".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.17 | Tatarchuk

        Re: Пізно вони це зробили

        До речі, ту ж саму діверсію зробили на сайті газеті Дейлі-Ю-Ей!

        http://daily.com.ua/page.php?node=37&sid=8089

        Дізнався цікаву новину: "фронтовці" кажуть, що фото підірваних авто - це мабуть попередження, бо одному їхньому активісту вже погрожували "ми будем взривать ваши машини".

        П.С, а може вони самі ото зробили для піару??? :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".