МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

І знову про Карпачову

02/12/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Близько ста людей зі Львова, Києва, Донецька підписали відкритий лист до Президента України,Голови Верховної Ради України,Голови Центральної виборчої комісії, Міністра юстиції України з вимогою дати оцінку балотуванню Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової до парламенту. Збір підписів було ініційовано Українсько-Американським бюро захисту прав людини.

Далі ми наводимо текст листа, який сам не потребує жодних комментарів. Нагадуємо, що Українська Гельсінська спілка з прав людини неодноразово закликликала Омбудсмена піти у відставку, але не отримала відповіді а ні на публічні звернення, а ні на надіслані листи.

"Ми, громадяни України, яким не байдужі гострі проблеми захисту прав та свобод людини, стурбовані тим, що початок процесу виборчої кампанії 2006 року до Верховної Ради України визначений грубим порушенням етичних засад захисту прав людини. При цьому це порушення здійснено саме тією людиною, яка очолює інституцію Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини – пані Карпачовою Ніною Іванівною. Увійшовши до складу виборчого списку Партії регіонів, вона стала безпосереднім суб‘єктом виборчого процесу, який має відверто політичний характер.

Таким чином ставиться під сумнів функціонування інституту Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав людини на визначених законом правових засадах, цей інститут політизується, що в принципі є недопустимим.

Пані Карпачова відкрито мотивувала свою участь у виборчому процесі так: оскільки новий закон про вибори не передбачає існування мажоритарних округів, їй, щоб реалізувати своє особисте право бути обраною до Верховної Ради, довелося скористатися списком тієї партії, яка «зазнала репресії» з боку влади.

Виходячи з викладеного, вважаємо, що:
- така ситуація дає підстави визнавати, що Уповноважений з прав людини, чітко визначивши свою політичну позицію, буде надавати пріоритет у своїй діяльності захисту прав лише однієї категорії громадян – політичних прибічників Партії регіонів;
- політичне позиціювання пані Карпачової може призвести до руйнації інституту Уповноваженого з прав людини як такого;
- політизація інституту парламентського контролю за дотриманням конституційних прав громадян і свобод людини є небезпечною для діяльності щодо захисту прав та свобод громадян України;
- привнесення відверто політичної складової до діяльності Уповноваженого з прав людини порушує принцип неупередженості такої діяльності, як того вимагає присяга Уповноваженого з прав людини.

Свою думку щодо політизації інституту Уповноваженого з прав людини вже висловили у спільній заяві 18 неурядових правозахисних організацій, які запропонували п. Карпачовій піти у відставку. Однак ніякої реакції від п. Карпачової на таке звернення суспільство не отримало. На жаль, жодної офіційної реакції на зазначену ситуації не висловила й Верховна Рада України, яка призначає Уповноваженого з прав людини і від імені якої Уповноважений з прав людини здійснює парламентський контроль за дотриманням прав та свобод людини і громадянина.
Як відомо, Президент України відмовився від участі у виборах народних депутатів, оскільки він є Президентом усієї країни і представляє весь український народ. Натомість п. Карпачова, увійшовши до виборчого списку відповідної політичної партії, стала омбудсманом лише цієї політичної сили і поставила власні інтереси над вічними цінностями захисту прав та свобод людини. Тим самим створено небезпечний прецедент, негативні наслідки якого відчує українське суспільство.

На наш погляд, треба припинити цей абсурдний перебіг подій, повернути інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини природну йому аполітичність. Саме тому ми вимагаємо таких кроків:

1. Від Президента та Верховної Ради України:
• Створити незалежну міжвідомчу комісію за участю правозахисників та міжнародних організацій, яка б ретельно вивчила міжнародний досвід і відповідно почала проект реформування інституції Уповноваженого з питань прав людини з урахуванням усіх допущених помилок з 1998 дотепер;
• Внести відповідні зміни до Закону про Уповноваженого з питань прав людини, щоб унеможливити його політизацію та зловживання службовим становищем і коштами (введення правила щорічного фінансового і тематичного звіту як необхідної умови для продовження перебування на посаді та подальшого отримання бюджетних коштів). Необхідна умова співпраці з громадськими організаціями (що вже є нормою для більшості міністерств та комітетів парламенту).
• Вищезгадані кроки особливо важливі у контексті початку політичної реформи, яка призведе до системних змін у стосунках між гілками влади та розподілу їх відповідальності. Необхідно посилити роль Уповноваженого з прав людини у здійсненні парламентського контролю у галузі права людини.
2. Від кожного народного депутата України:
• Порушити питання недоцільності подальшого обіймання посади Омбудсмана п. Карпачовою Н. І. та висловити їй недовіру, результатом чого має бути її добровільна відставка або звільнення її з посади за рішенням парламенту.
3. Від Партії регіонів:
• Виключити зі списків п. Н. Карпачову та зробити відповідне подання до Центральної виборчої комісії;
4. Від Центральної виборчої комісії:
• При вирішенні питання щодо реєстрації п. Н. Карпачової кандидатом у народні депутати України врахувати ситуацію, яка склалася в Україні у зв‘язку із включенням її до виборчого списку Партії регіонів у сфері захисту прав та свобод людини і громадянина.

Слід виходити з того, що вибори 2006 року є надзвичайно важливими для нашої країни та суспільства, але ще більш важливим є конституційний захист прав усіх громадян країни. В Україні немає іншої спеціальної незалежної інституції для захисту наших прав, ніж Уповноважений з прав людини. Тому ми не можемо бути осторонь. Закликаємо всіх приєднатися до цієї ініціативи та зміцнити громадянське суспільство у сфері захисту прав людини в Україні!"

www.helsinki.org.ua

Відповіді

 • 2006.02.12 | Юрій

  Re: І знову про Карпачову

  Товариш Карпачова має грунтовну комуністичну закваску,тому надіятися на її порядність,сумління інші ,притаманні високоморальні людські якості, розраховувати не приходиться.Сама вона ніколи добровільно не піде з цієї посади.Та і Верховна Рада в своїй більшості дотримується цих самих моральних принципів.Знімати кожного нечесного чиновника майданом(народом) практично неможливо - дуже дорого!?Залишається одна рада - профільтрувати всю ту нечисть,що рветься до влади, через виборне сито,яке покаже рівень нашої свідомості.І на то більше нема ради.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.12 | Боррачо

   Re: І знову про Карпачову

   Юрій пише:
   > Товариш Карпачова має грунтовну комуністичну закваску,

   Брехня,
   тьотя зажвди була звпеклим прихільником ринку..
   Але, відповідно до посади, мала їздити світом, мала можливість на власні очі бачити злочини імперіялізму, а отжи трохи (дуже трохи) симпатизувала справжнім лівим.
 • 2006.02.12 | Галина Мунтянова

  Re: І знову про Карпачову

  Я була проти того що Карпачова пішла у списку до Верховної ради від партії Регіонів . Вона взагалі як уповноважений з прав людини не мала просто морального права йти на вибори від будб якої партії.
  Я повністю підтримую вашу пропозицію і ще раз підтверджую свою думку, що Карпачова добровільно у відставку не піде а якщо і піде то навіщо нам такий уповноважений з прав людини.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.12 | mirgor

   Re: І знову про Карпачову

   Галина Мунтянова пише:
   > Я була проти того що Карпачова пішла у списку до Верховної ради від партії Регіонів .

   А до Вашої думки не прислухались в партії Регіонів?
  • 2006.02.12 | Боррачо

   Да вона себе вбила цім рішенням...

   Нінка - вона простувата жінка. Не додумалася, що втрачає з цім рішенням.
  • 2006.02.12 | IgorKko

   Про мораль...

   > як уповноважений з прав людини не мала просто морального права йти на вибори
   Це вони запам'ятали ще в молодості, коли конспектували "ільїча": Моральним є те, що вигідно партії. Регіонів. Пахану, карочє.
 • 2006.02.12 | Боррачо

  тьотя Ніна..

  Загадайте, як ми з вами пили ром теплої ночі у Сьюдад-Міранді, що в Боліваріанській республиці Венесуела..
  Як команданте Чавес казав вам у Фуерте-Тіуна, що буржуЯм вірити немоНа..
  А ви до Яника вперлись
  Тьху.
 • 2006.02.13 | Бос

  Re: І знову про Карпачову

  Правильно !!! КомунІсти У ВІДСТАВКУ !!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua