МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За державний кошт на Олімпіаду полетіли дружини і діти мінстрів.

02/12/2006 | Станіслав Гордієнко
"Благородну справу підтримки" наших спортсменів очолили Віце-прем’єр Кириленко, перший зам Глави Секретаріату Президента Васюник, мінмолодьспорту Павленко.

Кращі половини вітчизняних владоможців в офіційних документах значяться… перекладачами. Цікаво було б дізнатися, яких мов.

Із джерел, дуже близьких до НОК України, а тому дуже достовірних, в редакцію «Оглядача» потрапив цікавий документ - список офіційної делегації Олімпійської збірної України. Цього разу перед телекамерами сотень телеканалів світу йтиме потужна делегація – за прапороносцем вишикується неабияка колона у 149 осіб. З них спортсменів та тренерів – лише 96. Решта членів делегації мають різний статус: «члени штабів», «офіційні особи» і, нарешті, «почесні гості».

Делегація, як бачимо, вельми представницька. Як, власне, і в попередні роки. Скажімо, під час афінських змагань щоб розселити усіх наших почесних, поважних, визначних, привілейованих та офіційних гостей, довелося забронювати комфортабельний корабель.

Безперечно, за нової влади таке розкошування делегати собі дозволити не можуть. Юрій Єхануров, на відміну від Януковича, НОК наразі не очолив, тому ми не побачимо його разом з дружиною на чолі української делегації під час відкриття Ігор. Але ж стара «радянська» звичка тягти за собою у закордонні відрядження за державний кошт дружин, коханок, секретарок міцно сидить у корі головного мозку наших керманичів.

Цього разу благородну справу підтримки наших спортсменів очолили Віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко, перший заступник Глави Секретаріату Президента Іван Васюник та міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. При цьому Юрій Олексійович взяв із собою в Турин одразу трьох заступників – вочевидь, для вирішення «на місці» найболючіших проблем зимових видів спорту, для коллективного перейняття досвіду проведення таких представницьких змагань. Не залишився осторнь і міністр освіти Станіслав Ніколаєнко. Ну і, звичайно ж, не обійшлося на зимовій Олімпіаді без заступника міністра Кабінету міністрів Володимира Павленка.

Не залишаться наші спортсмени без підтримки законодавчої гілки влади. Депутатський корпус в Турині буде представлений комуністкою Катериною Самойлик, «моральною і порядною» Людмилою Супрун з НДП, а також колишнім важкоатлетом Анатолієм Писаренком. Можна буде зустріти в Турині і екс-міністра фінансів Ігоря Мітюкова – він їде до Турина у якості глави Федерації лижного спорту України.

Але найбільший курйоз і подив викликає склад... перекладачів української делегації. Наприклад, перекладачем для «членів штабів» буде донька самого секретаря РНБО Анатолія Кінаха – Зоя. Пригадуєте жарт: «не знаю, що він за шишка, але водієм у нього працює сам Леонід Кучма!»

Напевно, тяжка доля змусила доньку Анатолія Кириловича відмовитися від перегляду змагань у теплій домашній обстановці, або ж з туринських трибун. Ні, це не для неї. Вона буде допомагати нашим «делегатам» і спортсменам порозумітися з організаторами змагань, іншими учасниками. Змушена буде проводити весь час десь за лаштунками змагань, десь у підтрибунних приміщеннях, можливо, навіть роздягальнях. Не буде часу бодай одним оком глянути на захоплююче видовище!

Дефіцит кваліфікованих перекладачів з італійської в Україні просто-таки вражає. Адже навіть міністерські дружини змушені були залишити домівки, відриватися від сім’ї, щоб допомогти співвітчизникам порозумітися з закордонними колегами, або хоча б допомогти в елементарному: запитати, наприклад, як пройти в туалет.

Цю шляхетну місію виконуватимуть дружина Юрія Павленка – Юлія та дружина його першого заступника Бринзака – Людмила. Олімпійці та їхні тренери можуть бути спокійні: з такими кваліфікованими перекладачами вони почуватимуться комфортно.

Отже, від сьогодні за наших олімпійців уболіватиме вся Україна – хто в Турині, а хто й перед екраном телевізора. Будемо сподіватися, що жодна з політичних сил не використає Олімпіаду для власного піару – як це було із «підтримкою телетрансляцій» ігор у Солт-Лейк-Сіті блоком «За Єду». Тоді, до речі, на Ігри також їздила чималенька делегація, але урожайним на медалі той виступ не був.

Побажаємо нашим спортсменам успіхів і медалей найвищого ґатунку. Хоча, звичайно, всі ми розуміємо, що зимові види спорту в Україні давно «в загоні». Поодинокі ентузіасти стикаються зі значними проблемами – від браку необхідних баз для підготовки до відсутності спорядження, яке для зимових видів спорту коштує дуже дорого. Але це не завадить чиновникам у черговий раз прозвітуватися за «проведену роботу» та «популяризацію України», здійснену на Олімпіаді. Тому кожна медаль, здобута в Турині, - це успіх скоріше не завдяки, а всупереч зусиллям чиновинків «від спорту», які дуже люблять себе на Олімпіаді, а не Олімпіаду в собі. Відчуваєте різницю?

Відповіді

 • 2006.02.13 | Бос

  Re: За державний кошт на Олімпіаду полетіли дружини і діти мінстрів.

  Тільки тоді, коли список контролюватиме народ, не бидло, Совість начальства проснеться.
 • 2006.02.13 | Wlodko

  Re: За державний кошт на Олімпіаду полетіли дружини і діти мінстрів.

  Знову свиня показала своэ свинське РИЛО...
 • 2006.02.13 | Боррачо

  То це ті "чесні хлопці", за яких нас тут агітують?

  І чим вони кращі за довбанів із парламенту, янукоїдів, кучмистів та ін.?
  Два чобота пара.
 • 2006.02.13 | BIO

  Уточнение: безвременных министров...(-)

 • 2006.02.13 | Мартинюк

  Міністру спорту на олімпіаду напевно треба

  голові федерації лижного спорту напевно також.

  Заступнику голови бюджетного комітету і дружинам міністрів напевно туди їхати не варто.

  Однак на Заході відсилання високопоставлених співробітників фірм у відрядження разом зі своїми дружинами вважається ознакою доброго протестантського тону - бо ж спокус буде легше уникати...

  Як би там не було Єхануров на олімпіаду не поїхав. І дружина його не поїхала і весь апарат Дніпропетровської облдержадміністрації також не поїхав, так як це було з Янковичем та "донецькими" на літній олімпіаді у Греції.

  І депутат Шкіль на цей раз не похав ( минулого разу був)

  Люди схильні зловживати отриманою владою , тому їх потрібно постійно контролювати. Про це пишеться у вступі до американської конституції, який заставлять вчити на память американських першокласників.

  Врешті можна на зло павленковій жінці проголосувати за Януковича чи за когось з його соратників та соратниць.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.13 | samopal

   Міністру треба. Особливо "в.о." та ще й перед виборами

   А скільки у нас міністрів спорту? А хіба фізкультура не є навчальною дисципліною у системі середньої та вищої освіти? А хіба не хвінансується це все з бюджету, клтрий же ж не може проскочити мимо відповідного комітету ВР...

   Мартинюк пише:
   "Однак на Заході відсилання високопоставлених співробітників фірм у відрядження разом зі своїми дружинами вважається ознакою доброго протестантського тону - бо ж спокус буде легше уникати..."

   Та шо ви не кажете... І шо, десь видно як британська (американська, норвезька, французька... казахську можна не чіпати) делегація понабирала перекладачів із отих тьоток? А яка "хвірма" там курує (а головне - хвінансує не за державний кошт) оту олімпійську збірну? А їхнім там у Гайд-Парку часом не влаштовували проводи с пєснямі і пляскамі?

   Мартинюк пише:
   "Врешті можна на зло павленковій жінці проголосувати за Януковича чи за когось з його соратників та соратниць."

   А можна на зло не павленковій, а чиїйсь ще? Там же вибір великий...
   А можна тоді не за Януковича? Теж ніби є вибір...
 • 2006.02.13 | mirgor

  Єхануров має провести службове розслідування по «олімпійцям

  Прем’єр-міністр України і лідер виборчого блоку «Наша Україна» Юрій Єхануров повинен провести службове розслідування за фактом включення родичів вітчизняних урядовців і керівників НСНУ в офіційну делегацію Олімпійської збірної України та їх перебування у Турині. Про це в понеділок заявив Михайло Бродський, член політради партії «Батьківщина», заступник начальника Штабу Блоку Тимошенко.

  http://byut.com.ua/ukr/news-863
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.14 | ОРИШКА

   Re: Навіщо поспішати?

   Може вони за свої поїхали. Може у Кинаха доця - супер-перекладач.

   Давайте зачекаємо.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.14 | Shadow

    Re: Навіщо поспішати?

    А може, ви вже почали забагато думати по-українськи? Де ви чули, що "за свої" можна пройти в складі делегації на відкритті Олімпіади?!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua