МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

інтернет - тотальне слідкування?

02/12/2006 | stefan
Тотальная слежка за Интернетом
http://www.vz.ru/top2/
Создается система, которая будет отслеживать любые изменения в Интернете, вплоть до блогов и поисковых запросов
12 февраля 2006, 11:05
Текст: Владислав Иванов

США разрабатывают глобальную систему мониторинга Интернета. Амбициозный проект получил название ADVISE. Он предполагает создание очень мощной компьютерной системы, способной автоматически собирать данные со всей Сети и проводить их быстрый анализ. Комплекс отслеживает любые изменения в Интернете - новые публикации в личных и корпоративных блогах, покупки через интернет-магазины, объемы трафика.

Большая часть информации, касающейся новой американской системы ADVISE, засекречена. Проект упоминается лишь в нескольких публичных документах как часть более крупной инициативы TVTA Министерства национальной безопасности США. На развитие TVTA в 2005 году было выделено около 50 млн. долларов.


Пугающие выводы


«Я не знаю, на какой стадии реализации находится проект. Однако если вам известно об ADVISE, значит, мы ее уже где-то применили» Система ADVISE пока находится на стадии разработки, однако отдельные ее составные части уже используются на практике. В перспективе комплекс ADVISE должен будет отслеживать фактически любые изменения в Интернете - новые публикации в личных и корпоративных блогах (интернет-дневниках), статьи в онлайновых изданиях, покупки через интернет-магазины, объемы трафика между отдельными узлами и многое другое.

Практически никакая информация и активность не останется сокрыта от системы. Все данные будут тщательно анализироваться и просеиваться, что позволит выявлять связи между отдельными событиями. В теории это должно помочь в раскрытии планов террористов и киберпреступников, готовящих атаки, например, на правительственные организации США, пишет Christian Science Monitor.

Некоторые правозащитные организации уже выражают опасения, что ADVISE превратится в инструмент тотальной слежки как за жителями Соединенных Штатов, так и за гражданами других стран. «Мы не осознаем, что, выполняя такие простые операции, как покупка на eBay или поиск в Google, мы все время всюду оставляем следы», - говорит Ли Тьен, представитель Electronic Frontier Foundation, объединения людей, стремящихся к защите прав в виртуальном пространстве.

«Нас не волнует, что кто-то будет владеть информацией об этом, однако системы, подобные ADVISE, могут на основе собственного анализа трафика сделать совершенно неожиданные и пугающие для нас выводы», - констатирует Тьен.

Официальные лица Министерства национальной безопасности предпочитают давать уклончивые ответы на вопросы о комплексе. «Я об этом что-то слышал, но не знаю, на какой стадии реализации находится проект, - заявил представитель министерства Питер Сэнд. – Однако если вам известно об ADVISE, значит, мы ее уже где-то применили».

Вся эта инициатива очень сильно напоминает программу Terrorrism Infomation Awareness (TIA). Первоначально этот проект назывался Total Information Awareness и предполагал создание системы слежения за финансовыми транзакциями, передвижением людей по территории США и даже анализ электронной переписки и прочего интернет-трафика.

В качестве обоснования для создания подобной системы американские военные приводили довод о необходимости защиты от террористов. Однако проект подвергся жесточайшей критике со стороны защитников конфиденциальности. Ранее конгресс уже запретил Пентагону использовать систему для слежки за гражданами США. Целью для TIA могли становиться лишь иностранные государства и граждане других стран, находящиеся в США.


ФСБ предлагает


Джордж Буш отметил, что Патриотический акт защитил провайдеров доступа в Интернет
В июле 2003 года сенаторы единогласно одобрили закон, согласно которому Пентагон не имеет права потратить ни цента на работы, связанные с системой тотальной слежки. Однако в рамках Патриотического акта, принятого еще ранее, после терактов 11 сентября 2001 года, полномочия военных значительно расширились.

В этом документе 16 статей, касающихся расширения прав спецслужб на прослушивание мобильных телефонов, получение сведений о посетителях библиотек, клиентах банков и пользователях Интернета. В начале 2006 года срок действия акта истек, но сенат США продлил действие этого закона до 10 марта. «За» проголосовали 95 сенаторов при одном голосе против.

Агитируя за продление документа, Джордж Буш отметил, что Патриотический акт защитил провайдеров доступа в Интернет, добровольно предоставляющих информацию федеральным властям о сообщениях электронной почты угрожающего содержания. Дело в том, что до появления этого закона провайдеры-осведомители сталкивались с риском судебных исков.

Российские спецслужбы проблему контроля за Интернетом также стороной не обходят. Они нуждаются в расширении полномочий по контролю за коммуникационными системами и Сетью в целом. Об этом в конце апреля прошлого года заявил представитель центра информационной безопасности ФСБ РФ Дмитрий Фролов, сообщает РИА «Новости».


На эту тему
Кража с компьютерным взломом
Интернет-дневник ведет к увольнению
Просчет бизнесмена
Охота в Сети
Электронная почтовая марка
Компьютерный вирус отступил
Виртуальное сердце
Медиасеть для продвижения СМИ
Цензура в Google
Интернет-махинаторы арестованы

Чтобы предотвратить распространение в Интернете экстремистских идей, вести учет нелегальной сетевой активности, а также иметь возможность получать базы данных и регистрации телефонных абонентов с указанием их интернет-адресов, как статических, так и динамических, ФСБ предлагает выработать новые требования к компаниям-провайдерам.
По словам Фролова, Интернет является серьезным инструментом для воздействия на электорат и может использоваться различными политическими группировками для «мобилизации политических сил против властей своего государства».

Неурегулированность же правовых отношений в Интернете «влечет за собой угрозу распространения недостоверной и тенденциозной информации, разглашение тайн, незаконное копирование конфиденциальной информации, а также нарушение авторских прав».
***
куди це америкоська демо-кратія нас завела?

Відповіді

  • 2006.02.12 | Сергій Кабуд

    та просто не треба читати російські джерела і все буде окей(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.13 | Горицвіт

      ніякого зв'язку з темою заголовного повідомлення

      Цю новину не вигадали російські джерела. Див. наприклад:

      http://abcnews.go.com/Politics/CSM/story?id=1595644&page=1
      http://deseretnews.com/dn/view/0,1249,635183282,00.html

      (Вони цитують EFF)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.13 | Сергій Кабуд

        ІФФ має свою адженду і радикалізує все в рази

        хоча правильно робе

        інколи якщо самостійно поміркувати то можна зрозуміти абсолютну фантастичність подібних проектів

        а якщо ще подумати то очевидно що такі речі є елементарним засобом відтяпати грішву на такоє. але воно нереалізуємо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.02.14 | Горицвіт

          всі мають адженду + реалізуємість

          Сергій Кабуд пише:
          > інколи якщо самостійно поміркувати то можна зрозуміти абсолютну фантастичність подібних проектів
          >
          > а якщо ще подумати то очевидно що такі речі є елементарним засобом відтяпати грішву на такоє. але воно нереалізуємо.


          Воно реалізуємо. Це питання тільки грошей. Там нема ніякої фантастики. Ґуґл збирає інформацію з якоїсь частини інтернета. Якщо дати більше грошей, то можна індексувати набагато більше. Елементарні кореляції теж неважко шукати. Звісно, "пошук терористів" - це маркетингова формула для отримання фінансування, але щось якось можна узагальнювати. Там говориться про 50 млн., це, очевидно, на дослідницький етап, бо на розробку і експлуатацію цього мало (по американських масштабах; у нас можна починати і з меншою сумою).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.02.14 | Остап!

            Добре, вичислили, що далі? (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.02.14 | Горицвіт

              не зрозумів питання (-)

            • 2006.02.14 | проФФєсор

              Re: Добре, вичислили, що далі? (-)

              Вичислили. І моніторять, потім дурогонять, потім перехоплюють з комп*ютера все ваше листування. А потім, якщо ви не маєте запасного каналу зв*язку під іншим прізвищем, і іншого провайдера, то ви на долоні і серйозного листування вже не може бути. Щось подібне робиться при заході на сайт Єльцова "Тема", "ОРД" Речинського, "Дзеркало тижня" Ю.Мостової, газети "Час",і ... "Майдану" на цих трафіках стоять контрольори, типу "Trojan" і тільки но ви виходите в он-лайн,( як це діється навіть тепер коли я ще пишу ось саме цього листа вже мій "комп*ютерний хірург показує що 12 інших реципієнтів бачать, його появу і вже цей лист читають в процесі писання), чим би дитя не тішилось, аби не плакало. Для прикладу: коли я на "Майдан" заходжу з цього комп*ютера, то його часом,читає, не дивуйтеся відразу 113 чоловік. Рекорд був 119. Доброзичливці натякнули, що й логінг уже відомий, і пасворд, і номер серверу. Тобто в пам*яті (my documents)не слід залишати важливі документи. Тому для так, аби труженніки цього ремесла мали чим забавлятись, то я їм пишу з цього ресурсу те що має стати публічним. Най бавляться. А те що для мене важливе і приватне, виходить з іншого джерела. Те ж саме з мобільником. Інакше можна писати й писати на "Деревню деушке". А він той лист і не потрапить до адресата. Тому , явже провів експеримент на одну і ту ж адресу посилав один і той жеж лист з (з-х) трьох точок. З двох , з яких я не заходжу на публічні сайти І-мейл дійшов, а з цього комп*ютера послання знімались по дорозі. Справа не в вичилсянні, а в створенні вам перешкод при листуванні.Тому не варто з того самого комп*ютера,з якого ви виходите на Київський банер,чи сайти, або і- мейли з аппендиксом ".ru" тим більше, якщо ви десь якимось боком належите до групи осіб які через і-нет бажають висвітлити всої громадські, чи політичні міркування.
            • 2006.02.14 | проФФєсор

              Re: Добре, вичислили, що далі? (-)

              Ось доки я вам писав лист, лише на вашому трафіку моя систеама захисту зафыксувала проникнення 20 spy infections trojan!!!

              Це ж не просто собі так, а щоб засирати компи ваших відвідувачів. Виводити компи з ладу. Тобто це вже не пряма пошта, а через фільтри
              "доброзичлівців". Тому це питання серйозне, ъм не слыд нехтувати. На українсько-російських трафіках і трафіках із закордону на сайти України набільша кількість у Європі віруса-шпигуна " Троян". Це з рапорту антивірусної захисної системи "Panda titanium".
          • 2006.02.14 | Горицвіт

            уточнення

            Горицвіт пише:
            > Там говориться про 50 млн., це, очевидно, на дослідницький етап, бо на розробку і експлуатацію цього мало.


            Можна і за цю суму. Технології практично готові, платити треба тільки за техніку і канали зв'язку.
  • 2006.02.13 | Остап!

    Наша відповідь на загрозу - бойкот зони .ru (.кг)

    stefan пише:
    > Тотальная слежка за Интернетом
    > http://www.vz.ru/top2/
    > Создается система, которая будет отслеживать любые изменения в Интернете, вплоть до блогов и поисковых запросов


    Наша відповідь на загрозу - бойкот зони .ru (кг)

    Якщо набрати ru кирилицею, то виходить кг ("кг" - це частина виразу кг/ам)
    Креатиф гам.о/афтар му.ак

    Так що зона .ru сама себе ідентифікувала - КГ !
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.13 | Євген Захаров

      Re: Наша відповідь на загрозу - бойкот зони .ru (.кг)

      Якби все було так просто! Echelon, Enfopol, СОРМ-2 - це все реальність. У нас СБУ також має, судячи по законопроекту про моніторинг телекомунікацій, доволі розвинену систему перехоплення комунікацій і контролю Інтернету в реальному часі. Отже, усе це має бцути предметом пильної уваги і відповідних дій.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.13 | Остап!

        А ви не ведіть підривну діяльність (-)

      • 2006.02.13 | Горицвіт

        Відмінність наша від Америки

        Там перехоплення комунікацій постійно під загрозою викриттів і скандалу, існують громадські групи, які за цим слідкують. На відміну від України (ХПГ - не спеціалізована - і хто ще?) (і тим більше Росії).
      • 2006.02.13 | Сергій Кабуд

        я б не перебільшував технічні можливості купи мусарів за клавами

        зауважу лише шо спостерігаю нові мережеві технології та хакерство з самого його початку, навіть користувався певними методами і от мої висновки:

        з кожним роком стає все легше знайти будь які файли для обміну, при тому шо у 96му мені шоб отримати певну базу даних треба було платити $10 за неї, сьогодні практично все є безкоштовно.

        Це про те як безуспішно і тупо йде боротьба за копірайт)))

        Але насправді під всіма поліцайськими заходами є абсолютно інше підгрунття.

        Йде боротьба не за гроші беспосередньо і навіть не стіки за безпеку, бо засекретити свої комунікації може любий з нас на 100%.

        Ідеться про створення мифів шоб отакі як ми стали боятися і

        ЗАГАЛЬМУВАЛИ свою діяльність із постраху.

        Плюс друга компонента - боротьба за поневолення нашого часу.

        Копирайт- це не боротьба за гроши-
        це за те шоб замість вибирати самому ми лише б думали про так звані БРЕНДИ і не дивилися незакопірайчене та легальне, а лише 'їхнє', де кожні 15 хвилин буде 'їх' реклама чи ще шось.

        Найстрашніше для тих провідних світових мусарів -
        це шо маси просто забудуть про них і їхню закопірайчену гімнопродукцію, бо існує
        АЛТЕРНАТИВА


        Логіка надування мифів про контроль за інтернетом саме така ж.

        Найстрашніше для мусарів- шоб ми ЗАБУЛИ про іхнє існування,

        тому вони лізуть зі шкіри лише б якось підштовхнути нас скажімо красти закопірайчене чи весь час думати як нас відслідковують.
    • 2006.02.13 | Горицвіт

      Це просто щоб ляпнути? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.13 | Остап!

        Це щоб лохи не боялись (-)

    • 2006.02.13 | Сергій Кабуд

      повністю підтримую і вважаю за доцільне бойкот "ЗониСРУ"(-)

  • 2006.02.13 | Адвокат ...

    Усьо просто.

    Об'єднаний комітет розвідувально-диверсійних служб тоталітарних режимів втюхав гамериканцям свою заповітну мрію,-- про тотальний контроль. А за для того, що би гамериканці ту байду захавали певно, був розроблений і доволі ехвектно зреалізований "напад терористів на США".

    Підступність пляну Об'єднаного комітету розвідувально-диверсійних служб тоталітарних режимів полягає в тім, що навіть сукупного технольоґійного потенціялю тих країн не достатньо, аби контролювати Інтернет бодай в одній з тих країн, от вони й знайшли лоха, що їм "і дєло сдєлаєт, і за кєфір заплатіт".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.13 | Сергій Кабуд

      про це і йдеться але насправді це лише старий анекдот(-)

    • 2006.02.13 | catko

      і так і не так

      найпопулярніші технології пошуковків яху, гугль, альтавіста і ликос мають ноги що ростуть саме з тих напрацювань спецслужб.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.13 | ziggy_freud

        забули про Рамблер і Яндекс

        а також про Мету, яка, схоже, радикально змінила власників, бо зовсім спохабилась.

        catko пише:
        > найпопулярніші технології пошуковків яху, гугль, альтавіста і ликос мають ноги що ростуть саме з тих напрацювань спецслужб.

        Одні намагаються тотально контролювати, інші - уникнути контролю. Обидві сторони щось винаходять. Отак і рухається прогрес ;-)
  • 2006.02.13 | Volodymir

    Re: інтернет - тотальне слідкування?

    Как удивительно. Эшелон с Сормом2 - это типа не проблема, а совершенно очевидные и неотвратимые инициативы по анализу дармового контента - конец демократии. Неотвратимые, потому что все делают это, и ТНК и маленькие нефтяные компании. Разница только в степени, а не в качестве. Я даже не о успехах Гугля со своими суперкомпьютерами и Яху (у последней самые большие заслуги перед китайскими дисидентами).
    Вы тоже можете присоединиться к процессу: покупается безлимитный канал, скачивается с sourceforge открытая поделка (типа UIMA SDK - Unstructured Information Management Architecture by IBM) и пишется заточенный под вас апплет, не можете сами - обойдетесь в 500 баксов - и, как минимум, украинский интернет у вас под контролем.
    Потому знать о том что все уже есть, а не будет - нужно, чтобы потом не удивляться.
    Отличие демократии - там считают, что если заплачено с бюджета, значит принадлежит народу. Народу достанется информация и в виде помощи собственным корпорациям, и в виде открытых технологий, и будущих стартапов.
    PS. AdSense, AdWords - поделки г-на Брина и товарисчей. AdWase, AdVise - не тяжело продолжить.
  • 2006.02.14 | nekto

    Re: інтернет - тотальне слідкування?

    Не стоит так беспокоиться.
    Все уже давно работает.

    Можете поискать в Гугле про систему Эшелон.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".