МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про Росію -- з Москви через Варшаву

02/13/2006 | Чорно-жовтий
Зверніть увагу -- цікавий текст:
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34248,3155965.html
Особливо перспективи на 2050 рік...

Відповіді

  • 2006.02.13 | Вуйко з Коломиї

    Re: Про Росію -- з Москви через Варшаву

    Патриоты России, совершенно случайно почему-то проживающие в Украине!
    Ваша Родина-мать зовет - чемодан, вокзал, Хабаровск.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.16 | samopal

      Для тих, хто не зрозумів заклику

      Томаш Бєлєцкі. Москва 09-02-2006
      http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34248,3155965.html

      РОСІЯ ХОЧЕ ПОВЕРНУТИ ДО ДОМУ ЕТНІЧНИХ РОСІЯН З ПОСТРАДЯНСЬКИХ КРАЇН.

      Кремль прагне повернути на батьківщину росіян з країн колишнього Радянського Союзу. Імігранти повинні відвернути демографічну катастрофу в Росії - може вони врятують наші східні регіони від цілковитого домінування китайців, – твердять росіяни.

      Президент Владімір Путін наказав кремлівським урядовцям до червня опрацювати систему заохочення для російських репатріантів. Це є цілковитою протилежністю колишній політиці царської Росії та комуністичного СРСР, котра з допомогою різноманітних доплат, кар’єрних обітниць та виділення житла підштовхувала росіян до переселення на підпорядковані чи завойовані Москвою території. Цей процес раптово припинився 1991 року, коли створювана століттями імперія несподівано розпалася, утворивши на пострадянському просторі окрім Росії ще кільканадцять незалежних держав. Щонайменше 25 мільйонів етнічних росіян опинилися тоді за межами батьківщини.
      Більше половини з них у 90-ті роки вдалося переселити до Росії, хоча обіцяну Москвою фінансову підтримку отримала лише жменька репатріантів. Далі справи пішли гірше, бо прийнятий 2002 року новий закон про громадянство Росії практично прирівнював усіх жителів країн колишнього СРСР до “звичайних іноземців”. Вже наступного року було запроваджено кількарічний мораторій, завдяки чому власники колишніх совєцьких паспортів можуть отримувати російське громадянство за прискореною процедурою. Але бюрократичний безлад призводить до того, що у Росії майже два мільйони людей з російським родоводом і далі проживають у якості нелегальних імігрантів. Щоб отримати право на російське громадянство вони серед іншого повинні довести чиновникам, що здатні в Росії самі зароблити на своє утримання.
      Нарощування перепон для російської іміграції пояснювалася ще й небажанням Москви остаточно відмовитись від імперських традицій. Новий кремлівський задум суперечив би їм у разі заохочення до іміграції з України, котра багатьма у Росії й досі не сприймається як “справжній закордон”. Присмак капітуляції перед маленькими сусідами має і сприяння переселенню росіян з прибалтійських країн, котрі з початку 90-х, явно чи завуальовано, намагаються зменшити у себе відсоток російськомовного населення. Чому ж тепер Кремль змінив своє ставлення до імігрантів? Усе просто – Росії загрожує вимирання. Нас може врятувати лише іміграція, - говорить професор-етнолог валерій Тішков з російскої Академії Наук.
      І справді, внаслідок зменшення народжуваності (в п’ятеро у порівнянні з початком 90-х), алкоголізму, наркоманії та епідемії ВІЛ/СНІД населення Росії зменшується у шаленому темпі. У Росії нині налічують 143 мільйони жителів – на 2,2 мільйони менше, ніж 2002 року та на 5,3 мільйона менше, ніж десять років тому. Російскі експерти ООН прогнозують, що 2050 року населення Росії становитиме 101 мільйон чоловік. Це – за оптимістичними розрахунками, адже не бракує етнографів, котрі лякають тим, що у середині ХХI століття мешканців Росії буде лише 77 мільйонів.
      Запланована Путіним репатріація мала б хоч частково заповнити цю демографічну діру. Цілком можливо, що імігрантів спокушатимуть додатковим фінансуванням, житловими та податковими пільгами. Експерти вважають, що нині на пострадянському просторі проживає 5-8 мільйонів росіян, котрі не проти перебратися до Росії. Це відносно небагато, і частина політиків передбачає поширення репатріанських привілеїв на людей з лише частково російським походженням, - татар чи білорусів. Як пояснюють демографи, мова йде про народи, тісно пов’язані з історично багатонаціональною Росією.
      Плани посилення репатріації є у Росії досить популярними, адже її мешканці панічно бояться навали китайських пришельців. Російська преса відкрито обговорює ризики відділення Далекого Сходу, де росіян, котрі вимирають чи віїжджають, можуть врешті переважити китайці. Москвичі переконані, що найбільші привілеї повинні мати імігранти, котрі бажають оселитися у найбільш загрожуваних китайською навалою Хабаровську чи Владивостоці.

      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      Можу додати, що з демографічними проблемами усе більше стикаються самі поляки (а також чехи і, навіть, словаки). Щоправда, і проблеми і їх трактовка відрізняються від російських. Переважно мова йде про нестачу робочої сили, і це за умов, що офіційний рівень безробіття, наприклад у Польщі, сягає 18 відсотків. При нагоді спробую зробити коротеньку підбірку публікацій на цю тему у польських та чеських електронних ЗМІ.

      Що ж до Росії... На тему “китайської загрози” я набрів, приймаючи участь у дискусіях на російських інтернет-форумах у часи помаранчевої революції. При чому ті, хто найбільше кричав “как на Русі кльова жить” і “нафіг вам здалась ета ніщяя Польша” самі не читали публікацій російських же регіональних інтернет-видань. А ті спокійнісінько сповіщали про міжнародні форуми з питань розвитку та освоєння Сибіру, організовані “китайськими бізнесменами” скажімо, десь у Читі, з жалем зазаначаючи, що серйозної загальнодержавної програми розвитку цих територій у Росії нема, а от у Китаю є.
      Про “Вєлікую Расєю” найбільше галасують у Москві та... у нас “на Вастокє”. А от у самій Росії чим далі на схід тим менш “чюдовіщнай” видається думка про те, що Росія у не такій вже й далекій перспективі може знову зменшитись до “пєрваначальних размєрав” Московського царства.
      Ну, шо ж...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.02.18 | Сергій Кабуд

        Україні конче потрібна програма репатріації та абсорбції

        бо теріторії наші значно вигідніше розташовані ніж москалія і в Україну посунуть ІНШІ якщо не збирати своїх. Іншими будуть російськкомовні переважно.


        Демографія- це поле наступної фази боротьби за ресурси
  • 2006.02.18 | Орко

    Що знають у Польщі про Україні і Росію

    Новини з України в "Gazecie Wyborczej" тут:
    http://serwisy.gazeta.pl/swiat/0,34263.html

    Новини з Росії -- тут:
    http://serwisy.gazeta.pl/swiat/0,34248.html

    Опановуйте мови, хлопці й дівчата...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".