МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В блокнот агітатору: Білорусь буде платити за газ кратно більше

02/15/2006 | Navigator
Не в силах дочекатись навіть закінчення процесу виборів в Україні Путін газанув за новими надприбутками в Білорусь. Звичайно, було б логічніше байками про пільговий газ для Білорусії ще хоч місяць підтримати в голубих мріях про шаровий газ (як в Лукашека) біло-голубих в Україні і їхній фольклорний електорат. Але, на відміну від імператора Веспасіана, що нюхав гроші з вбиралень, не відчуваючи запашку, запах газових грошей виводить сучасного імператора зі стану Отця всіх народів б.СССР в стан газового трансу...
В якому навіть найщиріші Друзі р-го народу і особисто імператора повинні віддати кесарю кесарево.
І не бикувати. З кільцем в носі.

http://minsk.kp.ru


Газ по 80 долларов Лукашенко не напугал. Президент Беларуси успокаивает, что это страна переживет
О том, что цены на газ для Беларуси в следующем году будут другими (читай «рыночными»), белорусы слышали, но только от российских чиновников. До пятничного объяснения президента Минск никак не комментировал эти тревожные сообщения.
- Переговоры о поставках российского газа на будущий год уже идут. Мы просто пока не договорились о цене… Люди наши должны знать: медленно, но цена на газ будет расти. «Переживем, не волнуйтесь» - вряд ли успокоил глава государства. Чего стоят слова «просто пока не договорились о цене». Минск делает ставку даже не на газовый контракт, а на российско-белорусское соглашение о создании равных условий для субъектов хозяйствования.
- У нас с Россией есть договор о равных условиях хозяйствования. Будет ли цена на газ $80 или как сегодня $46,68 - важно, но не это главное. Главное, чтобы у российских и у белорусских заводов и фабрик были равные условия работы.
Получается, если Россия вздумает выставить цену на газ для Беларуси до 80 долларов за тысячу кубов, согласно соглашению, она должна продавать газ своим же заводам по белорусской цене (читай «поднять цену внутри страны»). Надеяться на это очень смело, даже, наверное, нагло, но выторговать хотя бы скидку, можно. Вопрос в размере скидки. И здесь вступает в игру еще один белорусский козырь - Белтрансгаз, на который давно положил глаз Газпром. - Конечно, Россия хотела бы получить в собственность Белтрансгаз, - напомнил тут же президент Беларуси. - Когда-то мы называли сумму в 5 миллиардов. Сегодня, видимо, эта цена возросла в связи с инфляционными процессами.

Відповіді

 • 2006.02.15 | Майдан

  Напишіть новину.

  А ми поставимо.
 • 2006.02.15 | Navigator

  Не зміг зайти на Новини - подаю тут

  В блокнот агітатору: Білорусь буде платити за газ кратно більше
  Не в силах дочекатись навіть закінчення процесу виборів в Україні Путін газанув за новими надприбутками в Білорусь. Звичайно, було б логічніше байками про пільговий газ для Білорусії ще хоч місяць підтримати в голубих мріях про шаровий газ (як в Лукашека) біло-голубих в Україні. В особі фольклорного електорату. Але, на відміну від імператора Веспасіана, що нюхав гроші з вбиралень, не відчуваючи запашку, запах газових грошей виводить сучасного імператора зі стану Отця всіх народів б.СССР в стан газового трансу...
  Газета „Комсомольска правда в Білорусії” так прокоментувала перше інтерв”ю Лукашенка на цю тему : „ Про те, що ціни на газ для Бєларусі в наступному році будуть іншими (читай "ринковими"), білоруси чули, але тільки від російських чиновників. До п'ятничного пояснення президента Мінськ ніяк не коментував ці тривожні повідомлення. Президент Бєларусі заспокоює, що це країна переживе :”
  Переговори про постачання російського газу на майбутній рік уже йдуть. Ми просто поки не домовилися про ціну... Люди наші повинні знати: повільно, але ціна на газ буде зростати” . "Переживемо, не хвилюйтеся" - навряд чи заспокоїв глава держави. Чого варті хоча б його слова "просто поки не домовилися про ціну". Мінськ робить ставку навіть не на газовий контракт, а на російсько-білоруську угоду про створення рівних умов для суб'єктів господарювання. У нас з Росією є договір про рівні умови господарювання. Чи буде ціна на газ $80 , чи як сьогодні $46,68 - важливо, але не це головне. Головне - щоб у російських і білоруських заводів і фабрик були рівні умови роботи.”
  Чомусь думаю, і за цим не заржавіє! Добра порада про ще одне джерело прибутків для Газпрому – власне Росію!

  У Білорусії залишився лише один козир в стратегічній грі з Росією – „Белтрансгаз”, який Росія давно вже хотіла б отримати у власність .
  Тому Лукашенко його оберігає, як може : „ Колись ми називали вартість цього газопроводу 5 мільярдів. (І на офшор? :) )Сьогодні, очевидно, ця ціна зросла в зв'язку з інфляційними процесами."
  Власне, це кінець міфу про реінкарнацію імперської ідеї в кубинському варіанті: „Ви нам клянетесь в вірності і будуєте щасливе життя за нашими рецептами, а ми вам за це доплачуємо по мільярду доларів на рік, які потім списуємо”.
  Шари не буде.
  В новій „ліберальній імперії” навіть найщиріші Друзі російського народу і особисто імператора повинні віддати кесарю кесарево.
  І не бикувати. З кільцем в носі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.15 | S@nya

   Вже в новинах (-)

  • 2006.02.15 | Майдан

   Дякую(-)

  • 2006.02.15 | mirgor

   Путін газанув за новими надприбутками в Білорусь(-)

 • 2006.02.16 | BIO

  Re: В блокнот агітатору: Білорусь буде платити за газ кратно більше

  Блин, Лука бъется как последний гладиатор на арене,
  а наши-то бойцы сразу в зрители позаписывались.
  Кто в отпуск, кто куда. А теперь скулят про паритет.
  Какой к ебене паритет, если в самом-самом идеале РФ
  что-то доплатит за ЧФ и то мах до 2017 года.
  А что делать до 30 года их не ебенит - другим хлебать.
  Или уже в мыслЯх продлить базирование ? :)
  А маяки все-таки надо отобрать - клевые цацки.
  Стюдентов от них вставляет.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua