МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

І знову - про лукавство/"неточності" певних політиків

02/15/2006 | Shooter
http://www.pravda.com.ua/news/2006/2/15/38751.htm

Тимошенко зауважила, що фракція СПУ не підтримала зняття імунітету з депутатів місцевих рад.

"Чому, коли в парламенті ставилося це питання, голосувала наша фракція, а СПУ – ні, КПУ – ні, литвин – ні? Чому проголосувала лише третина фракції "Наша Україна"?", - запитала Тимошенко.

Дивимося стенограму та результати голосування 10 лютого з цього питання.

http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/DOC/06.doc
10:32:59
СТУПАК В.Ф.
Володимир Ступак, Український Народний Блок Костенка і Плюща.
Шановний Адам Іванович, шановні депутати, шановні виборці!
Моя заява від Українського народного блоку Костенка і Плюща стосується питання недоторканості депутатів різних рівнів і Верховної Ради і місцевих рад. Це – ганебне явище, через яке органи прокуратури та суди припинили розгляд багатьох справ за фактами економічних злочинів, скоєних керівниками різних рівнів. Таких прикладів можна навести дуже багато. [...] Український Народний Блок Костенка і Плюща пропонує Верховній Раді невідкладно розглянути законопроекти під номерами 7732-4, 7732-5, авторами яких є народні депутати Валерій Асадчев та Іван Заєць, де якраз говориться про відміну недоторканості для депутатів місцевих рад.

10:39:45
ТАРАН В.В.
Шановні колеги! Перше, я почну з найважливішого. Блок Юлії Тимошенко категорично наполягає на скасуванні недоторканності депутатів місцевих рад. Ми вимагаємо, щоб сьогодні в порядок денний були включені законопроекти, спрямовані на скасування цієї недоторканності. І, якщо сьогодні не будуть включені ці законопроекти в порядок денний, в тому числі і законопроекти депутатів нашої фракції Шкіля і Білоруса, то ми відмовляємося брати участь в голосуванні, тому що це є суцільна криміналізація держави. [...]

10:46:10
СОКИРКО М.В.
Микола Сокирко, Вінниччина, фракція „Наша Україна”.
[...] Фракція „Наша Україна” заявляє про підтримку законопроектів, [...] про внесення змін до Закону України „Про статус депутатів місцевих рад” (щодо особливостей порушення кримінальної справи) [...]

11:25:15
БІЛОРУС О.Г.
Шановні народні депутати, шановні громадяни України. Вже котрий місяць у Верховній Раді України дискутується питання про врегулювання, про зняття недоторканості з депутатів сільських, районних, міських і обласних рад. На вирішенні цього питання наполягають громадяни України.
Наша фракція Блоку Юлії Тимошенко, інші фракції, дев’ять, це більшість фракцій, внесли свої законопроекти і вимагають їх негайного, невідкладного розгляду ще до виборів до місцевих рад в березні, 26 березня цього року.

[...]


ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, будемо приступати до реалізації порядку денного. З приводу тих зауважень, що не стоїть сьогодні питання, пов’язане і з відповідальністю депутатів, а, мовляв, більшість депутатів, а саме 9 фракцій хочуть цього.
9 фракцій не становлять більшості 226. Тому може бути і менша фракція, але в цих фракціях є більшість. Тому тут число фракцій, чисельність фракцій ще не говорить про результативність. Але, щоб не було ніяких збуджень, особливо, щоб Юрій Анатолійович не нервували, я поставлю зараз це питання на голосування. Хто за те, щоб сьогодні розглянути законопроекти про відповідальність депутатів, прошу визначатися.

І власне, голосування:

http://www.rada.gov.ua:8080/pls/radac_gs09/g_frack_list1?ident=20114&krit=66

«Регіони України» - 1, комуністів - 0, Народна партія – 5, «Наша Україна» - 24 (з 40, себто 60 відсотків), Блоку Тимошенко - 26 (з 35, себто 75 відсотків), соціалістів – 3, „Народний блок Литвина” – 0, соціал-демократи (об’єднані) – 0, Українська Народна Партія - 11, «Відродження» - 0, Партія промисловців і підприємців – 3, Народний Рух України – 9, «Реформи і порядок» - 0, «Єдина Україна» - 0, позафракційні – 5.

******************

А тепер порівняємо дійсність з тим, що каже "естетична, надзвичайно розумна й безперечно пасіонарна особистість" (цитати з УП) тов. Юлія Тимошенко, і що було наведено вгорі.

Виявляється, що 60% - це одна третина. А, натомість, розділ у 15% - це каррррдинальна відмінність у позиціях БЮТ та НСНУ.

Ще також варто зауважити, що фракція чєловєчка із верхньої частини списку БЮТ, Губського, дала 0 голосів. Як і те, що ЗА відповідний закон в свій час БЮТ дала 30 голосів із в загальній кількости за 270, в той час як фракція НСНУ дала їх лише кілька.

Sapienti, в принципі, sat. Як писала Погорєлова, "10 лютого в парламенті було невеличке "кіно".

Відповіді

  • 2006.02.15 | mirgor

    Питання про недоторканість, та про помаранчеву коаліцію- блеф(-)

  • 2006.02.16 | SpokusXalepniy

    І знову - Shooter

    > ...Тимошенко зауважила, що фракція СПУ не підтримала зняття імунітету з депутатів місцевих рад.
    > "Чому, коли в парламенті ставилося це питання, голосувала наша фракція, а СПУ – ні, КПУ – ні, Литвин – ні? Чому проголосувала лише третина фракції "Наша Україна"?", - запитала Тимошенко.

    Shooter, чому ти важаєш, що наведений тобою роздрук з сайту ВР безпосередне має відношення до виступу Тимошенко? Авже ж нам не відомо про те яке саме голосування вона має на увазі.
    Про скасування недоторканності існує кілька подань до ВР. Різні депутати, та депутатськи угрупування подавали свої версії поправок до закону. Так, наприклад, як мінімум два рази подавали "заявку" депутати від БЮТ тільки на протязі останнього півроку.

    Крім того, вона буцім-то казала про голосування по закону, а ти надаєш інфу про постановку питання на порядок денний.

    Так що, твоє звинувачення не доведено, але вже набирає чинності лукавства.

    А зараз... припустимо... і розглянемо твоє чергове підрахуйство саме на цьому прикладі.
    Подивимось як ти "створюєш" відсотки. Ти пишеш:

    > «Наша Україна» - 24 (з 40, себто 60 відсотків), Блоку Тимошенко - 26 (з 35, себто 75 відсотків)

    З відсотками "Нашої України" я погоджуюсь. А з БЮТ - не зовсім.
    Чому ти рахуєш відсотки 26 від 35 (теоритична кількість депутатів)?

    Треба рахувати не з числа 35, а з 33 - числа присутніх в залі. Бо хворі депутати, або у відряджені фізично не можуть проголосувати. В БЮТ таких депутатів було двоє, в НУ таких не було.

    Крім того, нам не відомо про яку саме пропозицію до змін до закону ведучий ставив на голосування. Начебто мова йшла про редакції 7732-4, 7732-5. Це нам невідомо.
    Але безвідносно до цього, як ти рекомендуєш голосувати, наприклад, депутату Коржу (від БЮТ), якщо він подав заявку на свій проект про зміни в закон про недоторканість, а на голосування про розгляд до постановки до порядку денного іде відносно іншого варіанту. Чи він повинен голосувати проти свєї ж пропозиції? Це б звучало як: ось моя пропозиція на котрій я наголошую, але я голосую про розглядання не своєї, а іншої?

    Тому не голосування депутата В.Т.Коржа від БЮТа можна важати не тільки цілком принциповим, але і обов"язковим. Чи не так?

    Тоді з можливих 35 депутатів залишається вже 32 = 35-2-1.
    32 - 100%
    26 - x%
    А це вже не 75%, а 81%.

    Дрібниці в порівнянні з того, що ми взагалі не знаємо про яке голосування казала Тимошенко.
    Але декого характеризує.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".