МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В добрих традиціях використання адмінресурсу

02/17/2006 | Віра Засулич
Українці завжди були дуже винахідливою нацією – життя привчило. Але якби тільки в гарних справах...

Прикладом цього можна вважати, як майстерно різні політичні сили продовжують використовувати адмінресур. Вже не так нагло і відверто, але все ж таки протизаконно.

Вже вкотре на очі трапляється друкована продукція Укразалізниці, в якій приховано рекламується партія „Відродження”, яку очолює Гендиректор Укрзалізниці Василь Гладкіх.

Ось наприклад, квиточки вкладаються в такий повноколірний конверт з розкладом поїздів, а зовні на цьому конверті час вид часу з’являється реклама різних послуг та товарів. Але зараз одна сторінка зайнята під Зверенння Василя Гладкіх до пасажирів.

Ось текст цього Звернення: „Шановні пасажири! Ми прагнемо, щоб подорожі з Укрзалізницею залишали приємні спогади та гарні враження. Тому на вокзалах відкрито інспекції, до яких просимо вас звертатись в разі неякісного сервісу, або зі своїми зауваженнями та пропозиціями”. І окремим рядочком, виділеним іншим (жовтим) кольором - „Відродження кращих традицій Укразалізниці – спільна справа!” Після побажань щасливою дороги стоїть підпис номера першого в партії „Відродження”, але цікаво те, що його прізвище знову ж виділено та надруковано іншим кольором.

Наприклад в мене немає жодного сумніву щодо прихованого змісту цього повідомлення, достатньо просто почитати найпопсові книжки з піару. Візуально ці виділені рядки закріплюються в підсвідомості просто як Відродження – Василь Гладкіх. І тоді що це, як не політична реклама? А може хтось думає, що слово Відродження з’явилось тут цілком випадково?

Скільки людей в день купують квитки на залізничний транспорт? І кожний отримує свій квиток в такому конверті. А потім ще бачить плакати в самих поїздах, на яких жовтим по синьому видруковані тіж самі рядки: Відродження - Василь Гладкіх.

Дійсно дуже вишукане використання адмінресурсу, нічого сказати. Лишається тільки радіти, що людей більше не вважають за бидло і почали нав’язувати щось більш тонкішим способом, з розумом...

Відповіді

 • 2006.02.17 | Вячеслав Хаврусь

  Додам ще

  Віра Засулич пише:
  > Ось текст цього Звернення: „Шановні пасажири! Ми прагнемо, щоб подорожі з Укрзалізницею залишали приємні спогади та гарні враження. Тому на вокзалах відкрито інспекції, до яких просимо вас звертатись в разі неякісного сервісу, або зі своїми зауваженнями та пропозиціями”. І окремим рядочком, виділеним іншим (жовтим) кольором - „Відродження кращих традицій Укразалізниці – спільна справа!” Після побажань щасливою дороги стоїть підпис номера першого в партії „Відродження”, але цікаво те, що його прізвище знову ж виділено та надруковано іншим кольором.
  Днями я їздив залізницею і теж відзначив про себе таку ж приховану рекламу. Вона кругом - на вокзалах, в касах, в поїздах. Але оскільки "Відро" на мою думку не є прохідною партією, то абсолютно не бачу сенсу з ними бавитися в наведенні порядку. Є набагато більше важливіших справ. Інша справа, якби це була якась з прохідних або напіпрохідних партій.

  Тут інший позитив є. Я переконався, що вони нарешті відновили роботу Інспекції по якості обслуговування пасажирів. Сподіваюся, що після виборів вже не будуть закривати. Я був на центральному залізничному вокзалі Києва у них, вони працюють цілододобово і вельми прихильно поставилися до мого візиту, хотіли взнати, чим можна покращити ситуацію. Недовго думаючи я сказав їм, що занадто багато реклами. На що працівник мені відповідає, що мовляв за рекламу платять, тому й рекламуємося. На жаль, він не уточнив, скільки платить Гладкіх за приховану рекламу власної персони та власної партії.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua