Міф про 23 лютого
02/17/2006 | Вадим Джувага
Одне з найпопулярніших радянських свят не має ніякої фактичної основи
Не було жодної людини в СРСР, яка б не знала, що таке 23 лютого і навіщо його відзначають.
Ще в дитячих садках напередодні малишні говорили: «Дітки, наближається 23 лютого – День Радянської армії і Військово-морського флоту СРСР. Не забудьте привітати ваших дідусів, тат і старших братів». Читати ми вчилися по стендах із зображенням червонозоряного воїна в кашкеті з автоматом Калашникова під трьома прапорами Збройних Сил СРСР – сухопутних військ, авіації і військово-морського флоту і неодмінним написом «23 лютого – День Збройних Сил СРСР».
У першому класі наші пізнання про 23 лютого доповнювалися неодмінною фразою: «Радянський народ відзначає 23 лютого день своїх Збройних Сил тому, що в 1918 році загони молодої Червоної армії розбили під Нарвою і Псковом німецькі війська». Про це зняли кіно (у 1970 р. на Мосфільмі «Червона площа» режисера Василя Ординського, за участю Вячеслава Шалевича і Станіслава Любшина), писали картини («Народження Червоної армії» Дмітрієвського і Прокоп”євського, 1957). І лише небагато знали, що це був черговий міф радянської пропаганди, що не мав нічого спільного з тим, що було насправді. Тобто, фактично день 23 лютого не має ніякої прив'язки до подій, і день Радянської армії, як його називали ще недавно, міг відзначатися в будь-який інший день.
Прийшовши до влади в Росії, Ленін добре пам'ятав уроки напіввоєнізованої Паризької комуни, полеглої із-за нездатності керівництва комунарів організувати власну армію.
Тому відразу ж після ухвалення ІІ Всеросійським з'їздом Рад Декрету про світ був затверджений рішенням того ж з'їзду склад першого більшовицького уряду, в якому був виділений окремий народний комісаріат військових і морських справ. Його очолили аж три чоловіка – українці Володимир Овсієнко (Антонов-Овсєєнко), Микола Криленко і Павло Дибенко. З ім'ям останнього, який очолював Центральний Комітет Балтійського флоту і пов'язано міф про 23 лютого, як день народження Радянської армії.
15 січня 1918 року голова Раднаркому Володимир Ленін підписує Декрет про організацію армії більшовицької Росії – робітничо-селянської червоної (РСЧА). Через декілька днів в Петрограді було створено перший загін нової армії, який пройшов бадьорим маршем по місту. Нова влада відразу ж перейняла у старої царської прагнення до показухи – армія існує поки тільки на папері, але загін вже крокує столицею.
На початку лютого 1918 року в захопленому німцями Брест-Литовську почалися мирні переговори між країнами Потрійного Союзу – Німеччиною, Туреччиною, Австро-Угорщиною і Росією. Голова радянської делегації нарком закордонних справ Лев Троцький марив світовою революцією і був противником укладення миру. На переговорах він так і заявив: - Ні миру, ні війни. Армію ми розпустимо.
Найвідоміша книга, що вивчалася в СРСР напередодні другої світової війни «Історія ВКП(б). Короткий курс», написана Сталіном і фактично стала зразком для радянської історіографії до 1988 року, так описувала наступні події: «Німецький уряд перервав перемир'я і перейшов в наступ. Залишки нашої старої армії не встояли проти тиску німецьких військ і стали розбігатися. Німці просувалися швидко, захоплюючи величезну територію і загрожуючи Петрограду. Німецький імперіалізм, вторгшись в Радянську країну, задався метою повалити Радянську владу. Але озброєна інтервенція німецьких імперіалістів викликала могутній революційний підйом в країні. У відповідь на кинуте партією гасло "Соціалістична вітчизна в небезпеці!", робочий клас відповів посиленим формуванням частин Червоної армії. Молоді загони нової армії - армії революційного народу - героїчно відбили натиск озброєного до зубів німецького хижака. Під Нарвою і Псковом німецьким окупантам було дано рішучу відсіч. Їхнє просування на Петроград було припинено. День відсічі військам німецького імперіалізму - 23 лютого - став днем народження молодої Червоної армії».
Тут все зрозуміло. Читаємо далі: «Щоб забезпечити собі вигідніші умови миру, німці продовжували наступ, і лише 22 лютого німецький уряд погодився підписати мир, причому умови миру були набагато важчі початкових. 23 лютого ЦК ухвалив прийняти умови німецького командування і підписати мирний договір».
Стоп, приїхали! Тільки що товариш Сталін писав, що «під Нарвою та Псковом німецьким окупантам було дано рішучу відсіч. Їхнє просування на Петроград було припинено» і тут же 23 лютого ЦК РКП(б) ухвалює рішення прийняти умови німців. Це як розуміти, якщо німців-то зупинили? Тут щось не те. Цим питанням я задався ще в четвертому класі, проаналізувавши всі доступні мені джерела. «Короткого курсу» під рукою тоді не було, проте всі підручники історії СРСР («Розповіді по історії СРСР» Гольдфарба і Ходакова для 4 класу) повторювали написане Сталіном в 1938 р. Відповіді не знайшов.
Але тоді народилося підла думка: «А чи була перемога?» Потім все-таки вдалося відновити події тієї пори і зробити висновок: НІЯКОЇ ПЕРЕМОГИ ПІД НАРВОЮ НАД НІМЦЯМИ НЕ БУЛО! А було ось як. 10 лютого 1918 р. радянська делегація покинула переговори. Німеччина повела війська на Петроград, благо перед тим лінія фронту зупинилася за Ригою.
Залишки деморалізованої російської республіканської армії (а не царської, бо вже майже рік Микола ІІ відрікся від влади, а 1 вересня 1917 року Росію проголошено республікою) кидали зброю і бігли до найближчої залізничної станції, де за кожен вагон розгорялася бійка із застосуванням зброї. Ешелони німців услід за ешелонами росіян безперешкодно рухалися до червоної столиці.
У столиці більшовиків занервували. Військ під руками не було. Викликав тоді Ленін до себе Дибенка: - Піднімай, Павле, своїх матросів.
Пам'ятаєте, як нам описували балтійських революційних матросів? Сміливі, безстрашні із сталевим блиском в очах і з «огнем большевитским в груди». Красені, богатирі билинні. Насправді було все простіше і гірше. Балтийці просиділи військові зими в казармах, оскільки флот вмерзнув у кригу. У 1917 р. Дибенко з товаришами розстрілювали офіцерів або вбивали їх кувалдами, а потім каталися на санях по їхніх трупах, вдавлюючи їх в багно. Тепер доблесні балтийці, побачивши численні регулярні німецькі війська, кинулися врозтіч. А як же вмирати за революцію? Ні, пробачте, товариші.
Загін доблесних захисників Петрограду з балтійських «братишок» під командуванням самого наркому товариша Дибенка по глибокому снігу подолав 120 км., але не до ворогів, а від ворогів, потім братишки героїчно взяли штурмом ешелон у Гатчині та рвонули вглиб Росії, опинившись у ...Самарі! Генерал-лейтенант Степан Калінін в книзі "Роздуми про минуле" згадував: «Не пам'ятаю зараз точно, в кінці березня або на початку квітня, в Самарі відбулася подія, що схвилювала всю партійну організацію. У місто несподівано, без жодного попередження, прибув ешелон балтійських моряків на чолі з П.Ю. Дибенком. Спочатку ми зраділи новому поповненню. Але того ж дня в губком прийшла телеграма за підписом М.Д.Бонч-Бруєвича (секретар Раднаркому – авт.). У телеграмі пропонувалося негайно затримати Дибенка і перепровадити до Москви за самовільне залишення разом із загоном бойової позиції під Нарвою".
До матросів губком послав Калініна одного і без зброї. "Як тільки я з'явився на пероні вокзалу, матроси узяли мене під варту і, як "контру", привели у вагон до Дибенка. За столом сидів багатирського вигляду моряк..." Калінін присоромив Дибенко, той розкаявся і вирішив повертатися до Москви. За відхід від Нарви і самовільний від'їзд з фронту Дибенка виключили з партії (відновлений тільки в 1922 р.). Він з'явився перед судом Ревтрибуналу...
- Звичайно, я винен в тому, що моряки добігли до Гатчини... – твердив колишній нарком.
Раднарком виніс ухвалу - відсторонити Дибенка із займаної посади. Він ще не раз потрапляв то до рук трибуналу, то в НКВС. У травні 1919 р., коли Дибенко відпочивав на травневому сонці в Маріуполі з дружиною Олександрою Коллонтай, на ділянці його ІІІ-ї Заднепровської дивізії прорвали фронт денікінці. Дибенко знов став перед трибуналом. Розлючений невдачами на фронтах Троцький наказав Дибенка розстріляти.
Коллонтай кинулася до подруги Інесси Арманд, відомої коханки Леніна. Та умовила вождя відпустити Дибенка.
Ну, а утретє Дибенко з лап пролетарського правосуддя не вирвався. У 1939-му його наздогнала куля НКВС, яку він з лишком заслужив під Нарвою в 1918-му.
У другій половині 30-х, коли СРСР схльоснувся з ІІІ рейхом в Іспанії, головним ворогом Сталін проголосив німецьких фашистів. Тут і народилася красива легенда про те, що Червона армія народилася в боях з німцями. В майбутньому ця легенда ще більш посилилася і стала актуальною в роки другої світової війни.
З розпадом СРСР розпалися і Збройні Сили СРСР. Президент Росії Борис Єльцин, йдучи назустріч «побажанням трудящих», встановив в Російській Федерації 23 лютого День захисників Вітчизни.
Ну а у нас питання про відновлення святкування 23 лютого вирішив президент Леонід Кучма в лютому 1999 року. Час невідворотно наближався до президентських виборів, в яких основним суперником Кучми повинен був стати головний комуніст Петро Симоненко.
Щоб відібрати у нього голосів людей старшого покоління, Леонід Данилович вирішив питання про 23 лютого полюбовно – услід за Росією в Україні було встановлено День захисника Вітчизни. Хоча майже щорічно це свято супроводжується незадоволеними виступами пікетів і в пресі з вимогою відмінити 23 лютого як свято, що жодним чином з Україною не пов'язане.
Нині чинному президентові України Віктору Ющенку «вдалося» народитися саме 23 лютого 1954 року, так що відміни Дня захисника Вітчизни поки що не очікується.
З святом, чоловіки!
Вадим Джувага
Маріуполь
Не було жодної людини в СРСР, яка б не знала, що таке 23 лютого і навіщо його відзначають.
Ще в дитячих садках напередодні малишні говорили: «Дітки, наближається 23 лютого – День Радянської армії і Військово-морського флоту СРСР. Не забудьте привітати ваших дідусів, тат і старших братів». Читати ми вчилися по стендах із зображенням червонозоряного воїна в кашкеті з автоматом Калашникова під трьома прапорами Збройних Сил СРСР – сухопутних військ, авіації і військово-морського флоту і неодмінним написом «23 лютого – День Збройних Сил СРСР».
У першому класі наші пізнання про 23 лютого доповнювалися неодмінною фразою: «Радянський народ відзначає 23 лютого день своїх Збройних Сил тому, що в 1918 році загони молодої Червоної армії розбили під Нарвою і Псковом німецькі війська». Про це зняли кіно (у 1970 р. на Мосфільмі «Червона площа» режисера Василя Ординського, за участю Вячеслава Шалевича і Станіслава Любшина), писали картини («Народження Червоної армії» Дмітрієвського і Прокоп”євського, 1957). І лише небагато знали, що це був черговий міф радянської пропаганди, що не мав нічого спільного з тим, що було насправді. Тобто, фактично день 23 лютого не має ніякої прив'язки до подій, і день Радянської армії, як його називали ще недавно, міг відзначатися в будь-який інший день.
Прийшовши до влади в Росії, Ленін добре пам'ятав уроки напіввоєнізованої Паризької комуни, полеглої із-за нездатності керівництва комунарів організувати власну армію.
Тому відразу ж після ухвалення ІІ Всеросійським з'їздом Рад Декрету про світ був затверджений рішенням того ж з'їзду склад першого більшовицького уряду, в якому був виділений окремий народний комісаріат військових і морських справ. Його очолили аж три чоловіка – українці Володимир Овсієнко (Антонов-Овсєєнко), Микола Криленко і Павло Дибенко. З ім'ям останнього, який очолював Центральний Комітет Балтійського флоту і пов'язано міф про 23 лютого, як день народження Радянської армії.
15 січня 1918 року голова Раднаркому Володимир Ленін підписує Декрет про організацію армії більшовицької Росії – робітничо-селянської червоної (РСЧА). Через декілька днів в Петрограді було створено перший загін нової армії, який пройшов бадьорим маршем по місту. Нова влада відразу ж перейняла у старої царської прагнення до показухи – армія існує поки тільки на папері, але загін вже крокує столицею.
На початку лютого 1918 року в захопленому німцями Брест-Литовську почалися мирні переговори між країнами Потрійного Союзу – Німеччиною, Туреччиною, Австро-Угорщиною і Росією. Голова радянської делегації нарком закордонних справ Лев Троцький марив світовою революцією і був противником укладення миру. На переговорах він так і заявив: - Ні миру, ні війни. Армію ми розпустимо.
Найвідоміша книга, що вивчалася в СРСР напередодні другої світової війни «Історія ВКП(б). Короткий курс», написана Сталіном і фактично стала зразком для радянської історіографії до 1988 року, так описувала наступні події: «Німецький уряд перервав перемир'я і перейшов в наступ. Залишки нашої старої армії не встояли проти тиску німецьких військ і стали розбігатися. Німці просувалися швидко, захоплюючи величезну територію і загрожуючи Петрограду. Німецький імперіалізм, вторгшись в Радянську країну, задався метою повалити Радянську владу. Але озброєна інтервенція німецьких імперіалістів викликала могутній революційний підйом в країні. У відповідь на кинуте партією гасло "Соціалістична вітчизна в небезпеці!", робочий клас відповів посиленим формуванням частин Червоної армії. Молоді загони нової армії - армії революційного народу - героїчно відбили натиск озброєного до зубів німецького хижака. Під Нарвою і Псковом німецьким окупантам було дано рішучу відсіч. Їхнє просування на Петроград було припинено. День відсічі військам німецького імперіалізму - 23 лютого - став днем народження молодої Червоної армії».
Тут все зрозуміло. Читаємо далі: «Щоб забезпечити собі вигідніші умови миру, німці продовжували наступ, і лише 22 лютого німецький уряд погодився підписати мир, причому умови миру були набагато важчі початкових. 23 лютого ЦК ухвалив прийняти умови німецького командування і підписати мирний договір».
Стоп, приїхали! Тільки що товариш Сталін писав, що «під Нарвою та Псковом німецьким окупантам було дано рішучу відсіч. Їхнє просування на Петроград було припинено» і тут же 23 лютого ЦК РКП(б) ухвалює рішення прийняти умови німців. Це як розуміти, якщо німців-то зупинили? Тут щось не те. Цим питанням я задався ще в четвертому класі, проаналізувавши всі доступні мені джерела. «Короткого курсу» під рукою тоді не було, проте всі підручники історії СРСР («Розповіді по історії СРСР» Гольдфарба і Ходакова для 4 класу) повторювали написане Сталіном в 1938 р. Відповіді не знайшов.
Але тоді народилося підла думка: «А чи була перемога?» Потім все-таки вдалося відновити події тієї пори і зробити висновок: НІЯКОЇ ПЕРЕМОГИ ПІД НАРВОЮ НАД НІМЦЯМИ НЕ БУЛО! А було ось як. 10 лютого 1918 р. радянська делегація покинула переговори. Німеччина повела війська на Петроград, благо перед тим лінія фронту зупинилася за Ригою.
Залишки деморалізованої російської республіканської армії (а не царської, бо вже майже рік Микола ІІ відрікся від влади, а 1 вересня 1917 року Росію проголошено республікою) кидали зброю і бігли до найближчої залізничної станції, де за кожен вагон розгорялася бійка із застосуванням зброї. Ешелони німців услід за ешелонами росіян безперешкодно рухалися до червоної столиці.
У столиці більшовиків занервували. Військ під руками не було. Викликав тоді Ленін до себе Дибенка: - Піднімай, Павле, своїх матросів.
Пам'ятаєте, як нам описували балтійських революційних матросів? Сміливі, безстрашні із сталевим блиском в очах і з «огнем большевитским в груди». Красені, богатирі билинні. Насправді було все простіше і гірше. Балтийці просиділи військові зими в казармах, оскільки флот вмерзнув у кригу. У 1917 р. Дибенко з товаришами розстрілювали офіцерів або вбивали їх кувалдами, а потім каталися на санях по їхніх трупах, вдавлюючи їх в багно. Тепер доблесні балтийці, побачивши численні регулярні німецькі війська, кинулися врозтіч. А як же вмирати за революцію? Ні, пробачте, товариші.
Загін доблесних захисників Петрограду з балтійських «братишок» під командуванням самого наркому товариша Дибенка по глибокому снігу подолав 120 км., але не до ворогів, а від ворогів, потім братишки героїчно взяли штурмом ешелон у Гатчині та рвонули вглиб Росії, опинившись у ...Самарі! Генерал-лейтенант Степан Калінін в книзі "Роздуми про минуле" згадував: «Не пам'ятаю зараз точно, в кінці березня або на початку квітня, в Самарі відбулася подія, що схвилювала всю партійну організацію. У місто несподівано, без жодного попередження, прибув ешелон балтійських моряків на чолі з П.Ю. Дибенком. Спочатку ми зраділи новому поповненню. Але того ж дня в губком прийшла телеграма за підписом М.Д.Бонч-Бруєвича (секретар Раднаркому – авт.). У телеграмі пропонувалося негайно затримати Дибенка і перепровадити до Москви за самовільне залишення разом із загоном бойової позиції під Нарвою".
До матросів губком послав Калініна одного і без зброї. "Як тільки я з'явився на пероні вокзалу, матроси узяли мене під варту і, як "контру", привели у вагон до Дибенка. За столом сидів багатирського вигляду моряк..." Калінін присоромив Дибенко, той розкаявся і вирішив повертатися до Москви. За відхід від Нарви і самовільний від'їзд з фронту Дибенка виключили з партії (відновлений тільки в 1922 р.). Він з'явився перед судом Ревтрибуналу...
- Звичайно, я винен в тому, що моряки добігли до Гатчини... – твердив колишній нарком.
Раднарком виніс ухвалу - відсторонити Дибенка із займаної посади. Він ще не раз потрапляв то до рук трибуналу, то в НКВС. У травні 1919 р., коли Дибенко відпочивав на травневому сонці в Маріуполі з дружиною Олександрою Коллонтай, на ділянці його ІІІ-ї Заднепровської дивізії прорвали фронт денікінці. Дибенко знов став перед трибуналом. Розлючений невдачами на фронтах Троцький наказав Дибенка розстріляти.
Коллонтай кинулася до подруги Інесси Арманд, відомої коханки Леніна. Та умовила вождя відпустити Дибенка.
Ну, а утретє Дибенко з лап пролетарського правосуддя не вирвався. У 1939-му його наздогнала куля НКВС, яку він з лишком заслужив під Нарвою в 1918-му.
У другій половині 30-х, коли СРСР схльоснувся з ІІІ рейхом в Іспанії, головним ворогом Сталін проголосив німецьких фашистів. Тут і народилася красива легенда про те, що Червона армія народилася в боях з німцями. В майбутньому ця легенда ще більш посилилася і стала актуальною в роки другої світової війни.
З розпадом СРСР розпалися і Збройні Сили СРСР. Президент Росії Борис Єльцин, йдучи назустріч «побажанням трудящих», встановив в Російській Федерації 23 лютого День захисників Вітчизни.
Ну а у нас питання про відновлення святкування 23 лютого вирішив президент Леонід Кучма в лютому 1999 року. Час невідворотно наближався до президентських виборів, в яких основним суперником Кучми повинен був стати головний комуніст Петро Симоненко.
Щоб відібрати у нього голосів людей старшого покоління, Леонід Данилович вирішив питання про 23 лютого полюбовно – услід за Росією в Україні було встановлено День захисника Вітчизни. Хоча майже щорічно це свято супроводжується незадоволеними виступами пікетів і в пресі з вимогою відмінити 23 лютого як свято, що жодним чином з Україною не пов'язане.
Нині чинному президентові України Віктору Ющенку «вдалося» народитися саме 23 лютого 1954 року, так що відміни Дня захисника Вітчизни поки що не очікується.
З святом, чоловіки!
Вадим Джувага
Маріуполь
Відповіді
2006.02.19 | ЖАК
Ну а хоть и "Міф", инерция человеческого мышления имеет место
...Одне з найпопулярніших радянських свят не має ніякої фактичної основи..."- ну и что? Мало существует праздников без наличия достаточных на то оснований (например в данной местности по данному поводу)? Но праздники-то существуют! И их отмечают! Так может не стоит разоблачать их сущность (по крайней мере пока что), а то, того и гляди, недалеко до противостояний неоправданных. Зачем играть на чувствах еще живых людей, для которых эти праздники являются частью их жизни?2006.02.19 | mirgor
То астролог Глоба наоб'ясняв Ющенкові, що якщо 23 лютого
у нього день народження і це день Армії, то армія із-за цього завжди буде підтримувати президентаТак що не ждать, що день Армії буде змінено на більш значущий для України день
2006.02.19 | Андрон
Re: Міф про 23 лютого
копайте глубжеhttp://www.tymoshenko.com.ua/ukr/forums/index.php?showtopic=6640
2006.02.19 | mirgor
Уважно прочитав, але так глибоко моя свідомість в
астрологічні цифри не змогла зануритись2006.02.19 | Андрон
Re: про новое время и календарь для Украины
Сформулируем по другому++++++++++++++++++++
В високосном году 366 дней
или 52 недели и 2 дня
+++++++++++++++++++++
эта структура или конституция года
зафиксирована в полной колоде карт
52 карты и 2 джокера
++++++++++++++++++++++++++++
можно попробовать разложить пасъянс для Украины
покрыть годовой круг картами
куда поместить джокеры?
на какие дни?
+++++++++++++++++++++++++++++++
допустим один на 24 августа День Независимости Украины
а второй джокер ровно через 26 недель,половину года,
это 23 февраля День Защитника Отечества
++++++++++++++++++++++++++++
====2==23 февраля (bis sextum - високосный)
===1=1==две недели
==9===9==четыре недели
=8=====8==четыре недели
7=======7==четыре недели
=6=====6==четыре недели
==5===5==четыре недели
===4=4==четыре недели
====3==24 августа начало Девы
++++++++++++++++++++++++
раз уж вы упомнули про "астрологические цифры"
можно представить годовой цикл в виде такого ромба
+++++++++++++++++++++++++++++
ромб обязательный элемент украинского орнамента
а у китайцев ромб символ победы
а ещё его соотносят с андреевским крестом
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
"Время выбирает Украину и Ющенко?"
я бы так прокомментировал эту календарную схему
++++++++++++++
ну и год принято сравнивать с человеком
зодиак соотносится с человеком
но в зодиакальной схеме
человек согнут в бараний рог
пятки в Рыбах, голова в Овне
а здесь позвоночник выпрямлен
от дня независимости Украины
ко дню защитника Отечества
2006.02.19 | mirgor
Ще більше заплутався (-)
2006.02.19 | Андрон
Re: попробуйте задать вопрос
в чём запутался, Миргород?2006.02.23 | Tatarchuk
Re: про новое время и календарь для Украины
Андрон пише:23 февраля
первому в списке украинских мужчин
гаранту конституции
исполнится 52 года
+++++++++++++++
23.02
2+3.0+2
5.2
52
++++++++++++
52=конституция=конституція
НЕИНФОРМАТИВНО!!!
++++++++++++++
а между
Днём Защитника Отечества
и Днём Независимости Украины
ровно половина года
интересное совпадение?
НИАЧОМ. УЧИМ КАЛЕНДАРЬ В 1 КЛАССЕ ШКОЛИ
А ДАЛЬШЕ ПОПОДРОБНЕЕ. МАНИПУЛЯЦІЯМ НІ!!!
++++++++++++++++++
что ещё? в високосном году 23 февраля (...)
именно в этом месте календаря а не 29 февраля
++++++++++++++++
то Гарант Конституции
родился как раз в добавочный день года
bis sextum
++++++++++++++++
ну в народном календаре добавочный день
сместился на 29 февраля
это Касьянов день
по народным поверьям
Касьян грозный святой,
охраняющий врата Ада, защитник Отечества?
ВОТ ТУТ-ТО И ЛАЖА ГОСПОДИН ПАВЛОВСКИЙ
в народе Касьянов день отмечают именно 29 февраля, и никак не 23 февраля. Подменили понятия (у римлян... одно... сместилось...) у православних-то ничего никуда не смещалось, никакого бистум сектум не било.
ПС: А вот сан саніч Мороз родился в етот ваш бистум сектум. Типичній Касьянов день
2006.02.23 | mirgor
А це цікаво про Мороза
Tatarchuk пише:>в народе Касьянов день отмечают именно 29 февраля
> ПС: А вот сан саніч Мороз родился в етот ваш бистум сектум. Типичній Касьянов день
А то завжди дивлюсь на Мороза і ніяк не пойму, що мене в ньому турбує.
2006.02.19 | Мартинюк
Вітаю Ющенка з днем народження.
При цьому нагадую що це свято зробив вихідним не Ющенко а наша совківська Верховна Рада за сприяння Кучми та Табачника.2006.02.24 | ЖАК
Re: Вітаю Ющенка з днем народження.
Ув. "Мартинюк"! И я тоже поздравляю г-на Ющенко с Днем рождения. Но не надо при этом врать, вроде того, что 23 февраля сделали праздником указанные Вами господа (причем выходным днем этот праздник не был никогда). Вы просто "забыли" о истории этого дня в календаре. А может и не знали...2006.02.20 | alx_1904
Открыли америку
Ещё при Горби в 80е это всем сообщили.ИМХО 23/2 при СССР ооочень напоминает "день злуки" сейчас и легенду о бое под крутами. Я не уменьшаю героизма студентов, но в гражданскую таких боёв стоооолько было, + молчат о немцах и почему у "независимой" Украины армии не было вообще, только 300 добровольцев студентов нашлось.
А о том, что в учебниках написано, что большинство городов от фашистов "освободили ОУН-УПА" я вообще молчу, краткая история ВКП(б) отдыхает.
2006.02.23 | Миколла
Re: Міф про 23 лютого
Вітаю всіх з перемогою германської зброї! на той час німці вже стали, здається, союзниками УНР.2006.02.23 | ЖАК
Re: Міф про 23 лютого
Вот это ДА! Ну что, г-да модераторы "майдана", съели! Вот это "ПАТРИОТИЗМ"! Я имею ввиду выражение: "...Вітаю всіх з перемогою германської зброї!..." Это от г-на "Миколла". Вторая часть послания гласит: "... на той час німці вже стали, здається, союзниками УНР..."- ув. модераторы, не кажется ли Вам, что этот "добрый человек" ничего не знает про Вторую мировую войну, не знаком с Нюрнбергским процессом, и вообще способствует разжиганию межнациональных распрей? И вообще, как мне кажется, его утверждения достойны забвения не только в истории всемирной, но и в этом форуме. Негодяй, да и только...2006.02.24 | Сергій Вакуленко
Re: Міф про 23 лютого
ЖАК пише:> ув. модераторы, не кажется ли Вам, что этот "добрый человек" ничего не знает про Вторую мировую войну, не знаком с Нюрнбергским процессом, и вообще способствует разжиганию межнациональных распрей? И вообще, как мне кажется, его утверждения достойны забвения не только в истории всемирной, но и в этом форуме. Негодяй, да и только...
Жаче, Ви хоч і жак, та зразу видно, що не битий. То була І-ша світова війна...
2006.02.24 | ЖАК
Re: Міф про 23 лютого
Ув. "Сергій Вакуленко"! А Вы о чем? О силе германского оружия тех лет, или о способности "ЖАК"а защищаться? Хоть Вы и "Вакуленко", но смею Вас уверить- "ЖАК", это всего лишь псевдоним. Смешно обращаться к псевдониму, как к имени собственному. 3*"ха"= ха-ха-ха!2006.02.24 | alx_1904
Кстати, вчера весь Киев поголовно праздновал 23
Доказательство - абсолютное отсутствие машин утром, даже в выходные меньше.Ехал на работу, было впечатление, что сегодня утро 1е января
2006.02.24 | Tatarchuk
Може у вас хтось бастує (-)
2006.02.24 | alx_1904
Ещё скажите что просто все ДР юща праздновали. (-)
2006.02.24 | Tatarchuk
23 февраля - годовщина депортации чеченцев и ингушей (-)