МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як і за що дають хабарі в системі виконання покараннь

02/18/2006 | Майдан-ІНФОРМ
О 9 годині 30 хвилин ранку до кабінету заступника начальника одного з обласних управлінь Державного департаменту України з питань виконання покарань увійшли представники керівництва товариства з обмеженою відповідальністю. В руках вони тримали пакунок прямокутної форми. Розмова була короткою.

Вирішувалось питання щодо виділення бюджетних коштів на закупівлю продуктів харчування для спецконтингенту згідно раніше укладених договорів. Уважно слухаючи відвідувачів, офіцер не зводив погляду з пакунка. Крізь прозору обгортку на нього з надією дивились американські президенти. Не в змозі встояти під уважними поглядами поважних осіб, власник кабінету підтвердив попередні домовленості. Пакунок опинився на столі.

Тільки за підприємцями зачинилися двері, як пакунок було розірвано. Руки тремтіли, але ретельно рахували зелені папірці з портретами президентів США. "8 тисяч 800 доларів," - прошепотів схвильовано хабарник. Але ж для позитивного вирішення питання харчового та речового забезпечення спецконтингенту необхідно ділитися з начальником установи. Порахувавши свій внесок у цю справу і обміркувавши долю керівника, чиновник визначив частку начальника управління за вирішення вказаного вище питання у розмірі 3-х тисяч доларів.

Через 10 хвилин до кабінету начальника обласного управління ДДВП зайшов його заступник і передав шефові у якості хабара частину колекції портретів поважних Президентів. У цей час їхня радість була засмучена появою оперативників Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю. Обидва фігуранти затримані з предметом хабара на своїх робочих місцях як то кажуть – "на гарячому". Кошти в сумі 8800 доларів США вилучено. Начальника поміщено до СІЗО, а його заступник під час затримання втратив свідомість і був доставлений в реанімаційне відділення лікарні.

Оперативниками попередньо доведено ще півтора десятка фактів отримання цими службовцями хабарів від підприємців та підлеглих, у тому числі за вирішення питання умовно-дострокового звільнення засуджених, виділення бюджетних коштів на закупку продуктів харчування та спецодягу тощо. Сума отриманих ними хабарів уточнюється, але вже можна сказати, що вона складає не один десяток тисяч гривень.

Під час проведення обшуків за місцем роботи та проживання підозрюваних вилучено понад 31 тисячу доларів США, 30 тисяч гривень. Накладено арешт на два 3-х поверхових будинки, автомобілі "Фольксваген"-Пассат", "Тойота-Камрі". Крім того, у керівника регіонального підрозділу Управління ДДВП вилучено бойовий пістолет "ПМ" із знищеними номерами та 32 набої до нього.

Олег Сидоренко
ДДСБЕЗ МВС України

Відповіді

 • 2006.02.18 | вася

  Re: Як і за що дають хабарі в системі виконання покараннь

  Скільки начальників управлінь МВС затримали наші доблесні борці з хабарництвом? З УДДУ воно звичайно набагато простіше.
 • 2006.02.19 | Юрій

  Re: Як і за що дають хабарі в системі виконання покараннь

  Рецепт для виявлення хабарників у всіх "владних системах" - потрібно змінити вектор напрямку розслідування хабарів.Слідчі,Вас чекають гори справ,коли Ви розпочнете свої дослідження у зворотному напрямку - від котеджів,мерседесів та ін. матеріальних благ,то візьмете чиновника за жабри.
  Цікаво, чи бандит Паульо від тюрми врятувався за взятку суддям?Цікаво які статки має головуюча суддя на процесі Пауля Н.Жиганська?
  Агов,там у Сваляві,дайтеся чути,що там у вас з демократичним судом і демократичними суддями?Може ваші судді не знають,що Президент п.Ющенко вже відкликав свій підпис з Меморандуму з Януковичем?!Бандитів можна тепер не милувати а садити в тюрми.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua