МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пікетування Іспанської Амбасади на захист басків та демократії!!

02/23/2006 | Left Initiative
25 лютого 2006 року об 13-00 за адресою вул. Хорєва 46 (Поділ) відбудеться пікетування Іспанської амбасади з боку Об*єднання "Ліва ініціатива" та Комітету Солідарності "Ескуадо-Україна" на захист демократичних прав народу Країни басків!!!


За громадянські та політичні права!!!
Зупинити всі суди!!!

У 1998 році почалася серія судових процесів, направлених проти соціальних культурних та політичних організацій, медіа, а також 250 баскських чоловіків та жінок. Ці процеси стали відомі як 18/98, але й після 1998 року було розпочато декілька нових процесів в тому ж напрямку. Умови, за яких провадилися ці процеси, визначають стратегічний політичних рух іспанського уряду, кінцевою метою якого є оголошення поза законом широких соціальних та політичних верств баскського суспільства, порушення соціальних та політичних прав – свободу слова, свободу зборів, ідеологічну свободу та право на опозицію – індивідуалів та груп, які захищають ідею про те, що Країна Басків має право сама визначати своє майбутнє, тобто людей та групи, які намагаються легітимними методами досягти легітимної мети.

Тому макропроцес 18/98 не може бути проігнорований. Ми можемо знайти 98 резонів, чому ми проти цього процесу. Нижче 18 з них:

A) Юридичний процес
1. Відсутність мінімальних юридичних вимог для проведення серйозного процесу: це деспотично.
2. Процес є політичними.
3. Процес базується на упереджених доказах, свідомо ігноруючи докази тортур та поганий стан здоров’я звинувачених.
4. Процес доводить необхідність перегляду «анти-терористичного» законодавства та виключення з процесу Audiencia Nacional (Національний Суд), додаткового суду.

B) Захисники
5. Процес порушує людські, громадянські та політичні права окремих осіб та організацій.
6. Ми бажаємо захистити гідність цих людей та їх право розвивати власні індивідуальні та колективні проекти.
7. Ми не можемо сприйняти широке тлумачення тероризму як основи для несправедливих та дискримінаційних репресій.
8. Ми заперечуємо як таку використання процесів як форму покарання: превентивне покарання (або повернення) у в’язницю, що викликає додаткові труднощі в сім’ї та на робочому місці, а також витрачання власної енергії та коштів.

C) Країна Басків
9. Ми проголошуємо законність створення кращої Країни Басків, вільної від будь-якого втручання.
10. Права та свободи є невід’ємними. Захищаючи хибно звинувачених людей, ми захищаємо себе.
11. Нашою метою є відповідальне, політично активне суспільство.
12. Боротьба за громадянські та політичні права є універсальною, оскільки переслідування політичних супротивників є також глобальним («анти-терористичні чорні списки», Європейські поширення можливостей арештів…).
13. Ці процеси знищують можливість мирного процесу у Країні Басків.

D) Робоча група 18/98+
14. Процеси провадяться в антидемократичних рамках, що дозволяє криміналізацію легітимних дій
15. Ми вважаємо за необхідне бити тривогу про несправедливість правосуддя та порушення наших громадянських та політичних прав.
16. Ми бажаємо отримати широку публічну підтримку, яка мала б відображення у медіа.
17. Ми бажаємо надати простір для мирного та демократичного визнання всіх прав кожної особи. Ми сповнені рішучості вимагати цього та боротися за це.
18. В чому твої резоні? Люди різних поглядів розділяють думку про те, що Країна Басків може поважати їх особисту та соціальну різноманітність та повинна будуватися у свободі та повазі прав усіх. Таким чином ми виражаємо наше засудження цих процесів та нашу солідарність з людьми, що звинувачуються цими процесами.

Відповіді

 • 2006.02.23 | mirgor

  Турчинов про басків

  - Практично у всьому світі проблема терору зараз пов'язується з темою ісламського екстремізму. Чи існує вірогідність подібної внутрішньої загрози в Україні?

  - Я б не ставив рівність між мусульманською ідеєю, ісламом і тероризмом. Тероризм і екстремізм може мати будь-який прояв і він не завжди базується на релігійному чиннику. Інша справа, що досить часті такі випадки у зв'язку з конфліктною ситуацією на Близькому Сході, є проблеми і на Кавказі. Але, підкреслюю, не треба ставити тут знак рівності.
  Ми боремося з будь-якими проявами екстремізму та тероризму - незалежно від того, носить він мусульманське забарвлення, або ж якесь інше. Для нас важлива не форма, а його зміст. Візьміть ту ж Європу - є проблеми в Англії, пов'язані не тільки з мусульманським тероризмом, але і з Північною Ірландією, в Іспанії – з басками.
  Тому треба давати відсіч будь-яким формам екстремізму, оскільки тероризм починається з екстремізму. Тобто - з жорстких ультимативних вимог, із загрози використовування сили. І в цих умовах наступним після екстремізму йде тероризм - як форма його вже практичної реалізації.
  Скажімо, в Україні була спроба створення екстремістської організації, так званої «Робітничої партії», в основі ідеології якої лежало «насильницьке скидання існуючого ладу шляхом здійснення пролетарської революції» (посміхається). Ми в рамках закону локалізували цю спробу. Тому, ще раз кажу, що справа не в кольорах – червоні це прапори, чи зелені. Справа в тому, які задачі, форми і методи їх реалізації пропонує та або інша організація.

  UNIAN
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.24 | Left Initiative

   Re: Сумно, шановний...

   До речі, а чому тут згадка про екстремізм та тероризм. Хіба кожна боротьба поневоленої нації обов*язкова має бути ототожнена з тероризмом? Через це можна і її демократичне право на самовизначення заперечити... Ну, дійсно... Яка така незалежна Україна???? Це що?? ОУН та Бандера????... Сумно через вашу логіку, шановний....
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.02.24 | mirgor

    То сказав Турчинов, коли ще був головою СБУ

    а я не проти атиглобалістів, зелених, але я проти терористичних дій любих організацій, партій, рухів де жертвами завжди є мирні люди...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.02.24 | Left Initiative

     Re: То сказав Турчинов, коли ще був головою СБУ

     Нема питань... А Турчинова цей вислів абсолютно не красить, де він підміняє боротьбу басків за самовизначення та ототожнює її з індивідуальним тероризмом деяких діячів з середовища народу басків...
 • 2006.02.23 | Сахаров

  А мене дуже непокоїть Гондурас... (-)

 • 2006.02.24 | samopal

  Ви тут шота ЕТА... Лєвачітє сільна

  Left Initiative ®! У вас всі ініціятивм якісь "лєвиє". А проблема курдів вас не цікавить? А чеченців?
  А хвутболки з портретом Джангірова? Дьошева. Практічєскі задаром...
 • 2006.02.24 | tomcat

  типа ударим автопробегом по бездорожью и разгильдяйству (-)

 • 2006.02.24 | catko

  а в україні вже зайнятись нічим бо демократії аж задофіга(-)

 • 2006.02.24 | Чучхе

  UVMOD в Закордон (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua