МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Возможно ли победить коррупцию в МВД Украины? - 2

02/24/2006 | Майдан-ІНФОРМ
19.01.06 на інтернет-сайті «Майдан» від імені адвоката Шляпіної Є.В. було опубліковано інформацію щодо неправомірних дій працівників Суворовського ВМ ХМВ УМВС України в Херсонській області. Просимо поінформувати заявника про позицію МВС України з даного питання, а при необхідності (за згоди автора) – опублікувати цю відповідь на Вашому сайті.

Департаментом внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України проведено перевірку відомостей, викладених на сайті «Майдан» щодо неправомірних дій працівників Суворовського ВМ ХМВ УМВС України в Херсонській області.
Перевіркою встановлено, що 08.12.2004 прокуратурою Суворовського району м. Херсона порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 153, ч. 1 ст. 187 КК України за фактом насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчиненого щодо неповнолітньої Р. та заволодіння її мобільним телефоном в під'їзді будинку № 75 по вул. С.Разіна в м. Херсоні.
Під час проведення досудового слідства було встановлено причетність до вчинення вказаного злочину раніше засудженого Дубового О.О., якого 01.08.2005 оголошено в розшук.
У вересні 2005 року двоє співробітників відділення карного розшуку Суворовського відділу міліції затримали Дубового О.О. у м. Ялта та доставили його до Суворовського ВМ. Факт доставляння Дубового О.О. до відділу міліції зафіксовано в книзі доставлених Суворовського ВМ 07.09.2005 за № 982. Оскільки Дубовий О.О. не мав при собі документів, що засвідчують особу, його було поміщено до приймальника-розподільника для осіб, затриманих за бродяжництво, на підставі постанови про затримання особи з невизначеним місцем мешкання, яку винесено дільничним інспектором міліції Суворовського ВМ та санкціоновано прокурором Суворовського району. Про затримання Дубового О.О. в адміністративному порядку складено протокол затримання. Згідно з протоколом огляду та протоколом затримання Дубового О.О., складеним помічником чергового Суворовського ВМ у присутності двох понятих, речі та коштовності у затриманого не вилучалися. Це підтверджується підписом Дубового О.О та понятих у протоколі.
У протоколі огляду Дубового О.О., складеному у присутності понятих помічником чергового приймальника-розподільника для осіб, затриманих за бродяжництво, зазначено, що у Дубового О.О. виявлено шнурок, три ключі з металу білого та жовтого кольору. Протокол підписаний Дубовим О.О. та понятими. Ні в одному з цих документів Дубовим О.О. не зазначено про вилучення у його працівниками міліції мобільного телефону.
05.10.2005 Дубового О.О. передано співробітнику ВКР Суворовського ВМ для проведений слідчих дій. Залишаючи приймальник-розподільник для осіб, затриманих за бродяжництво, Дубовий О.О. отримав речі, внесені до протоколу огляду. Вказані відомості підтверджуються підписом Дубового О.О. у протоколі та власноручною розпискою щодо відсутності будь-яких претензій до працівників міліції.
Цього ж дня Дубового О.О. затримано слідчим Суворовського ВМ в порядку ст. 115 КПК України. 07.10.2005 відносно Дубового О.О. судом Суворовського району м. Херсона обрано запобіжний захід – тримання під вартою. На теперішній час Дубовий О.О. утримується в СІЗО № 28 м. Херсона. Вказана кримінальна справа знаходиться на розгляді у суді Суворовського району м. Херсона.
Додатково опитаний гр. Дубовий В.О. наполягає, що 05.09.2005 у м. Ялта під час затримання співробітниками Суворовського ВМ його брата Дубового О.О., той мав при собі мобільний телефон, який у подальшому зник. Також він поскаржився на неотримання Дубовим О.О. спортивного костюма, кросівок та продуктів харчування, які він нібито 11.09.2005 передавав йому через двох співробітників ВКР Суворовського ВМ.
Опитані з цього приводу оперуповноважені ВКР Суворовського ВМ категорично заперечили відомості щодо вилучення у Дубового О.О. мобільного телефону, а також будь-яке відношення до речей, коштовностей, продуктів харчування, які передавалися йому родичами в приймальник-розподільник для осіб, затриманих за бродяжництво.
22, 26 та 30 вересня 2005 року до приймальника-розподільника для осіб, затриманих за бродяжництво, зверталися родичі затриманого Дубового О.О. – гр. Дубовий В.О. та Дубова С.В., які надали письмові заяви щодо передачі продуктів харчування та інших речей. Заяви зареєстровані, а передачі надійшли Дубовому О.О. у повному обсязі, про що ним зроблені відповідні записи у книзі реєстрації передач.
Згідно з висновками слідчого управління та УКР УМВС за результатами службових перевірок за зверненнями гр. Дубового В.О. викладені ним відомості щодо незаконного затримання та притягнення працівниками міліції до кримінальної відповідальності Дубового О.О. свого документального підтвердження не знайшли, порушень кримінальне-процесуального законодавства України з боку слідчого Суворовського ВМ та працівників ВКР цього ж підрозділу виявлено не було.
Встановлено також, що адвокат Шляпіна Є.В. в реєстрі кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Херсонської області як адвокат не перебуває та за обліками ГІРФО, АБ при УМВС України в Херсонській області не значиться, тож вказане звернення згідно зі ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» є анонімним.
На підставі викладеного інформацію щодо протиправних дій з боку співробітників Суворовського ВМ визнано такою, що не знайшла свого підтвердження.

ДЗГ МВС України

Відповіді

 • 2006.02.25 | ГРАД

  При такому відношенні внутрішньої безпеки ?

  > Департаментом внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України проведено перевірку відомостей, викладених на сайті «Майдан» щодо неправомірних дій працівників Суворовського ВМ ХМВ УМВС України в Херсонській області.
  > Під час проведення досудового слідства було встановлено причетність до вчинення вказаного злочину раніше засудженого Дубового О.О., якого 01.08.2005 оголошено в розшук.
  > У вересні 2005 року двоє співробітників відділення карного розшуку Суворовського відділу міліції затримали Дубового О.О. у м. Ялта та доставили його до Суворовського ВМ. Факт доставляння Дубового О.О. до відділу міліції зафіксовано в книзі доставлених Суворовського ВМ 07.09.2005 за № 982. Оскільки Дубовий О.О. не мав при собі документів, що засвідчують особу, його було поміщено до приймальника-розподільника для осіб, затриманих за бродяжництво, на підставі постанови про затримання особи з невизначеним місцем мешкання, яку винесено дільничним інспектором міліції Суворовського ВМ та санкціоновано прокурором Суворовського району.
  > 05.10.2005 Дубового О.О. передано співробітнику ВКР Суворовського ВМ для проведений слідчих дій. > Додатково опитаний гр. Дубовий В.О. наполягає, що 05.09.2005 у м. Ялта під час затримання співробітниками Суворовського ВМ його брата Дубового О.О., той мав при собі мобільний телефон, який у подальшому зник.
  > 22, 26 та 30 вересня 2005 року до приймальника-розподільника для осіб, затриманих за бродяжництво, зверталися родичі затриманого Дубового О.О. – гр. Дубовий В.О. та Дубова С.В., які надали письмові заяви щодо передачі продуктів харчування та інших речей.
  > Встановлено також, що адвокат Шляпіна Є.В. в реєстрі кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Херсонської області як адвокат не перебуває та за обліками ГІРФО, АБ при УМВС України в Херсонській області не значиться, тож вказане звернення згідно зі ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» є анонімним.
  > ДЗГ МВС України
  Я б сформулював заголовок трошки по іншому - ЧИ МОЖНА ПЕРЕМОГТИ ЗЛОЧИННІСТЬ У МВС?
  Тільки на підставі відповіді ДЗГ МВС України.
  1. Перевіркою встановлено, що без суду,на підставі постанови дільничого інспектора людину можна тримати у тюрьмі МІСЯЦЬ!
  2. Працівники ГУБОЗ МВС не роблять різниці між термінами "ЗАСУДЖЕНИЙ" і "РАНІШЕ СУДИМИЙ" . До речі, цікавий мовний зворот "Факт доставляння " у офіційному документі.
  3. МІСЯЦЬ (!) потрібно було працівникам міліції, щоб розібратися, що у приймальнику-розподільнику сидить особа, яка ПЕРЕБУВАЄ У РОЗШУКУ за підозрою у скоєнні тяжкого злочину. Це при тому, що родичі підозрюваного неодноразово звертались до РВ МВС із передачами.
  4.У відповіді ЖОДНОГО СЛОВА про якість обгрунтування звинувачення - тайна слідства. Оцінку діям слідства має надати суд.
  5. Цікавий критерій анонімності визначили для себе у МВС. А чи пробували знайти гр.Шляпіну Є.В. за даними паспортного столу ?
  6. Із документацією ,мабуть, все у порядку.Як буде треба, ще понаписують.Однак, щось мені підказує, що ГУБОЗ обмежився запитом до Херсону, а копію відповіді керівника відділку співробітник ДЗГ МВС, навіть не прочитавши, просто переклав у інший конверт і надіслав на сайт.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.26 | ГРАД

   А між іншим, "ментовский беспредел" може торкнутись кожного!

   Або Ваших близьких, чи знайомих.
   Якщо виродки у міліцейській формі залишаться на своїх посадах, через ТАКЕ відношення співробітників ГУБОЗ МВС до перевірок скарг і звернень громадян.
   Я не маю на увазі конкретно саме цей випадок, але навіть у ЗМІ сигналів більш ніж достатньо.
 • 2006.02.26 | Sardanapal

  Re: Возможно ли победить коррупцию в МВД Украины? - 2

  коррупция и милиция это синонимы и никакими реформами это не преодолеть выход только в создании новой структуры с запретом работы в ней всех бывших правоохранителей.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua