МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Невже важко обгрунтувати потребу державного протекціоналізму ук

02/26/2006 | Людмила Коваль
Невже важко обгрунтувати потребу державного протекціоналізму української мови?

Дуже жалюгідно визлядали помаранчеві в останній передачі Савіка Шустера на тему "Кому потрібна битва за російську мову"? Хто її не бачив дивіться і читайте тут: http://svobodaslova.ictv.ua/
Ні Костенко, ні Матвієнко так і не спромоглися чітко відповісти на питання кому ж таки потрібна битва за російську мову і обгрунтувати потребу державного протекціоналізму української мови.
Натомість Вітренко з Добкіним з піною на губах "доводили", що 52% населення України говорять російською і вона повинна стати другою державною мовою.
Чомусь ніхто не спромігся сказати конотопській відьмі, що вона бреше, бо за даними перепису населення 2001 року 67,5% населення України вважають рідною українську мову. Російську вважає рідною 29,6% населення України.
Попри такий розклад ми маємо в Україні засилля російськомовних друкованих ЗМІ, фільмів, книг. Ненормальність такого становища очевидна і виправити її можна і потрібно шляхом впровадження політики державного протекціоналізму україномовним виданням.

Зрусичіна Вітренко вважає, що знання і побутове використання Шевченком російської мови збагатило його, а він, як і Гоголь, в свою чергу, збагатили літературу своїми російськомовними творами.
Пані відшибло, що Щевченко і Гоголь змушені були послуговуватись російською тому, що Російська імперія понад 300 років забороняла українську мову. Потім совіти тримали цю мову в резервації.
Тепер ця зрусичина пані вимагає для російської державного статусу вболіваючи за таких же зрусичених як і сама. Вона пишається тим, що будучи корінною киянкою, завжди говорила російською, а українською, за її словами, говорить тільки село.
Ця патріотка російськомовного Криму оминає увагою причини його російськомовності. Вона не згадує департацію 1944 року корінного населення Криму і масове переселення туди росіян. Вона пропонує тепер запитати нащадків цих переселенців про потребу впровадження російської як другої державної. Вона б хотіла, щоб Україна перетворилася в Ірландію. Як відомо в Ірландії тільки 4% населення корисується ірландською мовою.

Я не дивуюся Вітренчисі. Я дивуюся беззубості помаранчевих, які винувато белькочуть про те, що при впровадження російської другою державною виникає загроза українській мові і не можуть доладу обгрунтувати цю думку.

Відповіді

 • 2006.02.26 | Karamello

  Может быть это невозможно обосновать?

  Может быть это невозможно обосновать? Не находите? Я в другом месте вот что писал:

  Стремление украинской нацшизы вытребовать для себя каких-то тепличных условий в общем-то характерно для всех слоев украинского населения. Потребители требуют низких цен и высокой зарплаты - у государства почему-то. Производители - высоких цен и низкой зарплаты - тоже у государства. Печатники - льгот для печатников. У государства. Сталевары и шахтеры - льгот для сталеваров и шахтеров. Программисты - льгот для программистов. Украиноязычные - льгот для украиноязычных. Русскоязычные пока льгот не требуют, но можно представить и такую ситуацию, когда они осознают, наконец, себя притесняемым меньшинством. И будут требовать - у государства, у него.

  Забывается при этом, что тот, кто вырос на льготах, никогда не будет способен к честному соревнованию - будь эти соревнование на свободном рынке, или соревнование культур.

  Уже высказывалась гипотеза, что на полном гособеспечении украинский может запросто выродиться в язык бумажек и официоза. Это и будет та самая смерть украинского языка, о которой плачет национальная шизоидная прослойка.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.26 | леонід

   Москалі "обосновать" хочуть.

   Панове, скільки пільг мають москальські окупанти в мовній царині?
   Ще ніхто не спалив "ізбушку" з вивіскою "за єдіний і нєдєлімий язик"?
   Ще ніхто не наклав щтрафних санкцій на продукцію з неукраїнським мовн6им маркуванням?
   Наведу сто пунктів на доказ пільг окупантам, та ще стільки для обслуги.

   Про які пільги, суки, скавчите? Стріляти нас, українців, за дозволом паспорта РФ чи ДІ?
   Виживемо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua