МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Екологічна катастрофа на Львівщині! Відкритий лист голові ЛОДА

02/27/2006 | Служба охорони природи
Голові Львівської обласної
державної адміністрації
Олійнику П. М.

Про екологічну катастрофу
Високоповажний Петре Михайловичу!
Лихо прийшло на Львівщину... Минулого тижня у неділю (19 лютого) стався безпрецидентний випадок, який призвів до екологічної катастрофи. За прямою вказівкою голови Сокальської райдержадміністрації було відкрито шлюзи й спущено воду із Сокальського водосховища. Як наслідок – практично вся риба на території водоймища загинула. Було завдано невиправної шкоди природі та Державі. Страшно навіть уявити розмір збитків, що їх завдала така халатність (а може й цілеспрямована терористична діяльність) чиновника... Вони сягають мільйони гривень.
У кращих традиціях радянської влади інформацію намагаються приховати . Тому нічого дивного не буде, якщо й Ви не знали про ці жахливі події. Ми довідались про них в суботу (25 лютого) й у неділю вирушили на місце подій щоб перевірити правдивість інформації, у яку ми просто відмовлялись вірити. Те, що побачили – вразило нас: шлюзи відкриті, води нема, із водосховища лишилась маленька річка... Очевидно, що практично вся риба, яка опинилась під кригою загинула: задихнулась, замерзла чи просто була розчавлена льодом. Відкрита вода представлена лише вузьким потоком, що прокладає шлях поміж крижин й острівців. І цей потік повний риби. Так, буквально повний!
А ще ми побачили півтори сотні браконьєрів, які, сп’янілі від горілки та крові, з перекошеними обличчями нещадно винищують беззахисну рибу. Всіма відомими й невідомими способами. Починаючи від сіток, страшник вудочок-самодерів з десятками гачків на кінці, “екранів”, острог і закінчуючи рушницями!!! Кригу вирубують сокирами й вирізають бензопилами. В утворених ополонках – сміливо застосовують електролови...
Вся ця вакханалія починається від греблі, де дуже красномовний напис забороняє ловити рибу на віддалі від 500 метрів від неї. Безпосередньо на написі сидить браконьєр із опущеним в воду “екраном”. Довкола греблі, посеред поля – десятки різноманітних автомобілів.Здається, що в тому місці зійшлись усі. Не було лишень представників контролюючих органів. Тому в першу чергу за допомогою мобільного телефона ми звернулись до міліції (спершу до Львівської, потім – до Сокальської) й розповіли їм про масове браконьєрство. Яка була їхня реакція – жодної!
Дуже прикро бачити, що район, виплеканий Пшевлоцьким М.І., район, що завдяки його зусиллям піднявся з колін й вирвався у лідери, отримав солідні інвестиції й, що не менш важливо, визнання міжнародної спільноти, тепер котиться в прірву.
Спершу на Сокальщині у нейтральній смузі затримують 14 браконьєрів (серед яких майор міліції, підполковники військової служби, працівники лісової охорони...) з незареєстрованою зброєю та тілами вбитих тварин, потім – екологічна катастрофа на водосховищі. Що далі?
На наш погляд шлях виходу із екологічної катастрофи виглядає наступним чином:
1. Звернення до влади, громадськості, ЗМІ, міжнародних природоохоронних організацій та висвітлення існуючої проблеми.
2. Забезпечення охорони водосховища й унеможливлення випадків браконьєрства на ньому.
3. Організація порятунку вцілілої риби – масове переселення за межі водосховища – наприклад, за греблю. (Цей пункт особливо важливий, адже у багатьох видів незабаром почнеться нерест).
4. Знаходження винних у катастрофі та притягнення їх до відповідальності (без скидок на посади).
5. Унеможливлення зловживань з боку посадових осіб, що обов’язково намагатимуться фіктивно зменшити величину завданих збиитків й перекласти провину на інших.
Дуже сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку.
З повагою, Служба охорони природи

Відповіді

 • 2006.02.28 | Михайло Свистович

  А що таке Служба охорони природи?

  Громадська організація? Просто громадянска ініціатива? Офіційний підрозділ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.02.28 | Mary

   ось їхній сайт в профілі стоїть (л)

   але він зовсім сирий поки що.
   http://sop.org.ua/
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.01 | Михайло Свистович

    То може це в новини поставити? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.01 | Mary

     та фіг знає

     перш ніж ставити в новини неперевірену інфу, я б воліла знати, хто за нею стоїть, не кажучи вже про те, за чиї гроші :-) (якщо це не самотужки робиться). А там жодних контактів на сайті (принаймні вчора не було), жодного пояснення, тобто жодної відповіді на твоє запитання "хто це". Може це просто злив якийсь передвиборний... Воно ніби не схоже, але хто зна...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.03.01 | Englishman

      я б поставив

      з закликом розібратися. Далеко не всі новини ретельно перевіряються.

      До речі, хлопець, який дав новину- маленька знаменитість. Пошукайте в Гуглі за ім"ям Тимур Бедернічек.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.02 | Служба охорони природи

       Дякуємо за увагу!

       Шановні панове! Дякуємо за увагу до повідомлення! Дякуємо за можливість повідомити всім про лихо, що коїться!..
       Прикро, що окремі бачать у нашому зверненні політичний хід. Панове, життя не закінчується на виборах!
       Для задоволення Вашої цікавості - жоден з членів Служби охорони природи не є членом котроїсь з політичних партій. Ми - не політики. Ми - екологи!
       Даруйте, що сайт поки ще не працює так, як треба. Ми фізично не встигаємо...
       Наші координати: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка 41. Наразі без телефону. Лише мобільний +380679008677, info@sop.org.ua
       Мене звуть Тимур Юрійович Бедернічек. Я є президентом Служби охорони природи та громадським інспектором з охорони довкілля.
       А щоб перевірити - зайдіть на сайт www.sokal.lviv.ua і переконайтесь самі у правдивості слів. Або ж зателефонуйте, наприклад, в Державне управління екології та природних ресурсів у Львівській області і спитайте... Їхній телефон - +380322387383

       Тих, від кого це залежить, просимо додати матеріал у новини і, якщо можна, у розділ Заяви та Звернення.

       З повагою
       Служба охорони природи
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.03.02 | Englishman

        Re: Дякуємо за увагу!

        я не знаю, в чому справа, але ваше повідомлення пока що до новин не поставили. Можте спробувати його надіслати до novyny@maidanua.org.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua