МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Львів"янам на замітку. Можливо, серйозна проблема (\)

02/28/2006 | Englishman
Взято з форуму УП.

Служба охорони природи
Контакти: Тимур Бедернічек, +380679008677, bedernichek@mail.com
-------------------------------------------------------------------------
Голові Львівської обласної
державної адміністрації
Олійнику П. М.

Про екологічну катастрофу
Високоповажний Петре Михайловичу!
Лихо прийшло на Львівщину... Минулого тижня у неділю (19 лютого) стався безпрецидентний випадок, який призвів до екологічної катастрофи. За прямою вказівкою голови Сокальської райдержадміністрації було відкрито шлюзи й спущено воду із Сокальського водосховища. Як наслідок – практично вся риба на території водоймища загинула. Було завдано невиправної шкоди природі та Державі. Страшно навіть уявити розмір збитків, що їх завдала така халатність (а може й цілеспрямована терористична діяльність) чиновника... Вони сягають мільйони гривень.
У кращих традиціях радянської влади інформацію намагаються приховати . Тому нічого дивного не буде, якщо й Ви не знали про ці жахливі події. Ми довідались про них в суботу (25 лютого) й у неділю вирушили на місце подій щоб перевірити правдивість інформації, у яку ми просто відмовлялись вірити. Те, що побачили – вразило нас: шлюзи відкриті, води нема, із водосховища лишилась маленька річка... Очевидно, що практично вся риба, яка опинилась під кригою загинула: задихнулась, замерзла чи просто була розчавлена льодом. Відкрита вода представлена лише вузьким потоком, що прокладає шлях поміж крижин й острівців. І цей потік повний риби. Так, буквально повний!
А ще ми побачили півтори сотні браконьєрів, які, сп’янілі від горілки та крові, з перекошеними обличчями нещадно винищують беззахисну рибу. Всіма відомими й невідомими способами. Починаючи від сіток, страшник вудочок-самодерів з десятками гачків на кінці, “екранів”, острог і закінчуючи рушницями!!! Кригу вирубують сокирами й вирізають бензопилами. В утворених ополонках – сміливо застосовують електролови...
Вся ця вакханалія починається від греблі, де дуже красномовний напис забороняє ловити рибу на віддалі від 500 метрів від неї. Безпосередньо на написі сидить браконьєр із опущеним в воду “екраном”. Довкола греблі, посеред поля – десятки різноманітних автомобілів.Здається, що в тому місці зійшлись усі. Не було лишень представників контролюючих органів. Тому в першу чергу за допомогою мобільного телефона ми звернулись до міліції (спершу до Львівської, потім – до Сокальської) й розповіли їм про масове браконьєрство. Яка була їхня реакція – жодної!
Дуже прикро бачити, що район, виплеканий Пшевлоцьким М.І., район, що завдяки його зусиллям піднявся з колін й вирвався у лідери, отримав солідні інвестиції й, що не менш важливо, визнання міжнародної спільноти, тепер котиться в прірву.
Спершу на Сокальщині у нейтральній смузі затримують 14 браконьєрів (серед яких майор міліції, підполковники військової служби, працівники лісової охорони...) з незареєстрованою зброєю та тілами вбитих тварин, потім – екологічна катастрофа на водосховищі. Що далі?
На наш погляд шлях виходу із екологічної катастрофи виглядає наступним чином:
1. Звернення до влади, громадськості, ЗМІ, міжнародних природоохоронних організацій та висвітлення існуючої проблеми.
2. Забезпечення охорони водосховища й унеможливлення випадків браконьєрства на ньому.
3. Організація порятунку вцілілої риби – масове переселення за межі водосховища – наприклад, за греблю. (Цей пункт особливо важливий, адже у багатьох видів незабаром почнеться нерест).
4. Знаходження винних у катастрофі та притягнення їх до відповідальності (без скидок на посади).
5. Унеможливлення зловживань з боку посадових осіб, що обов’язково намагатимуться фіктивно зменшити величину завданих збиитків й перекласти провину на інших.
Дуже сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку.
З повагою, Служба охорони природи

Відповіді

 • 2006.02.28 | afterstep

  Усі послухали лисичку, і щуку кинули у річку...

  Це не проблема. Це - реальність. Така сама реальність, як модний "адмінресурс", що його "не застосовує" НУ на виборах (згідно указу президента). Така ж реальність, як і те, що в перших лавах НУ ті персоналії, що були на перших місцях при кучмі. Відсутність реакції з боку міліції дійсно дивує - вони б мали як мінімум затримати для вияснення обставин тих громадян, що насмілилися потурбувати відділок з такими дрібницями.

  То тільки в Свистовича на київських пагорбах видна райдужна картина по всій Україні. У нього певно є якась модель сучасної України, і весь фактаж, що не узгоджується з цією моделлю, агресивно заперечується. А ns гілки форуму, де очевидне заперечити не вдалося - переносяться в "без правил" або в небуття.

  Львів і область планомірно розкрадаються та нищаться вже тривалий час, і щоб довершити розпочате (а вже зовсім небагато залишилося) - слід обрати висуванця НУ Куйбіду та дати "похазяйнувати" зо 4 роки Олійнику.

  Прохання заперечувати конструктивно, а не марними лайками та надмірним цитуванням
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.01 | Михайло Свистович

   Re: Усі послухали лисичку, і щуку кинули у річку...

   afterstep пише:
   > Це не проблема. Це - реальність. Така сама реальність, як модний "адмінресурс", що його "не застосовує" НУ на виборах (згідно указу президента).

   НУ таки не застосовує або, скажімо так, застосовує чи не найменше.

   > Відсутність реакції з боку міліції дійсно дивує - вони б мали як мінімум затримати для вияснення обставин тих громадян, що насмілилися потурбувати відділок з такими дрібницями.

   Не мали б

   >
   > То тільки в Свистовича на київських пагорбах видна райдужна картина по всій Україні.

   Я не живу і не знаходжусь на київських пагорбах. Я взагалі не киянин.

   >
   > У нього певно є якась модель сучасної України

   Немає.

   >
   > і весь фактаж, що не узгоджується з цією моделлю, агресивно заперечується. А ns гілки форуму, де очевидне заперечити не вдалося - переносяться в "без правил" або в небуття.

   Брехати не гарно.

   >
   > Прохання заперечувати конструктивно, а не марними лайками та надмірним цитуванням

   А як можна конструктивно заперечити напівахінею?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua