МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Земельні аукціони (для Свистовича та інших губернаторів ;) )

02/28/2006 | AK
Тут у свій час була гілка розпочата Свистовичем про те, що, на нашу думку, мав би робити голова облдержадміністрації. Я щось не можу знайти ту гілку. Тому розпочинаю нову, що стосується виключно земельного питання.

Ось мої пропозиції:

1. Створити інтернет-сайт (або розділ на сайті ОДА), на якому б СВОЄЧАСНО розміщувалася б інформація про ВСІ земельні аукціони, які проводяться органами місцевої влади області (незалежно від того, чи землю продає обласна влада, чи районні, чи населені пункти): місцезнаходження ділянки, цільове призначення і т. п.

На цьому ж сайті розміщувати інформацію про результати торгів: кількість учасників, ціна, за якою ділянка була продана і т.п.

Встановити, що аукціон підлягає скасуванню, якщо інформація про нього не з"явилась на цьому сайті не менше за 30 днів до дати його проведення.

Це виключить можливість проведення "договірних" аукціонів і збільшить доходи місцевих органів влади від продажу земель, оскільки потенційними учасниками аукціонів можуть бути особи з усієї України. На сьогодні оголошення про аукціони публікуються у місцевій пресі, а тому доступні набагато меншому колу людей.

В інтернеті знайти будь-яку інформацію про земельні аукціони дуже важко. У кращому разі є лише повідомлення про вже проведені аукціони. Причому ціна продажу на них у разів 5-8 менша ніж та, яку пропонують за ту саму площу у приблизно тій же місцевості ріелтерські фірми. Можете собі уявити скільки грошей втрачає бюджет!

2. Продавати на аукціонах землю не лише гектарами, які можуть купити лише бізнесмени (часто для перепродажу за у кілька разів більшою ціною), а й невеликими ділянками по 4-6 соток, щоб їх могла б купити кожна сім"я для побудови будинку.

Для таких торгів потрібно внести зміни у положення про земельні аукціони. За нині чинним положенням учасник торгів повинен внести заставу за кожну ділянку, навіть якщо хоче купити лише одну із них. Купивши ту, яка була виставлена на аукціон першою, він зобов"язаний брати участь у торгах за всі інші ділянки, інакше втратить заставну суму.

У випадку, коли продається багато ділянок під індивідуальну забудову, у учасника аукціону повинна бути можливість, купивши одну ділянку, відмовитись від участі у торгах за решту ділянок без жодних втрат.
(Заставна сума повинна вноситись як за одну ділянку.) Аукціон можна проводити лише тоді, коли кількість заявок перешищує кількість ділянок (тоді за кожну ділянку торгуватиметься не менше двох учасників).

Відповіді

 • 2006.02.28 | Volodymir

  Re: Земельні аукціони (для Свистовича та інших губернаторів ;) )

  Був на досить лівому заході, який називався "Міжнародною конференцією із нерухомості. перспективи фінансування" (минулий четвер).
  Була там доповідь чиновника Госкомзему (займається маркетингом земель у новоствореному відділі, фамілія неважлива) про нову систему продажу земель.
  Основні посили такі (на мою агресію):
  - якщо (і коли) буде прийнятий Закон України про новий порядок продажу земель - все буде протягом 40-60 днів з моменту завки (яка засвідчує інтререс) і тільки через аукціони. Посил що то буде через три роки і багато чого буде загублено (особливо у туристичному секторі), та і в результаті такої політики уже і так оцінка інветиційної привабливості будівництва (галузь із великим мультиплвкатором) вже дуже впала - немає відповіді;
  - чому не опублікований офіційно коли не кадастр, хоча б загальний перелік земель у загальнодержавній власності, які є потенційно доступними для викупу або оренди для подальшого інвестування - відповідь що треба б закон, а він скоріше за все прийнятий не буде, а от дехто на обласному рівні щось там робить із кадастром - але то буде суворо присікатися - по порушує єдність майбутнього загальнодержавного. Тож для реалізації Ваших пропозицій потрібен чомусь Закон, у якому щось таке і виписано, а призначення земель та розміри участків визначається експертною нарадою, і навіть щодо вартості земель мониторинг і структура у складі Держкомзему перебачається і створена.
  Щодо тих аукціонів, що вже проходять - Ющенко ставив задачу організувати їх керуючись доброю волею (типа, хочу щоб кожна область продала не менше десяти учатків - і понеслося). Тому положення про аукціони - справо творча і не внормована, а дві області так і нічого не спромоглися продати, а деякі і в ударниках. Так що дійсно, імхо, може був би сенс і кому із губернаторів запропонувати внормувати цю справу.
  Дійсно після Еліти може і всім непричасним зрозуміло стало, але Тим хто усім тим займається усе то було відомо і так:
  - проект закону із новою продажу землі новим складом парламенту судячи із його якості прописаний не буде (нова процедура: заява, протягом 40 днів оформлення документів, у тому числі оцінки та експертної оцінки можливого призначення обмеженим колом органів, визначеним ЗК, потім аукціон для усіх бажаючих) - він уже є у КМУ непогоджений із сотнею пропозицій і заперечень;
  - та система яка є зостанеться, і починається вона з відсутності кадастру. Кожен може подати заявку, кожного можуть послати - бо земля зайнята, а як хочешь - шукай сам (натяк що треба підмазати).
  А уже усякі там аукціони та хитрі методи їх обмежити то вже починається потім.
  Щодо кадастру - навіть за вітсутності у вільному доступі карт, із GPS пристроєм за двісті баксів, безплатною базою mySQL із вбудованим типом геометричних даних на лептопі та доброю волею керівника району проблему хочаб інформації про земельні учатки можна вирішити дуже швидко.
  Сумніваюсь тільки, що добра воля знайдеться - з одного боку реальні доходи по ієрархії, з другого теоретики.
  Якщо у кого з'явиться бажання таку систему зробити із реальною підтримкою - кажіть, навіть із цікавості до експерименту демонстрації небувалої щедрості (місцевого чиновника, не мою) готовий профінансувати.
 • 2006.03.01 | AK

  Кондукаторе! Ти це читав? Дай атвєт!(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.03.01 | Tatarchuk

   Вести с «Южного Фронта»

   Вести с «Южного Фронта»

   28 марта, в последний день зимы, Гражданский проект «Южный Фронт» провёл три Схода граждан – членов местных территориальных громад Южного Берега Крыма.

   Сходы граждан были посвящены проведению Местного референдума о передаче всех земельных решений местным территориальным общинам, то есть об изъятии права распоряжаться землями у поссоветов и исполкомов.

   Форос. 28 февраля прошёл Сход граждан посёлка Форос. В нём приняло участие более 120 местных жителей. Городской голова Быков проигнорировал собрание своих избирателей, хотя был приглашён на Сход, как и другие граждане. Несколько местных депутатов явились на Сход и агитировали граждан не отнимать земельные полномочия у поссовета.
   Выступивший перед гражданами депутат Форосского поссовета Кораблёв усиленно призывал сограждан отказаться от идеи референдума и «оставить всё как есть». По мнению депутата, местные жители не смогут адекватно решать земельные вопросы, это прерогатива «народных избранников». Идеи Кораблева не нашли поддержки собравшихся.
   Сход граждан Фороса принял решение о проведении Местного референдума, который запретит распоряжение землями общины без утверждения всеми гражданами путём тайного, всеобщего, равного и тайного голосования.

   Симеиз. 28 февраля прошёл Сход граждан посёлка Симеиз. В нём приняло участие более 130 местных жителей. Как и в Форосе, в Симеизе городской голова Макаренко проигнорировал приглашение без объяснений. Местные депутаты, заметив решительный настрой жителей, не стали выступать против проведения Земельного референдума.
   При этом депутат Сулковский, возглавлявший депутатскую комиссию по землеотводам, категорически высказывался против лишения депутатов полномочий в земельной сфере, однако не принял участия в Сходе.
   Сход граждан Симеиза принял решение о проведении Земельного референдума, который обязывает поссовет выносить любое земельное решение на утверждение Местным референдумом граждан – жителей Симеиза. На Сходе граждан было принято решение немедленно приступить к процедуре регистрации и назначения даты Земельного референдума.

   Ливадия. Намеченное на 28 февраля проведение Схода граждан не привело к принятию решения о Местном референдуме, так как количество собравшихся – 45 граждан – не давало возможности принять решение от имени всей территориальной общины.
   Как выяснилось после окончания Схода граждан, мероприятие было сорвано неизвестными лицами в спортивной форме, которые незадолго перед открытием Схода перегородили дорогу к месту проведения и разворачивали местных жителей, обманным путём сообщая им, что никакого Схода не будет. Лица устанавливаются.
   Между тем перед гражданами, сумевшими попасть на Сход граждан, было зачитано сообщение от городского головы Ливадии Мамыкина, который сообщил о своем неучастии в Сходе, так как именно в это время находился в суде.
   На Сходе граждан Ливадии, кроме активистов Южного Фронта, выступил лидер местного органа самоорганизации граждан «Народный Голос», Виктор Лопан, который сообщил, что поддерживает инициативу Земельного референдума.
   А глава депутатской комиссии Ливадии по землеотводам Александр Никоненко активно призывал ливадийцев ни в коем случае не принимать решения о Местных референдумах, а если они всё-таки будут утверждены – не принимать в них участия.
   Местные жители сообщили, что накануне проведения Схода ко многим из тех, кто собирал или ставил подписи за Местный референдум, приходили неизвестные лица, неместные, и обещали крупные неприятности за активную работу по земельному вопросу.
   Выяснив причину неявки большинства местных жителей, Сход граждан принял решение о созыве нового Схода граждан на 11 марта 2006 года.

   Кореиз. Сход граждан – жителей посёлка назначен на 4 марта. Жители Кореиза активно обсуждают местную новость – арест в конце февраля главы депутатской комиссии по землеотводам Виктора Красницкого в момент получения взятки (10 тысяч долларов) за принятие решения об отводе участка в 0,17 га.
   28 февраля депутаты Кореизского поссовета собрались на внеочередную сессию, на которой должны были принять решение по одному вопросу – удовлетворить или отказать в просьбе Ялтинского прокурора о применении меры пресечения (ареста) для своего коллеги Красницкого.
   Депутаты Кореиза отказали в этом прокуратуре Ялты, ссылаясь на депутатскую неприкосновенность задержанного на взятке Красницкого. В ответ прокурор Ялты, присутствовавший на сессии, сообщил, что вынужден передать «Кореизское дело» в Прокуратуру АР Крыма, которая поставит вопрос о выдаче Красницкого под арест перед Верховной Радой Крыма.
   В течение всего этого времени активисты Южного Фронта вели усиленную агитацию жителей, приглашая их прийти на Сход граждан 4 марта и утвердить решение о проведении Местного референдума по земельным отношениям.

   Краткая информация.
   3 марта пройдет Сход граждан поселка Гурзуф. 4 марта пройдет Сход граждан поселка Кореиз. 5 марта пройдет Сход граждан поселка Гаспра. Намеченный на 6 марта Сход граждан Ливадии пройдет 11 марта, так как организаторам и гражданам понадобилось время для принятия мер против попытки срыва Схода граждан.
   4 – 5 марта в Ореанде (Ялта) пройдет Круглый стол с участием инициативных гражданских групп, активистов Южного Фронта, журналистов, экспертов, общественности «РЕФЕРЕНДУМ. АРЕНДА. РЕНТА». К участию в нём приглашаются все желающие, сочувствующие борьбе с земельным беспределом, волонтёры и активисты.
   На середину марта – начало апреля намечены Сходы граждан Большой Алушты и Большого Судака. Первая инициативная группа «Южного Фронта» по проведению Земельного референдума появилась в Изобильном, район Алушты. Именно здесь в последние недели набирает обороты скандал, связанный с серией уголовных дел против чиновников и депутатов, которые незаконно отчуждали и продавали земли территориальной громады.
  • 2006.03.01 | Михайло Свистович

   Який атвєт? Там хіба є питання? (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.03.01 | AK

    Питання було: "Кондукаторе! Ти це читав?"

    Ще одне питання: чи прочитає це Жовтяк та інші губернатори і чи буде щось з цього реалізовано?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.02 | Михайло Свистович

     Re: Питання було: "Кондукаторе! Ти це читав?"

     AK пише:
     > Ще одне питання: чи прочитає це Жовтяк та інші губернатори і чи буде щось з цього реалізовано?

     Не знаю. Я не хочу зараз його бачити. Не подобається як він себе поводить.

     До того ж голова київських обласних несунів Литвин спить і бачить себе на місці Жовтяка. І вони вже ведуть проти нього війну. Після виборів позиція Жовтяка стане ще більш хисткою, оскільки УНП якщоі проведе когось до облради, то дуже мало. Литвин - це значно гірший варіант, ніж Жовтяк, але захищати кращого з гірших, який відверто хоче тобою лише користатися, та ще й намагається нашкодити, вже просто набридло. Я взагалі вже думаю, що в тих регіонах, де синьо-білого реваншу не буде, може й непогано, коли одні погані помаранчеві змінять інших поганих. Навіть, якщо будуть ще гіршими. Може з часом до когось дійде, що не можна бути такими? Не знаю.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua