МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Послідовність подій нагадує ремейк "Плану Маршала" щодо України

03/09/2006 | Navigator
Десятилітнє очікування від Заходу чітких сигналів щодо євровибору України накінець закінчується. Сформувалось коло наших симпатиків - це східноєвропейські країни (що знову хочуть стати нашими братами по табору :) ) і США. Отак прозаїчно перегортається історична сторінка.
Ще кілька рухів Божої руки - і наша сторінка відкриється на європейському розділі!
План Маршала, між іншим, цікавий тим, що був примінений по відношенню до країн, що були в набагато гіршій економічній і політичній формі, ніж Україна зараз.
Бо були вщент розрушені війною.
Тому маємо всі шанси.
З новими козирями.
Читайте і насолоджуйтесь.

Польща, Угорщина, Чехія і Словаччина закликали ЄС дати Україні чітку перспективу
Кореспондент.net
09 Березня 2006, 10:21
Міністри закордонних справ так званої Вишеградської четвірки, до якої входять Угорщина, Польща, Чехія та Словаччина, закликали Євросоюз сформулювати "чітку перспективу для України", передає УНІАН.

Про це, як передає "Німецька хвиля", повідомив керівник зовнішньополітичного відомства Угорщини Ференц Сомоді. Вишеградська четвірка сподівається, що після парламентських виборів у березні, у Києві постане новий прозахідний уряд.
Зазначимо, що у кінці лютого представники країн Вишеградської четвірки порадили Україні не звертати уваги на заяви про те, що вона, як і країни колишнього СРСР, протягом 20 років не зможе ввійти до ЄС і їй буде дуже складно вступити до НАТО.
"Не сприймайте ці теорії, ці попередження і заяви як реальну політику. Якщо Україна досягне справжнього розвитку, справжнього прогресу в себе вдома, якщо вона буде сприйматися не тільки центральними європейськими країнами, але й західними країнами як європейське суспільство, європейська держава - усі ці заяви можуть бути розвіяні дуже швидко", - сказав заступник державного секретаря Польщі Рафаль Вишнієвський.
Він нагадав, що ще на початку 1990-х років звучали теорії про те, що такі країни, як Польща, "ніколи не будуть частиною НАТО або ЄС, оскільки вони просто не потрібні європейському простору". "Згодом ці теорії виявилися неправдивими", - відзначив Вишнієвський.
У свою чергу, державний секретар МЗС Словаччини Магдалена Вашаріоєва зазначила, що дуже важливо, щоб країни Вишеградської четвірки, інші європейські країни були готові допомогти Україні, "але найбільшу енергію, найбільші зусилля Україна повинна розпочати на шляху до ЄС і НАТО всередині країни".
"Ви повинні усвідомити і сформувати ваші власні цілі, і тоді ми зможемо вам допомогти", - сказала вона.
"Ми будемо дуже раді допомогти вам, оскільки це наш пріоритет, нашої міжнародної політики, зберегти вас і разом з нами", - додала Магдалена Вашаріоєва, зазначивши, що Україна повинна довести, що у ній проходять демократичні перетворення, через розбудову громадянського суспільства, відповідне проведення виборів, забезпечення роботи громадських організацій та інших питань.
Заступник держсекретаря МЗС Угорщини Ласло Секе також зазначив, що кожен політик, кожен уряд має право на подібну заяву.
"Я також хочу вам порадити не вчитуватися в подібні заяви, які надходитимуть ще тривалий час", - наголосив він, при цьому додавши: "Не розчаровуйтеся. Забезпечте виконання критеріїв тих організацій та інститутів, а також створення критеріїв для себе. Коли ви цього досягнете, ніхто не зможе вам відмовити (у вступі до ЄС, - ред.)".
Ці заяви пролунали у відповідь на слова комісара Єврокомісії Гюнтера Ферхойгена про те, що колишні радянські республіки, у тому числі й Україна, ніколи не будуть членами ЄС.

США скасували поправку Джексона-Венніка щодо України
Кореспондент.net
09 Березня 2006, 09:06
США в середу, 8 березня, скасували "спадщину холодної війни" - поправку Джексона-Венніка, яка залишалася останнім бар’єром на шляху до поновлення для України режиму нормальних торговельних відносин зі Сполученими Штатами.

У посольстві України в США повідомили, що законопроект із цього приводу, представлений конгресменом Джимом Герлахом і 61 іншими конгресменами, передбачає поновлення в українсько-американських відносинах так званого режиму нормальних торговельних відносин.
"Це вражаючий момент, коли ми віддаємо належне росту і розвитку нової нації - нації, яка протягом десятиліть заслуговувала на кращу долю, але тільки зараз наближається до того, за що боролася багато років", - заявив Білл Томас, голова комітету з питань бюджетного регулювання.
18 листопада 2005 року скасування цієї поправки підтримав Сенат Сполучених Штатів. Водночас, оскільки формулювання сенатського законопроекту відрізняється від законопроекту Палати представників, за процедурою це рішення повинне бути перезатверджене Сенатом, рішення якого очікується найближчим часом.
Вигідний партнер
Перед голосуванням у Конгресі з питання скасування поправки міністр економіки України Арсеній Яценюк, який перебуває у Вашингтоні, узяв участь у засіданні комітету з питань бюджетного регулювання Конгресу. Він поінформував про процес економічних реформ в Україні і його прогрес у напрямі інтеграції до світового економічного співтовариства.
Арсеній Яценюк вважає, що скасування поправки і встановлення нормальних торговельних відносин зі США дасть можливість нормально розвиватися металургії України.
"Скасування поправки і встановлення нормальних торговельних відносин дасть можливість, у першу чергу, металургії, яка перебуває в східному регіоні України, нормально розвиватися і постачати значні обсяги товарів до США", - зазначив він під час телемосту з каналом "Інтер" у середу ввечері, 8 березня.
Поправка Джексона-Венніка була введена проти СРСР у 1974 році як захід, що погоджує зовнішню торгівлю з питаннями свободи еміграції.
На цей час обмежувальна поправка Джексона-Венніка, як і раніше, продовжує діяти щодо цілої низки країн СНД, включаючи Росію.
Сполучені Штати входять до першої п’ятірки торговельних партнерів України і посідають друге місце за обсягами прямих закордонних інвестицій. За даними Держкомстату України, у 2005 році товарообіг між Україною і США склав 2233 млн. доларів, а прямі американські інвестиції - 1225 млн. доларів. На кінець минулого року на українському ринку працювало 1323 компанії з американським капіталом.
6 березня Україна підписала протокол зі Сполученими Штатами про взаємний доступ на ринки товарів і послуг. Мова йде, зокрема, про скасування мита на торгівлю різними видами техніки й устаткування.
Ця угода значно прискорить процес вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ).

Відповіді

  • 2006.03.09 | anorma

    ....Ще кілька рухів Божої руки

    та усе б нічого якби не ТЛЯ...

    там ззовні хтось сторінки перегортає а ця антиукраїнська банда буде їх "обратно"...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | Navigator

      Спробую поговорити з електоратом ТЛЯ по – церковнословянськи

      Те, що чорт купує „по-дєшовкє” дурні душі – це факт. Сила ТЛЯ в мертвих душах, що тримаються за потустороннє життя.
      Спробую поговорити з електоратом ТЛЯ по – церковнословянськи...

      План-Маршал

      Планът-Маршал беше програма за възстановяване на икономиката на Европа след Втората световна война, представен през 1947 година от тогавашния външен министър на САЩ Джордж Маршал. До 1952 година 18 западно-европейски страни получиха около 14 млрд долара под формата на кредити, хранителни и предметни помощи. Планът-Маршал имаше съществен принос във възстановяването на западно-европейската икономика. Политически той допълваше американската политика на ограничаване на комунистическото влияние (containment-Strategie).
  • 2006.03.09 | ans-mo

    Якщо б Європа та США дійсно підтримали Президента з початку 2005

    року, то про донецьких вже ніхто б не пам"ятав.
    Статус країни з ринковою економікою ЄС обіцяв ще у лютому 2005 р. Дали тільки восени 2005 року з переляку від відставки уряду.
    Про відміну поправки Дж-Веніка казали вже під час першого візиту Ющенко весною 2005. Тоді не зробили, зробили лише зараз.
    Чим Європа допомагає Україні? Під час газової кризи ЄС займав нейтралітет. ФРН взагалі будує з Газпромом нафто-газопроводи в обхід України. Де інвестиції? Індієць-металург та декілька європейських банків. Штати витрачаються на війну, тому не мають багато грошей на Україну.
    Про який "план Маршала" може йти мова? Зусилля Європи та США підтримати демократію та помаранчову владу в Україні дещо запізднілі. Зараз, коли країна стоїть перед загрозою реваншу проросійських реакційно-олігархічних кол, важлива підтримка США та Європи, на жаль, не дуже додає очок українській владі.
    Європі та Штатам треба чинити тиск на головне джерело небезпеки для України і демократії - Москву. Якщо ЄС та США "придавлять" Москву, то Україна (та багато інших) зможе дихати вільно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.09 | Navigator

      Згоден! Але Ви описали ідеальний варіант.

      У нас варіант реальний.
      Тобто трошки невчасний, трошки костурбатий.
      Але.
      Рік тому Україну просто помітили. Тобто вона попала як окрема політична і економічна одиниця в європейське поле зору.
      А оце її вже помітили (позначили) як реального кандидата в Європу.
      В плані Маршала не гроші грали ключову роль.
      А система.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.09 | ans-mo

        У тому вся проблєма, що на відміну від 46 року,

        США та Європа не можуть зараз системно думати та допомагати Україні. Так, вони іноді про неї згадують, іноді щось корисне роблять та кажуть. Але в цілому проблєми світоглядної боротьби українського разнобарвного демократизма проти московського тупого авторитаризму є на періферії глобальної політики.
        Штати вже витратили десятки млрд долярів на війну в Іраку, котра забирає від них всю зовнішньополітичну енергетику. Є проблєми Ірану, Ізральсько-палестинського протистояння.
        Європа "переварює" нових членів та не хоче дратувати багату корисними ресурсами Москву.
        Україні не пощастило. Її революція припала на не дуже сприятливу міжнародну коньюнктуру.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".