Добробут таки зріс-свідчить зростання ринку нових авто
03/13/2006 | 123
http://www.unian.net/ukr/news/news-110475.html
Якщо за 2005 рік було куплено на 25% більше нових авто, ніж у 2004, то у лютому 2006 було куплено на 50% більше нових авто, ніж у лютому 2004.
Спеціально відзначаю - йдеться не про Мерседеси, а про недорогі авто, які купують люди з середнього класу, що тільки-но з*являється: ВАЗ, Деу, ЗАЗ, Шевроле, Шкода (перша п*ятірка).
Якщо за 2005 рік було куплено на 25% більше нових авто, ніж у 2004, то у лютому 2006 було куплено на 50% більше нових авто, ніж у лютому 2004.
Спеціально відзначаю - йдеться не про Мерседеси, а про недорогі авто, які купують люди з середнього класу, що тільки-но з*являється: ВАЗ, Деу, ЗАЗ, Шевроле, Шкода (перша п*ятірка).
Відповіді
2006.03.13 | Iryna_
Re: Добробут таки зріс-свідчить зростання ринку нових авто
Це не добробут зріс. Це люди повністю втратили надію зібрати гроші на квартиру чи її покращення. Так само зросли і продажі різних інших недешевих товарів "для середнього класу".2006.03.13 | 123
Re: Добробут таки зріс-свідчить зростання ринку нових авто
Iryna_ пише:> Це не добробут зріс. Це люди повністю втратили надію зібрати гроші на квартиру чи її покращення. Так само зросли і продажі різних інших недешевих товарів "для середнього класу".
Хочете сказати - чим більше люди витрачають на недешеві товари, тим більше у них втрачених надій?
2006.03.13 | Iryna_
Re: Добробут таки зріс-свідчить зростання ринку нових авто
Ну серед моїх знайомих саме так - на гроші, що збирали на квартиру (тисяч 10 за років 5 назбирали, у Києві це 0), декілька купили нові машини. А немало знайомої молоді, що довго мріяли про квартиру та страшенно економили (з зарплатами 500 у.о.+), плюнули на все і почали купувати дорогий одяг, технічні цяцьки і їздити по закордонах.2006.03.13 | 123
Re: Добробут таки зріс-свідчить зростання ринку нових авто
Iryna_ пише:> Ну серед моїх знайомих саме так - на гроші, що збирали на квартиру (тисяч 10 за років 5 назбирали, у Києві це 0), декілька купили нові машини. А немало знайомої молоді, що довго мріяли про квартиру та страшенно економили (з зарплатами 500 у.о.+), плюнули на все і почали купувати дорогий одяг, технічні цяцьки і їздити по закордонах.
Це і зветься - добробут зріс. Тобто зросли можливості споживання - а це і є матеріальний добробут: кількість благ, що отримуєш.
А що вони для цього відмовились від чогось - це все лірика, на відміну від фактів. Квартиру вони куплять все одно в кредит - нема потреби економити і "відкладати".
2006.03.13 | Englishman
Re: Добробут таки зріс-свідчить зростання ринку нових авто
Добробут може й зріс (у сенсі більшої кількості товарів, що покращуть якість життя), але Ірина ставить правильне питання- за рахунок чого? Якщо дякуючи збільшенню поточних доходів чи більшої впевненості у завтрашньому дні- добре. Якщо лише завдяки нереалізованості планів на покупку квартири- це означає, що люди так і не зможуть вирішити звого головного завдання (а заощадження швидко зникнуть). Ну й інший можливий фактор- інфляційні очікування.2006.03.13 | 123
Re: Добробут таки зріс-свідчить зростання ринку нових авто
Englishman пише:> Добробут може й зріс (у сенсі більшої кількості товарів, що покращуть якість життя), але Ірина ставить правильне питання- за рахунок чого? Якщо дякуючи збільшенню поточних доходів чи більшої впевненості у завтрашньому дні- добре. Якщо лише завдяки нереалізованості планів на покупку квартири- це означає, що люди так і не зможуть вирішити звого головного завдання (а заощадження швидко зникнуть). Ну й інший можливий фактор- інфляційні очікування.
Серйозно вважаєте, що зростання темпів купівлі нових авто на 50% є наслідком того, що люди вирішили розтранжирити заощадження, які збиралися для іншої мети?
Я думаю - зріс добробут за рахунок збільшення поточних доходів і доступності кредитів.
2006.03.13 | Englishman
А, трохи не забув
123 пише:> А що вони для цього відмовились від чогось - це все лірика, на відміну від фактів. Квартиру вони куплять все одно в кредит - нема потреби економити і "відкладати".
Одразу видно, що ви, принаймні у київському квартирному ринку не розумєтесь. Мій знайомий, із зрплатою у 2000 доларів на місяць, вже третій рік копить лише на депозит, а що вже казати про решту?
2006.03.13 | 123
Re: А, трохи не забув
Englishman пише:> 123 пише:
> > А що вони для цього відмовились від чогось - це все лірика, на відміну від фактів. Квартиру вони куплять все одно в кредит - нема потреби економити і "відкладати".
>
> Одразу видно, що ви, принаймні у київському квартирному ринку не розумєтесь. Мій знайомий, із зрплатою у 2000 доларів на місяць, вже третій рік копить лише на депозит, а що вже казати про решту?
Ну звісно - якщо у вас є знайомий, то Ви розумієтесь
Я не дуже зрозумів - що означає "копить лише на депозит" (збирає гроші на перший внесок?). У будь-якому випадку - розмір його платні, як Ви чудово розумієте, абсолютно не визначає кількість грошей, що він відкладає, скажімо, щомісяця (хіба що обмежує зверху).
Розвиток кредитування три роки тому, зараз і через три роки -- зовсім різний. І ця різність вже дає результати - див. кількість нових авто, тобто об*єктивну статистику (про знайомих я теж можу росказати, але навіщо?).
2006.03.13 | ans-mo
Типова демагогія "нетаків" та "синіх" - добробут зріс,
але вони все перекручують, та роблять з чорного біле, та з білого чорне.Добробут зріс, багато що покращилось усього за рік нової влади, але продажні та брехливі політики/журналісти піднімають галас про "кризу", "розочарування", формуючі суспільно негативну думку про нову владу.
Ось думка незаангажованих експертів:
Олександер Сугоняко,
Президент Асоціації українських банків
Економічна весна України
Ніколи не було більш складної для аналізи економічної ситуації в країні за роки незалежности, ніж та, що склалася в 2005 році. Те ж, мабуть, можна сказати про політичний, соціяльний і навіть психологічний стан суспільства.
Зафіксуємо головні зміни у політиці, економіці, а також трохи зупинимося на банківських справах.
Всі ми хочемо знати, як воно є в дійсності, прагнемо істини, в тому числі і щодо економічних результатів діяльности нової влади України. Пошук істини завжди не простий.
Політика.
Ми прожили дуже емоційний рік за нового Президента.
В цей рік Україна почала жити власним життям, а не життям колишньої метрополії. І це суттєва зміна в українській політиці.
Ми стали на шлях свободи не лише як люди і громодяни, ми стали на шлях свободи як нація, що не подобається північному сусідові.
Персоніфікує цей історичний процес Ющенко.
Тому він і сьогодні наш Президент.
При тому Ющенко не “московський цар-батюшка”, а український Президент, і перед ним не потрібно падати на коліна і битися чолом об підлогу, демонструючи вірнопідданість.
Посада Президента вимагає поваги. Критика, для якої є достатньо причин, не може бути люмпенсько-антагоністичною. Мусимо набувати шляхетности. На це є попит в українському суспільстві і його політикуму.
Формально саме Президент Ющенко відповідає перед історією за наше майбутнє. Але моральна відповідальність - на кожному з нас.
Економіка
За 2005 рік економіка набула іншої якости. Люди, які були ніщо для постсовєтської влади, особливо малозабезпечені, стали головними суб”єктами у фінансовій політиці держави. Через них в 2005 році пішов великий фінансовий потік і він почав змінювати якість економіки. Якщо раніше, кошти як живильні соки економіки, висмоктувалися купкою олігархів і вони не доходили в належних обсягах до широких верств населення, то в 2005 році нова влада зробила різкий розворот фінансів у бік людей. Цей розворот, у свою чергу, змінив фінансові потоки в самій економіці. ЇЇ зростання відбулося виключно за рахунок приватного споживання. Автором цього розвороту, як і в 2000 році, є Ющенко.
Образ ранньої весни дуже пасує для опису стану нашої економіки.
Через кореневу систему економіки, через людей пішли соки – грошові потоки. Розкритих бруньок, листків, квітів і полодів ми завтра ще не побачимо, але весна почалася.
Великі снігові намети валового внутрішнього продукту 2004 і попередніх років йшли в кишені купки олігархів і неадекватно відбивалися на житті мільйонів. В 2005 році фінансові потоки пріорітетно пішли через людські маси.
Для економіки важливо позбутися атмосфери невизначености, яка заважає приймати економічні рішення. Потрібні сигнали, що весна незворотня, що зима не повернеться. Сигнали від влади, бізнесу, банків, всіх нас. Весна має бути в нас самих.
Коли сходить сніг, а особливо, якщо він лежав століттями, під ним багато бруду, нечистот, останків. Багато роботи. Мусимо прибирати. І готуватися до оранки і посіву на українській економічній ниві.
А фінансові зміни, які відбулися в українській економіці в 2005 році, створюють зовсім інші передумови її розвитку. І головна з них – це суттєве зростання впливу приватного споживання на економіку. Вона починає орієнтуватися на потреби людей і тим самим можемо говорити про те, що 2005 рік – це рік початку нової і кінця соціялістичної економіки.
Зверніть увагу на динаміку фінансів держави, корпорацій (підприємств) і населення.
І. Фінанси держави
Доходи бюджетів України (всіх разом Державного і місцевих):
2004 рік - 91,5 млрд. грн.,
2005 рік – 134,0 млрд. грн.
Власні доходи Пенсійного фонду:
2004 рік - 31,1 млрд. грн.,
2005 рік – 43,0 млрд. грн.
Міжнародні валютні резерви НБУ:
2004 рік - 9,5 млрд. грн.,
2005 рік – 19,4 млрд. грн.
ІІ. Фінанси корпорацій
Прибуток промисловості до оподаткування:
2004 рік - 18,9 млрд. грн.,
2005 рік – 28,1 млрд. грн.
ІІІ. Фінанси населення
Доходи громадян:
2004 рік - 269,8 млрд. грн.,
2005 рік – 393,3 млрд. грн.
Зростання реальних доходів громадян:
2004 рік – на 18,2 %,
2005 рік – на 21,3 %.
Відображає таку позитивну тенденцію і зростання національної банківської системи за 2005 рік.
За рік вклади населення зросли на 32 млрд. грн. Кредити населенню склали більше 30 млрд. грн. і зросли за рік в 2,3 рази. Суттєво зросло кредитування економіки на 50 %. А всі активи банківської системи зросли на 60 %. Сміливо можна стверджувати, що вона суттєво посприяла таким успішним фінансовим результатам економіки.
І це все при темпах росту ВВП 2,4 % (12,0 % у 2004 р.).
Що тут головне?
Ми всі є свідками, як вперше в нашій історії повністю зростання економіки відбулося за рахунок росту споживання людей, а не за рахунок росту попиту на металургійну чи хімічну продукцію за кордоном. Ситуація кардинально змінюється. І це головне.
Звичайно, однозначної оцінки української економіки 2005 року дати неможливо. Мусимо з”ясовувати плюси і відповідно мінуси економічної діяльности. Вивчаючи позитиви – помічаємо, як плюси переходять у мінуси, а мінуси у плюси, майже за Гегелем. Наприклад, розворот економіки в сторону широких верств населення – це позитив, але такий різкий розворот несе в собі загрозу державним фінансам, якщо не буде адекватного збільшення продуктивности праці і обсягів виробництва. З іншого боку, різкий рух колишньої метрополії в сторону збільшення ціни на газ є негативом для української економіки, а з іншого боку цей крок Росії має перетворитися у великий плюс з позиції загальнонаціонального запровадження енергозберігаючих технологій.
Щоб вивчити всю палітру економічних процесів, з”ясувати суспільні пріорітети економічної політики, необхідно радикально збільшити фінансування економічної науки: галузевої, науково-дослідної, академічної. Подбати, щоб в Україну повернулися наші молоді люди, які отримали вищу економічну освіту на Заході і мають досвід наукової роботи. Бо на рівні емоцій і бажань управляти економічною політикою держави вже не можна.
2006.03.13 | 123
Олександр Сугоняко не є незаангажованим(-)
2006.03.13 | ans-mo
Але факти статистики все ж є фактами (-)
2006.03.13 | alx_1904
Ну и добавлю
что совсем практически нет импорта б/у из Европы, + авто берут в кредит.Чисто вложение денег, но я всё равно не считаю, что новая ТАврия лучше б/у из Германии, а о безопастности её я просто промолчу.
2006.03.13 | 123
Re: Ну и добавлю
alx_1904 пише:> что совсем практически нет импорта б/у из Европы, + авто берут в кредит.
> Чисто вложение денег, но я всё равно не считаю, что новая ТАврия лучше б/у из Германии, а о безопастности её я просто промолчу.
Щодо вкладання грошей в автомобілі - можу посміхнутись Чи, думаєте, авто як картини Пікасо - з часом збільшують ціну?
2006.03.13 | Мартинюк
Це результат дії кредитних схем
Які полегшують можливість взяти авто в користування. Для купівлі вживаної іномарки такий кредит взяти важче, тому народ бере "вітчизняне". А вітчизняного насправді нема - різноманітні схеми контрабанди автопродукції, якій в Україні фактично прикручуються лише колеса.Для мене дуже гнітючим є наявність у списку БЮТу "Васі Тарелкіна" - Таріела Васадзе, який використовує ЗАЗ лише як ширму для фактичної передпродажної підготовки фактично контрабандних авто.
Аби як дороблені "Таврія" зразка 1982 року та "Славута" 1990 року використовуються як прикриття фактичної контрабанди виготовлених за кордоном "Ланосів" та "Шевроле" .Вже не буду казати про численних "вітчизняних виробників" російського автохламу марок ВАЗ та ГАЗ.
Знизити вартість житла надзвичайно просто - зняти перпони для роботи фондового ринку в Україні, а простіше викнути на фонлдовий ринок акції хоча б частини ще не проданих українських "криворіжсталей".
Але ж кому це потрібне - тим хто вже погодився платити високі внески за квартири - не потрібно. Тим хто вклав гроші в нерухомість і чекає "навару" - непотрібно.Тим хто має намір пригарбати ці "криворіжсталі" за пів ціни - не потрібно.
Потрібно лише українським громадянам і українській економіці.
2006.03.13 | Сергій Кабуд
дякую за допис, цей аналіз потрібно поширювати скрізь, (-)
2006.03.13 | alx_1904
Представьте себе да
123 пише:> Щодо вкладання грошей в автомобілі - можу посміхнутись Чи, думаєте, авто як картини Пікасо - з часом збільшують ціну?
Ланос Купленный года два -три назад сейчас Б/У стоит ДОРОЖЕ, чем стоил новый.
2006.03.13 | Уляна
Також зростання ринку меблів, телевізорів, медичних послуг...
...і навіть книг українською мовою. Знаю від знайомих хто торгує всім цим. Книг, наприклад, стали купувати в 2.5 рази більше. Приблизно такі самі показники і з іншою перечисленою продукцією. Ще працюючий пенсіонер, наприклад, може замінити продавлений диван на новий, склавши 3-4 пенсії, тоді як 2-3 роки тому потрібно було 10-15 пенсій. Молода викладач університету влітку 2004 року дуже акуратно відраховувала 8-10 гривень, щоб піти до супермаркету і купити чогось найдешевшого і щоб надовше стало. За 2005 рік вона обзавелась ноутбуком і пральною машиною, купує книги, CD, DVD, про що влітку 2004 року навіть уявити собі не могла.2006.03.13 | Iryna_
Добробут бюджетників таки зріс, але
не до машин у кредит. Щодо машин - 100% (штук 10) машин навколо мене, що куплені (частково у кредит) людьми які ні про які машини раніше не думали. Куплені саме на гроші, що відкладались на квартиру собі/дітям, з текстами що на квартиру надії вже немає, навіть з кредитом. Плюс чутки про подальше подорожчання машин (дійсно протягом останніх років з тими темпами подорожчання машини були саме непоганою інвестицією).2006.03.13 | Oleksiy_M
Зростання є майже всюди!
Так у нас по більшості галузей є зростання!http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2005/pr/iopp/iopp_u/iopp05_u.htm
Тільки піарити це треба вміти...
До того ж і ці результати були б ще ліпше, якби не тінізація, яка насправді збільшилась через послаблення в т.ч. податкового контролю. Але зізнатися в підвищенні тінізації діючи уряд мабуть не схоче.