МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ситуація із виборчими списками в Києві. Помилка, чи ...?

03/17/2006 | Перебий - ніс
Дивна ситуація відбувається не десь на "ДОНБАССЕ". Місто.Київ,Русанівка Територіальний виборчий округ № 223. В під`їзді розкидані (10-15 запрошень) запрошення конкретних людей на вибори, але без їх адреси!. Сам особисто не отримав запрошення, але знайшов в скринці запрошення на ім`я сусіда. Сьогодні відвідав виборчу дільницю. Так і є. Мене особисто, чомусь прописали в сусідню квартиру. Сусіда прописали в мою. Жінку - не громадянку України, в списки включили. На питання: "Звідки такі списки?" кажуть "Дніпровська райдержадміністрація" показують на печатки і підписи. Питаю: "які списки брали за основу?". Відповідь: "За основу взяті списки з першого туру Виборів Президента 2004 року"!. Але не це саме цікаве. Справа в тому, що в 2004 році нічого подібного не було! Чому за основу взяли списки з першого туру Виборів Президента 2004 року? І взагалі чи схоже це на помилку?. Як вважаєте? P.S.Поцікавився а хто ж очоліє Дніпровську адміністрацію? Шевчук Олександр Семенович. Участь у виборчому процесі. Партія (виборчий блок партій), "Народний блок Литвина". № у списку, 397 ... Отакоє от. Всі йдемо перевіряти списки!

Відповіді

  • 2006.03.18 | catko

    Re: Ситуація із виборчими списками в Києві. Помилка, чи ...?

    в шевченківському районі половини кандидатів в депутати "не від харитончука (голова рда)" - не знайшли в списках.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.03.18 | Чучхе

      Повністю підтверджую

      В одній дільниці на Туполєва в кожному десятому прізвищі чи імені - граматичні помилки. А скільки ще не виявлених помилок!

      Те, що беруться списки минулих виборів відверта брехня, це й законом заборонено. Кожного разу списки складаються заново. Просто все менше стимулів паспортистів за роботу по складанню списків і вони роблять її на тяп-ляп. Плюс вони передруковують анкети, заповнені вручну на комп"ютер, що теж призводить до помилок. Що могли, ми виправили, але, думаю, все рівно буде плутаниця із наприклад роками народження чи номером квартири - факторами які ми не можемо зараз перевірити.

      І хоч би хто прийшов і звірив свої дані (я, щоправда, теж не звірив).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.03.18 | Volodymir

        Re: Повністю підтверджую

        Дійсно єдиний спосіб - йти і звіряти.
        У моеєму запрошенні поплутали ім'я (Дарницький).
        Вказаний телефон не відповідав. Ходив декілька разів.
        Моя ТВК не працювала, сусідня (їх у школі дві)
        ще навіть не приступала до розсилки запрошень.
        Членів ТВК, паспортистів зрозуміти можна.
        Але якось треба поступово із реєстрацією (локально)
        думати. Бо система не протидіє етропії.
        Злокозненість буває, але у системну не вірю.
        Наприклад, мабуть сотня депломірованих україниських
        бухгалтерів не може розібратися із реєстром майна.
        Реєстр великий, рух майна не дуже. Але люди навіть за
        непагану зарплату та догани у випадку помилок не можуть
        своєчасно все зробити.
        Важко від паспортистів та двох мільйонів інтузиастів
        чогось вимагаєти, чого за такої системи бути не може.
      • 2006.03.18 | Мартинюк

        Це не випадковість, це бізнес

        Причина полягає в першу чергу у суміщенні місцевих виборів з загальнонаціональними.

        Основне махлювання відбуватиметься зі списками до місцевих рад - для цього в даному конкретному районі є дані конкретні зацікавлені кандидати.

        Оскільки саме районна влада відповідає за списки і вона ж найбільше зацікавлена у можливостях фальшування, то саме ця місцева влада робить все для максимкально можливого безладдя. Це дозволить накидати потрібним кишеньковим "списочкам" стільки бюлетенів, скільки необхідно для проведення "своїх людей" .

        Напростіший і найпоширеніший варіант махінації окрім мертвих душ - недодавання потрібних бюлетенів всіляким бабусям і просто неуважним людям.

        Другий шлях відфутболювання "неправильно записаних" нах, і наступне вкидання бюлетенів за цих напівлегальних номерів у списках.


        І третя можлива "загальнонаціональна" причина - створення умов для зриву виборів , обмеження голосування тих які голосуватимуть не за "потрібну партію", і врешті творення умов для обурення владою і масових протестів. Але це можливо реалізувати саме через зацікавленість цих місцевиї влад у хаосі і навіть зриві виборів.


        Єдиний вихід для ЦВК - негайно провести вибіркові первірки списків пот регіонах і "взути" свої виборчі структури по ієрархії.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.03.18 | galarina

          Підтверджую! Це не випадковість, це бізнес

          і не лише в 223 ТВО. Де судячи з усього спостерігається масове невключення у списки виборців (у списках на виборах президента моє прізвище було). Думаю, що терміново слід писати скаргу до суду або до 223 ТВО.
        • 2006.03.18 | Уляна

          Re: Це не випадковість, це бізнес

          Мартинюк пише:
          > Причина полягає в першу чергу у суміщенні місцевих виборів з загальнонаціональними.

          Так, і ця причина створює 99% всієї халепи.

          > Основне махлювання відбуватиметься зі списками до місцевих рад - для цього в даному конкретному районі є дані конкретні зацікавлені кандидати.

          Не знаю. Неточності одинакові в обох списках. У нас на дільниці шестеро людей попало до списку виборців у Верховну Раду і не попало у списки виборців місцевих рад. Всі ці виборці зареєстровані у військовій частині.

          > Оскільки саме районна влада відповідає за списки і вона ж найбільше зацікавлена у можливостях фальшування, то саме ця місцева влада робить все для максимкально можливого безладдя. Це дозволить накидати потрібним кишеньковим "списочкам" стільки бюлетенів, скільки необхідно для проведення "своїх людей" .

          Не розумію, як зможуть "накидати". 18 людей від різних партій і всі будуть пильнувати.

          > Напростіший і найпоширеніший варіант махінації окрім мертвих душ - недодавання потрібних бюлетенів всіляким бабусям і просто неуважним людям.

          У нас буде 7 столів видачі бюлетенів. Членам комісії зранку роздадуть по 300 бюлетенів. Ввечері публічно порахують скільки у кого залишилося. Як ви собі уявляєте, що фіолетових бюлетенів, наприклад, залишилося 10, а рожевих 50? Як людина це пояснить іншим членам комісії? Чи зможе вона якось знищити ці зайві 40 бюлетенів? Це ж купа паперу. За одним столом видає представник від блоку Костенка, за іншим від Регіонів, потім від Юлі і т.д.

          > Другий шлях відфутболювання "неправильно записаних" нах, і наступне вкидання бюлетенів за цих напівлегальних номерів у списках.

          В день виборів дозволяється виправлення помилок в написанні даних про виборця, якщо немає сумнівів, що це саме той виборець, що є в списку.

          > І третя можлива "загальнонаціональна" причина - створення умов для зриву виборів , обмеження голосування тих які голосуватимуть не за "потрібну партію", і врешті творення умов для обурення владою і масових протестів. Але це можливо реалізувати саме через зацікавленість цих місцевиї влад у хаосі і навіть зриві виборів.

          Вибори будуть скоріш за все не зірвані, а "розірвані" . Тобто не навмисним зовнішнім втручанням, а внутрішнім механізмом, який закладений в законі про вибори.

          > Єдиний вихід для ЦВК - негайно провести вибіркові первірки списків пот регіонах і "взути" свої виборчі структури по ієрархії.

          Як "взувати"? Ось мені в штабі видали листок з прізвищами і телефонами довірених осіб, щоб дзвонити в разі чого. Телефон однієї людини вказано неправильно, опечатка: заміть 8 вказали 9 в одній з семи цифр. Нам призначили 18 членів комісії. Так я сама, коли зводила все в табличку, записала одну Діківська замість Дідківська.

          Хочу наголосити, що такі опечатки, хоч і обурють людей, все таки не забирають у них можливості проголосувати. (У нас сьогодні один обурювався, що він вписаний від руки в кінці списку, а не надрукований. 15 людей йому пояснювали, що це був єдиний законний спосіб внести його в список на його письмове прохання). Відсутність виборця в день виборів у списку - це дійсно проблема, і скандали будуть страшенні. Ми зараз не можемо ні уявити, ні вирахувати, скільком прийдеться відмовляти у видачі бюлетенів. Тому не така вже й погана ідея, щоб можна було через суд в день виборів вносити виборців у список. Це краще, ніж подряпані обличчя членів комісій, валідол і тому подібне.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".