Що сталося за 15 днів перед виборами?
03/27/2006 | AK
З гідно з соцопитування, результати яких були опубліковані за 15 днів до виборів, НУ як правило була на другому місці, БЮТ - на третьому. (Принаймні у тих служб, які проводили національний екзитпол). Що сталося за ці 15 днів? Чому так зріс рейтинг БЮТ? Хто-небудь знає причину?
Відповіді
2006.03.27 | Pavlo
Re: Що, що, брехали по чорному. Як завжди. (-)
2006.03.27 | AK
Чому тоді брехали, а зараз перестали? А чому не навпаки?
Може вони зараз брешуть?У всякмоу разі чому ми повинні їм вірити зараз, якщо вони берхали тоді?
2006.03.27 | Pavlo
Тепер брехати вже нема сенсу. (-)
2006.03.27 | Нестор
Тому що тепер брехати немає сенсу
Тоді несуни брехали для того, щоб оболванити виборців і показати, що їх любить народ.Зараз брехати немає сенсу. Немає на кого впливати
2006.03.27 | Нестор
Соціологи перестали брехати на замовлення "Нашої України"
Коли публікувалися правдиві соціологічні дані, то деякі істеричні особи волали про заказуху і т.п.Тепер ясно - хто є хто. А брехунам просьба нарешті зробити висновки.
2006.03.27 | Пані
Може навіть і не брехали...
Всі нормальні соціологи давали дуже великий відсоток тих, хто не визначився. Найпростіше неконспірологічне пояснення - вони визначилися і проголосували за БЮТ.2006.03.27 | Pavlo
Може бути. Виявляється, правильна стратегія "Голосуй серцем".(-)
2006.03.27 | AxeHarry
Re: Може навіть і не брехали...
Mozhlyvo tak.Bagato moix znajomyx (ta i ja tezh) kolyvalys BYT<->NU do kabinky.
2006.03.27 | толя дейнека
Re: брехали брехали
ви ж самі публікували зведення соцопитувань- перше треба зауважити, що далеко не всі опитування ставили НУ на друге місце, а лише приблизно половина
- Головним розходженням між опитуваннями було якраз друге місце, НУ чи БЮТ, і це розходження було _поза_ _межами_ оголошеної похибки.
щонайменше, деяким соціологам требе відкалібрувати свої соціологічні схеми.
2006.03.27 | 123
Сумніваюсь що Ви праві
Пані пише:> Всі нормальні соціологи давали дуже великий відсоток тих, хто не визначився. Найпростіше неконспірологічне пояснення - вони визначилися і проголосували за БЮТ.
Ті, хто невизначилися, розподіляються приблизно так само, як і ті, що визначились і розподілились. Якісь перекоси, звісно ж, є (перш за все - серед них більший відсоток тих, хто взагалі не приходить голосувати), але переконаний - вони не могли аж так сильно вплинути.
Що соціологи тупо брехали - теж сумніваюсь.
Можливо, щось змінилося за останні 2 тижні до виборів? Решта результатів - більш-менш у межах похібки. Лише з парою НУ-БЮТ така фігня сталась.
2006.03.27 | Пані
Re: Сумніваюсь що Ви праві
123 пише:> Пані пише:
> > Всі нормальні соціологи давали дуже великий відсоток тих, хто не визначився. Найпростіше неконспірологічне пояснення - вони визначилися і проголосували за БЮТ.
>
> Ті, хто невизначилися, розподіляються приблизно так само, як і ті, що визначились і розподілились.
Ні. З тих моїх численних знайомих, що вагались до останнього, НІХТО не проголосував за несунів. Ніхто і за ПР не проголосував, правда. Я думаю, це таки найбільший приріст електорату БЮТ був з тих, хто невизначився.
2006.03.27 | 123
Re: Сумніваюсь що Ви праві
Пані пише:> 123 пише:
> > Пані пише:
> > > Всі нормальні соціологи давали дуже великий відсоток тих, хто не визначився. Найпростіше неконспірологічне пояснення - вони визначилися і проголосували за БЮТ.
> >
> > Ті, хто невизначилися, розподіляються приблизно так само, як і ті, що визначились і розподілились.
>
> Ні. З тих моїх численних знайомих, що вагались до останнього, НІХТО не проголосував за несунів. Ніхто і за ПР не проголосував, правда. Я думаю, це таки найбільший приріст електорату БЮТ був з тих, хто невизначився.
Я розумію - але НАСТІЛЬКИ це вплинути не могло. Можно легко порахувати - порівняти, (1) скільки не збирались брати участь, (2) скільки було невизначених, і (3) скільки реально не взяли участь. Збільшення (3) відносно (1) буде дужже суттєвим, і здебільшого за рахунок (2). Решта з групи (2) - ну не могли вони усі проголосувати за БЮТ. А відмінність результату БЮТ-СПУ від соцопитувань - ледь не 10%!!!
2006.03.27 | троль ak1001
до речі Разумков своє опитування
останнє перед забороною так і не оприлюднивмабуть вже тоді мали такі цифри
2006.03.27 | Пані
Та що тут гадати?
Я думаю, що дуже скоро ми дізнаємося всі подробиці.І головне, таки треба дочекатися результатів. Бо розходження в рейтингу несунів хоч і разючі, але це не єдиний ляп. Нагадую про ЖоПу, Віче і т.д.
2006.03.27 | 123
Re: Та що тут гадати?
Пані пише:> Я думаю, що дуже скоро ми дізнаємося всі подробиці.
>
> І головне, таки треба дочекатися результатів. Бо розходження в рейтингу несунів хоч і разючі, але це не єдиний ляп. Нагадую про ЖоПу, Віче і т.д.
ЖоПа і Віче - як раз у межах похібки.
2006.03.27 | Мінор
Ех зарікався кіт сало їсти, якби те сало не зареклося від нього
не втікати.123 пише:
> Можливо, щось змінилося за останні 2 тижні до виборів? Решта результатів - більш-менш у межах похібки. Лише з парою НУ-БЮТ така фігня сталась.
Така "фігня" стається з соціологами продажними на кожних виборах з 1999 року.
"Фігня" 1999 р - результати фальсифікованих виборів СПІВПАЛИ з попередніми результатами соціологічних "прогнозів"
"Фігня" 2002 р - всупереч "прогнозам" "соціологів" СПУ успішно подолала бар"єр, а БЮТ набрала більше 4%. Натомість СДПУ(о), якій обіцяли 10%, ледь потрапила до парламенту.
Більше мовчати про підтасовки у соціології - неможливо.
2006.03.27 | Стась
Не верю в блехливость социологов
потому что очень уж растеряны были нашеукраинцы.2006.03.27 | Сергій Кабуд
це не так, у кинци 2005 НУ видставав вид БЮТ. от и колываються(-
2006.03.27 | пан Roller
Тому що голосовали против Ющенко.
Що сталося за 15 днів перед виборами?Если на президентских выборах голосовали против Януковича, то на нынеших парламентских, против Ющенко.
Почему перелом наблюдался за 15 дней. Это связано в основном с выступлениями Ющенко.Его партийной причастностью к НУ,НСНУ. И в целом не яркой команды НСНУ.То есть, сыграло имя Ющенко, с точностью да наоборот.
Что до оранжевой коалиции, примьерства Тимошенко, и т.д.
Я бы не стал испытывать обольщения в том, что именно это удовлетворит выборцев. Сегодня позиция нахождения в опозиции более выгодна, поскольку ситуация опасна чреватостями.Все упирается в экономику.
В случае провала такого странного на сегодня тандема как Тимошенко -Ющенко, выборец будет голосовать уже против Тимошенко.
В этом случае,в таком будущем, реальный приход к власти победителя Януковича уже мог бы выглядеть для избирателя как предпочтительный.
Реально, коалиция без партии Регионов не является стойкой.
Это означает еще и то, что и каолиция Ющенко и коалиция Януковича- для выборца выглядит бандитской.
В этом смысле, выборец дает шанс Тимошенко, он состоит не столько в демонстрации морали, сколько в реальных экономических и социальных достижений.
В любом случае, лепить из регионов образ врага не получится.
Brgds
2006.03.27 | afterstep
"Виліпити" з регіоналів ворога - просто
Достатньо зробити Януковича прем'єром на пів року - і, після традиційних криз літом, в вересні - акції регіонів будуть нівельовані.2006.03.27 | Мінор
Ну скільки Вам пояснювати, що українська соціологія необ"єктивна
А ще точніше продажна, як шльондра остання.Ми ж попереджали, що рейтинг зростає. Я особисто писав декілька раз про це на Майдан.
Я Вам офіційно, як керівник департаменту реклами Центрального виборчого штабу БЮТ, заявляю - останні 15 днів ми не робили нічого такого, чого не робили попередні дні. Не відбувалося зміни риторики і тим більше стратегії, не вживалися нові засоби реклами, не випускався чорний піар.
Можливо це "кумулятивний ефект", коли кількість інформації з різних джерел та власні спостереження створюють у виборця чітку картинку - хто є хто і виборець визначається остаточно. Тактика Беранже, здається так називається цей підхід.
Партії не шкарпетки - одним слоганом тут нічого не вирішиш. Погляньте на результати ВІЧЕ...
2006.03.27 | Пані
Я думаю, що найбільше дякувати треба несунам
Більшого ідіотизму, ніж ці агітаційні наметові містечка в останні два тижні придумати було неможливо. Я сама, коли це побачила в Харкові, подумала, що комусь пора в дурку.Хоча, схоже, зе результатами остаточного підрахунку несуни наберуть трохи більше ніж за екзітполом - динаміка збережеться.
2006.03.27 | толя дейнека
Re: ви забули про бойові тамтами в телерекламі
є в нас в україні може в нас і прихильники тамтамної музики, як мистецтва, але вони не дуже чисельні.Ще б додати слоган: "Ти не вмер за Ющенка рік назад - вмри тепер". Отоді був би повний кайф від повного ефекту цілісної продуманої рекламної кампанії.
2006.03.27 | Пані
Ну це не феномен останніх двох тижнів
Те, що реклама несунів була ідіотська вкрай - так це з самого початку. В останні тижні вона навіть поркащилася... Якщо з нулем порівнявати можна якось...2006.03.27 | толя дейнека
а навіщо обмежувати брехню соціологів останніми двома тижнями?
це дещо штучне припущення нема тому жодних підстав2006.03.27 | Englishman
може й БЮТ трошки більше набрати
в Києві дуже мало даних оброблено, а БЮТ там набере близько 40%.2006.03.27 | Пані
Може.
Я вже мовчу про те, що і мій голос може пройти Поки що динаміка для УНБ КП - позитивна і випереджає екзіт-поли і попередні опитування.2006.03.27 | Englishman
було б добре,
аби тільки Плющ свою волинку не почав тягнути, про необхідність єднання з регіонами.2006.03.27 | толя дейнека
Re: УНБ -ні. МИ - ні. Вінтренка - ні
для перших двох динаміка буде очевидно негативною, бо "їхні" області обраховані більшою мірою.Позитивна динаміка в Вітренки, але вона не проповзе. Необрахований Київ врівноважить необраховану Донеччину.
2006.03.27 | Пані
Міняю Вітрянку на УНБ.
І спокійно змирюся з неприсутністю в ВР обох.2006.03.27 | 123
УНБ явно не проходить
Подивіться які регіони зараз пораховані. Явно ПР буде тіки зростати, а помаранчеві будуть тіки зменшуватись.А от Вітренко дуже навіть може й пройти.
2006.03.27 | Мінор
Мені здається ти помиляєшся
НСНУ лише невдало повторила тактику БЮТ. Починаючи з початку березня ми почали робити так звані "наметові флеш-моб". В Києві, а потім і у районних центрах раптово з"являлися 100-200 наметів на один день. Далі приїздила Юля і намети знімалися.НСНУ це вирішила зробити на постійній основі Не врахували роздратування на Сході помаранчевим кольором. Та й у Центрі також - тим більше він став якимось... іржавим. Я про Хрещатик навіть віршик жартома написав. Вибори закінчились і тепер, я можу не боятися, що це "чорний піар".
На ржавий Хрещатик проллється сечею,
Скупа чоловіча, бджолярська сльоза, -
До Уряду легко крізь натовп народу,
Танцюючим кроком заходить Вона!
2006.03.27 | Пані
Може і так, може і ні.
Мінор пише:> НСНУ лише невдало повторила тактику БЮТ.
І це теж могло вплинути на голоси тих, що не визначилися.
Але в Харкові, наприклад, ніяких наметових флеш-мобів БЮТ не було. Натомість була вкрай тупа спроба зробити "майдан-2".
2006.03.27 | Мінор
Re: Може і так, може і ні.
Пані пише:> Але в Харкові, наприклад, ніяких наметових флеш-мобів БЮТ не було. Натомість була вкрай тупа спроба зробити "майдан-2".
Ти права у тому, що це очевидний прорахунок - на Сході ми діяли зовсім інакше. Доречі виступ Юлі на мітингу у Луганську ми транслювали у прямому ефірі у Дніпрі, Криму, Донецьку, Луганську і Харкові. Та ще й повторювали у Одесі.
Переконаний, що це щиріше і набагато потужніше найкращого ролика фальшивої телереклами.
2006.03.27 | Пані
Re: Може і так, може і ні.
Мінор пише:> Пані пише:
> > Але в Харкові, наприклад, ніяких наметових флеш-мобів БЮТ не було. Натомість була вкрай тупа спроба зробити "майдан-2".
>
> Ти права у тому, що це очевидний прорахунок - на Сході ми діяли зовсім інакше.
Тут досить ефективно діяла стратегія близька до "від дверей до дверей" і особливо спрацювала тема "пенсійної реформи". НЕ могла не спрацювати, бо це - пріорітетний інтерес.
> Доречі виступ Юлі на мітингу у Луганську ми транслювали у прямому ефірі у Дніпрі, Криму, Донецьку, Луганську і Харкові. Та ще й повторювали у Одесі.
Я знаю. І це було правильно.
Я вважаю, що несуни принаймні на сході власними руками викопали собі могилу. В тому числі і тим, як вони вели виборчу кампанію.
2006.03.27 | Богдан
Re: Що сталося за 15 днів перед виборами?
Багато людей обирали між НУ, БЮТ і СПУ навмання, в останній момент (а на Заході - між БЮТ і НУ)2006.03.28 | samopal
А що могло статися?
Несподіванка лише для несунів, мишей та ПРП, - тобто тих, хто тупо покладався або на надійність технології, або на заспокійливі рапорти любих друзів про вбивчу ехвективність кампанії.Спробуйте-но навмання вибрати щось у трьох плахтах майже метрової довжини. Знаю, що багато людей приходили з папірцями-щпаргалками від родичів чи знайомих - де й за кого ставити псісу. Шпортатися у бюлетенях на місці часу не було. Перевага НУ на заході незначна і її можна пояснити тим же, чим і ПР на сході - зашореністю.