МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

24 - ЗО квітня 2006 року “Тиждень охорони праці”

04/01/2006 | stefan
ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці
до органів виконавчої влади,
об'єднань та роботодавців,
профспілок, засобів масової
інформації, керівників і
працівників підприємств,
установ, організацій України


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Державна політика в галузі промислової безпеки та охорони праці будь-якої країни світу ґрунтується за принципом пріоритетності життя людини стосовно результатів виробничої діяльності.
Щорічно в багатьох країнах світу 28 квітня відзначається День охорони праці. З пропозицією встановлення цього Дня виступив Канадський конгрес профспілок. У 2001 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналася до ініціативи профспілок, координованої Міжнародною конфедерацією вільних профспілок (МКВП), а з 2002 року встановила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці (безпека праці та здоров'я).
За даними Міжнародної організації праці, щорічно у світі нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання забирають життя понад 2 мільйонів працездатних осіб та 270 мільйонів працівників зазнають травм. За 2005 рік в Україні на виробництві виявлено професійні захворювання у середньому в 6 тис. працівників, травмовано понад 21 тис, з яких Ітис. зі смертельним наслідком.
В Україні рівень ризику загибелі та травмування працівників на виробництві у розрахунку на 100 тис. працюючих порівняно з Японією вищий у 3, Німеччиною - у 2 рази.
Близько 1,8 млрд. гривень витрачається на відшкодування шкоди, медичну, професійну і соціальну реабілітацію осіб, що потерпіли від нещасних випадків на виробництві, та осіб, що страждають на професійні захворювання, за рахунок внесків суб'єктів господарювання на державне соціальне страхування та понад 1,3 млрд. гривень витрачається суб'єктами господарювання на оплату пільг і компенсацій працівникам за роботу у важких та шкідливих умовах.
Уже четвертий рік поспіль в Україні Держпромгірнагляд, Федерація професійних спілок, Федерація роботодавців України, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, центральні та місцеві органи виконавчої влади в рамках Всесвітнього дня охорони праці проводять комплекс заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Організаційним комітетом України ухвалено рішення провести у період з 24 по ЗО квітня 2006 року “Тиждень охорони праці” з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. За рекомендаціями МОП, визначено основну тему: “Безпечна праця - гідна праця”.
Мета заходу - привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань безпеки праці та забезпечення необхідних передумов для реалізації конституційних прав громадян.
У рамках підготовки до його відзначення- Організаційним комітетом
затверджено робочий план заходів та передбачено проведення на
національному, галузевому та регіональному рівнях комплексу заходів
(семінарів, конференцій, виставок, “круглих столів”, дискусій та відвідувань
підприємств тощо). . ;
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ ЗВЕРТАЄТЬСЯ
до органів виконавчої влади, об'єднань та роботодавців, профспілкових організацій усіх рівнів та керівників підприємств підтримати цю ініціативу і провести “Тиждень охорони праці” на кожному підприємстві, установі, організації, визначити та впровадити додаткові. заходи щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням, підвищення рівня безпеки й умов праці.
Під час проведення комплексних заходів розглянути питання: '
- проведення науково-практичних конференцій, круглих столів,
семінарів, оглядів-конкурсів з охорони праці;
- щодо заохочення працівників за сприяння безпеці праці та охорони
праці на підставі підсумків відповідних оглядів-конкурсів та
ініціативи у здійсненні заходів щодо підвищення рівня безпеки та
поліпшення умов праці;
- щодо надання матеріальної допомоги сім'ям працівників, які
постраждали на виробництві.
Також звертається до представників засобів масової інформації України з пропозицією забезпечити всебічне висвітлення заходів, які проводитимуться в рамках “Тижня охорони праці”.

Організаційний комітет

Відповіді

 • 2006.04.01 | stefan

  Re: 24 - ЗО квітня 2006 року “Тиждень охорони праці”

  Шановні Панове!

  Невже, окрім виборів, політики, Вас,шановні, не інтересують питанння охорони праці та техніки безпеки?
  ***
  Всі правила техніки безпеки написані кров"ю.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua