МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вчорашній ефір ЮВТ на 5 каналі (розшифровка)

04/01/2006 | otar
У студії – Роман Скрипін: Продовжуємо завершальну частину телемарафону на "5 каналі" присвячену парламентським виборам 2006 року. І тут знову хотілося б звернутися до того слайду, який ми показували буквально перед цією частиною. Він стосується розподілу місць у парламенті. Можемо побачити, що найбільша фракція 186 голосів, це Партія Регіонів. Блок Юлії Тимошенко 129 голосів, "Наша Україна" 81 голос, соціалісти 33 і комуністи 21 депутат. Це найменша фракція, натомість тут комуністи навіть не те, що демонструють, а вони прогресують у зменшенні своєї фракції. Зараз ми маємо в студії "5 каналу" гостю Юлію Тимошенку, вона лідер свого блоку. Дякую, що ви погодилися прийти. Нам є про що поговорити. Ми побачили з вами оцей от розподіл у парламенті. Звичайно ми не оминемо питання створення коаліції, оскільки це найгостріше питання дня сьогоднішнього, тим не менше маю дуже багато питань. Спробуємо по всіх пройтися.
Юлія Тимошенко. "Я буду дуже коротка, відповідальна".
Скрипін: Ви свого часу, вже по відставці, можу вам нагадати цей ефір на телеканалі "Інтер", ви складали разом синю та жовтогарячу стрічки. Нині ви говорите про неприпустимість блокування з Партією Регіонів у коаліцію. Ні власне своїм блоком, ні щоб хтось з "помаранчевої" команди блокувався з Партією Регіонів. Чому? В який тоді спосіб можна згуртувати Україну об’єднавши і синю і жовтогарячу стрічки, утворивши національний прапор?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я відчуваю, що технологія єднання "Нашої України" і Партії Регіонів, як єднання сходу і заходу набирає потужності, в тому числі і в ваших устах".
Cкрипін. Ні, я просто згадав ваш ефір. Ви про це перша сказали.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Тому я якраз хочу сказати, коли я складаю стрічки, ми отримуємо національний прапор, я маю на увазі єднання народів, які у нас живуть на сході і на заході, які всі є громадянами України і єднання виключно на позиціях того, що вони відчують трішечки справедливості в своєму житті і в тому числі від політиків до себе трішечки справедливості і вважаю, що єднання Партії Регіонів і блоку "Наша Україна" – це не єднання сходу і заходу, а це єднання нових і старих кланів, які практично сьогодні намагаються схилити терези в сторону такого єднання сходу і заходу. Я взагалі хочу сказати, що наша країна ділиться не на схід і на захід, а наша країна ділиться на так званих господарів країни, десь приблизно там 10 родин і всіх інших, кого вони вважають слугами. Ось цей розподіл я і хочу абсолютно нівелювати, а схід і захід об’єднаються тільки результатами, які нова влада і на сході і на заході дасть людям".
Скрипін: Я хочу вам одразу зауважити, що ви помиляєтесь і ніякі технології не спрацьовують. Про це пишуть дуже багато на сьогоднішній день і варто згадати, що ви перша об’єднали синю і помаранчеву стрічки фактично.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Створивши, склавши національний прапор і маючи на увазі єднання не Порошенка з Ринатом Ахметовим, а єднання народів, які живуть у нас на сході, на заході, які штучно розділені політичними технологіями".
Скрипін: Як для того, щоб говорити про чиєсь єднання – треба мати факти. Правда? Ми таких фактів на сьогоднішній день не маємо і журналісти мають бути супер обережні у скажімо складанні коаліції за допомогою людей яких ви хочете об’єднати України в такому випадку? Дуже цікаво дізнатися, це ваші ідеї солідаризму та піронізму, чи якісь інші?"
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Слухайте, я би перші ідеї піронізму не оголошувала і взагалі не користайтеся тими термінами про які ви нічого не розумієте. Я скажу вам, що якщо ви хочете зачіпати це питання, то спочатку почитайте літературу професійну на цю тему. Я вам скажу, що наш народ буде об’єднаний тільки тим, що він побачить честь влади, моральність влади, нарешті служіння влади своєму народові і як наслідок, результат, який отримають люди і на сході, і на заході. Це об’єднає країну і нарешті припинимо ділити завдяки рекламі на телебаченні, яка не погано проплачена".
Скрипін: Що ви маєте на увазі?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я маю на увазі, коли навіть значок виборчий Партії Регіонів ділив Україну на 2 частини кольорами".
Скрипін: Ну ми видно на той час не обговорювали рекламу. Добре, якщо говорити про ідеї, які ви несете народу України. Ви здобули 2 результат на парламентських перегонах. Які ці ідеї? До якого спектру партій треба відносити Блок Юлії Тимошенко і партію "Батьківщина" зокрема, оскільки тут змагалися персоналії, але очевидно ідеології важко розгледіти? У Партії Регіонів, Блоку Юлії Тимошенко, "Нашої України". Вирізняються соціалісти і комуністи, які є носіями чітких ідей – соціалістичної та комуністичної. Носієм якої ідеї є ваш блок?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ви знаєте, я думаю, що ті 20 хвилин, які ми з вами маємо, я не поясню ідеологічні, глибинні концепти нашого блоку, я тільки скажу, що солідаризм це якраз і є гармонія в чистому вигляді і це є воля і абсолютно чітко визначена технологія наведення гармонії в країні, коли єднаються різні інтереси не зламом через коліно, не силовими методами, а єднаються саме знаходженням порозуміння і кожен конфлікт, який є в душі людини або між суспільними групами, або взагалі в суспільстві, він виявляється і знаходиться гармонійне рішення. Це, щоб коротко. А для того, щоб зрозуміти в таких звичних, догматичних формулюваннях, то безумовно ми ближче до лівого центру".
Скрипін: Зрозуміло. Ви говорите, про пріоритетне право вашої політичної сили, пропонувати кандидатуру прем’єра в межах "помаранчевої" коаліції. Ваша сила дійсно здобула найбільше голосів, якщо говорити про помаранчевих. Кого ви бачите своєю кандидатурою на прем’єра? я намагався з вас витягнути цю відповідь на виборчу ніч - не витягнув. Ви пропонували пограти в угадайку. Кого?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Та ні. Я нічого не пропоную. Я хочу сказати, що наша політична сила розуміючи, що змінилась Конституція, причому ми не голосували за зміни до Конституції і за зменшення повноважень президента, єдина фракція, яка не голосувала. Но я можу сказати, що ми абсолютно чесно на цих виборах йшли і говорили, що це в системі змін Конституції – це фактично вибори прем’єр-міністра. І ми зразу, як будь-яка нормальна європейська партія на європейських виборах зразу чітко називали суспільству, хто буде прем’єр-міністром. Була оголошена моя кандидатура і ми нічого не приховували. І Якщо люди обирають, по-перше певну програму, по-друге лідера, який сам є носієм певних принципів. Тобто лідер теж є носієм певного концепту застосування влади в країні. Люди обрали, які у вас до мене претензії? Я хочу сказати, що…"
Роман СКРИПІН. В мене до вас є?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "…що люди обрали і абсолютно чітко названого нами кандидата на посаду прем’єр-міністра і обрали нашу систему принципів і цінностей. І я вважаю, що якщо в країні дійсно народжується демократія, то нехтувати цими речами, а саме вибором народу – просто буде, мені здається, не послідовним і не логічним".
Скрипін: Пані Юлія, якби ви здобули 51% ви б могли призначати свого прем’єра, це не питання. Тут же доводиться домовлятися. Ви говорите, що ви маєте кандидатуру на прем’єр-міністра і ця кандидатура звучить, як ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО. Вам для чого ця прем’єрська посада?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я хочу якраз згадати історію трішечки, що я можливо була єдиним політиком, який тримався за принципи, але не тримався за посади. І тому, будучи віце-прем’єром паливно-енергетичного комплексу, я поставила мету, стільки, скільки мене будуть тримати, зробити якомога більше, але не захищати своє перебування на посаді певними домовленостями в кулуарах тіньовими, які могли мені зберегти посаду по життєво. Так само і на посаді прем’єр-міністра. Тому я не чіпляюсь не за які посади, а я знаю, що крім мене, власно кажучи, глибокі реформи в Україні ніхто не проведе і це до речі, знає сьогодні ще 6 мільйонів людей".
Скрипін: Це які реформи? Це повернення в державну власність, реприватизація?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я б сказала так".
Скрипін: Просто це головний козир, який викладають проти вас, що ви є прихильницею реприватизації. Бояться реприватизації, не приходу інвестицій, не системних кроків.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я думаю, що всі люди скучили по справедливості в усіх практично клітинах свого життя суспільного. Починаючи від правосуддя, де люди хочуть знайти правосуддя, починаючи з відповідальності влади за незаконні дії і можливість впливати на цю владу і завершуючи всіма соціальними питаннями, які сьогодні абсолютно не справедливо вирішені в суспільстві. І для того, щоб відновити ще таку річ, як справедливість, потрібно провести 1 операцію. Вона не приємна, вона хірургічна, вона називається деолігархієзація країни, деклановість країни. Тобто зробити так, щоб всі були рівні перед законом, тому що у нас рівніші перед законом той , хто має більше капіталу, більше капіталу і більший вплив".
Скрипін: Тобто складову вашого списку, ті люди, які є носіями фінансів, теж можна назвати в тій, чи іншій мірі олігархами, вони теж будуть розкуркулені, чи як? Я не можу зрозуміти.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Роман, я просто хочу, щоб ви так не дивувалися. Коли клани правлять країною, мені здається ви також на "помаранчевій" революції були проти того, наскільки я пам’ятаю, щоб клани керували країною".
Скрипін: Ви знаєте, я не знайду жодну людину, яка б не говорила такі речі.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ну так давайте це зробимо".
Скрипін: Подібні речі, між іншим, Юлія Володимирівна говорять працівники Партії Регіонів, говорять представники "Нашої України", говорять соціалісти. І найрадикальнішими у позбавленні України від олігархів або фінансового капіталу або капіталістів є комуністи. Тут треба говорити, що ви несете. Ви пропонуєте програмою реприватизації – повернення в державну власність цих…"
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Можна я скажу? Я абсолютно з вами погоджуюся, що про це язиками болтають багато".
Скрипін: Ринат Ахметов про те саме говорить.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Можна я завершу фразу?"
Скрипін: Звичайно.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я кажу, про це язиками без кісток, про свої обіцянки болтають багато політиків. Я відрізняюсь від них тим, що я це робила. Робила двічі, про це знає суспільство, про це знає еліти і знають, що мені це вдавалося. І саме тому я зверталася до людей, щоб вони не вірили ніяким обіцянкам, бо мімікрія політиків, тобто їх зміни, коли вони до виборів одні, після виборів другі – це вже стало традицією практично політиків в Україні і тому я закликала людей голосувати за те, що вже зробили політики в своєму житті. І я думаю, що те, що 6 мільйонів людей не заплуталися і віддали голоси нашому блоку свідчить про те, що ми дуже важко скажімо проходимо той політичний шлях, тому що ми не порушуємо принципи, але воно і результати дає. Я думаю, що на наступних виборах нас вже будуть розуміти не за нашу там (НРЗБ) балаканину, а за результати буде вже 70% людей розуміти".
Скрипін: Подивимося. Вибори є ви вибори.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Подивимося".
Скрипін: І Україна пережила вже двічі вибори більш-менш демократичні, коли люди роблять свій вибір, а потім пожинають ці результати. Хотіли демократії? Ось вона. І працюйте в цій демократії.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Але я хочу вам сказати, що я переконана, що після перших демократичних виборів, я маю на увазі президентських, да ми дійсно принесли країни нового президента, ми все зробили вірно, але ми на жаль не позбавили країну від олігархії, від кучмізму і від тих поруків, від яких мусили позбавити. Заслабкими виявилися".
Скрипін: Олігархів і кучкізм ви їх пов’язуєте в єдине ціле, наскільки я розумію?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Так. Такий термін симпатичний".
Скрипін: А Берлусконі є олігарх?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Послухайте, давайте розберемося в наших проблемах".
Скрипін: Ваша думка, Берлусконі є олігарх?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я не збираюся входити в дипломатичні непорозуміння з іншими країнами. Народ обирає своїх лідерів і народ отримує від своїх лідерів результат".
Скрипін: Що тоді є нормальним уособленням великого капіталу?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "А це є бізнес, який працює в межах закону, який окремими своїми корпораціями не входить з "чорного" входу до влади, не призначає своїх міністрів, не робить свою політику, не тому що вони не симпатичні хлопці. В принципі вони може і симпатичні хлопці".
Скрипін: Які можна вчасно подоїти, як корови, для бюджету.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Але, прошу пробачення, ніхто не доїть корову, а платить згідно законів, а сьогодні не платять в супереч законів, скажімо так. Так я хочу, що питання в тому, що люди, які володіють великим бізнесом і люди, які не є бізнесменами, вони все ж таки мають конфлікти інтересів. І влада мусить бути арбітром між цим конфліктом інтересів".
Скрипін: Тобто погоджується це з президентом, що бізнес треба відокремити від політики.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я не тільки погоджуюся, я роблю це вже не перший рік".
Скрипін: Це теж говорять працівники фактично всіх політичних сил, які пройшли в парламент. Ви говорити язи без кісток, але язик з кістками взагалі говорити не зможе, ось у чому штука. Тобто питання створення коаліції…
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО : "Там хрящі є".
Скрипін: Хрящі. Ми анатомічно не будемо розбирати.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "У декого вони трішки міцніші, ніж хрящі. Добре".
Скрипін: Розбирати анатомічні особливості побудови людини ми не будемо, тобто я тар розумію, що в основі створення "помаранчевої" коаліції лежить лише ваше прем’єрство. Якщо хтось…
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО : "Слухайте, ну не спрощуйте мене до інфузорії туфельки".
Скрипін: Не було жодних намагань.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: " Ну ви так кажете, що ось.. ну ви… Можна я перекладу те, що ви сказали на язик, який зрозумілий людям. Ви сказали, що ви тут сидите, коли ви тут рветеся на посаду прем’єр-міністра і вас ніякі принципи не цікавлять".
Роман СКРИПІН. Давайте я вас теж буду перекладати людям.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я хочу вам сказати, о ми 1 раз чітко і зрозуміло стали на захист програми президента "10 кроків на зустріч людям", яка в принципі для нас симпатично виглядала. Її не розділили в Партії Регіонів і не розділив Янукович. Сьогодні ми продовжуємо практично ті принципи, які там задекларовані і тому не потрібно закидати стосовно посад. Посада – це інструмент, а святе це мета".
Скрипін: Я хочу, щоб ви не перекладали мої слова, тому що речення максимально просте, максимально просте.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я спробую".
Скрипін: Чи лежить в основі створення "помаранчевої" коаліції ваше прем’єрство? Якщо буде запропоновано іншу кандидатуру на прем’єра, чи тоді ввійде БЮТ в коаліцію і утворить з "Нашою Україною", соціалістами коаліцію в Верховній Раді, для того, щоб керувати цією країною? Скажімо, називайте Арсенія Яценюка, як можливу кандидатуру. Я не даремно запитував, навіщо вам прем’єрство, тому що я б на вашому місці не позбавляв би себе депутатського мандату, а працював би в парламенті і погодився можливо на посаду спікера. Я особисто, якби я був гіпотетично Юлією Тимошенко, ніколи не стану. Для чого вам прем’єрство і знову таки, чи лежить ваше прем’єрство в основі "помаранчевої" коаліції у парламенті?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я думаю. що пан Яценюк досить професійний міністр і все абсолютно нормально, але він хай спочатку піде, отримає підтримку 6 мільйонів людей, а перед тим, ніж отримати підтримку, 10 років продемонструє свою позицію, а потім бере на себе відповідальність, бо прем’єр-міністр це політична посада, це відповідальність перед тими 6 мільйонами людей, які проголосували за мене, за те, що я буду робити і тому я їх не зраджу. Я Занадто довго чоловіків підсаджувала в політиці, а потім дивилась на наслідки. І тому я можу твердо сказати, що брати відповідальність і іти до влади власне я тільки в тому випадку можу, коли я зможу сформувати ту політику, яка була вибрана в першу чергу на Майданах, а в другу чергу на парламентських виборах".
Скрипін: А якщо говорити конкретніше, стосовно суті питання, чи не боїтеся ви того, що у разі призначення вас прем’єром, ви просто позбудетеся депутатського мандату, ви не повернетеся в Верховну Раду і фракція фактично виявиться без свого голови, без очільника, без харизматичної особи".
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я щось Взагалі не можу зрозуміти ваших аргументів. Ми декларували, що ці вибори вибере прем’єр-міністра".
Скрипін: Ну це ви задекларували, не держава Ізраїлю, у нас інший закон.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Слухайте, Європа, яка має парламентську або парламентсько-президентську форму правління живе вже давно по таких критеріям, а ми ще звикли, коли прем’єра, як того кота з мішку витягають після того, як люди проголосували, як сіру лошадку".
Скрипін: Прем’єра в Британії обирають, я можу привести приклад.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Хвилиночку. І потім, коли бюлетені, витягують десь з мішку цього кота сірого, ніякого, технічного кота і кажуть – шановний народ, оце ви за це і проголосували. Як вам симпатично це, чи ні. Я не хочу, щоб вже далі так обводили навколо пальця людей. Я взяла відповідальність перед людьми. Або я буду мати такий інструмент, як влада, щоб ці повноваження втілити в життя і ці обіцянки втілити в життя або якщо у мене не буде інструментів я чесно скажу людям, що такі інструменти мною не отримані".
Скрипін: Тобто ваша присутність на посаді прем’єра – є запорукою створення "помаранчевої" коаліції? Я роблю відповідний висновок.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ні. Запорукою створення "помаранчевої" коаліції є те, що ми спільно бачимо одні і ті ж принципи. А серед "помаранчевої" коаліції був узгоджений меморандум і єдине, що не вистачило 5 хвилин його підписати, що саме та з сил, яка в "помаранчевій" коаліції набере більшу кількість голосів, вона і буде ця сила висувати свого прем’єр-міністра. Крапка".
Скрипін: Це логічно.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Давайте більше про посади не говорити".
Скрипін: Ви можете висунути прем’єра Андрія Шкіля.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ми назвали нашу кандидатуру на посаду прем’єр-міністра".
Скрипін: Вона одна і місце для компромісу ще не має.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "На відміну від всіх інших політичних сил, назвали ще до початку політичної кампанії. І тому я хотіла б і я до речі зверталась до всіх політичних сил, не грайте з людьми в наперстки, а покажіть свої кандидатури".
Скрипін: До дискусії питання не має. Тобто це не обговорюється, це без компромісів, лише ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО прем’єр і тоді є "помаранчева" коаліція?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Роман, ви не помітили, що ви вже 25 раз задаєте одне і теж питання".
Скрипін: Тому що я відповіді не почув. Наскільки ультимативною є вимога БЮТ.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я вам 25 раз сказала, що ми підемо у владу тільки в тому випадку, якщо ви зможемо людям дати результат. А бути там, перепрошую, статистами і обслуговувати кланові інтереси, і брати за це відповідальність, щоб потім люди по всій країні плювалися і були розчарованими? Я не хочу, щоб на наступних виборах, щоб коли я поїду до людей, подивлюся їм в очі, вони давали за мене 5%. Я хочу, щоб вони констатували, що я обіцянки виконала, а обіцянки можливо виконати, коли в руках є інструмент. Знаєте, там сапочка, чи там грабельки, а так просто піти і без нічого авантюрно казати, що ми щось зробимо, я так не буду робити. Я не буду людей в оману вводити. Мені вже достатньо було того прекрасного випадку, коли мені, як кісту кинули посаду прем’єр-міністра і не дали призначити жодного міністра. І я ризикнула взяти на себе відповідальність, думаючи, що можливо всі люди в Кабінеті міністрів дійсно прийшли служити нашій рідній землі. І потім виявилося, що я осталася одним в полі воїном. Я більше не хочу так".
Скрипін: Якщо не буде досягнуто згоди про створення "помаранчевої" коаліції в такі конфігурації, оскільки ви ставите в залежність свою присутність на посаді прем’єра?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ні, просто наполегливе проведення принципів я ставлю во главу (НРЗБ)".
Скрипін: Просто не повторюємо, ви ж сказали…
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Та ви ж… Від всього кола…".
Скрипін: Я для себе почув, я думаю, що і глядач почув, що ви ставите в жорстку залежність своє прем’єрство від коаліції.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО : "Слухайте, не потрібно для глядача мене переводити. У нас дуже розумні люди".
Скрипін: Я не перекладав. Ви ж самі сказали, що є жорстка залежність.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Можна хвилиночку? Вони розуміють, що у нас народжена в партії "Наша Україна" нова концепція. Давайте принизимо Тимошенко тим, що будемо декларувати, що вона тримається зубами, когтями за посаду прем’єр-міністра і тим руйнує "помаранчеву" коаліцію. Я хочу вам сказати, що якщо в цій "помаранчевій" коаліції був хоч 1 чоловік, який зміг би зробити те, що я зроблю на посаді прем’єр-міністра, навести той лад, який люди очікують, зламати ту клановість і олігархію, а не продатись їй за дорого, я б можливо і підтримала таку людину".
Роман СКРИПІН. Ви готові обговорювати кандидатуру прем’єра, оскільки в не здобули 51 відсотка?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я не бачу такого".
Скрипін: Треба домовлятися. Це коаліція.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ви чуєте? Ви чуєте? Домовлятися можливо тоді, коли не зрадиш людей. І коли сіра лошадка на посаді прем’єр-міністра, яка не набрала 6 мільйонів голосів підтримки, абсолютно не має відповідальності перед тими людьми, вона їм не дивилась в очі, вона не давала обіцянки, вона не тиснула руки, вона не брала від дітей подарунки, які намальовані їх руками".
Скрипін: Віддаю належне вашій харизмі і вашому вмінню говорити, як політик.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Та ні. Просто ви тут сидячи в студії не розумієте, що таке подивитися в очі 4 мільйонам людей і не розумієте, що значить взяти перед ними відповідальність, а потім призначити якогось сірого технічного прем’єра і відповідати за той маразм, який він буде робити? Що ви мені пропонуєте? А потім перед людьми відповідальність взяти і сказати, що цей сірий технічний прем’єр, який куплений всіма кланами – це є мій вибір? Я так не буду робити".
Скрипін: Я ще раз повторюю, коаліція – це там, де члени коаліції мають домовлятися. На сьогоднішній день жодна політична сила, яка пройшла в парламент не може сама по собі призначити прем’єра.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Тому я вже 27 раз, 25 був 3 хвилини тому, я вам повторюю, ви можете мене послухати, я сказала, що у нас між 3-ма політичними силами "Наша Україна", Мороз і ми була домовленість, що хто з цих сил, набере більшу кількість голосів на виборах, а власне це не просто кількість голосів, це не арифметика, це не число, це рівень довіри в суспільстві. Хто набере більший рівень довіри в суспільстві, той і буде прем’єр-міністром країни. Це зрозуміло? Принципи можете переопрацювати?"
Скрипін: Але коаліція – це перемовини, а ультимативні умови".
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Тому про це домовились ще до виборів".
Скрипін: Я не знаю про що ви домовились".
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я вам говорю – меморандум Мороз опублікував на всіх сайтах, він є в газетах".
Скрипін: З цим є спірна історія. Ми не це будемо обговорювати. Перейдемо до іншого Які інші коаліції можливі? Ви тут озвучили, що є установка "Наша Україна" і Партія Регіонів. Так? Можливо соціалісти. Чи можлива коаліція БЮТ, Партія Регіонів? Я не знаю, просто на сьогоднішній день дуже важко сказати на яких платформах об’єднаються різні політичні сили. Ваш прогноз, якщо можна.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ви знаєте, у мене є таке відчуття, що ви в руках тримаєте не майбутнє країни, як всі ми…"
Роман СКРИПІН. Я в руках не тримаю нічого, окрім паперу.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я маю на увазі, коли ми говоримо про коаліцію. А якби то цей конструктор "Lego". Знаєте, там сірий з синім, чи щось там інше. Я хочу вам сказати, що Партія Регіонів і я про це говорила багато разів, це на мій погляд, не партія, це на мій погляд найпотужніший клан в Україні, донецький, який практично володіє 1/3 стратегічної власності України, яка отримана в якості приватизації, причому знаємо якої якості приватизації, під час Кучми та Януковича. І ці люди, які бачать Україну, як плацдарм для заробляння грошей".
Скрипін: За цих людей проголосувало 32%.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я ще раз хочу сказати, що люди на жаль, були просто введені в оману, вони думали, що Янукович – це дружба з Росією, що це боротьба з НАТО, що це друга російська мова, а сьогодні виходить, що він приповз навколішки до президента країни і в принципі заради збереження своїх, в тому числі іноді і не законних бізнес інтересів готовий здати все, що він казав людям на своїй частині України. До речі, це теж говорить про вартість цих політиків і я думаю, що нам єднання з Партією Регіонів не потрібно тому, що це буде практично шлагбаум на шляху до будь-яких реформувань України в сторону створення демократичного суспільства".
Скрипін: Ви в яких взаєминах з Ринатом Ахметовим, оскільки виступали в ефірі ТРК "України", тоді під час президентських виборів, у футболці шахтаря, президентом якої є Ринат Ахметов?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ну і що?"
Скрипін: Ви просто говорите загально про Партію Регіонів в негативному контексті.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Поясніть, який тут зв’язок?"
Скрипін: Я просто з’ясовую, який тут зв’язок. Тобто у вас є і нормальні взаємини і ви критикуєте Партію Регіонів.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Якщо ви не знаєте, який зв’язок, я вам кажу – ніякого зв’язку. Влаштовує цей варіант?".
Скрипін: В якій спосіб тоді ви прилетіли в Донецьк, вийшли в ефір ТРК "Україна" і отримали подарунок – футболку.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ножками прийшла в ефір і…".
Роман СКРИПІН. На літаку ви прилетіли.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Футбол очку ми купили цю, це нормально все, дуже добре було".
Скрипін: Тобто з цим проблем не було, вам не дарував Ринат Ахметов цю футболку? Це злі язики?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "А навіть, якщо подарував, то теж нічого страшного. Я хочу сказати, що…"
Роман СКРИПІН. Вибачте, я просто з’ясовую нюанси. Чому? Тому що до чого я веду?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Знаєте, я тут жива, тобто не потрібно знаходити якісь тіньові речі. Я кажу зараз, що наш блок ніколи, підкреслюю це слово, ніколи ні в якому контексті, ні в якій конфігурації з Партією Регіонів в коаліції не буде. Тому що коаліція з кланом, на мій погляд, це абсолютне унеможливлення змін в Україні. Будь-яких, починаючи від правосуддя і закінчуючи соціальними питаннями".
Скрипін: На вашу думку, чи не настав час після 2 драматичних виборів випробування демократії закопати сокирою війни і шукати точки взаємо дотику поміж різними політичними силами, скажімо поміж 5, які пройшли в парламент. І когось лишати там на маргінесі або поза увагою скажімо впливу на державну політику не варто, що треба сідати за "круглий стіл" політичним партіям і вести перемовини і можливо навіть широка коаліція, я припускаю знову таки, багато про це пишуть і навіть за участі і Партії Регіонів і комуністів.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Мене не цікавить, що про це думають політологи, аналітики. Мене цікавить, що про це думає народ. І після того, як Віктор Андрійович Ющенко сів за стіл переговорів з кланами після президентських виборів, після того, як він підписав меморандум з Януковичем, після того рейтинг, який отримала партія "Наша Україна" склав 13%. Це оцінка народом тієї політики. І тому я хочу, щоб ми не підміняли такі речі. Подивіться на приклад на будь-яку іншу європейську країну. Там іноді голоси розкладаються 50 на 50. візьміть Велику Британію".
Скрипін: Німеччина.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ну це не значить, Німеччина це трішки інший приклад, візьміть Сполучені Штати, голоси 50 на 50. Голос вправо, голос вліво. Ну це не значить, що коли, по-перше, це не значить, що це розділ країни, а по-друге, це не значить, що коли вони приходять – вони мусять зливатися в одну потужну силу. Вони мають різні ідеології, різні бачення. І в цивілізованих суспільствах структурування політичного поля доходить до такого рівня, де розділ 50 на 50. І нічого страшного немає".
Скрипін: Тобто ви сокиру війни у змаганнях з "Нашою Україною", коли ви говорите про уточнення президента, любих друзів, сокирою війни з Партією Регіонів, коли ви говорите, що це найбільший клан, не закопаєте ніколи.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Слухайте, яка сокира війни? Я можу вам сказати, що…"
Роман СКРИПІН. Тому що, ви тільки що знову били по президенту.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я не била по президенту. Я називала історичні факти, які відомі всьому суспільству".
Скрипін: Ви звинуватили його в не правильному рішенні, що він сів за стіл переговорів з…
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Я не звинуватила. Я сказала, що такий факт був і що він привів до серйозного падіння рейтингу. Ось і все, що я сказала. Це і є історично доведені факти. Я сьогодні можу твердо сказати, що я зустрілася з президентом, я абсолютно відкрита і готова до співпраці, я буду робити все задля того, щоб по-перше ця коаліція сталася, а по-друге, щоб не зробити таких помилок і не допустити руйнівні сили до цієї коаліції, я буду всіма силами тримати єдність цієї коаліції на 10 років вперед. Моєї мудрості на це вистачить. І я хочу, щоб саме така коаліція стала потужним поштовхом для реформування всіх сфер нашого життя. Причому саме так, як ми це декларували на Майданах. Що тут поганого?"
Скрипін: Останнє питання. Воно стосується вас і "5 каналу". Чим ви керувалися, коли ви перед виборами говорили, що власне канал скрутив колектив баранячий ріг, примушуючи щось робити?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Не колектив, а вас, я сказала".
Скрипін: Мене? Особисто? Ні. Відеозаписи підтверджують, що ви сказали Петро Порошенко скрутив в баранячий ріг "5 канал".
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Послухайте, я можу твердо сказати…"
Роман СКРИПІН. Ви які моральні підстави в цьому мали, факти? Ми просто не хотіли про це дискутувати під час передвиборної кампанії, оскільки ми б тоді працювали на вашу силу або проти вас.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Роман, можна я тоді поясню?"
Скрипін: Прошу.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "по-перше, я розділяю прекрасний колектив "5 каналу" і це дійсно високопрофесійні люди, до яких я з високою повагою ставлюся. Від декількох емоційних ведучих, які практично перед камерами і перед людьми мені здається і робили не дуже добру справу для того прекрасного колективу "5 каналу".
Скрипін: Тобто ви зараз ідете шляхом, коли ви говорите – є президент, а є оточення?
Ю.Т: "Ні, хвилиночку, Романе…".
Скрипін: Ви мене особисто звинувачуєте, тобто зараз…
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Романе, вас особисто…"
Скрипін: Особисто мене ви звинувачуєте в тому, що мене скрутили в баранячий ріг?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "І не я".
Скрипін: А хто?
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Можна я зачетаю?"
Скрипін: Будь ласка.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "За даними моніторингу Академії української преси Валерій Іванов та Комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев, на п’ятому телевізійному каналі була достатньо висока і необґрунтована перевага представлення блоку "Наша Україна" і далі експерти з вищезазначених комітетів, а також телекритика відзначили заангажованість ведучих. Це не мої слова. І можу вам сказати, що власне можна критикувати мою позицію, але можливо не приємна критика, але іноді критику потрібно сприймати, від того тільки очищення проходить і мені дуже шкода, що так само, як і голосування за політиків, так само і рейтинги каналів залежать від того, в тому числі, що роблять ведучі. Так я можу сказати, що для мене "5 канал" – це частина моєї власної історії життя, це частина моєї гордості, це частина моїх мрій. Є "5 канал", ви бачу зовсім по іншому і мені шкода, що буквально за рік "5 канал" з 3 місця в рейтингу упав на 10 за півтора року, а зараз на 12".
Скрипін: 5 номер вашого списку може підказати, що інформаційний канал ніколи не посідатиме 3 місце в рейтингах з загальнонаціональними каналами, які показують серіали.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ну ви ж посідали?"
Скрипін: До слова, це під час революції, оскільки у нас була монополія на правду, я вам нагадаю Юлія Володимирівна.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ні".
Скрипін: Так. Коли в нас була монополія на правду.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Посідали і можу сказати, що зараз мене переконана, що чує весь колектив "5 каналу" і я хочу сказати, що я з високою повагою ставлюся до колективу і я хочу вам, Романе, нагадати, що ви були автором редакційної політики".
Роман СКРИПІН. Яка не порушується.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Яка порушується, на жаль і про це багато хто сказав".
Скрипін: Ні, я можу взяти моніторинг і сказати, що…
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "І порушується не колективом, а порушується саме вами. Там в редакційній політиці, якщо ви пам’ятаєте – не заангажованість ведучих, це збалансованість сюжетів, це ще якісь такі прекрасні речі. Я просто, ви знаєте, для "5 каналу", ви особисто, як колись Левітан був для вещанія в Радянському Союзі".
Скрипін: Дякую за порівняння.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ні, і це правда. І я хочу, щоб ви дуже високо цей прапор несли так само, як і я, прапор "помаранчевої" революції, так само, як і Ющенка прапор".
Скрипін: Юлія Володимирівна, я вам можу сказати, що за моніторингом, який ви наводили в інший місяць у нас перевага на жаль була віддана Партії Регіонів, оскільки вони створювали більше інформаційних приводів. Я не виключаю, що десь може з’явитися Блок Юлії Тимошенко.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Романе, ви відповідальні за інформаційну якість".
Скрипін: Для того, щоб звинувачувати, пані Юлія, треба мати факти в руках.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО : "Факти наведені 3 компетентними…"
Скрипін: Я розумію вашу щиру образу після нашої дискусії по газових питаннях, але це не є підставою обвинувачувати канал, керівництво і мене особисто. Ви мене зараз ображаєте.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ні, не канал. Я вас назвала Левітаном української революції".
Скрипін: Пані Юлія, ви не навели… Нехай це лишиться на вашій совісті. Дякую вам.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Ні. Так ви ж дайте мені сказати. Не ви ж останній говорить".
Скрипін: Уже ефірний час ми вичерпали.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "Тому я просто хочу подякувати всім, хто за мене проголосував, хто мені довірив і я хочу сказати – я вас не розчарую. І думаю, що ми з вами зробимо все на рівні високого класу".
Скрипін: І це була ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО, лідер Блоку Юлії Тимошенко, який здобув 2 місце на парламентських виборах 2006 року, хоча ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО не дуже любить власників "5 каналу", тим не менше вона час від часу з’являється в ефірі цього каналу і це свідчить про те, що ми дотримуємося своєї редакційної політики і запросимо ще неодноразово і хотілося б побачити тут пряму дискусію з тими людьми, яких ви критикуєте. Вони зараз є за дверима студії. Пан Порошенко – наступний гість цієї студії.
ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "До речі, я хочу сказати, що власник "5 каналу", Петро Порошенко перейдете, що в тій редакційній політиці, яку ви писали, написано не втручання власника. І якщо він у вас буде в студії, передайте йому побажання, щоб він не втручався".
Скрипін: Після вас буде в студії Петро Порошенко. І до нього теж буде дуже багато не зручних питань. Петро Порошенко представляє блок "Наша Україна", на жаль запросити в цю студію пана Єханурова не вийшло. Отримали відмову. Повернемося до продовження завершальної частини телемарафону за кілька хвилин.

Відповіді

  • 2006.04.01 | otar

    Вчорашній ефір Порошенка на 5 каналі (розшифровка)

    Скрипін: Ми сьогодні постійно нагадуємо, як виглядатиме Верховна Рада п’ятого скликання по фракціях. Так, 186 голосів має Партія Регіонів, 129 місць у наступній Раді – це блок Юлії Тимошенко, 81 місце – "Наша Україна", 33 – соціалісти і 21 мандат мають комуністи. Ось така строката Верховна Рада, 5 сил лише потрапили до її нового складу, хоча прогнозували, що 6. Поза Верховною Радою, але на межі проходження опинилися блок Наталії Вітренко "Народна опозиція" та блок Володимира Литвина "Ми". Далі ми говоримо з представником такої політичної сили як "Наша Україна", в студії Петро Порошенко, ми його анонсували. Відверто кажучи, я хотів би дискусії поміж Юлією Тимошенко та Петром Порошенко, але очевидно не сьогодні, оскільки і тема не підходяща. Послухали пані Юлію. До вас не менш, скажімо так, неприємні питання, оскільки ідеться про результати виборів. Ми побачили скільки мандатів матиме у Верховній Раді блок "Наша Україна". Це поразка на парламентських виборах, за великим рахунком, третє місце. Чи приємна така поразка і причини вражаючого результату.
    Петро Порошенко, Блок "Наша Україна": "По-перше, я не вважаю, що це поразка, по-друге, я не буду зараз співати діферамби всій "помаранчевій" коаліції, яка була спільно на Майдані. Я впевнений, що головною помилкою "помаранчевих" сил було не створення єдиної демократичної партії. Назвіть мені, будь ласка, 10 відмінностей "Батьківщини", "Пора-ПРП", "Народний союз "Наша Україна", блок Костенка-Плюща, ідеологічних, ви не знайдете. Це власні амбіції лідерів, які завадили об’єднатися в єдину політичну силу. Я вас переконую, що якби було об’єднання, якби не було взаємо знищуючої брехні, яка в першу чергу була сконцентрована на нашій партії, сьогодні ця політична сила набрала би 60% голосів".
    Скрипін: Ви маєте на увазі об’єднану силу?
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Об’єднана політична сила".
    Скрипін: Тобто ті, які ви назвали: блок Костенка-Плюща і блок Юлії Тимошенко.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Абсолютно. Є ідеологічні відмінності в соціалістичної партії, вона мала всі підстави іти окремо. Всі решта, я не маю жодного сумніву, що вони мали бути разом. І голоси, і голоси".
    Скрипін: Загнати ж ви не могли ці політичні сили в одну партію.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Це помилки, це очевидні, очевидні рішення помилкові, які були прийняті керівництвом цих партій заради задоволення власних амбіцій, власних амбіцій всіх без виключення керівників партій, які не почули…"
    Скрипін: Тобто і Народного союзу "Наша Україна".
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "…які не почули президента. Насправді, Народний союз "Наша Україна" була партією, створеною після Майдану і окремі політичні сили туди увійшли. Це призвело до того, що оця грана взаємознищення, оці атаки, які були сконцентровані, в тому числі на нашій політичній силі, дозволили або розчаруватися, або поставити під сумнів мінімум десяток відсотків голосів. Я з Юлією Володимирівною Тимошенко неодноразово в вересні-жовтні 2005 року зустрічався за моїм проханням, за її проханням. Позиція було одна – давайте сформуємо єдиний список. Спочатку були погодження, потім щось не дало, але це головна, головний недолік і головна поразка всіх сил Майдану. Сьогодні можна ще відновити, сьогодні ці можливості не втрачено і я сподіваюся, що цією можливістю ці політичні сили скористаються. Вже зараз ми маємо зробити висновки і створити єдину політичну силу. Після виборів вона створюється набагато легше, ніж до".
    Скрипін: Ну, цікаво в який спосіб. Дивіться, Партія Регіонів, вона поставила одразу чіткі умови: або ви вливаєтеся в нашу партію, що відбулося, зокрема з, скажімо, "Новою демократією" Кушнарьова і низкою інших політичних сил і наскільки неуспішними були хто не пройшов разом і Партією Регіонів під один дах. Ну, умовно кажучи, це блок "Не Так!", який зазнав, це точно вже, фіаско і точно вже можна назвати поразкою. Тоді які чинники могли об’єднати "помаранчеву" команду? Чому цього не сталося до виборів?
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Об’єднати?"
    Скрипін: Чи станеться це після виборів, оскільки тепер є наріжним питання створення коаліції. Чули Юлію Тимошенко тільки що. Є взаємозалежність від того, чи є Тимошенко прем’єр і чи входить БЮТ до коаліції?
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Знаєте, давайте розділимо питання коаліції і питання створення єдиної партії. Партія, єдина партія, вона має бути переформатована. Це має бути базова політична сила, яка об’єднується навколо виконання програми президента. На сьогоднішній день всі політичні сили, включаючи і силу Юлії Тимошенко, заявили про те, що вони готові за основу брати виконання програми президента "10 кроків назустріч людям". Насправді, маючи єдину програму, маючи єдиного політичного лідера, маючи єдину мету, і маючи, на сьогоднішній день, поки що, надії тому, що блок Юлії Тимошенко і блок "Наша Україна" вдвох не має більшості, але має надії на те, що ефект дозволить сьогодні мати підтримку людей більше половини населення України, більше половини народу України висловлять свою підтримку цій політичній силі, це буде запорукою того, щоби в країні нарешті почалися реформи, про які говорили весь 2005 рік, але не зробили жодного кроку для того, щоби зробити податкову реформу, зробити пенсійну реформу, зробити реформу судової влади і реформу судоустрою, зробити житлово-комунальну реформу – те, для чого ми зараз йшли в парламент і це для того, щоб, те, про що ми говорили на зустрічах з виборцями".
    Скрипін: І розділити владу і бізнес.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Розділити владу і бізнес, це абсолютно так. Тому, що насправді бізнес і влада розділяються таким чином, щоби жодна людина, яка прийшла в політику, не мала, працювала настільки прозоро і не мала жодної можливості впливу на будь-які бізнес-інтереси".
    Скрипін: Але саме про вас Юлія Тимошенко говорить, як про людину, яка не розділила владу і бізнес.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Слухайте, я би не хотів зараз пікеруватися з, щоб бізнесмен Порошенко пікерувався з бізнес-леді Тимошенко. Насправді, я вважаю, що і Тимошенко і Порошенко є політики, які довели своє прагнення до розквіту і побудові демократії в державі в 2004 році".
    Скрипін: Якщо порівняти кампанію президентську 2004-го і парламентську 2006-го, то тут вражає безпорадність "Нашої України". Це, знаєте, як круг такого асинхронного робота, який рухає однією рукою так, іншою так, ногою так, іншою ногою так, неузгоджені є дії, немає яскравих спікерів, немає яскравих.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Ну, якби на цьому місці була Тимошенко, вона б тебе вже перебивала і казала: "Ви нав’язуєте глядачам свою думку".
    Скрипін: Ви можете зробити те саме.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Не буду я цього робити".
    Скрипін: Немає яскравих лідерів, харизми, харизма яких би дорівнювала харизмі президента Ющенка. І взагалі, вражала певною, можливо, можливо, це суб’єктивне бачення, безпорадністю. Одне гасло "Не зрадь Майдан" варто було того, що люди сказали: "Хто, ми зрадили Майдан? Ми не зрадили Майдан. До кого ви ставите це питання?" Чому Так відбувалася кампанія? Чому "Наша Україна" ішла свідомо на програшні речі, як для того, щоб посісти третє місце на виборах?
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Наша Україна" не йшла на те, щоб, на будь-які програшні речі. Я був керівником виборчої парламентської кампанії 2002 року і ніс 100% особисту відповідальність за стратегію виборчої кампанії. Я був одним з керівників кампанії президентської 2004 років і з відповідних обставин я не входив до складу штабу "Нашої України", але я, і не приймав участі в затвердженні лозунгу "Не зрадь Майдан", але я готовий підписатися тому, що цей, під цим лозунгом, тому, що цей лозунг він не був спрямований виборцю тому, що виборець не зрадив Майдан тоді і не зрадив його зараз. Це був спрямований цей заклик до політичних сил, з якими ми разом були на Майдані і які нас зрадили, ідеали Майдану, не нас і навіть не президента, ідеали Майдану, коли вони проголосували за депутатську недоторканість депутатів місцевих рад разом з нашими опонентами, коли вони проголосували за відмову в обмеженні пенсій і проведенні пенсійної реформи, який вніс уряд Єханурова, який можна довго перелічувати. Дивне, голосування дивної антипрезидентської опозиції в Верховній Раді, яка була в тому числі і за участю політичних сил Майдану, але ключова позиція – вони відправили у відставку в найважчих умовах, в умовах розв’язаної торговельної війни проти держави, коли всі політичні сили мають об’єднатися, вони взяли участь в голосуванні і відправили у відставку уряд, який був сформований президентом Ющенком, уряд Майдану, і це був заклик саме до них, шкода, що вони це".
    Роман СКРИПІН. Так може так і варто було написати на біг-бордах: "Колеги, не зрадьте Майдан".
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Шкода, що вони цей заклик не почули. Я думаю, що до кого він був, до кого було звернення, вони це побачили, але не почули тому, що, насправді, на моє глибоке переконання, вони керувалися тоді, коли натискали ці кнопки за недоторканість, дозволяючи бандитам бути на волі, вони тоді думали про інше, про власні інтереси, а ні в якому разі не про Майдан".
    Скрипін: Кажуть, що початком втрати симпатиків стало підписання президентом меморандуму з Януковичем.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Назвіть мені, будь ласка, я просив би вас, змістовну частину меморандуму, який був підписаний президентом і Януковичем. Я не коментую дії президента, я стверджую про те, що внаслідок голосування за прем’єр-міністра Єханурова в країні відбулася стабілізація: стабілізація цінова тому, що зупинилася інфляція, про це свідчать показники, відбулася стабілізація зростання виробництва, відбулася економічна стабілізація держави, а комусь дуже хотілося хаосу Так от я стверджую, що результатом голосування 285 голосів не відбулося об’єднання "Нашої України" і "Регіонів", це всі чітко побачили. Ми примусили Регіони проголосувати за нашого прем’єра. Чи це було вдало, чи ні? Так, це було правильне рішення, голосування, тому, що це дозволило в країні стабілізувати ситуацію, мати уряд, який ефективно керував до парламентських виборів".
    Скрипін: Тоді скажіть, чи є люди в Партії Регіонів, з якими можна мати справу, з якими треба говорити.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Слухайте, говорити можна взагалі з усіма. Домовлятися і говорити це різні речі".
    Скрипін: Я підвожу до питання коаліції. Говорять, що є настанова створити Партією Регіонів і Народного союзу "Наша Україна", або блоку "Наша Україна" спільну коаліцію в Верховній Раді і це навіть уже більше, ніж 300, 300 голосів конституційних, досить продуктивна. Єдине питання, яке виникає це "На скільки це сприятиме "Нашій Україні"?". Ні, кажуть, що "Наша Україна" себе поховає під уламками такої коаліції.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Роман, я би хотів би розділити ці 2 питання. Питання перше, створення коаліції. Є позиція політичної сили і партії. Вона буде визначена на засіданні політради нашої партії, яке буде відбуватися 7 числа. А коаліція це є, базою її є угода про коаліцію, не меморандум хто буде прем’єром. Кадрові питання в коаліції, подивіться досвід усіх європейських країн, подивіться є вдала стаття Віри Нанівської, яка щойно сьогодні вийшла, я її побачив на якомусь сайті, мені здається "Главред". Кадрові питання є останніми. Ключові перші питання. Є програма, є те, не поема, яку затверджував уряд, затверджувала Верховна Рада на початку 2005 року без жодної цифри, а чіткі орієнтири, за яку несе персональну відповідальність прем’єр-міністр про ВВП, про інфляцію, про бюджетні надходження. Так от, я хотів би сказати: це не є позиція партії, партія з цього приводу рішення не приймало. Я хотів би озвучити свою особисту позицію: Петро Порошенко глибоко переконаний, що на сьогоднішній день в Верховній Раді України має бути "помаранчева" коаліція. Це буде відповідати прагненням і баченню людей. Петро Порошенко не бачить сьогодні політичної можливості створення коаліції з Партією Регіонів, читайте по губам. Якщо хтось вважає можливим на сьогоднішній день із-за ультиматуму втратити можливість створення "помаранчевої" коаліції, я скажу річ, яка сьогодні протирічить, судя зі слів пана Матвієнка, позиції президента, але це моя приватна, власна позиція. Тоді, якщо не вдасться, якщо амбіції знову будуть заважати створювати "помаранчеву" коаліцію, треба іти на розпуск і на повторні вибори тому, що з цього тоді означає буде хотіти народ".
    Скрипін: Зрозуміло. Якщо відносити "Нашу Україну" в ідеологічному спектрі, я це питання ставлю, фактично, не лише вам, то до якого спектру можна відносити? Оскільки соціалісти і комуністи були яскравими носіями ідеології певної – соціалістичної, комуністичної. Партія Регіонів, блок Юлії Тимошенко, "Наша Україна", це партії лідерів, харизматиків, партії під імена, партії, скажімо, певного кольору Але яка ідеологія? Носієм якої ідеології є "Наша Україна"?
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Наша партія є партія, почесним головою якої є президент Ющенко, це партія конкретних досягнень. Досягнень 2000-2001 років, коли Ющенко був прем’єр-міністром, досягнень 2005 років, 70% зростання бюджету, наведення порядку, зменшення реальної корупції і побудови, головне, демократії і свободи слова в державі. Роман, я хотів би просто щоб ви чітко почули: неможливо в політиці побудувати демократію, а в економіці в той же час будувати тиранію, авторитаризм і авантюризм, це протилежні речі".
    Скрипін: Все ж таки, це партія правої ідеології, там, лібералізму?
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Роман, це є штампи середини 80-х, 90-х років. Пан Тоні Блер це є лівий чи правий? Незважаючи на те, що спектр політичний в нього лівий, всі кроки, які він робить, це кроки ліберальні. Тому, насправді, ми маємо працювати в умовах, які допоможуть відродженню України".
    Скрипін: Ну, є лейбористи і консерватори там.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Так от він лейборист, але робить кроки як консерватор. На сьогоднішній день треба абсолютно рішучі кроки по проведенню реформ. Реформи я назвав які. Ці реформи будуть вони соціальні чи ліберальні. Ми абсолютно прозоро на своєму сайті оприлюднили, на відміну від всіх інших політичних сил, від Партії Регіонів, від блоку Юлії Тимошенко, програму діяльності, проект програми діяльності уряду. Ви з ним можете ознайомитись. Це є чіткі, програма "10 кроків назустріч людям" є базова і там є чітка відповідь куди, якою бачимо Україну – європейською, заможною державою, де права громадянина будуть надійно, демократично захищені".
    Скрипін: Що із сокирою війни? Знову таки я ставлю таке саме питання як і попередниці. Тобто є шалена критика на Партію Регіонів, так, збоку "Нашої України", збоку Юлії Тимошенко, є критика збоку Партії Регіонів "Нашої України", блоку Юлії Тимошенко. Найцікавіше і найсмішніше, що багато речей, які озвучують лідери, вони є тотожні, насправді, дуже багато речей. Чи буде закопано сокиру війни, чи можливо, я зараз роблю таке, знаєте, фантастичне припущення: широка коаліція Партія Регіонів, "Наша Україна", блок Юлії Тимошенко, соціалісти і навіть комуністи, які можуть знайти спільні точки дотику і говорити, що це коаліція, яка перетнулася ось в цих точках дотику і далі вона рухається в одному напрямку, чи таке є взагалі неможливо і далі у нас буде поділ в парламенті "сині" сидітимуть окремо і робитимуть все для того, щоб коаліція працювала погано, коаліція буде збиратися, або там розсипатися, оскільки є серйозні внутрішні суперечки, як ми бачимо?
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Роман, в політиці кажуть: "Never say never", "Ніколи не кажи ніколи".
    Скрипін: Це сто відсотків.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Я зараз скажу, давайте ми знову таки розділимо питання коаліції і питання з сокирою війни. Питання коаліції, я відповів на ваше попереднє запитання, це є позиція Петра Порошенко. І питання сокири війни, я вважаю, що ми колись, мені здається це сказав Сівец, представник Європарламенту в Україні, що ми, українці, виграли війну за демократію і на сьогоднішній день треба навчитися вигравати мир. В цих умовах якщо весь парламент, 400 голосів, 450, зможуть проголосувати конкретні позиції по реформуванню держави, це є безумовно, що це треба об’єднання, а не жодної сокири війни. Та позиція, коли політична сила має взяти відповідальність на себе за долю держави, я вважаю, що тут чітко має бути відповідальність персоніфікована. Це відповідальність президента, це відповідальність узгодженої кандидатури прем’єр-міністра, це відповідальність політичних сил, які увійшли до складу коаліції і на себе взяли відповідальність. Ті хто не увійшов є опозиція. В умовах демократичної країни в опозиції перебувати комфортно, комфортно, це є їх вибір і вони мають визначатися як голосувати і брати на себе відповідальність чи ні. Щодо сокири війни, моя позиція: час збирати каміння, час працювати на державу, а не галасувати, не битися. Країна від цього вже втомилася. Я проїхав 18 областей, я мав, ну, десятки зустрічей багатотисячних, ваші телеглядачі можуть це підтвердити, жодної, на жодній зустрічі я не почув бажання продовжувати війну. Країна хоче миру".
    Скрипін: А як же суперечності всередині "помаранчевого" табору? Чи можна там сховати всі ці амбіції і там сховати сокиру війни? Чи буде досить.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Слухайте, про які суперечності всередині "помаранчевого" табору ви говорите? Протистояння завершиться одразу же після визначення: друзі, ми прийшли будувати державу, ми прийшли працювати на Україну, чи ми прийшли займати кадрові посади. Якщо ці лакмусові папірці дозволять проявити одну чи іншу, я впевнений, що політичних досягнень і самовідданості, які були продемонстровані в 2002-2004 роках в усіх політичних силах є більш ніж достатньо. На сьогоднішній день треба переходити до професійних якостей, які були продемонстровані під час попередньої діяльності того чи іншого політика".
    Скрипін: Тобто якщо одна із політичних сил відмовиться узгоджувати кандидатуру прем’єра і наполягатиме, я маю на увазі БЮТ, на прем’єрстві Юлії Тимошенко, то ця "помаранчева" коаліція може не скластися.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Я, коаліція це завжди компроміс. 225 голосів, політичні сили, які набрали 255 голосів, це не є коаліція. Коаліція це там, де є 226 і можливо останній голос буде той, якому, з яким треба домовлятися. От вміння домовлятися сьогодні бракує всім представникам всього лагеря. Ви знаєте, мене дивує інколи позиція, коли одна з політичних сил каже: ви знаєте, от в "Нашій Україні" є корупціонери, в "Нашій Україні" непрофесіонали, в " Нашій Україні " є ті, хто, там, поводить себе і саме з ними ми не будемо домовлятися. Це не щиро, це технологія обдурювання людей. "Наша Україна" на сьогоднішній день чітко продемонструвала, що вона є відданою політичною силою, ми не приймаємо позицію коли виборча кампанія прати нас почалася з брехні, з корупційного скандалу і завершилася брехнею про транзитний сервер, почалася з того, що вони домовляються з "блакитними" і завершилася цим. Ми чітко продемонстрували, що ми до сьогоднішнього дня жодних домовленостей, жодних переговорів не ведемо і чітко продемонстрували, що брехня не працює. Якщо хтось їй повірив, будуть наступні вибори і вони будуть спростовані".
    Скрипін: Скажіть, будь ласка, в такому випадку це, очевидно, найостанніше питання, чи можна говорити тоді про те, що позиції партії "Наша Україна" немає на сьогоднішній момент і треба чекати до 7 квітня.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Є позиція партії. Позиція партії, що ми за "помаранчеву" коаліцію".
    Скрипін: Те саме говорить БЮТ.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Ми не, ми не за коаліцію Мороза, ми не за коаліцію Юлії Тимошенко, ми не за коаліцію Романа Безсмертного, ми за коаліцію "помаранчевих" сил, яка буде знайдений компроміс".
    Скрипін: Чітка позиція партії, що з Регіонами коаліції бути не може.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Це чітка позиція, яку озвучив Петро Порошенко, це позиція Петра Порошенка".
    Скрипін: Партійної позиції немає стосовно цього.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Партійна позиція є і я не бачу сьогодні підстав для її зміни, але остаточне рішення буде прийнято на раді партії".
    Скрипін: Дякую вам за коментарі. Насправді надто складно журналістам розібратися, оскільки є певна інформаційна маніпуляція чи не маніпуляція. Коли говорять про підписання вже меморандуму, про створення, не підписання і так далі і тому подібне.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Рома, давайте ми чітко проінформуємо глядачів, жодної маніпуляції: меморандум, який був оприлюднений, ні ким не був підписаний. Існує 3 тексти меморандуму і той, хто сьогодні розповсюджує інформацію про те, що у нас є узгоджений меморандум, його треба було підписувати тоді, коли "Наша Україна" під час всієї виборчої кампанії була єдиною політичною силою, яка зверталася до всіх і каже: підпишіть. Де чітко були зафіксовані принципи. Тоді чомусь люди були налякані, вони не вірили в свою перемогу і відмовлялися підписувати. На сьогоднішній день ми кажемо: друзі, час меморандумів пройшов, сьогодні позиція є про угоду, принципи формування. Мені, наприклад, не влаштовує закладений в меморандумі принцип, "кучмівський", коли по черзі хтось буде витягувати собі політичні посади, це дурниця тому, що вся коаліція має чітко визначити професійні критерії, яким мають відповідати кандидати на міністрів".
    Скрипін: Кого б ви хотіли бачити прем’єром?
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Я хотів би бачити прем’єром представника нашої політичної сили".
    Скрипін: Хто це? Єхануров? Я знову таки згадую (НРЗБ – "СУ") Арсенія Яценюка, які не є вашими.
    ПЕТРО ПОРОШЕНКО: "Ви знаєте, існує, я не хочу бути непослідовним. Я чітко заявив: кадрові питання є останні. Якщо ти хочеш поховати будь-яке питання про коаліцію, починай з кадрів, починай з кандидатури прем’єра. У нас у ж була в, під час виборчої кампанії виборча технологія. У нас не є вибори парламентські, у нас є вибори прем’єра. У вас, ви маєте лише 2 альтернативи: або Янукович прем’єр-міністр, або Тимошенко прем’єр-міністр. Переміг Янукович, на 50% набрав більше голосів, але це не означає, що на сьогоднішній день ми маємо слідкувати або слідувати цієї перемоги, тому треба коаліція побудована на компромісі, коаліція побудована для держави".
    Скрипін: Зрозуміло. Очевидно, на цьому питання не вичерпується, будемо стежити тепер в пост виборчій період за створенням парламентської коаліції. Я нагадаю, за конституційною реформою, якщо такої не буде створено, то президент має право розпустити парламент і на нас можуть очікувати перевибори. Надто складно зараз сказати як воно буде. Говорили з Петром Порошенком, він представляв позицію "Нашої України".
  • 2006.04.01 | otar

    Вчорашній ефір Кушнарьова (телемостом) на 5 каналі

    Скрипін: Зараз на прямому зв’язку з нашою студією є ЄВГЕН КУШНАРЬОВ, який представляє Партію Регіонів. Телеміст з Харковом. Насамперед я сьогодні протягом цілого вечора нагадаю хто ж пройшов до Верховної Ради, і вже поділили фактично Верховну Раду по місцях. Так, звичайно ж найбільше голосів здобули партія "Регіонів України" – це 186 місць, 129 – Блок Юлії Тимошенко, 81 одне місце за "Нашою Україною", 33 у соціалістів і 21 одне місце мають комуністи. Як бачимо несподівана картина: 5 політичних сил. Лідерами цих перегонів є Партія Регіонів. Я вас вітаю з таким результатом. 186 – це не погано, а навіть відмінно, але вас переможцями виборів назвати не можна. Ви не здобули 51% голосів. Пане Євгене, найперше питання: чому завжди від партії говорите ви, а не пан Янукович, якого ми теж запрошували наполегливо до студії "5 каналу" або на прямий зв’язок?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ, Партія Регіонів: "Я говорю только тогда, когда меня приглашают. И честно говоря, ничье место пока еще не занимал".
    Скрипін: Я розумію, що ви не займали місця. Тим не менше ми маємо постійні хронічні відмови від участі в прямих ефірах власне від пана Януковича. Ви, на щастя погоджуєтеся завжди.
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Это моя работа на протяжении всей избирательной кампании. А работа, с которой великолепно справился наш лидер, заключалась во встречах с избирателями. Так что это разделение обязанностей и обеспечило нам тот результат, с которого вы начинали нашу встречу".
    Скрипін: А чи не є це фобією невміння говорити, що демонструє родина Януковичів, не лише лідер Партії Регіонів, Віктор Федорович, але й його син Віктор Вікторович?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Я так не думаю. Более того, для этого нет никаких оснований. Если говорить о Викторе-младшем, то он только-только начинает карьеру. Я вспоминаю себя, кстати, в возрасте достаточно зрелом, когда впервые пришел на телевидение, и думал, что и двух предложений не смогу сказать, настолько волновался. Так что это все наживное и все будет нормально. Что касается Виктора Януковича-старшего, позволю себе так сказать, то кстати и на протяжении избирательной кампании он неоднократно был в прямом эфире и телеканала Интер, и НТН, и готов был выступать на Первом национальном, куда его, к сожалению, тогда не пустили, неоднократно проводил пресс-конференции. Ну, может быть, в данной ситуации обделил вниманием ваш канал. Я думаю, что это поправимо".
    Скрипін: Сподіваємося на участь пана Януковича в прямому ефірі на "5 каналі" і готові для цього надати ефірний час.
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Передам обязательно".
    Скрипін: Дякую. Чи почувається ваша партія переможцем парламентських виборів?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Я думаю, что по всем европейским и мировым меркам мы имеем право называть себя победителями, потому победитель бывает абсолютный и победитель бывает относительный. И в мире чаще всего как раз относительные победители, потому что двухпартийная система все-таки редкость. Чаще создаются коалиции. И в таких коалициях всегда есть свой победитель. Таким победителем на выборах в Украине, бесспорно, является Партия Регионов с прекрасным результатом, который пока еще не достигала не одна партия в нашей 15-летней истории".
    Скрипін: Маєте рацію. Чи не відчуваєте ви, що це пірова перемога, якщо ви вважаєте це перемогою, як її вже встигли охрестити, оскільки за умов складання "помаранчевої" коаліції Партія Регіонів автоматично потрапляє в опозицію, і "помаранчева" коаліція може мати більшість голосів для ухвалення рішень. Щоправда, це більшість неконституційна.
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Наш президент, выступая в день инаугурации на Майдане, сказал, что быть во власти и быть в оппозиции одинаково почетно, если ты работаешь для Украины. Может быть, не дословно, но суть именно эта. Если мы сумеем создать коалицию большинства, мы будем работать в интересах всей Украины. Если мы останемся в оппозиции, мы будем работать в интересах наших избирателей, и тем самым работать также в интересах Украины в целом, может быть не столь эффективно, но вместе с тем достаточно результативно. В этом у меня сомнений нет".
    Скрипін: Зрозуміло. Які, можливо, є варіанти утворення коаліцій? Ми тут сьогодні дивилися репортаж, я не знаю, чи бачили ви цей матеріал, там перебирали усі можливі. Які для вас є можливі варіанти утворення коаліції?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Нас техника немножко подвела. Я понял что речь идет о возможных вариантах коалиции. Я думаю, что на самом деле вариантов не так много. Безусловно, есть вариант воссоздания "оранжевой" коалиции в составе "Нашей Украины", БЮТа и социалистов. Как мы видим, у них 240 голосов. Это весьма неустойчиво в количественном отношении коалиция. И весьма проблематично в качественном отношении, если иметь ввиду историю этого союза в прошлом году и то количество "комплиментов" в кавычках, которыми потенциальные участники этой коалиции обменялись в ходе избирательной кампании. Я думаю, что это их право и они могут создать такую коалицию. И мы, естественно, препятствовать этому не будем. Останемся в оппозиции – это нас абсолютно не пугает. Но если у них не получится, мы ведем параллельно переговоры со всеми потенциальными участниками возможной коалиции. Во всяком случае, мы изначально не ставим никаких категорических условий. И мы видим возможность достичь иного формата коалиции. Конечно, это потребует движения навстречу друг другу, конечно, это потребует серьезных переговоров и поисков формулы компромисса. Но она есть. Во всяком случае, мировая европейская практика свидетельствует, что подобные варианты существовали неоднократно, существуют и сегодня, например, в Германии. Посмотрим, жизнь покажет".
    Скрипін: Пане Євгене, коли ви говорите про можливий діалог, то тут не можна не помітити те, що вам доведеться вести такий діалог або одразу з трьома "помаранчевими" силами, або з кожною з них окремо. Якщо говорити про можливу коаліцію Партії Регіонів - "Наша Україна", де є межа компромісу? І на яких умовах може бути така коаліція, якщо говорити Партія Регонів - Блок Юлії Тимошенко? На який умовах може бути створена така коаліція Партія Регіонів плюс одна з "помаранчевих" сил і соціалісти, на яких умовах?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Я выскажу в данном случае свое предположение. И оно естественно не может являться официальной позицией партии, поскольку мы просто еще не принимали официальной позиции. Но я считаю маловероятною коалицию с двух участников. При любом формате это будет очень сложная и, на мой взгляд, практически немозможная коалиция. Здесь будет не хватать того, не хочу никого обидеть, но нормального буфера между противоположными позициями, который бы сделал такую коалицию дееспособной. Каждый из фланговых участников такой коалиции должен будет сделать шаг на встречу друг другу. Только в таком случае коалиция состоится. Стартовые позиции наши – известны. Они заявлены во время избирательной кампании. Да, они достаточно жесткие, но именно эти позиции поддержало почти более 32% избирателей Украины. Поэтому стартовать мы будем с этих позиций. Каковы пределы компромисса? Не знаю, не берусь судить. Скажу одно – мы готовы к диалогу, мы готовы к разумной гибкости, не поступаясь принципиальными позициями, искать формулу, которая позволит Украине объединится и двигаться вперед".
    Скрипін: Добре. Скажіть тоді ці стартові позиції? Ще раз озвучте?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Если говорить о внешней политике, то это снятие темы вступления в НАТО. Это возобновление переговоров по созданию единого экономического пространства. И в целом – восстановление добрососедских, но, безусловно, взаимовыгодных отношений с Россией. Мы не рассматриваем формулу: или Россия, или Европа. Мы рассматриваем формулу: и Россия и Европа. И там, и там у нас партнеры. Главное, чтобы наши отношения строились с ними на основе наших национальных украинских выгод, не ставя ни на йоту под угрозу суверенитет Украины. Во внутренней политике наиболее сложной позицией конечно является позиция по русскому языку. Мы шли на выборы с программой "Русский язык – второй государственный язык" и будем вести переговоры именно в этой плоскости. Если нам будет предложено сколько нибудь разумная альтернатива, которая будет понята нашими избирателями, мы готовы её обсуждать. А вот готовы ли её принять – покажет суть возможных предложений. Но на сегодня мы намерены защищать коренные интересы русскоязычного населения в Украине".
    Скрипін: Ну, давайте говорити, що російське населення і російська мова, і російськомовне населення – це все ж таки різні речі. Ви самі зачепили це мовне питання, оскільки ви назвали його принциповим і стартовим. Ви педалювали на ньому під час виборчої кампанії, але в тому вигляді, в якому ви пропонували – друга державна мова – це значить вносити зміни до Конституції. Це зробити буде неможливо, очевидно, але у який спосіб ви бачите по іншому вирішення цього питання, якщо ви говорите, що треба йти на компроміси? Все ж таки це може розтягнутися в часі навіть не на 3 роки, а на 5 і більше.
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Ну, я прежде всего благодарен вам, что вы как бы делаете уже шаг навстречу нам, позволяя с вами обсуждать эту тему. Если мы увидим, что у нас нет конституционного большинства, что вполне вероятно по этой теме, мы честно скажем об этом нашим избирателям. И если мы будем искать компромиссную формулу, то она как минимум должна обеспечить абсолютное равноправие российского языка с украинским во всех областях, где население считает русский язык своим родным".
    Скрипін: Чи буде вимагатися рівномірне знання українському мови в такому випадку?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Я считаю, что сама жизнь ставит перед каждым гражданином Украины задачу или необходимость владения государственным языком. И у меня нет сомнений, что мы последовательно двигаемся к тому, что и на востоке, и на юге Украины каждый будет в совершенстве владеть и русским, и украинским языком. Я этот путь прошел и не вижу здесь ничего сложного. Нужно только время и терпение. Может быть, кстати, тогда острота этого вопроса на порядок понизится. Но сегодня русский язык на востоке и юге Украине как минимум чувствует себя ущемленным, ограниченным в информационном пространстве, в сфере рекламы".
    Скрипін: Пане Євгене, щоби не зациклюватися на мовному питанні, можна сказати, що українська мова теж зазнає утисків на сході і півдні Україні. Якщо це не так, то можете сперечатися, але будемо сперечатися тут дуже довго.
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Нет, не буду возражать. Наоборот скажу, что мы готовы вести диалог одновременно и о защите русского языка, и о защите украинского языка".
    Скрипін: Добре.
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Искать такую формулу, когда бы эти языки равно сосуществовали в Украине".
    Скрипін: Добре. Повернемося далі до розмови. Ми маємо приклад однієї держави, де дві мови, але фактично привалює одна. Це Білорусь на півночі. Але ми зараз не про мовні питання. Можливо, ми цю дискусію відкладемо на пізніше. Все ж таки у вас буде можливість з’явитися в студії "5 каналу". Зараз говоримо про підсумки виборів і те, кого ви б хотіли бачити прем’єром. Чи хотіли б ви бачити прем’єром Тимошенко?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Я думаю, мы, начиная разговор о персоналиях, сразу перескакиваем или перепрыгиваем через большой и важный этап. Во-первых, мы не сели за стол переговоров, во-вторых, за этим столом мы еще не видели БЮТ. Какие же у нас основания вести разговоры о кандидатуре Юлии Тимошенко? Кроме того, мы об этом говорили совершенно откровенно. У нас огромное количество серьезнейших претензий к премьеру Юлии Тимошенко. Не к политику, не к человеку, не к женщине, а именно к премьер-министру, который своими необдуманными, популистскими действиями, грубым вмешательством в основные законы развития экономики привел страну к тому, что экономика у нас разбалансирована, что социальный популизм спровоцировал инфляцию. И мы стоим на пороге очень серьезных проблем, начало которых мы уже ощущаем и, вернее, с 1 числа ощутим в полный рост. Поскольку уже объявлено о начале повышения цен на энергоносители для населения. И это именно только начало".
    Скрипін: Чи хотіли б ви, щоби прем’єром був Янукович?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Безусловно, все наши переговоры о кандидатуре премьер-министра мы будем начинать с предложения кандидатуры Виктора Януковича на пост премьер-министра".
    Скрипін: Скажіть, чи можна обговорювати різні зовсім кандидатури, коли прізвища Тимошенко, Янукович не звучать? І варіанти є малоймовірними, можливо, але, які компромісні варіанти могли б влаштувати, там, Партію Регіонів за умови, якщо раптом вона долучається до коаліції парламентських сил, які формують і зовнішню, і внутрішню політику держави?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "У каждых переговорах есть своя логика и есть своя последовательность. Если мы даже в теоретическом плане сейчас будем перепрыгивать через эти этапы, нарушать эту логику, у нас ничего не получится. Я не хочу выглядеть человеком, который готов фантазировать на любую тему. Я себя отношу все-таки к числу политиков ответственных. Мы предложим нашу кандидатуру, мы выслушаем предложение наших потенциальных союзников по коалиции. Если в результате переговоров мы зайдем в тупик и увидим, что этот уровень, эти кандидатуры не дают возможности двигаться вперед, наверное, наступит следующий раунд переговоров. И я не исключаю, что в таком случае могут возникнуть новые кандидатуры. Так всегда бывает. Если не договариваются по первому кругу, начинают второй. Но я бы не хотел все-таки, еще раз повторюсь, сейчас заниматься, ну, скажем так, очень вольными размышлениями на эту сложную тему".
    Скрипін: Пане Євгене, під час виборчої кампанії – президентської і парламентської – і пережили обидві, Україна ціла пережила ці обидві кампанії, було висловлено чимало образ в обидва боки. Я маю на увазі, ваша політична сила, яку називають "біло-голубі" або "біло-сині", постійно ображала, давайте дивитися реаліям в очі, "помаранчевий" табір, називаючи то помаранчевими пацюками, то помаранчевими мавпами. Останній приклад. В свою чергу, постійно педалювалося на криміналітеті у списків Партії Регіонів, на кримінальному минулому тощо. Тобто, є певний базис внутрішніх взаємних образ двох політичних сил. Скажіть, чи можна пробачити після парламентських виборів такі образи? Чи є внутрішня воля для того, щоб забути образи або навіть вибачитися один перед одним?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Есть обиды на общечеловеческом уровне и здесь каждый имеет право хранить их в душе, и не прощать кого-то. И есть сфера большой ответственной политики, в которых строить какие-то перспективные проекты, а таковым является проект создания парламентской коалиции на пять лет, на основе обид и недоразумений невозможно. Я ищу для себя в этой непростой для меня теме исторические аналогии. Нахожу их в том, что история знает множество кровопролитных войн, когда народы и государства, фактически, ставили задачи уничтожения друг друга. И все-таки любые войны заканчиваются либо сначала перемирьями, а затем неизбежно и миром. Более того, многие государства, которые когда-то находились в состоянии войны, сегодня являются очень близкими партнерами, союзниками. И по новым политическим и даже военным блокам. Так что, как видим, можно переступать и через более серьезные раны и обиды, не только через такие, которые возникли у нас за прошлый год. Я на этот непростой вопрос все-таки смотрю с оптимизмом. Я уже говорил, что я готовлю себя к тому, чтобы забыть обиды, если мне… если я стану перед необходимостью".
    Скрипін: Зрозуміло. На вашу думку, вибачте, але я вас схиляю все ж таки погратися, що називається в гіпотетичну фантазію стосовно майбутньої коаліції. Чи можлива досить широка коаліція, до якої входить і Соціалістична партія, і Блок Юлії Тимошенко, і "Наша Україна", Партія Регіонів?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Наверное, гипотетически возможна. Первым условием для начала обсуждения такого формата является публичный отказ Юлии Владимировны о притязании на премьерский пост. Если этого не будет, то не будет никаких переговоров. Это же совершенно понятно и очевидно. Ну, это опять таки мое гипотетическое предположение. Хотя я опять таки в данном случае высказываю не более, чем свое личное мнение, партия может принять и другое решение. И я, естественно, как член партии, буду выполнять того решение, которое будет принято коллегиальными органами".
    Скрипін: Зрозуміло. Чи велися на сьогоднішній день перемовини попередні про утворення коаліції з будь-ким з "помаранчевого" табору так званого?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Нет. Пока проводилось… проводились только первые консультации. Общеизвестно, что наш лидер Виктор Янукович встречался с лидером "Нашей Украины" Юрием Ехануровым. Сегодня я в Киеве отсутствовал и, честно говоря, не имею информации: состоялась или не состоялась встреча нашего лидера с кем-либо еще. Но такие встречи предполагались и с Петром Симоненко, и с Александром Морозом. Это первое, что мы предполагаем сделать".
    Скрипін: А з Юлією Тимошенко ви не збираєтесь зустрічатися?
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Ну, честно говоря, после вчерашней пресс-конференции Юлии Владимировны, где она в очередной раз готовила нам место в тюрьмах, а не в парламенте, конечно, пока трудно представить себе начало этого диалога".
    Скрипін: Зрозуміло. І як Партія Регіонів, котра обіцяла покращення життя вже сьогодні, сьогодні наступило, я маю на увазі поствиборчий період, збирається реалізовувати свої обіцянки покращувати життя? В який спосіб? Оскільки самотужки не вийде, потрібна коаліція і потрібні ефективні економічні важелі.
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Мы этой формулой заявляли о своей готовности обеспечить улучшение жизни людей уже сегодня. И думаю, что наши избиратели понимали, что речь не идет о том, что сразу на следующий день после выборов у нас жизнь круто изменится к лучшему. Я думаю, что наши избиратели понимали, что, отдавая свои голоса за Партию Регионов, они открывают ей путь к власти и не только в законодательной сфере, но и в сфере исполнительной, ибо только правительство в состоянии реализовать эффективную политику, которая может привести к улучшению жизни людей достаточно быстро. Мы неоднократно говорили, что знаем, что делать в первоочередном порядке, и знаем, как выводить страну из кризиса и налаживать нормальную жизнь в долгосрочной перспективе. Для этого нам нужно совсем немного. Для этого нам нужно сформировать правительство. Понимает, что мы его единолично формировать не будем, поэтому, возвращаясь к началу нашей встречи, повторяю, что открыты для диалога со всеми потенциальными участниками создания такой коалиции".
    Скрипін: Зрозуміло. Давайте поговоримо про місцеві вибори. Партія Регіонів здобула переконливу підтримку в певних регіонах, зокрема в Харкові обрано нового мера – це є Михайло Добкін, якщо я не помиляюсь…
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Да, Михаил Добкин уже фактически… ни у кого не вызывает сомнения, что он уже фактически Харьковский городской голова".
    Скрипін: Можна сказати, що дуже багато несподіваних рішень по міським головам ми маємо по всій Україні. Харків не виключення. Хоча несподіваним це рішення назвати не можна, оскільки більшість харків’ян підтримали все ж таки до парламенту Партію Регіонів. Михайло Добкін представляв власне цю політичну силу. Чи можна сказати, які будуть найпершими зміни в Харкові з приходом нового мера.
    ЄВГЕН КУШНАРЬОВ: "Прежде всего я хочу отметить, что Михаил Добкин не мэр-одиночка, а представитель партии, которая победила на выборах в советы всех уровней в Харьковской области. Мы имеем около 40% представительства и в областном, в Харьковском городском советах. Таким образом, мы уже сегодня имеем большинство в этих советах, а с учетом договоренности с потенциальными партнерами можем это большинство сделать очень и очень уверенным на не менее, чем 65-70%. А это значит, что Михаил Добкин будет получать существенную и постоянную поддержку и Харьковском областном собственно в своем городском совете, которым он будет руководить. Кроме того, Партия Регионов получит посты председателей во всех девяти районных советах города Харькова. В этом у нас так же нет сомнения, поскольку мы там имеем большинство. Таким образом, складывается впервые уникальная ситуация, когда одна партия в масштабах области имеет большинство на всех уровнях и может проводить взаимосогласованную, эффективную политику по всей вертикали. Это первое. Второе – Михаил Добкин имеет достаточный опыт и бизнес-хозяйственной деятельности, и опыт политической работы в Верховной Раде. Это человек, с одной стороны имеющий уже неплохую школу, полон энергии, творческих замыслов. Мне доводилось с ним работать, мне доводилось с ним обсуждать многие проблемы. Я верю в то, что он будет на своем месте. Я знаю, что он серьезно работал и сегодня готов предложить Харькову новые подходы и к структуре городской власти, и кадровому составу исполнительного комитета, где будет сочетание опыта с молодостью, с новыми подходами. Ну, как я уже говорил, я себя предложил Михаилу в качестве внештатного советника. Думаю, что я буду не худшим советником для нового мэра".
  • 2006.04.01 | damoradan

    Скрыпин - мудак, Юля - молодец. Все как всегда (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.01 | catko

      юлька - істеричка. фігова риса для політика(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.01 | Предсказамус

        Живьем смотрели?

        Я не поленился вытянуть и посмотреть. Истерик не увидел. Скрипин (в расшифровке этого не видно, конечно) свою часть, как правило, произносил одновременно с ответами Тимошенко, что для ведущего несколько странно. Если смотрели и со мной не согласны, укажите время ролика, когда была истерика, может я что-то пропустил. Сам ролик здесь: http://5tv.com.ua/img/forall/cytaty/tymoshenko_marafon.wmv
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.01 | catko

          істерика не в тому як вона говорить а що і коли

          зараз оця вся фігня про коаліцію ну-пр на фоні того що пр реально може зірвати вибори настоявши на перерахунку (нехай не прямо а через сателітів) - а всі розуміють що перерахунок зробити реально НЕ можливо мені нагадує якесь гротексне шоу по розподілу шкури одного медведя який спокійно малину їсть.

          до вашого відома - в нашій україні основна установка звучить так: "вибори мають відбутись не зважаючи на результат". і поки це завдання не виконане - все решта не має абсолютно ніякого значення і ніхто ніякими коаліціями не переймається.

          а те що безсмертний пробує врятувати свою шкуру і щось там мєчється - це точно така сама його істерична риса яка неприпустима в політиці.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.01 | Предсказамус

            Перечитайте расшифровку.

            Темы разговора задавал ведущий, Тимошенко отвечала на вопросы. Получается, это у Скрипина истерика?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.04.01 | catko

              в скрипіна теж звичайно. і взагалі

              таке враження що дехто так боїться що після цих дебільних виборів всі в україні настільки дружно пошлють нах всю політику на кілька років, що наяв вийде факт що політик у вр - це робота а не театр. так ще депів і працювати змусять...
              от і комбінують "зреліща" щоб до "хліба" не дійшло.
              дістали.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.04.01 | Pavlo

                Помилкове враження.

                catko пише:
                > таке враження що дехто так боїться що після цих дебільних виборів всі в україні настільки дружно пошлють нах всю політику на кілька років, що наяв вийде факт що політик у вр - це робота а не театр. так ще депів і працювати змусять...
                > от і комбінують "зреліща" щоб до "хліба" не дійшло.
                > дістали.


                Чому Ви вважаєте вибори "дебільними" ? Сильні виграли, невдахи програли. Тепер лузери мусять визнати своє лузерство. В цьому і є весь сенс "дебільних виборів".
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.04.02 | catko

                  дебільні через оргназацію дебільну а саме

                  не передбачено що людям на ногах встояти дві доби і при тому нормально щось писати-рахувати - нереально
                  не передбачено що формування дільниць за поданнями партій ну ніяк не зобовязує ті партії формувати двк
                  не надано механізму технічного забезпечення дільниць

                  ще є певні речі, але це головне.
              • 2006.04.02 | Hohlomorda

                Re: в скрипіна теж звичайно. і взагалі

                Вот Скрипин в самом деле потерял лицо, выполняя задание. Явно проигрывая в интеллекте, он попытался спровоцировать неадекватную реакцию, чтобы потом некторые недалекие читатели этого форума писали об истеричке. Я бы, честно говоря, уже после третьей попытки оборвать меня на полуслове заехал бы такому оппоненту в рожу. Но надо отдать должное Тимошенко, она прошла нужную закалку, не зря мужики боятся спорить с ней в открытую, вот и Порошенко со своими обвинениями вылез опосля (кстати, идея взята с ТРК "Украина", там перед выборами сначала дали интервью Еханурова, а потом выпустили с ответами Януковича, такие вот пацанские чиста канкретные дебаты, ох и крик потом подняли в НСНУ, но идею запомнили). Так что именно выдержку и быстроту реакции она как раз продемонстрировала. О содержэательной части говорить не приходиться, Роман нормальных вопросов не задавал. Кстати, сегодня 5-й канал показал аналогичное интервью с Черновецким. Те же вопросы, которые почему-то считают провокационными (а на самом деле глупые), то же непрерывное затыкание рта говорящему. Могу сказать, что неуравновешенность Черновецкого - бред, он тоже весьма спокойно отбривал ведущую, явно желающую получить по физиономии (вот она бы счет за моральный ущерб выставила!). Надо бы 5-му каналу уразуметь, что если зритель смотрит интервью, то его интересуют ответы на вопросы гостя, а не скудоумное лепетание ведущих.
              • 2006.04.02 | Роман ShaRP

                Сильные доводы, конечно....

                catko пише:
                > таке враження що дехто так боїться що після цих дебільних виборів

                Кто же их сделал такими дебильными?

                > всі в україні настільки дружно пошлють нах всю політику на кілька років

                Ну если не послали после всего того, что весь прошлый и часть этого года делали "люби друзи", то и дальше не пошлют. Не надейтесь :)

                > , що наяв вийде факт що політик у вр - це робота а не театр. так ще депів і працювати змусять...

                Я только "за". Не подскажете, как бы это кое-кого еще и в правительстве заставить? Или в ЦВК?

                > дістали.

                Представьте себе, вы тоже.
          • 2006.04.02 | Роман ShaRP

            Пока Юля мужиков портила,он с несунами в танке горел! Он летчик!

            catko пише:
            > зараз оця вся фігня про коаліцію ну-пр на фоні того що пр реально може зірвати вибори настоявши на перерахунку (нехай не прямо а через сателітів) - а всі розуміють що перерахунок зробити реально НЕ можливо мені нагадує якесь гротексне шоу по розподілу шкури одного медведя який спокійно малину їсть.

            Деточка, а где ж вы были, пока Ющенко с Еханутым, да с Бессмертным да с Рыбачуком и прочими "любыми друзями" унд Давыдовичем во власти весь этот праздник нам организовывали?

            Нет чтоб помочь им мудрым советом, ась?

            А, помню, вы им помогали предохраниться от "голубого антимайдана". Но не кажется ли вам, что фиговая организация выборов властью -- более конкретный провал, чем этот самый несостоявшийся и заранее обреченный "антиМайдан"?

            Так не направить ли вам ваш благородный гнев в Секретариат Президента, или там в ЦВК, например?

            > до вашого відома - в нашій україні основна установка звучить так: "вибори мають відбутись не зважаючи на результат". і поки це завдання не виконане - все решта не має абсолютно ніякого значення і ніхто ніякими коаліціями не переймається.

            Ну естественно.


            Потому что "свобода волеизявления" - это единственный "козырь", который остался у тотально обделавшейся любодрузё-президентской власти. Единственное их якобы достижение. Весьма сомнительного качества.

            Если лишить их еще и этого, - вообще ничего не останется. Одна грязь.

            Но.


            Сомнения меня грызут, что можно вас считать глашатаем и ответчиком за несунов. Не тот, простите, масштаб. Курьерский, скорее.

            И некто Ехануров мельканиями и метаниями своего хайла весьма наглядно показывает, что не все так озабочены процедурой выборов, как вы, г-н катко.

            > а те що безсмертний пробує врятувати свою шкуру і щось там мєчється - це точно така сама його істерична риса яка неприпустима в політиці.

            Презу расскажите. Можете еще Рыбачука с Еханутым слить. Только вот кто вообще тогда останется "на трубе"?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.01 | tomcat

      Юля - мошенница и брехуха. Все как всегда (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.02 | SpokusXalepniy

        Так об этом томкатовском явлении уже сказано достаточно точно...

        ...при имени Юли с каждым часом повышается внутрияичное давление. [@copyright Т.Коробова]

        О себе - граждане томкаты, катки, мартынюки и сочувствующие... - могут почитать здесь:
        http://www.oboz.com.ua/news_print/2006/4/1/103159.htm

        Лучше не скажешь!
        Каждый из них должен взять обычную кнопку канцелярскую (ГОСТ 12789 1939 г) и приколоть себе этот текст ко лбу.
  • 2006.04.01 | Volodymir

    Кінець розшифровки викликаэ питання

    Дивився перфоманс сам. Добре пом'ятаю, що Скрипін пропонував Тимошенко передати все що вона хоче Порошенку, бо той за стінкою, на що Тимошенко вперто продовжувала - передавай сам.
    Дрібниця і навіть не за фройдом, а в запалі, хоча можна про барщину багато з того напридумувати.
    Питання - а чого то у розшифровці не з'явилося, бо редактура є, а позначок НРЗБ немає.
  • 2006.04.01 | Correct

    Тільки Тимошенко вміє без реактора розділити атом

    Тимошенко: я розділяю прекрасний колектив "5 каналу"


    Лазаренка громаду розділила.
    Помаранчевих розділила.
    Тепер 5-й канал розділяє.

    Розділяй і Властвуй.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".