МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Для Луценко: катування неповносправних

04/02/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Жахлива історія відбувається прямо зараз у місті Дунаївці Хмельницької області.

Працівники міліції затримали двох підопічних неврологічного інтернату за підозрою у вбивстві. Проте, працівники інтернату наполягають: ці двоє людей з відсталою психікою завжди були лагідними, а один з них – погано говорить і чує, але добре усвідомлює реальне життя.

Першим вони “допитали” Бабічева, а коли зрозуміли, що не мали права допитувати його без адвоката і лікаря, оголосили його свідком. У Чепурко після “допиту”, який супроводжувався криками, які чули в коридорі, лікарка побачила численні травми. У нього почалися епілептичні припадки, які йшли серіями і не припинялися. Травми були і у “свідка” Бабічева.

Детальніша інформація про цю історію викладена у листах.

Також, наводимо звернення колективу психо-неврологічного інтернату:

Відповіді

 • 2006.04.02 | Іван Шостак

  Re: Для Луценко: катування неповносправних

  Шановні майданівці,
  давайте обговоримо в будь-якій формі (офіційній чи неофіцній) з паном Юрієм Луценком питання про можливість та доцільність створення окремого підрозділу міліції швидкого реагування, виключним завданням якого є невідкладне припинення безчинств працівниками міліції проти мирних громадян. Як на мене, то достатньо забезпечити створення 50 опорних пунктів з чисельністю особового складу до 20 осіб в кожному (4 зміни по 5 осіб), що дислокуватимуться в найбільш географічно зручних місцях. При виборі місця дислокації необхідно врахувати наступне:
  - розрахунковий час "добирання" до будь-якої "проблемної" точки повинен бути в межах до 1..1,5 год.
  - зони відповідальності не повинні обмежуватись адміністративною територією області дислокації, а навпаки, пункт, що знаходиться на краю однієї області обслуговує в основному територію сусідньої області
  - місце дислокації пункту як правило повинно входити до зони іншого пункту (по іншому: місце дислокації пункту міститься поза зоною його відповідальності - для уникнення небажаного впливу).
  - опорний пункт повинен знаходитись поблизу великих населених пунктів але на території сусіднього населеного пункту.
  Потрібно передбачити загально український та місцевий (щось на зразок 02) номери безкоштовного доступу до цієї служби. Для більшого стимулу встановити високі премії за затриманих підозрюваних у скоєнні злочину міліціянтів. Забезпечити ротацію та засекреченість особового складу цього підрозділу (в межах розумного). Підпорядкувати ці опорні пункти безпосередньо ДВБ МВС України.
  Можна ще багато чого писати, але це вже не моя справа... писати поект положення про цю службу та проект посадових інструкцій для її особового складу (це вже робота функціонерів з МВС).
  Нам, майданівцям, потрібно якимось чином більш чіткіше окреслити цей задум та подати на розгляд до Луценка.
  Прошу однодумців відгукнутися. Разом переможемо зло, що маскується під міліцейську форму.

  Іван Шостак - szostak@ukr.net - 067 234 37 41 - телефонуйте та пропонуйте допомогу (моральну) чи підтримку (теж моральну).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua