МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А вот что рупорит о претензиях и пересчете 5-й (/)

04/02/2006 | Роман ShaRP
http://5tv.com.ua/newsline/207/0/23492/

223 ПРОТОКОЛИ ОТРИМАЛИ, 2 - ЗАЛИШИЛОСЯ. Аутсайдери продовжують нарікати математиці виборів

Для остаточного підрахунку голосів на парламентських виборах за даними оригіналів протоколів, Центрвиборчкому залишилося отримати лише 2 протоколи окружних комісій. Їх планують отримати сьогодні-завтра. Голова ЦВК Ярослав Давидович запевняє - затримка сталалася через технічні причини. Між тим, більшість політичних сил, які не потрапляють до Верховної Ради, і далі вимагають перерахунку голосів.

Парламентський штурм-2006 для націоналіста Олега Тягнибока - як і для лідерів ще сорока політичних сил - завершився невдало. Його об'єднання "Свобода" з радикальними поглядами та актором Богданом Бенюком у першій пятірці, набрало лише 37 сотих відсотка виборчих симпатій. Втім, у програші поки ще депутат - не почувається.

Олег Тягнибок, народний депутат, позафракційний:
- З одного боку - ми здобули представництво у місцевих органах влади. З другого боку... фактично образно кажучи ми увійшли у віщу лігу української політики. Крім того, ми чітко заняли свою нішу - українських націоналістів.

Більшість політичних невдах порада - сприймати поразку з високо піднятою головою та посмішкою - не влаштувала. Аутсайдери вперто вимагають від ЦВК порахувати на біс. Найгучніше – Наталія Вітренко, яка вже вдруге зовсім трохи не дострибнула до прохідної планки. Її симпатики оточили Центрвиборчком цілим містом наметів. Менш видовищні, але не менш наполегливі - народний блок Литвина, Віче Богословської, ПОРА-ПРП, НДП та кілька дрібніших партій.

Президент у вади підрахунку повірить тільки у разі неспростовних документальних підтверджень. Наразі ж Віктор Ющенко невдах хіба що жаліє.

Віктор Ющенко, Президент України:
- На жаль, демократичні сили пішли на вибори розпорошено. Багато політичних партій - як легендарних, так і молодих, вирішили податися в окреме плавання. Їх поразка боляче сприймається багатьма мільйонами громадян України.

Перераховувати - безперспективно, пояснює голова ЦВК. По-перше, процедура не виписана Законом. По-друге - просто марудна і навіть ризикована.

Ярослав Давидович, голова ЦВК:
- Ми добре знаємо, як ми формували і в останні дні закликали до роботи всі дільничні комісії. І зрештою сьогодні вони вже не працюють. Сьогодні бюлетені знаходяться в окружних виборчих комісіях. А це півтора десятка людей і сотні тисяч бюлетенів. Якщо ми сьогодні розпочнемо цю роботу, якщо ми сьогодні усе це порозкидаєм, порозкладаєм, подеребанимо, то тоді результатів виборів ми в країні взагалі не встановимо.

Депутати, яким не світить залишитися у кріслах, уже зареєстрували проект постанови із вимогою порахувати симпатії виборців наново. У ЦВК не втрачають надії, що решта парламентарів до проекту поставиться виважено.

Ольга Сніцарчук, 5 каналИтого: перспективы пересчета пока что продолжают оставаться смутными перспективами. Потому что для того, чтобы все пересчитать, нужно всю волынку тянуть по новой - опять многочленные комиссии, опять толпы наблюдателей и т.д. и т.п. Иначе кто поверит в честность нового подсчета? ;)

Что Ющенко, что Давыдович четко дали понять: "Нет тела - нет дела".

Р.S. А еще теперь я знаю, что в украинской политике есть "вещая лига", и знаю размер ниши в этой политике националистов :). Которую Тягниблох, кстати, занял. Так что остальным - в очередь.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua