МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Луценко про вибори та прем*єріаду-2 (/)

04/02/2006 | Роман ShaRP
Повна версія на http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2006/04/060402_lutsenko_text_interactive_sp.shtml

А тут лише кілька питань та відповідей.

Бі-Бі-Сі: До речі, як вам взагалі було спостерігати за цими останніми виборами? Зрештою ви значну частину своєї кар'єри були політиком, до того як стали держуправлінцем найвищого рангу. Доволі часто вам доводилося бути і на барикадах, а зараз одним із ваших пріоритетних напрямків було забезпечити, щоб барикад, принаймні жорстоких, насильницьких, не було.

Ю. Луценко: Знаєте, з першого дня мені закидали сумніви в тому, як я буду діяти в разі заворушень на вулицях. Як ви бачите, все було нормально. Були масові пікети під час Євробачення, і була дуже спокійна реакція міліції. Були дуже масові акції в ході передвиборчої кампанії; тим не менше жодного разу міліція не виступила в якості зброї будь-якої політичної сили. Я обіцяв людям, що не буду балотуватися до Верховної Ради України. Я ризикую тим, що можу випасти з великої політики у разі зміни міністра внутрішніх справ, але тим не менше я зроблю все, аби міліція хоча би раз пройшла через виборчий процес, не будучи використаною в брудних політичних іграх. Я свою обіцянку дотримав; про це свідчить увесь хід виборів. Окрім того, я давав обіцянку про те, що фальсифікатори передвиборчих перегонів чи в ході виборів не будуть допущені до такого процесу. І дійсно, майстри фальсифікацій на всі руки відпочивали в цей день. На цей день ми можемо говорити, що в Україні відбулися чи не вперше в її новітній історії вибори, а не маніпуляції. Це велике свято і для мене особисто. Звичайно, при цьому я вболівав за ті чи інші політичні сили, і скажу відверто, мене в першу чергу цікавив не результат, а процес виборів. Він був гарний, демократичний і прозорий. Але крім того, мене дуже радує і результат виборів. Пам'ятаєте, в річницю Помаранчевої революції я заявляв на Майдані, попри певний скепсис багатьох, в тому числі і лідерів помаранчевих сил, що все у нас буде добре, що спільні результати трьох складових помаранчевої команди будуть вищі, ніж результати їхніх політичних опонентів. Я тоді казав, що більше 50% отримають Наша Україна, БЮТ і Соцпартія, а ті сили, які їм протистоять, - я їх тоді називав "я і ми", - то ми ці "ями" перескочили з гарним результатом. Сьогодні все залежить від поміркованості, державності і відповідальності перед нацією трьох лідерів помаранчевої коаліції. І тут я також висловлюю абсолютну впевненість, що вони знайдуть спільну мову. Можу навіть спрогнозувати, що прем'єр-міністром буде призначена Юлія Тимошенко; що в результаті у неї буде певний час для того, аби довести свою ефективність тим виборцям помаранчевої команди, які в більшій мірі повірили її здібностям, і якщо все буде нормально, то наша країна буде і далі розквітати. Але в будь-якому разі вона буде просуватися тим шляхом, який обрав у свій час Майдан.

Бі-Бі-Сі: Чи буде розквітати за таких обставин кар'єра міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, оскільки Юлія Тимошенко уже заявила, що у разі призначення прем'єром вона хотіла би зміни керівників силових відомств - міністра внутрішніх справ, СБУ, Генпрокуратури? Ви бачите перспективи особистої співпраці вас, як міністра, з прем'єром Юлією Тимошенко?

Ю. Луценко: Перш за все я не хотів би перебільшувати роль своєї особистості в українській історії. Я виконував те завдання, яке мені поставив Майдан і президент. Мені здається, сьогодні вже можна підвести певні підсумки, і не мені про це говорити - це можуть сказати люди, які можуть дати оцінку: чи змінилася міліція, чи перестала вона бути організованою групою в погонах, чи ні? Стосовно ж заяв Юлії Володимирівни, при всій повазі до її 20% результату, вона не має права на диктат. Вона не Жуков, а Єхануров не Кейтель, аби підписувати акт про безумовну капітуляцію. Це ж саме стосуються всіх міністрів, які віддавали всі свої знання, енергію та любов до України під час виконання покладених на них міністерських завдань.

Бі-Бі-Сі: Запитання було щодо вас особисто: чи будете ви нормально співпрацювати з Юлією Тимошенко? Якщо ви залишитеся на посаді?

Ю. Луценко: Я співпрацював із прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і пишаюся тим часом. Я дуже добрі мав і маю відносини з прем'єр-міністром Єхануровим і пишаюся також цим часом. Для мене не є принциповим, хто керівник. Для мене є принциповим, аби він не дав мені команду "фас" і "стоп". Такі спроби були. Тим не менше, у мене є достатньо...

Бі-Бі-Сі: ... від Тимошенко чи від Єханурова?

Ю. Луценко: Ну, скажемо чесно, і від Тимошенко, і від її політичних опонентів, скажімо, Петра Порошенка. Але ці розмови були не дуже жорсткими; вони відчули мою позицію, і більше ніхто на мене не намагався тиснути. Тим не менше, я готовий співпрацювати з будь-яким прем'єром, який буде виконувати лінію Майдану, лінію президента. З іншого боку, не роблю трагедії, якщо буде зроблена зміна. Я казав Віктору Андрійовичу Ющенку, коли було прийняте рішення не балотуватися до Верховної Ради, а залишитися міністром, для проведення прозорих і чесних виборів, що в разі, якщо моя посада буде потребувати змін задля створення демократичної коаліції, то для мене це не буде трагедією. Я не побіжу в опозицію із криками "мене зрадили, я ще повернусь"... я не буду істерично переживати цей момент. Всі, хто займає державні посади, є людьми, тимчасово найнятими на них. З іншого боку, я вже неодноразово радив своїм колегам по Майдану не штурмувати з натхненням висоту, яку давно й надійно охороняє їхній однополчанин.

Бі-Бі-Сі: "Чи пан Луценко вважає, що міг би стати прем'єром?" Запитує Григорій із Житомира.

Ю. Луценко: Я ще не готовий стати прем'єром, хочу доробити в міліції те, що почав рік тому. Я хотів би провести через цю пустелю міліцію ще принаймні рік, а потім поговорити про подальшу кар'єру. Більшої амбіції, ніж навести лад в українській міліції, у мене на даний момент немає.

Відповіді

 • 2006.04.07 | Pavlo

  Луценко про УПА та про Західну Україну 2002h (л+)

  Вам этого не понять. Вы тут в Донецке сидите, как в танке, и это вас никак не тронуло, а у меня родной город переименовали! Было Ровно, а стало Рiвне. У нас город на холмах построен, он не ровный! Название пошло со стародавних времен, когда князь Любомирский купил это место на холмах и сказал: "Все. Теперь РОВНО сто...". Были мы ровеньчане, а теперь... так просто и не выговоришь. Была у нас речка в центре города с названием Устье. По-украински "устье" переводится как "гiрло". Но Гирлом речку не назвали, а назвали как Устя. Устя - это что?! У нас вокруг Ровно много древних районных центров - Корець, Острог, Рокитно, Гоща... Так вот их всех хотели переименовать, чтобы заменить русские буквы "о" на украинские "i". Но, благо, там народ посерьезней, вышел на улицы и родные городки отстоял.

  http://media.ukr-info.net/smi/view_article.cgi?sid=16&nid=53&aid=231

  ======================================================================


  Випадково надибав, трохи здивувався.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua