МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Два кроки назад, або демократія під загрозою.

04/04/2006 | Pavlo
Перерахунок голосів по всіх дільницях на основі рішення старого складу ВР це потужний удар по демократії. Фактично мова йде про спотворення волевиявлення народу, повернення до режиму „керованої демократії” .

Вперше виборчим процесом в Україні повністю керували партії, а не органи влади. Партії відповідали за формування комісій, партії контролювали процес підрахунку голосів та спостерігали за виборами. Тепер партії, які програли, мусять визнати свою поразку. Люба спроба залучити в якості арбітра ВР, президента , телебачення або Папу Римського відкидає нас на рівень „керованої демократії”.
Можливо, деякі партії втратили голоси через брудну гру інших партій, але не змогли задокументувати ці дії належним чином. Там, де фальсифікації можна довести, фальсифікатори мають бути покарані.
Можливо, деякі партії заслуговували на більшу кількість голосів, ніж вони отримали на цих виборах. Але сенс справжньої демократії ще є і в тому, що виборець має право на помилковий вибір, і ніхто не має право виправляти цю помилку, навіть якщо вона очевидна.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua