МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Секрет електорального успіху Юлії Тимошенко

04/04/2006 | Леонід Шульман
Третє місце БЮТ на останніх виборах здивувало багатьох. Я належу до тієї меншості, яка була здивована зовсім іншим. Питається, як п. Юлія, під дощем піарівського бруду, попри гучну кампанію дискредитації з боку усіх партій і ЗМІ, яка ще й досі не вщухла, а триває, спромоглася вийти на друге місце у виборчих перегонах? Хотів написати: триває за інерцією, але отримав газету "Сільські вісті" № 37 за 31 березня 2006 р. Там соціаліст (!) Іван Бокий оприлюднив велику статтю проти Тимошенко і Ющенка. Призначення у 2005 р. ЮВ прем’єром, на думку соціаліста – величезна помилка, тобто, виходить, треба було Порошенка або ж Трет’якова. І кілька цінових криз, на його думку, організувала сама Тимошенко. Читач мусить зметикувати, що не треба було зачіпати олігархів і провокувати їх на саботаж у відповідь на загрозу втратити прихватизовану власність. І це пише соціаліст після рішення Політради партії про коаліцію з БЮТ. Чого він хоче? Зірвати коаліційну угоду? Спровокувати розпуск парламенту та нові вибори? Думаю, що повторні вибори не принесли б соціалістам жодних переваг.

Напрошується і друге питання. Скільки б виборців проголосували за БЮТ, якби кампанії дискредитації не було, а була принаймі нейтральна позиція ЗМІ? А скільки б додаткових голосів зібрав БЮТ, якби до нього приєдналися УНП та деякі інші дрібні партії? Щоб відповісти на ці питання слід спробувати уявити, хто, за кого і чому голосував.

Почнемо з "Реґіонів", партії крупного капіталу. Виборчий список – мільярдери та їх обслуга. На чолі – двічі несудимий проФФесор, який не вміє навіть грамотно писати. У списку – кримінальні злочинці. Чому інтеліґенція Півдня і Сходу подарувала Януковичу його безграмотність? Чому Одеса не образилася за Анну Ахметову, а православні – за незнання церковного календаря? Чому проти багатіїв не спрацювала люмпенська заздрість бідного до багатого? Саме цю люмпенську заздрість всі ЗМІ активно розпалювали на адресу Ю.Тимошенко. Чому у людей не виникла відраза до списку, в якому фігурує син лідера?

Думаю, що переважна частина електорату ПР – свідомі та підсвідомі (такі теж є) антиукраїнці. Чимало з них були готові проголосувати хоч за чорта з рогами, аби цей чорт неґативно ставився до державності української нації, української мови і культури. Для таких ПР приваблива вже тим, що прихід її до влади відкрив би перспективу відновлення під якимось соусом нового втілення СРСР. Як не дивно, але головна емоція цієї публіки – ненависть до української мови, а також до всього українського, хіба що за винятком сала й ковбаси. А тут Партія реґіонів обіцяє державність російської (тобто непотрібність української) мови, федералізацію та вступ до ЄЕП. Які можливості! В "удільних князівствах" ПІСУАРу пануватимуть антиукраїнські феодали, які з першою нагодою вимагатимуть передати свої області із складу України до Росії. Будуть референдуми, звернення до президента Росії тощо.

Отже в процесі виборчих перегонів на всіх телеканалах Україна бачила Януковича, який обіцяв економічний розвиток. Пропаганда розрахована на так звану "просту людину", яку не треба вантажити деталями, як саме дони забезпечать цей розвиток. Зверніть увагу. Парламентські вибори наочно показали, скільки насправді голосів отримав кандидат у президенти Янукович. Ні, не 15 млн., про які гомоніли в таборі Януковича, а майже вдвічі менше. Ось такий був масштаб фальсифікації!

Поразка Януковича на президентських виборах відкинула ПР до марґінезу. І ніколи б їм з того узбіччя не вибратися, якби не несподівана допомога "любих друзів" Президента. Нормальний перебіг подій мав би бути таким. Реґіонери усвідомили б безперспективність ПР. Щури почали б тікати з корабля, який тоне. Тікати куди? До Литвина, до Вітренко, до комуністів й т.д. Але їм дуже пощастило. На президентських перегонах Ющенка підтримав той бізнес, який не бажав бути проковтнутим донецькими кланами. Так сформувалася команда "любих друзів". Коли уряд Тимошенко почав виводити економіку з тіні і зазіхати на вкрадену нерухомість, олігархи донецьких кланів, кучмівського клану та "любі друзі" Ющенка згуртувалися проти Тимошенко. Київський бізнес вже не боїться експансії донечан. Спільним зусиллями олігархії ЮВ та Турчинова відправили у відставку. І тут виникло ускладнення. Призначення кучміста Єханурова на посаду голови уряду провалила Верховна рада.

Щоб забезпечити призначення Єханурова, Ющенко підписує пакт з Януковичем і далі котиться вниз цією ж похилою площиною. Пакт повернув Реґіони з небуття. Щури з корабля не розбіглися. Реґіонери відчули себе силою, яка змусила Президента капітулювати. Так Янукович став героєм антиукраїнців. А як же! Амністії фальсифікаторам президентських виборів і сепаратистів ПІСУАРу добився? – Добився! Недоторканості вкраденої власності добився? – Добився. Недоторканості депутатів місцевих рад добився також. Ось вам і 30% голосів.

Тепер про нашоукраїнців. Хто голосував за НУ? Безумовно, більшість електорату НУ – люди з націонал-патріотичним мисленням, але романтичним, майже релігійно-фанатичним обожнюванням п. Ющенка. На цих людей не справили жодного враження ані скандали навколо сина Ющенка, ані незграбна його поведінка в газових стосунках з Росією, ані його курс на продаж іноземцям стратегічних підприємств. Ці люди, переважно мешканці Західних областей, голосуватимуть за Ющенка за будь-яких обставин. Психологічно це люди, які керуються почуттями, а не логікою. Вони не схильні до аналізу фактів, а до інформації ставляться приблизно так. Все, що подобається – правда. Все, що не подобається – брехня. Тобто це люди віри, а не знання. Віра деяких з них настільки міцна, що вони голосуватимуть за партію Ющенка навіть в разі утворення коаліції НУ з ПР. Виборчий список НУ, в якому чимало мільйонерів, родичів так кумів Президента мав би насторожити виборця. Так, але не фанатика віри в Ющенка. Отже НУ й отримала 14% голосів значною мірою цих фанатиків.

Уряд Єханурова зробив чимало для реставрації кучмізму. Фактично відновилися тіньові схеми. Відразу після відставки уряду Тимошенко я проґнозував економічну кризу, викликану тим, що п. Єханурову доведеться догравати партію, яку почав не він. Він або не знає, як грати далі, або знає, але не хоче грати так, як задумала Тимошенко, бо це зачепило б інтереси олігархії. Може хтось не помічає, але глибока економічна криза вже розпочалася. Йде інфляція. На черзі стрибок цін на газ, пальне, електрику і комунальні послуги. Подорожчання газу для промисловості позбавить рентабельності багато підприємств. Економічна криза в деталях описана в статті на сайті "Оглядач" (http://www.obozrevatel.com.ua), де подано виклад виступу В.Пінзеника на засіданні уряду. За даними Мінфіна бюджет за березень буде виконано лише на 77%. Головний механізм фінансових втрат – використання офшорних схем експортерами. У недоплаті податків перед веде саме Донбас. Цікаво, на кого покладе уряд відповідальність за економічну кризу? За звичкою на Тимошенко?

Тепер проаналізуємо електоральну базу БЮТ. Спочатку про голоси, які Юлія Тимошенко втратила через свої політичні та економічні помилки. Наукофобська зухвала заява Миколи Томенка проти Національної академії наук не була дезавуйована прем’єром Тимошенко, що відштовхнуло від БЮТ деяку частину наукової спільноти. Ще більше спрацювала в цьому ж напрямку бездумна кампанія ліквідації пільг, в перебігу якої було скасовано не тільки необґрунтовані пільги, але й пільги абсолютно необхідні. Приклади: завдання нищівного удару по інноваційних структурах (вільні економічні зони, технопарки) замість викорінення зловживань, які там були; обкладення податками і митом гуманітарної допомоги бюджетним організаціям, напр., науковим та навчальним закладам.

Юлія Тимошенко налаштувала проти себе малий і середній бізнес, коли спробувала впровадити для них складний і невигідний механізм оподаткування. Ця верства населення ненавидить Тимошенко і не бажає повернення її до влади. Я оприлюднив на сайті Майдан (http://maidan.org.ua/static/mai/1143729969.html) статтю з аналізом проблеми створення парламентської коаліції. Отримав зливу відгуків. Мене дуже здивувало, що серед авторів реплік виявилося чимало прихильників нечесної економіки. Із змісту реплік випливало, що малому бізнесу до вподоби чинна корупційна система та праця в тіні. Він, цей бізнес, бажає за краще жити під дахом державного і приватного рекету, платити хабарі, ніж жити легально і платити податки. Ця верства населення голосувала проти БЮТ. Те, що уряд Тимошенко задля сприяння малому бізнесу скасував кілька тисяч реґуляторних актів, лишилося поза увагою. Звичка до тіньової економіки перемогла.

Переконаний, що багатьох відштовхнув виборчий список БЮТ та склад керівництва її партії. Дехто має претензії до п. Турчинова. Антисемітам не подобається єврей Михайло Бродський, інтелігентам, які проти ксенофобії, навпаки, не подобаються антисеміти в списку БЮТ. Наприклад, активний прихильник Г.Щокіна (щокінська МАУП видає 84% антисемітської літератури в Україні) п. Левко Лук’яненко, або борець проти мафії, рунвіровець Г.Омельченко, який виступав не тільки з антисемітських, але й з антихристиянських позицій, бо, мовляв, біблію склали євреї. Об’єктом критики складу списку БЮТ були також мільйонери та екс-кучмісти, попри те, що в інших списках їх ще більше.

Юлія Тимошенко має проти себе ще й таку силу, як жіноча заздрість. Чимало жінок, змарнілих і негарних, ненавидять її за вроду і привабливість, за вбрання, за прикраси, за яскраву жіночість. Одна така дама в розмові зі мною в істеричній формі порівнювала Юлію Тимошенко з канцлером Німеччини фрау Меркель: "Чому канцлер Німеччини одягається скромно, а Тимошенко – яскраво!?" Мені не вдалося пояснити, що фрау Меркель – розумна жінка і її вбрання повністю відповідає її віку і зовнішності.

Якщо БЮТ має так багато мінусів, питається, звідки 22% голосів? Хто ці 6 млн. виборців, які віддали свої голоси такому "поганому" блоку? І, зрештою, чому? Почну з відповіді на перше питання. Отже, хто? На мою думку виборці БЮТ – це мисляча частина суспільства, люди схильні і здібні до критичного мислення і аналізу ситуацій. Саме вони не сприймають на віру все, що їм вкладає у вуха та в очі могутня антитимошенківська клака.

Наведу приклади. Під час нещодавнього інтерв’ю на 5-му каналі телебачення телеведучий Роман Скрипін вперто заштовхував Юлію Тимошенко на площину торгівлі за посади. І нічого в нього не вийшло. ЮВ з честю вийшла з цього "двобою". Мені здається, що їй вдалося донести до телеглядача основну свою думку, що справа не в посадах, а у відповідальності перед Україною та її майбутнім. А посада їй потрібна лише для деолігархізації України, для відокремлення бізнесу від влади і побудови чесної економіки. Нагадаю, що за означенням олігарх – персона, яка поєднує економічну і політичну владу. Наприклад, Ринат Ахметов, навіть не маючи адміністратиної посади, є фактичним політичним хазяїном Донеччини. Наші ЗМІ часто помилково вживають слово олігарх як синонім поняття "багата людина", тому й саму Тимошенко таврують, як олігарха.

Другий приклад. В комуністичній пресі і деяких Інтернет-виданнях просувається проста, як віник, думка. Мовляв, олігархиня п. Тимошенко виборює собі посаду прем’єр-міністра з однією метою: перерозподілити на свою користь промислові підприємства, вкласти в них свої шалені капітали, які вона свого часу сховала від кучмістів у закордонних банках, і стати таким чином в один ряд з Пінчуком та Ахметовим. Той, хто ладен повірити у цю нісенітницю, голосував проти БЮТ.

Ті, хто голосував за, міркують в інший спосіб. ЮВ мала нагоду піти на компроміс із олігархатом. І не одну. Ще владні кучмісти пропонували повернути їй газотрейдерську фірму ЄЕСУ в обмін на політичну підтримку Кучми. Не продалася. Так само вона замість відставки могла б і досі лишатися головою уряду. Варто було лише зголоситися на відставку Турчинова й Томенка, а також порозумітися з "любими друзями". Мали б ми замість прем’єра Єханурова прем’єрку Тимошенку, яка б провадила таку ж економічну політику, як зараз Єхануров, сумлінно виконуючи вказівку Президента: "Не чіпай моїх хлопців!" Таким чином неможливо переконати виборця БЮТ у тому, що ЮВ відмовилася від компромісу з олігархією у 2005 р. лише задля того, щоб піти на цей компроміс у 2006 р. Думаю, що ЮВ пам’ятає про долю ген. Марчука, який з опозиціонера до Кучми свого часу перетворився на його прихильника, одержав посаду секретаря РНБО, але тому фактично втратив довіру виборця і зник, як політик.

Тепер з’ясуємо, чому мислячі люди проголосували за БЮТ. На мою думку, за БЮТ практично ніхто й не голосував. Голосували за Юлію Тимошенко персонально. З кого б не складався її блок, він отримав би ті ж голоси. І співачок та спортсменів для приваблення виборців не знадобилося. Саме тому виборці БЮТ проіґнорували недоліки персонального складу електорального списку. Чим же їх привабила сама ЮВ? Як на мене, відповідь проста – розумом. Може чоловіки й віддавали належне її вроді, але у політикумі є й інші красуні. А ось розумом наші політичні лідери змагатися з ЮВ не можуть. Чому Янукович не поїхав до Європи, коли його й Тимошенко туди запросили? Тимошенко поїхала і витримала 3-годинну прес-конференцію. А політтехнологи поїздку Януковича скасували. Боялися, що проФФесор за своїм звичаєм, щось ляпне таке, з чого кепкуватиме весь світ. З цієї ж причини Янукович та Єхануров відмовилися від відкритих теледебатів з Тимошенко. Жоден з них не здатен вести діалог в режимі реального часу без підказок політтехнологів, а ЮВ – здатна. Але сама відмова – досить красномовний факт. Вона тільки додала голосів БЮТ.

Друга складова електорального секрету БЮТ – результати попередньої діяльності п. Тимошенко на високих урядових посадах. До 2001 р., коли ЮВ посіла посаду віце-прем’єра з паливно-енергетичного комплексу, в Україні існувала величезна заборгованість із запрплат та пенсій. Мій інститут мав борги ще за 1997 р. Зарплату систематично затримували. Нема, мовляв, грошей. Тимошенко ці гроші знайшла. Вона заборонила бартерні схеми на енергоринку, які дозволяли ухилятися від оподаткування. До бюджету надійшли 8 млрд. гривень. Проблему заборгованості зарплат і пенсій було розв’язано. Далі на черзі було наведення ладу у вугільній промисловості, де мав місце відвертий пограбунок шахтарів. За прогнозом до бюджету мало надійти ще 12 млрд. грн. Саме тут олігархія лягла кістьми, щоб запроторити ЮВ до буцегарні. Але повернутися до затримок зарплати олігархія не наважилася. Отже за регулярне отримання зарплати ми маємо завдячити Юлії Тимошенко на посаді віце-прем’єра.

За сім місяців перебування на посаді голови уряду у 2005 р.Юлія Тимошенко, працюючи у ворожому оточенні міністрів, яких їй призначив п. Президент, спромоглася зробити те, що не вдавалося жодному уряду в світі. Доходна частина бюджету зросла майже на 70% без впровадження нових податків. Зросли зарплати бюджетникам, допомога при народженні дитини. І все це досягнуто за рахунок детінізації, ліквідації фіктивного експорту, обмеження контрабанди. Соціальна програма уряду Тимошенко згуртувала олігархію. Почався саботаж. Бензинова, м’ясна, цукрова кризи. "Любі друзі" Президента спритно перетнули урядові Тимошенко всі шляхи здолання криз: товарні інтервенції, полегшення імпорту. А далі добилися відставки уряду

Я нагадую ці загально відомі речі з єдиною метою проаналізувати антитимошенківські піар-акції об’єднаної олігархії. Перед політичними супротивниками БЮТ постало нелегке завдання: знівелювати в свідомості людей досягнення уряду Тимошенко і покласти на неї відповідальність за провал економічної політики. Задачу робило ще важчою схвалення Президентом результатів роботи уряду буквально напередодні його відставки. І тут ми підходимо до третього секрету електорального успіху БЮТ. Це – допомога з боку незграбного й брехливого чорного піару.

Стратегія боротьби проти БЮТ тільки додавала виборців цьому блоку. Дійсно, що повинен був думати виборець, якому казали, що Тимошенко організувала вищеназвані кризи, а він знає, що кризи ці – саботаж олігархії, вмотивований захистом прихватизованої власності? Що повинен був думати виборець, якому казали, що всі досягнення уряду насправді були лише виконанням вказівок Президента, а він, виборець, знає, що головною вказівкою була заборона чіпати "моїх хлопців"?

Критично мислячі люди, коли чують масовану кампанію паплюження якогось діяча, задають себе питання, чим саме не догодив об’єкт критики. Коли критики забагато і вона незграбна, люди інтуїтивно стають на бік скривдженого. Правильна тактика боротьби проти БЮТ полягала в оточенні Тимошенко стіною мовчанки, але низький в середньому інтелект її супротивників штовхнув їх на зливу бруду і став причиною зростання популярності БЮТ та його електорального успіху.

Зрештою, ще одна складова секрету електорального успіху БЮТ – оптимальна стратегія передвиборної агітації. Замість рекламних роликів на телеканалах Тимошенко вийшла в народ. Люди побачили розумну людину з ідеями, в тому числі з новими і такими, які йдуть назустріч потребам людей. І не декларативними, в стилі обіцянок все поліпшити, а з пропозиціями інструментів досягнення поставлених цілей, які можна об’єднати одним гаслом: деолігархізація. Ось звідки
ці 6 млн. голосів.

Наразі Україна перед важким вибором. Олігархії вдалося виграти час. Наявність двох уґрупувань в межах блоку НСНУ, одне з яких рішуче проти повернення Юлії Тимошенко до влади, може привести до того, що шляхом прямого підкупу депутатських голосів у Верховній раді створиться коаліція навколо ПР, тобто в Україні запанує кланово-олігархічна диктатура на чолі з донами. Але на таке керівництво чекатиме неминуче фіаско. Розкрутка інфляції та падіння життєвого рівня, поглиблення корумпованості та криміналізація не може не викликати народного спротиву. Нагадаю, що БЮТ отримав чимало голосів на місцевих виборах, а відтак важливі важелі для організації всеукраїнських політичних акцій. Не виключено, що наступні вибори відбудуть раніше, ніж за 5 років, і дадуть антиолігархічний результат. Сподіваюсь, що Україна крокуватиме в напрямку перетворення з корумпованої вотчини олігархів на культурну європейську чесну державу.

2 квітня 2006 р.

Відповіді

  • 2006.04.05 | mykola

    Re: Секрет електорального успіху Юлії Тимошенко

    Шановний п. Шульман,щиро дякую Вам за цю статтю.вона зрозуміла і правильна для всіх українців хто хоче бачити Україну вільною і незалежною.Дуже хотілосяб,щоб така стаття появилась на сторінках канадських газет,зокрема в Альберті,це=МІСТ=ГОМІН УКРАЇНИ=ВІЛЬНА УКРАЇНА= та ін.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.05 | Резонер

      Re: Секрет електорального успіху Юлії Тимошенко

      Не мав би нічого проти передруку в Канаді, але не знаю,
      як це здійснити.
  • 2006.04.05 | Alex

    Re: Секрет електорального успіху Юлії Тимошенко

    І все-таки, пане Шульман, ви мене ні в чому не переконали. ЮВ - типовий популіст. Мислячі люли це чудово розуміють. І якщо пускати її до влади, навіть прем"єром, то тільки в умовах деталізованої коаліційної угоди, інакше Ющенку знову доведеться рятувати Україну від кризи.
    А хто ще в БЮТ може бути прем"єром. Вірно ви помітили: БЮТ це ЮВ і все. Голий король!
    Про це добре сказав вчора на 5-му каналі відомий вам А.Пасхавер
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.05 | Резонер

      Re: Секрет електорального успіху Юлії Тимошенко

      Ваша репліка - доказ на користь мого аналізу: "релігійний" фанатизм проти логіки і здорового глузду. Так, популізм. А на протилежній шальці терез - лібералізм з обіцянками непопулярних заходів. Вже про непопулярні кроки (підвищення тарифів) заговорив п. Єхануров. Питається, для кого непопулярні? - Для народу. А для великого бізнесу вони дуже популярні, бо забезпечують надприбутки.

      Лібералізм у дусі ринкового фундаменталізму зруйнував не одну економіку. Тільки не згадуйте Бальцеровича. Економічний успіх поляків - наслідок не безграмотного плану шокотерапії (ціни були відпущені у неконкурентному середовищі), а результат іноземної допомоги. За 1981-1991 рр. Захід завіз до Польщі товарів у борг на суму понад 34 млрд доларів. Цей борг у 1991-1994 рр. Польщі подарували.

      Тому я за популізм, тобто політику в інтересах народу, а не олігархії. Саме проолігархічна клака зробила із слова популізм політичну лайку. Насправді - це схвалення. Завжди голосуватиму за популістів.
  • 2006.04.05 | дедугАН

    Re: Секрет електорального успіху Юлії Тимошенко

    Г. Шульман с лёгкостью переходя от величественных мыслей о передаче заводов учёным к анализу электората как всегда не обращает внимания на некоторые простые и понятные вещи, а именно:
    В значительной степени избирательная компания была построена на взывании к дремучим первобытным инстинтктам времён обезьяньего стада, а именно делению ВСЕГО мира на "СВОИХ" и "ЧУЖИХ". Обращение к подсознанию оказалось ЭФФЕКТИВНЕЕ обращения к сознанию, и безграмотный, но СВОЕГО СТАДА Янукович оказался куда как ближе одесскому интеллигенту, чем какой-то интеллигентный, но ЧУЖОЙ Пинзенык. Впрочем, ненависть к ЧУЖОМУ неукраинскому имеет ту же природу... Бабуины против павианов, или война до последнего солдата...

    И нужно прямо сказать, что так называемый "популизм", а если честно- ПРИМИТИВИЗМ всей избирательной компании отражает массовый примитивизм наших украинских избиратей, такие вот дела....

    Оттого практически ВСЕ избирательные компании ДЕИДЕОЛОГИЗИРОВАНЫ, и раздел происходит не "правый"-"левый", а "свой"-"чужой".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.05 | Резонер

      Re: Секрет електорального успіху Юлії Тимошенко

      Емігруйте до Росії. Там все, як треба.
      Всі - свої, а чужі де? Самі знаєте, чи підказати?
    • 2006.04.05 | Григорич

      одно замечание

      >Янукович оказался куда как ближе одесскому интеллигенту
      Во-первых, одесский избиратель не обязательно интеллигент;
      во-вторых, если уж "одесский интеллигент" относит Виктора Михайловича к "чужим", то Виктора Федоровича назвать "своим" как-то тяжеловато.
      Другое дело люди "попроще", пенсионеры (большей частью), сторонники всяких кауровых, бывшие избиратели КП, верующие МП,- у этих категорий граждан "по жизни" предполагаются Свои и Чужие
  • 2006.04.05 | Volodymir

    Правильная логистика

    Демонстрирует превосходство высших существ над низшими.
    Пока всяческие идиоты вырабатывали у народа стойкую
    алергию к себе родным за свои же или заемные деньги,
    правильно было как раз раздать деньги конкретным
    людям, в том числе исполнителям.
    Которые и решают все.
    А потом еще и пропиариться на отличных относительных
    показателях официального рекламного бюджета к
    количеству електоральных голосов. Что предполагает
    знание магического воздействия на инвесторов всяческих
    букв типо PO, PS и больших планов на будущее.
    Впрочем, для настоящих ученых тезис о том что таки лучше
    не путать причины, методы и следсвия почему-то все
    же не очевиден.
    Все просто. Кроме тезиза что кадры решают, проверено также
    на практике, что современных условиях плотной городской
    застройки жидкое ковровое говнометание в не ефективно по сравнению
    с мощью точечьных, но тотальных по сути ядерных и газовых -
    объемного воздействия методов убийства себе подобных.
    При чем тут народ.
    За поднос боеприпасов вон даже пресс-секретарю газпрома
    дали медальку, не удивлюсь если некоторые доктора
    станут академиками (honor) - но это уже от лукавого.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.06 | Volodymir

      C. Лем о принципиальной возможности электорального успеха

      "Состояние "прозрачной закрытости" определенным способом осуществить можно, используя человеческие склонности и влечения, подсовывая выдуманняе дилеммы, чтобы они стали частью общественного мнения, или чтобы вначале монолитное общество поддалось разбиению на отдельные группы (divade et empera). Однако, главным образом - через манипуляцию значением понятий, через искривление целого понятийного аппарата, определяющего информационный порядок"
      Краков, 1976
      Subj.
  • 2006.04.05 | VOL

    Антиукраїнство ще не поборено...

    Більше ніж правий пан Шульман говорячи про частину електорату ПР, що це свідомі та підсвідомі антиукраїнці.

    В розмові з старшою жінкою єврейського походження з української Одеси і мешкаючою зараз у Філадельфії (США) почув, що:"Одеса - це особливе місто..." От населення цих особливих міст, містечьок,областей і автономна республіка й не візмуть у толк, що вже майже п"ятнадцять років яу з"явилася нова держава - Україна. А вони ще живуть у Радянському Союзі.

    Звідси й психологія "совків". Звідти й несприймання власної, незалежної держави. А російська інтелігенція (в якости вихідців з Одеси) через радіо, телебачення і друковані ЗМІ підбурюють хистке населення півенно-східних областей.

    Чи другий приклад. Зустрічаємося з американським інтелігентом вихідцем з Луганська. І як ви думаєте що було перше, що він мені сказав? "Ну як ми вас...!" Висновки робіть самі. Я лише можу сказати на це - це ж уже американський інтелігент...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.05 | Сергій Кабуд

      люстрація і публікація архівів НКВД_КГБ цю проблему владнає(-)

    • 2006.04.06 | alekskuz

      Строем ходить не научились

      VOL пише:
      > Більше ніж правий пан Шульман говорячи про частину електорату ПР, що це свідомі та підсвідомі антиукраїнці.
      -----------------------------------------------------------
      До боли знакомое "антисоветчик"


      > В розмові з старшою жінкою єврейського походження з української Одеси і мешкаючою зараз у Філадельфії (США) почув, що:"Одеса - це особливе місто..." От населення цих особливих міст, містечьок,областей і автономна республіка й не візмуть у толк, що вже майже п"ятнадцять років яу з"явилася нова держава - Україна. А вони ще живуть у Радянському Союзі.
      --------------------------------------------------------------
      Любовь к родине начинается с любви к родителя,к своему дому,своему городу а не наоборот.

      > Звідси й психологія "совків". Звідти й несприймання власної, незалежної держави. А російська інтелігенція (в якости вихідців з Одеси) через радіо, телебачення і друковані ЗМІ підбурюють хистке населення півенно-східних областей.
      ---------------------------------------------------------------
      Підбурюють якраз отакі дописи як ваш.Коли люди шукають поразуміння то вони протягують руку а не починають "ей ти совок".

      > Чи другий приклад. Зустрічаємося з американським інтелігентом вихідцем з Луганська. І як ви думаєте що було перше, що він мені сказав? "Ну як ми вас...!" Висновки робіть самі. Я лише можу сказати на це - це ж уже американський інтелігент...
      ------------------------------------------------------------------
      Мабуть це не інтелігент а вболівальник :))
  • 2006.04.05 | Чукча-чьітатєл

    Вибачте за мій хранцузький,

    але після фрази
    > Питається, як п. Юлія, під дощем піарівського бруду, попри гучну кампанію дискредитації з боку усіх партій і ЗМІ, яка ще й досі не вщухла

    не вважав за потрібне далі читати. Тому що якраз таку к-сть бездоказової брехні, яку бют вилив на вчорашніх соратників (починаючи від "любих друзів - корупціонерів" та закінчуючи транзитним сервером від турчинова) не часто зустрінеш.

    Для себе з цієї виборчої компанії зробив один висновок, яких зміні не підлягає - ЮВТ - брехло. З усіма відповідними наслідками.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.06 | Woodstock generation

      До-речі, пару слів про електорат БЮТ

      Зараз багато говорять про те, що БЮТ значно розширив електорат і отримав помітну частину виборців на "чужій території". Але мало говорять про суттєву зміну структури цього електорату.
      На заході БЮТ всеж зазнав дуже помітних втрат. Натомість появився електорат центру, сходу та півдня. Це розширення можна тільки вітати з будь-якої точки зору.

      Однак є і негативні для БЮТу тенденції. Справа в тому, що західний електорат в-основному "ідеологічний", натомість здобутий електорат НМСД - "популістський". Ідеологічний електорат дуже відданий (поки зберігається довіра до лідера/партії - він голосуватиме за них роками, навіть якщо їм мало що світить). Приклад - голосування на заході за Рух - а потім за уламки цього руху на протязі більше десятиріччя.
      Натомість здобутий електорат гадаю має свої досить чіткі матеріальні очікування від об'єкта свого вибору, і може дуже легко покинути його, якщо його очікування не справдяться.
      Тому прогнози про надлегку перемогу Юлі при достроковому розпуску цього парламенту думаю перебільшені.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.06 | Сергій Кабуд

        тепер Юля буде 'рости' лише за рахунок її вчинків

        це для неї найскладніший період починається.

        З одного боку в неї є всі підстави для росту: Ющ фактично зрадник: замість розправи з бандитами він їх пустив до ВР і тепер запустить в уряд вирогідно.

        З іншого боку Ющ і оточення ненавидять Юлю.

        У випадку якби Юля була не клоуном а справжньою патріоткою- вона б вже зараз мала свою власну більшість в ВР, але ж не є вона такою.

        Тому має відпрацювати кожен голос за неї. А в перспективі- шанс стати президентшою.

        Чи погодяться українці на жінку-президента? Це теж ускладнення.

        навіть зараз, після її успіху все ж виграти президентські вибори в Ющенка їй буде не легко. Саме через її жіночу стать.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.06 | Woodstock generation

          Re: тепер Юля буде 'рости' лише за рахунок її вчинків

          Сергій Кабуд пише:
          > це для неї найскладніший період починається.
          >
          >
          > Чи погодяться українці на жінку-президента? Це теж ускладнення.
          >
          > навіть зараз, після її успіху все ж виграти президентські вибори в Ющенка їй буде не легко. Саме через її жіночу стать.

          Ну ні - не через це. Через брехливість.
          Не всім можна брехати багатократно. Багатьом - але далеко не всім.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.06 | Сергій Кабуд

            Юля бреше відносно меньше за Ющенка навіть

            тому критерій брехні як раз на її стороні


            так набрехати як Ющ треба мати неябиякий талант,
            а точніше повну відсутність будь яких ознак
            совісті,
            релігійності(навіть не християнства а будьякої хоч і поганської релігійності в цього чма немає)
            порядності.

            На мій погляд Ющ вже певний час є і вирогідно залишиться політичним мерцем. Нема такого політика. Є особа, яка шляхом брехні і акторства зайняла пост президента. Це доволі поширене явище в політиці всього світу.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.04.06 | tomcat

              показова для юлєфана вiтсутнiсть прикладiв брехнi ВАЮ..

              так просто, сказати з поважним виглядом "вiн брехав" i все. всi повиннi ковтати без зайвих сумнiвiв. юлефан - це психiатрiчна хвороба, людина живе мiфами, свiт сприймається з позицii необмеженоi вiри або необмеженого "не вiрю".
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.04.06 | saha

                Елементарно

                Уряд Єханурова підняв ЗП та Пенсії це добре.
                (Найбільше підняття відбулося саме при ЮВТ)
                ЮВТ - популістка роздавала гроші і чуть не завалила економіку.
                Ці слова повторювались з грудня 2005 та до березня 2006.
                Що це як не брехня і подвійні стандарти. ????
                А більшість людей в україні просто відчувають не щирість.
                О чому вони й пролетіли.
                Не треба було приписувати собі чужі заслуги, а потім казати що ціж самі заслуги є поганими діями конкурента.
            • 2006.04.06 | Woodstock generation

              Я знаю ваше відношення до Ющенка, але ж тут мова зовсім не про

              нього, якщо Ви забули. :-)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.04.06 | tomcat

                х-м, моє до когось вiдношення не звiльняє вас хоч щось навести..

                ..на обгрунтування тези що наприклад "вiн брехун". це до речi ще одна типова юлєфанська риса.
            • 2006.04.07 | Резонер

              Re: Юля бреше відносно меньше за Ющенка навіть

              Я з вами згоден. Але так полеміку вести неможна. Я помітив жахливу річ. Дописувачі не володіють умінням і бажанням логічно мислити. Замість аргументації вони вигукують лайки на адресу опонентів.

              У статті я навмисне не критикував Ющенка. Ось вам приклади аргументації проти п. Ющенка. На мою думку він не прийняв у своєму житті жодного вірного політичного і економічного рішення. 1. Колись він відправив весь золотовалютний запас України на Кіпр, до місцевого відділення Бельгійської філії Французького банку. Я особисто спитав у заступника голови Нацбанку, відповідального за міжнародну діяльність, для чого це зроблено. Замість ввідповіді той почав всіляко рекламувати цей офшорний банк. 2. Згадайте, скільки брехні вилив Ющенко, коли спалахнув скандал з його сином (БМВ вартістю 130000 євро, мобільний телефон). 3. Якось стих гомін навколо отримання братом Президента (арабською фірмою "Петрогаз") 50 млн. доларів хабара від РосУкренерго. Якби джерело цієї інформації було притягнене до суду за наклеп, я б це зрозумів. А так, є сумнів, чи дійсно ці руки не крали. 4. Президент неодноразово у виступах вихваляв Єханурова за те, що Україна отримує від РосУкренерго найдешевший газ у Європі. Це -брехня. В угоді вказана ціна - 230 долл. А 95 долл - це корупційна тимчасова ціна - незаконна націнка РосУкраЕнерго на туркменський газ) 5. Коли Президент говорив правду, а коли брехав? Спочатку визначив уряд Тимошенко як найуспішніший. Далі звинуватив ЮВ у економічному фіаско. А далі відзвітувавв усаіхом Тимошенко, як своїм досягненням. Де правда? Де брехня?

              Є багато інших прикладів.
      • 2006.04.06 | damoradan

        Re: До-речі, пару слів про електорат БЮТ

        Woodstock generation пише:
        > Зараз багато говорять про те, що БЮТ значно розширив електорат і отримав помітну частину виборців на "чужій території". Але мало говорять про суттєву зміну структури цього електорату.
        > На заході БЮТ всеж зазнав дуже помітних втрат.
        На чем базируется это утверждение?

        Натомість появився електорат центру, сходу та півдня. Це розширення можна тільки вітати з будь-якої точки зору.
        >
        > Однак є і негативні для БЮТу тенденції. Справа в тому, що західний електорат в-основному "ідеологічний", натомість здобутий електорат НМСД - "популістський". Ідеологічний електорат дуже відданий (поки зберігається довіра до лідера/партії - він голосуватиме за них роками, навіть якщо їм мало що світить). Приклад - голосування на заході за Рух - а потім за уламки цього руху на протязі більше десятиріччя.
        Действительно, западный электорат более "принципиальный". И голосовал за Рухи, пока только они ассоциировались с выбором демократии и независимой Украины. А теперь с этим выбором ассоциируются НУ и БЮТ, причем БЮТ выиграл везде, кроме 3х областей. Чего БЮТ переживать за западный электорат?

        > Натомість здобутий електорат гадаю має свої досить чіткі матеріальні очікування від об'єкта свого вибору, і може дуже легко покинути його, якщо його очікування не справдяться.
        Правильно, электорат мобильный - от КПУ к ПР перебежал очень быстро. Т.е. его можно относительно легко завоевать. А насчет материальных ожиданий...Что, ПР принесла им благосостояние, что они так за нее голосуют? Все не так просто...

        > Тому прогнози про надлегку перемогу Юлі при достроковому розпуску цього парламенту думаю перебільшені.
        Только в случае создания коалиции ПР-НУ - тогда победа будет неминуемой и решительной :))).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.06 | saha

          підтвержую

          damoradan пише:
          > Woodstock generation пише:
          > > Зараз багато говорять про те, що БЮТ значно розширив електорат і отримав помітну частину виборців на "чужій території". Але мало говорять про суттєву зміну структури цього електорату.
          > > На заході БЮТ всеж зазнав дуже помітних втрат.
          > На чем базируется это утверждение?

          Це голослівне тверження.
          в 2002 році бют по західній україні набрала близько 15%
          то зараз цей показник 20-30%
          а то й більше тобто вона не втратила а добавила як на заході так і в центрі.
          просто в центрі приріст виявився більшим. Але це ж і пояснюється тим що західний електорат відданіший.
          а от за Нашу україна на заході голосувало в 2002 близько 60% а зараз 40% ледве перевищує.
          То хто втратив ????
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.06 | Woodstock generation

            Не нада

            saha пише:
            > damoradan пише:
            > > Woodstock generation пише:
            > > > Зараз багато говорять про те, що БЮТ значно розширив електорат і отримав помітну частину виборців на "чужій території". Але мало говорять про суттєву зміну структури цього електорату.
            > > > На заході БЮТ всеж зазнав дуже помітних втрат.
            > > На чем базируется это утверждение?
            >
            > Це голослівне тверження.
            > в 2002 році бют по західній україні набрала близько 15%
            > то зараз цей показник 20-30%
            > а то й більше тобто вона не втратила а добавила як на заході так і в центрі.
            > просто в центрі приріст виявився більшим. Але це ж і пояснюється тим що західний електорат відданіший.
            > а от за Нашу україна на заході голосувало в 2002 близько 60% а зараз 40% ледве перевищує.
            > То хто втратив ????
          • 2006.04.06 | Woodstock generation

            Re: підтвержую

            saha пише:
            > damoradan пише:
            > > Woodstock generation пише:
            > > > Зараз багато говорять про те, що БЮТ значно розширив електорат і отримав помітну частину виборців на "чужій території". Але мало говорять про суттєву зміну структури цього електорату.
            > > > На заході БЮТ всеж зазнав дуже помітних втрат.
            > > На чем базируется это утверждение?
            >
            > Це голослівне тверження.
            > в 2002 році бют по західній україні набрала близько 15%
            > то зараз цей показник 20-30%
            > а то й більше тобто вона не втратила а добавила як на заході так і в центрі.
            > просто в центрі приріст виявився більшим. Але це ж і пояснюється тим що західний електорат відданіший.
            > а от за Нашу україна на заході голосувало в 2002 близько 60% а зараз 40% ледве перевищує.
            > То хто втратив ????

            Про західну Україну розказувати не треба. Я тут живу і знаю ситуацію. БЮТ втратила тут значну частину палких прихильників.

            Втім, якби і не втратила - але здобула значну кількість ІНШИХ прихильників - то структура її електорату все одно змінилась.
            Про що я власне і писав, якщо ви не зрозуміли.

            Це не пропаганда. Це просто спостереження.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.04.06 | damoradan

              Re: підтвержую

              Woodstock generation пише:

              > Про західну Україну розказувати не треба. Я тут живу і знаю ситуацію. БЮТ втратила тут значну частину палких прихильників.
              >
              > Втім, якби і не втратила - але здобула значну кількість ІНШИХ прихильників - то структура її електорату все одно змінилась.
              > Про що я власне і писав, якщо ви не зрозуміли.
              >
              > Це не пропаганда. Це просто спостереження.

              Это не наблюдение, это спекуляция. Ничем, кроме "поверьте мне на слово", не аргументированная.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.04.06 | Woodstock generation

                Це не спекуляція.

                damoradan пише:
                > Это не наблюдение, это спекуляция. Ничем, кроме "поверьте мне на слово", не аргументированная.

                Ви не знаєте, що БЮТ здобув новий електорат у центрі та на сході України?

                Чи Ви заперечуєте різницю між електоратом БЮТ сходу-центра та заходу України?

                Чи Вас так болісно зачепило твердження про втрату БЮТ частини своїх прихильників на заході? Можете цьому не вірити - якщо вам від цього стане легше.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.04.06 | damoradan

                  Я бы с радостью поверил, если бы Вы

                  привели хоть какое нибудь обоснование. Например, дали бы краткую характеристику электоральных групп, среди которых (на западе) Юля потеряла, а среди которых - выиграла, и указали бы возможные причины этого. Тогда это было бы похоже на гипотезу. А Вы даете тезис, ничем не обоснованный при том, что цифры, приведенные saha, говорят против этого тезиса.

                  Woodstock generation пише:
                  > Чи Вас так болісно зачепило твердження про втрату БЮТ частини своїх прихильників на заході? Можете цьому не вірити - якщо вам від цього стане легше.
  • 2006.04.05 | tomcat

    людина повнiстю живе у свiтi cвоiх фантазiй. типовий юлєфан (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.07 | Резонер

      Re: людина повнiстю живе у свiтi cвоiх фантазiй. типовий юлєфан (-)

      Політика - не поп-арт і не футбол. Тут фанство недоречно. Юлефанство і Ющефанство однаково непотрібні. Аналізуйте факти, а не спалахуйте емоціями.
  • 2006.04.06 | luka

    Re: Секрет електорального успіху Юлії Тимошенко

    Bravo, Mr.Shulman and thank you very much from Canada!
    We need truthful information about Y. Tymoshenko.
    "5 Channel" is not enough
  • 2006.04.06 | пан Roller

    Считать не вредно.

    Леонід Шульман пише:
    > Третє місце БЮТ на останніх виборах здивувало багатьох.

    Считать не вредно.

    Вообще это 3.13- юк уже раздражает.

    Brgds
  • 2006.04.06 | Мартинюк

    При всій повазі до пана Шульмана

    Однак він починає свою статтю з не доведеного твердження про те що всі і вся писали та агітували проти Тимошенко. Можливо пан Шульман занадто багато часу сидів на інтернет-форумах і не опускався до читання газет, пергляду телеканалів .
    Нагадаю що найбільше облаювали з усіх можливих боків діючу владу . Це на весь мільярд виборчого кошторису робили всі блоки і партії за виключенням єдиної "Нашої України". Навіть "пропрезиденські" ПРП-Пора та УНП з великим задоволення топталися по уряду і президенських канцеляріях.

    Того рівня наїзду на Тимошенко не було просто тому що більшість стріл та відер з фекаліями металася в сторону Ющенка та Єханурова. Були критичні статті і матеріали, але вони не були розтиражовані настільки, як матеріали проти Ющенка та уряду Єханурова. Якщо книжечку "Убить Юлю" можна було отримати на розкладках БЮТ, то за брошуркою Чобота треба було їхати на книжковий ринок Петрівка.

    Не знаю чи автор це усвідомлює, чи але він класифікує наявність будь якої критики Тимошенко як щось катастрофічне та погане. Звідси висновок - якщо пана Шульмана поставити яким небудь "міністром правди" чи "начальником інтернету" при всенародно любимому премєру , то він може і того , ... ну, вжити заходів аби таке не повторилося.

    Аби лише хвалили і все ... Як ось Фіделя Кастро, чи Еріха Хонекера колись... І насолоджувалися 99,9% голосів ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.06 | Сергій Кабуд

      а дійсно(-)

    • 2006.04.07 | Резонер

      Re: При всій повазі до пана Шульмана

      Бідолаха Чобіт! Правда, я бачив його пасквілі на лотку в будинку вчителя. Єдине, що він написав чесно в передмові до однієї з брошур, це те, що його обурило 124-е місце у виборчому списку БЮТ і спонукало до критики Юлії Тимошенко. Як ви бачили, я її теж критикую, але не брешу, що вона має 10 млрд. доларів, що вона лобіює "Ітеру" і взагалі хоче стати зноа газовою королевою. З газет БЮТ підтримували лише "Свобода" (кваліфіковано) і "Вечірні вісті", всі інші (ліві і праві - проти). А чи можна назвати хоч один ТБ-канал, який й би виступав за БЮТ. З екранів не сходив Янукович. Щодо критики уряду - це нормальна ситуація у всіх країнах і без виборчих перегонах. Тим більш, що вже заговорили про непопулярні (для народу, але популярні для олігархії) заходи. Економічна криза вже почалася.
  • 2006.04.06 | Чучхе

    Ви не думали, що до неї могли перейти якісь відсотки голосів Яну

    Ви не припускали, що до БЮТ могли перейти якісь відсотки голосів колишніх прихильників Януковича, які побачили в Юлі більш радикального критика президента та його команди?
  • 2006.04.06 | Арій.

    Шульман - антисеміт?

    Якщо ні, то чому пише, що "антисеміти" в списку ЮТ не подобаються евреям, а не якійсь загадковій "інтелігенції". Треба все називати своїми іменами, а не прикриватись якимось іншими термінами. Та й взагалі, називати людей, які не люблять євреїв антисемітами невірно, бо основну кількісну частину семітської раси складають араби, правильно було б називати їх антисіоністами або юдофобами. А взагалі стаття розумна і аргументована, згоден (крім тези про "антисемітизм") на всі 100%.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.07 | Резонер

      Re: Шульман - антисеміт?

      Ви, пане Арій, - перс? Бо арії - це перси. Аріана - центральна область сучасного і древнього Ірану.

      Термін антисемітизм має усталене значення в усіх європейських мовах. Ніхто не вживає його у значенні неприязні до арабів та ефіопських семітських народів: амхара, тигре, тигринья тощо. Навпаки, перекручене тлумачення цього терміну і є діагностичною ознакою антисемітизму.

      Проти антисемітизму не самі євреї, як би не хотілося цього "аріям", а всі нормальні культурні люди і в усьому світі. Нещодавно проти щокінської пропаганди антисемітизму виступила українська інтелігенція. Лист цей був і на сайти Майдан. І так було завжди. Коли цар встановив для єврейських студентів процентну норму 3%, Київський політехнічний інститут цю норму порушував, бо приймав студентів за знаннями та здібностями, а не за етнічною ознакою. Коли царський міністр освіти вирішів покарати ректора, подали у відставку професори (не євреї) і цар змушений був дати дозвіл КПІ на прийом 10-15% студентів-євреїв.
  • 2006.04.06 | Ukrod

    Який був чудовий рік !!! Такого більше не буде

    Я особисто в шоці від електорального успіху ЮВТ.
    Розкажу чого.

    Ліричний відступ :
    Ех, а як кльово стало жити, після помаранчевої революції.
    Податкова перестала дзвонити в офіс за два дні до строку сплати ПДВ/ПНП і цікавитись яка сума сплати (Мало ! Треба сплатити більше. Сволоч !).
    Цілий рік мовчки приймали декларації як з нарахуванням, так і з відшкодуванням. Не треба було бігати за трьома контрольними підписами. Так треба, бо закон, а треба по-закону.
    Перед виборами ніхто не викликав на бєсєду. Ні брешу, - під вибори податкова подзвонила таки і (всупереч моїй тривозі) сказала ви може ПДВ не платіть цього місяця, бо у нас план виконаний, оформте кредит і заплатите наступного. Я був в ступорі півдня, незнав чи втікати вже, чи почекати трохи.

    Шо маємо тепер :
    ПРУ - прийшла до ВР на лівому популізмі, є лівою по суті.
    КПУ - така ліва, шо лєвєє не буває
    СПУ - така ліва, шо лєвєє не буває, трохи правєє від КПУ
    БЮТ - лівий центр (как аказалось), і це - найбільший шок.
    НСНУ - єдина партія, що претендує на правий лібералізм.

    80% парламенту ліві, 80% прийшли шоб забрать і падєліть.
    Ми ще не заробили люди !!! Ніхто з цих сил не склав програму як заробляти гроші, кожен склав програму куди гроші роздати. І зараз їх цікавлять портфелі, а не принципи коаліції. Не реформи, а влада.
    Чому ? Тому шо вони вже знають, що робити, - забирати та ділити.
    Шо толку, шо одні будуть чесно ділити людям, а інші з чесною пикою собі ?
    Буде розвиватись країна ? Ні !!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.06 | Роман ShaRP

      Простите, а производством чего именно вы занимаетесь? (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".