МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Це дуже важливий закон, треба його зараз проголосувати нам

04/05/2006 | троль ak1001
Оголошується до розгляду Закон України з пропозиціями Президента "Про внесення змін до статті 20 Закону України "Про статус народного депутата України" про скасування Закону від 17.03.2006 року.

Інна Ємельянова, будь ласка. Це дуже важливий закон, треба його зараз проголосувати нам, шановні колеги, це стосується всіх.


ЄМЕЛЬЯНОВА І.І. Дякую.

Шановний Володимире Михайловичу! Шановні народні депутати України! Прийнятий Верховною Радою Закон "Про внесення змін до статті 20 Закону "Про статус народного депутата " не був підписаний Президентом у зв’язку з тим, що він не відповідає Конституції України. Так пропонованими зміни передбачається встановити, що колишні народні депутати, які після свого працевлаштування втратили роботу, зараховуватися до резерву кадрів Головного управління державної служби, але при цьому вони матимуть право на виплату матеріально допомоги. Розмір цієї матеріальної допомоги це 50 відсотків заробітної плати з врахуванням всіх надбавок, які отримують народні депутати діючого скликання.

За цих обставин Президент вважає, що виокремлення таких осіб, як колишні народні депутати, які після свого працевлаштування втратили роботу і матимуть право на виплату цієї матеріальної допомоги у розмірі 50 відсотків, суперечитиме статті 24 Конституції України, яка говорить про рівність всіх громадян перед законом і про те, що не може бути за тими чи іншими ознаками встановлено чи привілеїв, чи обмежень.

Слід також відзначити, що були проведені відповідні прорахунки Міністерством фінансів і прораховано, що відновлення зазначених виплат лише одному колишньому народному депутату буде призводити до виплат в розмірі 120 тисяч гривень на рік. Прогнозувати скільки це буде в загальному розмірі неможливо, тому що неможливо прорахувати скільки народних депутатів будуть потребувати після втрати роботи навіть ті народні депутати, які були депутатами ще першого скликання. І, наприклад, через 10 років втратили роботу.

У зв’язку з цим Президент вважає, що цей закон у зв’язку з тим, що він порушує статтю 24 Конституції, не може бути підписаний і підлягає відхиленню. Прохання підтримати. Дякую.



ГОЛОВА. Дякую. Будь ласка, Валентине Григоровичу, позиція комітету.

Позиція комітету аналогічна, на розгляд Верховної Ради? Народних депутатів запросіть до сесійної зали, будемо рішення приймати, яке визначає їх долю.



17:07:17

МАТВЄЄВ В.Г.

Я дякую. Я говорив зразу по обом законам, які розглядаються, що стосується предмету відання Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради. І я мав на увазі, що і цей закон, заветований Президентом України, з пропозицією його, з пропозицією скасувати, прийнятий Верховною Радою закон також, не розглянутий комітетом. Тому повинна визначитися Верховна Рада України з цього питання. Дякую.



ГОЛОВА. Шановні народні депутати, зараз поставимо на голосування в такій послідовності: пропозиція Президента України – відхилити, друга пропозиція – подолати вето з урахуванням того, що всі ви думаєте про свою перспективу. Тому я ставлю на голосування першу пропозицію Президента України про відхилення Закону України „Про внесення змін до статті 20” Закону України „Про статус народного депутата України”. Реєстраційний номер 8714, про відхилення.



17:08:43

За-15

Рішення не прийнято.

Прошу уваги! Ставиться на голосування друга пропозиція – про подолання вето Президента України на Закон України „Про внесення змін до статті 20” Закону України „Про статус народного депутата України”. Реєстраційний номер 8714. Прошу голосувати. Голосуйте, це для вас. Шановні колеги, голосуйте, це ж для вас рішення.



17:09:21

За-284

Рішення не прийнято. Не встигли?

Я ставлю на голосування про повернення до розгляду цього закону. Розосередьтесь нормально.



17:09:48

За-309

Повернулись.

Я ставлю на голосування про подолання вето Президента України на закон 8714. Прошу голосувати.



17:10:16

За-307

Рішення прийнято.

-----------------
Фракція Партії регіонів "Регіони України"
За:59 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:0

Фракція комуністів
За:50 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:5

Фракція Блоку Юлії Тимошенко
За:4 Проти:20 Утрималися:0 Не голосували:15 Відсутні:3

Фракція "Наша Україна"
За:30 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:7 Відсутні:4

Фракція Народної Партії
За:38 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:3

Позафракційні
За:16 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:3 Відсутні:16

Фракція Соціалістичної партії України
За:25 Проти:2 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:2

Група Народного блоку Литвина
За:21 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:1

Фракція Української Народної Партії
За:17 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:0

Фракція Народного Руху України
За:7 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:8 Відсутні:1

Фракція Партії промисловців і підприємців України
За:10 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:6

Фракція політичної партії "ВІДРОДЖЕННЯ"
За:8 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:7

Фракція політичної партії "Реформи і Порядок"
За:8 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:3 Відсутні:4

-----

після такого успіху вже було не до голосування останніх трьох питань:

проект Закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про військово-технічне співробітництво

проект Закону про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Його Величності Султана і Янг Ді-Пертуана Брунею Даруссаламу про сприяння та взаємний захист інвестицій та протоколу до цієї угоди

проект Закону про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні протягом 2001 – 2004 років

Відповіді

  • 2006.04.05 | толя дейнека

    Re: особливо боляче дивитися, як Президента не підтримала

    не підтримала фракція Нашої України, чиїм почесним головою досі лишається Президент. Загалом, лише однієї їхньої твердості вистачило б, щоб закон про дерибан державних коштів не пройшов. Бач, не судилося..
  • 2006.04.05 | Сергій Кабуд

    цю купу підарастів під назвою дєпутати треба всіх 425 виселити в

    маскву


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".