МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори: погляд з Харкова

04/05/2006 | Шутальова М.С.
Пройшли чергові вибори. Власно кажучи, я вже так до них звикла, що зараз навіть якесь спустошення відчувається… Але саме в такий час хочеться проаналізувати: чому ми отримали такі результати, що нас очікує в подальшому, на що сподіватися.

Особисто я нічого доброго не очікую, результати виборів вважаю жахливими, бо для мене перше місце «Партії регіонів» - це вирок. Ще у період передвиборчої агітації мене дуже вразило таке явище, як агресивність прихильників Януковича, систематичні напади на палатки «Нашої України», безкарність цих дій. Мені невідомий жоден випадок агресії представників «Нашої України» та дії, спрямовані проти протилежного табору. Я впевнена в тому, що це не випадковість, а демонстрація методів боротьби з інакомисленням у разі приходу Януковича та його партії до влади. Хоча зараз мені прийшла думка і про продовження: такі дії можуть використовуватися і у відношенні бізнесменів, чий бізнес виявиться успішним і заманеться його отримати комусь з біло-блакитних. Невже партія, яка має в арсеналі своїх дій залякування, побиття, найманих хуліганів для боротьби з «помаранчевими» мала право на подальшу участь у виборчих перегонах? Який зиск був з того, що пан Луценко (якого я дуже поважаю) оприлюднив перелік тих осіб, які мали проблеми із законом? Хіба у країні, де стільки людей пройшли через тюрми, які жили в часи, коли б «була людина, а стаття знайдеться», знаходження під слідством, або перебування у місцях не стільки віддалених є аргументом, який перешкоджатиме бути обраним?

Не можу бачити самовдоволення пана Кушнарьова, бо він твердо знає, що йому нічого не загрожує, бо закон у нас не закон.

Мені не хочеться, щоб казали, що «Схід голосує за Януковича» та «Партію регіонів». Це не так. Хіба мало нас, тих, хто голосував на президентських виборах за Ющенка і не змінив свого вибору зараз. Ми що – не враховуємось. Хіба можна забути багатотисячні мітинги у листопаді-грудні 2004 року. І зараз ми знов пішли працювати до виборчих комісій, щоб не допустити примушування, погроз, фальсифікацій.

Дивує обмеженість тих людей, які кричать, що не хочуть до ЄС та НАТО. Союз з Росією їм до вподоби. Чи замислювались вони над тим, що в разі політичного зближення з Росією, яка вічно веде війни, якщо не з однією, тоді з іншою країною, на ці війни посилатимуть їхніх дітей? Лише згадати, Жириновський, офіційна особа, називає українців «слов’янами третього ґатунку» Отже має бути зрозумілим ставлення Росії до України. Прикладів можна наводити безліч. Хотілося б наголосити на тому, що завдяки договору про співробітництво з НАТО, який передбачав громадський контроль над армією, армія стала відкритою структурою, а це означає поліпшення становища у цій структурі, безпеку наших синів.

Це я відволіклась. Отже до виборів.

Я впевнена, що агітаційна робота велась НСНУ, м’яко кажучи, неадекватно. До мене додому приходили агітатори майже усіх партій, хто міг сподіватись на перемогу. А «Наша Україна» та БЮТ не приходили. Тобто такий важливий метод роботи «від дверей до дверей» майже не був використаний.

Далі. У Харкові за два місяці до виборів з’явилися нова газета «Защита» та однойменна передача по телебаченню. Всі вони працювали на ПР та її висуванця Добкіна. Напередодні виборів, 22 березня, до Харкова приїздив Янукович. Він спілкувався зі своїми прихильниками на площі, впродовж вулиць міста протягом трьох днів стояли хлопці та дівчата з прапорами ПР. Тобто була задіяна потужна система психологічного впливу на людей, і ті, хто вагався, під впливом агітаційних заходів голосували за ПР. На противагу, в останні дні ані «Наша Україна», ані БЮТ ніяк про себе не нагадували, окрім газет, які брали прихильники, яких агітувати було не варто.

Мені соромно, що «Наша Україна» на третьому місці. Через безпорадність, недбалість тих людей, які не змогли належним чином організувати роботу, провести агітацію. Не моя думка, а багатьох прихильників «НУ», рекламні ролики були слабкі, непереконливі, «беззубі».

Мені соромно, що мером нашого міста , так би мовити, інтелектуального центру України, став сумнівний бізнесмен Добкін. До речі, в одному із своїх інтерв’ю він дозволив собі відверте нехтування проблеми розвитку та вживання української мови («И кто к нам с языком прийдет, без язика уйдет»).

Недбала агітація «НУ» та БЮТ призвела до того, що прихильники ПР мали шпаргалку з номерами цієї партії по кожному виду виборів. Дійсно, «ноу-хау» корисне для літньої людини, яка в дуже обмежений термін, незручних обставинах, легко зорієнтується. Особливо мене це вразило в лікарнях, де літні люди тримали «щасливі квитки» з номерами ПР у виборчих бюлетенях. Скажіть, будь ласка, як вони потрапили до хворих у лікарні, як не від агітаторів? А де ж були наші агітатори? Не пустили ?! Ні. Просто не приходили, не врахували, що у лікарнях – теж виборці, у пологових будинках – виборці. І з ними треба працювати.

Ні, не можу прийти до тями після обрання мером Добкіна. Перед усім світом соромно, що я мешкаю у Харкові – місті, де мер – безкультурна людина, з екрана телевізора скасовує накази, видані помаранчевими. А може він і помаранчевих позбудеться? Пане Добкін, я, Шутальова М.С. – помаранчева, може у Вашому списку буду перша? З мене почнете?

Як могли ви всі, українські патріоти, розпорошити свої сили по різним партіям, таким, як ПРП-Пора, блок Костенко-Плюща? Невже амбіції важливіші, ніж Україна, майбутнє нашого народу, який вже стомився від усього?. В результаті ці партії не пройшли, а НУ втратила Ваші, панове, голоси. Голоси, які могли вивести блок на друге місце.

Мені жахливо дивитись телевізор. Я не можу спостерігати за тим, як НУ, БЮТ втрачають голоси. Мені хочеться кричати на весь світ: « Мені соромно за нас всіх! За тих, хто обрав Януковича, Добкіна. За тих, хто із своїх амбіцій розпорошив голоси, і ми так безпорадно, по-дурному програли. За українських демократів, що своїми безглуздими діями допомогли Януковичу та ПР в’їхати у Верховну Раду на білому коні»

Все.

Сподіватись вже ні на що.

Шутальова М.С.

Відповіді

 • 2006.04.06 | Вадим

  Re: Вибори: погляд з Харкова

  Я сам харьковчанин и во многом разделяю Вашу точку зрения. На я сам голосовал за Пору, хотя сначала собирался за Нашу Украину. Причины:
  - Не совсем понятно, что такое "Наша Украина". Тезиз о том, что "Наша Украина" - это Ющенко, не совсем понятен, т.к. Ющенко даже не является членом "Нашей Украины" и непонятно, в какой степени он влияет на то, что приосходит в партии.
  - Слухи о возможной коалиции между НУ и ПР. Серьезным аргументом было достаточно негативный отзыв Еханурова о Тимошенко незадолго до выборов, что показывало его нежелание создавать коалицию с БЮТ, а все-таки он - первое лицо в списке.
  Я искал "третью силу", и я думаю, что есть место для нее. Конечно, плохо, что претенденты на место "третьей силы" не объеденились, но объединение Поры с НУ я бы приветсвовал только при условии большей прозрачности того, что происходит в НУ - общедоступность материалов съездов, большее участие "среднего звена" партии в принятии решений.
 • 2006.04.06 | Марко Вовчок

  Re: Вибори: погляд з Харкова

  Дорогая землячка!!! Не стоит так огорчаться и не рвите себе сердце! Все не так уж и плохо! У нашего с Вами Города есть и честь, и совесть, и ирония!!! Мы обязательно прорвемся! Иначе и быть не может!!! Не сразу Киев строился! А нас действительно БАГАТО!!! Выше голову! И все будет ОК!!! Добкин так Добкин! Снега нет? Нет! Лифты работают? Работают! Мусора много? Много! Дороги плохие? Более-менее! Дураки есть? Достаточно! Весна пришла? ПРИДЕТ!!! А мы пока из погреба понаблюдаем... А потом обязательно улыбнемся!!!

  Леся Майже-Украинка
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.06 | Xarkivjanyn

   Lajno

   Xarkiv - lajno
   Sxid - tezh lajno
   U nas iz vamy til'lky 2 varianty: abo z honorom trymatysia v ciomu lajni a-lia jevreji v Palestyni u 40-50x rokax i lamaty beznadijnu sytuaciju na svoju koryst' xytro j napolehlyvo, abo prost valyty z cioho debil'noho rehionu. Naspravdi, j u centri stervozna kuhutnia debil'na zhyve, j halychany xytri suky, j vzahali vsi slovjany - zhaliuhidni pokyd'ky, ale vse zh u Centri j na Zaxodi bil'she shansiv na polipshennia suspil'nyx umov. Osobysto ja - pryxyl'nyk 2 variantu, vin efektyvnishyj taq ekonomnishyj. Ale na razi ne maju zmohy joho zdijsnyty, tomu namahatymusia vtiliuvaty variant 1. Ja budu pidstupnym: zalezhno vid sytuaciji, abo pliuvatymu v oblychchia JIM, abo kazatymu: ta zh sxid i zaxid razom.
   U Sxodu je lysh odna perevaha, ale serjozna!!! Tut narvysokyj vidsotok talanovytyx liudej. Otak-ot.
   A holovne - skazaty vidchaju: NI. Vsia cia shushera ne varta Vashoho zdorovja:)))))
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.06 | один_козак

    Колись я таке само в Києві, про киян думав

    Але прийшла осінь 2004.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.07 | Сергій Кабуд

     влучно і мудро(-)

   • 2006.04.07 | Сергій Кабуд

    зауважу що в півн америці і зах. євр. живуть міліони нашіх

    які мають прекрасну західну освіту, гроші, непогану роботу і ще доволі молоді і готові були працювати на Україну, зверталися багато разів до кугутської помаранчової влади з пропозиціями допомоги забесплатно навіть,
    але помаранчова кугутня боїться конкуренції з боку дійсно конкурентноздатних молодих закордоних українців.
    Тому і не повертаються студенти і спеціалісти що влада в нас ворожа, кремлівська, а помаранчовий колір- це червоний, розбавлений їхнєю сечею(((((
 • 2006.04.07 | vs

  Re: Вибори: погляд з Харкова

  Недавно мне попался в руки путеводитель по Берлину. Там была приведена одна фраза, которую говорят берлинцы, когда сталкиваются с разными неприятностями в своей жизни: МЫ И НЕ ТАКОЕ ВИДАЛИ. Они знают, о чем говорят (две мировые войны, стена и т.д.) Так вот - нам харьковчанам нужно поучиться у них. Неужели Добкин страшнее всех властей, которые были у нас в городе раньше? Руководство приходит и уходит, а нам здесь жить (эту фразу, не будем забывать, не Добкин придумал, а Олди, и ее мы слышали на митингах в ноябре-декабре 2004). Наше дело - относиться к приходу ММД как к неизбежному злу, которое уже случилось, и хорошо, что случилось сейчас, а не позже. Раньше начал руководить - раньше закончит. И не таких история перемалывала.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua