МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Експер-опитування

04/07/2006 | Майдан-ІНФОРМ
ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ
07/04/2006

6 квітня відомий російський бізнесмен Борис Березовський(Платон Єлєнін) подав позов до суду проти представників блоку «Наша Україна» Олександра Третьякова та Давида Жванії.
У зв‘язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із питанням:
«На користь яких політичних сил намагається грати в Україні Борис Березовський?»

Володимир МАЛИНКОВИЧ (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):
„На Тимошенко, которая сейчас пытается завалить ту часть окружения Ющенко, которая не хочет ее премьерства”.

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):
„Березовський грає на користь лише однієї особи – себе самого. Життя заради грошей, гроші заради влади, влада заради самоповаги. Березовський все ще мріє про «тріумфальне повернення» до Росії. Для цього йому потрібно захопити стратегічний плацдарм. Стратегічним плацдармом Березовського для наступу на Кремль міг бути ВАЗ, міг бути Аерофлот, може бути й Україна.
Для виконання завдання-максимуму («захоплення» Кремля) перед Березовським постало завдання-мінімум («захоплення» України). Виглядає так, що спочатку Березовський робив ставки на Ющенка. Тепер Березовський показує, що він не втратив свій нюх і робить нові ставки, тепер на Тимошенко.
Але поки що, здається, в Україні, не так Березовському вдається когось використати, як Березовського тут по черзі використовують”.

Олександр ДЕРГАЧОВ (провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України):
„Очевидно, що він хоче грати, хоче щоб про нього не забували. Очевидно, в нього були не односторонні контакти й він просто маневрує. Але без появи реальних фактів, важко про щось говорити. Сьогодні йдеться про інтриги, а не про реальну політику”.


Володимир ФЕСЕНКО (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»):
„”.

Кость БОНДАРЕНКО (директор Інституту національних стратегій):
„Я думаю, що не стільки на чиюсь користь. По-перше, очевидно, що у Бориса Березовського завжди були стосунки насамперед не з середовищем Ющенка, а з середовищем деяких політичних сил, які раніше входили в коаліцію «Сила народу», а тепер відійшли від цієї коаліції. По-друге, Борис Березовський почав грати свою гру, яка спрямована навіть не на підтримку, скажімо, Тимошенко проти Ющенка чи на підвищення Тимошенко. Він розглядає Україну як плацдарм для своєї власної політичної гри, особливо напередодні виборів у Думу 2007 року й президентських виборів 2008 року в Росії. У Березовського давно були плани використовувати Україну, як майданчик для свого можливого реваншу, чи реваншу його політичних сил у Росії на виборах 2007-2008 років, а як наслідок повернення в Росію. Він розглядав Україну як такий собі російський ліберальний анклав й саме тому робив ставку на середовище «Сили народу» у 2004 році, а тепер всіляко намагається демонструвати свою значимість і шукає лобістів своїх власних інтересів та планів, особливо на тому фоні, що йому не вдалося знайти спільну мову з Віктором Ющенком. Тому зараз, я думаю, виступаючи проти Третьякова й Жванії, він, нібито, підіграє Юлії Тимошенко, але не факт, що у випадку, якщо завтра Юлія Тимошенко теж із якихось причин відмовить йому в союзницьких діях, він так само не виступить проти неї й не подасть до суду на людей із її оточення”.

Павло ЦИРУЛЬ (фінансовий аналітик Центру екстремальної політики):
„Я думаю, что Борис Березовский, надо отдать ему должное, – старый политический волк, если можно так его назвать, и в данном случае у него задача одна: вся его жизненная борьба и жизненный путь в последнее время связывается с Владимиром Владимировичем Путиным. Поэтому я думаю, что все усилия, которые он направляет, идут с той позиции, чтобы его заметили и обратили на него внимание”.

Юрій ЯКИМЕНКО (директор політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):
„На мій погляд, Борис Березовський грає, перш за все, свою власну гру, зміст якої полягає в тому, щоб за будь-яких обставин впливати на політичну ситуацію в Україні. Яку з політичних сил у конкретний момент він обирає (чи для підтримки, чи навпаки – в якості своїх опонентів), залежить уже від конкретної ситуації й тих матеріалів, якими він володіє, а також від того, хто в даний момент ближче до реалізації його інтересів. Проти кого це спрямовано – очевидно. На чию користь він це робить? Він говорить, що на користь Тимошенко, але це зовсім не обов‘язково правда”.

Відповіді

 • 2006.04.07 | Сергій Кабуд

  Експер-побріхування зрадників України

  брехуни і є брехуни
  Ми шо допомогаємо великим грошам маніпулювати суспільною думкою?

  краще б думки розумних людей публікувати, нашіх активістів
  мене завжди дивує навіщо публікувати думки малінковичей і костєй
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.04.07 | Пані

   Я теж так вважаю. (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.04.07 | Сергій Кабуд

    березовський дійсно дав НУ грошей. і ті взяли

    і кинули його))))

    шо одне шо друге
  • 2006.04.07 | Адвокат ...

   Аб'ясняю для "бєсталкових".

   Сергій Кабуд пише:
   > брехуни і є брехуни
   > Ми шо допомогаємо великим грошам маніпулювати суспільною думкою?
   >
   > краще б думки розумних людей публікувати, нашіх активістів
   > мене завжди дивує навіщо публікувати думки малінковичей і костєй

   Наші активісти не є політиками і не є політ-бізнесменами. Тому вони можуть собі дозволити казати правду. Малінковічі та костіки є політбізнесмени, вони скажуть будь що, за що заплатять гроші. Політикам, ясна річ, приємніше мати справу з політ-бізнесменами. Особливо з огляду на тей хвакт, що бізнесмени з них херові, хвактично вони є утриманцями.

   Політики в Україні зара є люди переважно грошовиті, а раз так, то можуть сі дозволити хвінансово контролювати усі більш, чи меньш відомі ЗМІ. Що без зайвої напруги і роблять вже протягом 10-ти річ із гаком.
 • 2006.04.08 | Юрій

  Re: Гра грою але як використовувались гроші Березовського?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua