МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

хтось може мені дурному пояснити, бо я чесно не розумію

04/08/2006 | толя дейнека
чому президент Ющенко обрав для себе роль президента любих друзів, замість бути президентом українців?
це його вибір? тоді в чому смисл заздалегідь прогришної позиції?
його примусили? які механізми, які технології?
на жаль, доводиться визнати, що за ступенем ігнорування суспільних настроїв і очікувань Ющ значно поступається президентові Кучмі в часовому вимірі. Навіть Кучма ніколи не ставив все на таке обмежене коло людей.

прошу без жартів, хочеться роздивитися хоч яку рацію у вчинках.

Відповіді

  • 2006.04.08 | Московский Одессит

    Простите, а кто такие "любi друзi"?

    Я и вправду не знаю, без шуток:)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.08 | толя дейнека

      Re: Простите, а кто такие "любi друзi"?

      вже склалася традиція називати так бізнес-середовище НУ, тобто Порошенка, Третякова, Мартиненка, Жванію, Морозова, список можна продовжити.
    • 2006.04.08 | fahid

      В общем и целом это миф...

      Призванный объяснить почему после революции не настало царство божье в отдельно взятой стране. Как и всякий миф он имеет некоторую реальность в качестве "затравки". Реально существуют бизнесмены - их состав не вполне канонизован, но во всех вариантах есть Порошенко, Третьяков, Мартыненко, Жвания которые пришли к Ющенко в 2002 и были основой (ну или, по крайней мере, финансовой базой) его команды в предреволюционный и революционный период. Придя к власти, Ющ раздал им ответственные должности в исполнительной власти. Суть же мифа в том что они решили не разрушать Кучмовскую коррупционно-олигархическую систему а приспособить ее для своего дальнейшего обогащения, полностью подчинили себе Ющенко и даже лишившись всех постов после сентябрьского кризиса продолжают контролировать все и вся в стране, в результате чего вышеупомянутое царство божье не может наступить "уже сегодня" (с) ПР.
  • 2006.04.08 | SpokusXalepniy

    Просто он Горбачев... меньшего масштаба.

    толя дейнека пише:
    > чому президент Ющенко обрав для себе роль президента любих друзів, замість бути президентом українців? це його вибір? тоді в чому смисл заздалегідь прогришної позиції? > його примусили? які механізми, які технології? на жаль, доводиться визнати, що за ступенем ігнорування суспільних настроїв і очікувань Ющ значно поступається президентові Кучмі в часовому вимірі. Навіть Кучма ніколи не ставив все на таке обмежене коло людей.

    У меня такое впечатление, что его взяли в оборот и он пальцем самостоятельно пошевелить не может ("... и лежу я весь - загипсованный").
    Похоже, что он отдался обстоятельствам, не в силах повлиять на них. Типа: будь что будет!
    В качестве награды за такое поведение его изредка отпускают до його бджоликів. Он уже и сам не рад президенству. Не по Сеньке шапка.
    То есть - человек без воли. Хотя это понятие относительное. Для другой деятельности этой воли хватило бы с избытком.

    Возвращаясь к сравнению его с мелкомасштабным Горбачевым, надо не забывать, что даже такого - более волевого и решительного лидера как Ельцин - аналогичные люби друзі тоже в итоге скрутили в бараний рог.

    В этом смысле я всё время и говорю - нет в Украине человека, способного взять в руки власть, не оказавшись в итоге под сапогом любих друзів! Нет такого лидера!!! Кроме Юли.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.08 | stefan

      Юля буде повновладним Прем"єром

      SpokusXalepniy
      > В этом смысле я всё время и говорю - нет в Украине человека, способного взять в руки власть, не оказавшись в итоге под сапогом любих друзів! Нет такого лидера!!! Кроме Юли.

      ***
      До цього моменту я був впевнений, що ЮВТ не можна пыдпускати до
      верховноъ власті - малося на увазі Прем"єрство.
      Бо вона Жанна Д"Арк і Мата Харі(жінка з 2-ма косами) в одній особі.
      І, будучи Прем"єром, вона встигла наламати дров: м"ясо, цукор, бензин.
      ...
      І я тримався думки, що її найкраще, запустити в ВР - спікером.
      Там вона не дасть спати нікому, і приймуть нардепи сотню законів, і
      вижене їх Юля "на місця" контролювати втілення Законів.
      А як Закон якийсь "крутоспечений", який може зашкодити державі(людям),
      то у Президента є час - 2 тижні на роздум.І у ВР є час переробити Закон. ,,,,

      Але сьогодні після фрази SpokusXalepniy
      > В этом смысле я всё время и говорю - нет в Украине человека, способного взять в руки власть

      я вперше після помаранчевого перевороту подумав, що ЮВТ
      моглам би бути Президентом.
      ЮВТ - 1-Гетьман-жінка в Україні.
      Такого ще не було в нашому Гетьманстві.
      Аже ж я сам давно писав:
      -Юля може командувати полком мужчин з старших офіцерів -полковники,генерали і адмірали.
      ***
      А країною(Україною) хіба не зможе...
      ***
      Куди тільки "бджоляра" діти.Я його, як високо моральну людину дуже поважаю.
      А роль "Англійської Королеви" йому, НМД, підійде.
      А Юля буде повновладним Прем"єром.
      Це - єдино правильний вихід, НМД.
    • 2006.04.10 | alx_1904

      Результат будет тот-же? (-)

  • 2006.04.08 | Людмила Коваль

    Усе дуже просто.

    На щастя Ющенко поступово стає президентом усієї України, а не помаранчевої її частини. Він, на відміну від більшості з таких як Ви, вже перестав мислити категоріями вчорашнього дня. Кучмівський режим повалено остаточно і безповоротно. На порядку денному стоїть питання створення не помаранчевої чи блакитної коалійії , а УКРАЇНСЬКОЇ КОАЛІЦІЇ. Тобто стоїть питання узгодження програми стратегічного розвитку держави і визначення персоналій, які зможуть забезпечити ефективне виконання цієї програми.
    Сьогоднішня ситуація в Україні дійсно подібна до ситуації, що склалася після останніх виборів у Німеччині. І ми маємо конкретний приклад розв"язання міжпартійних протиріч шляхом узгодженого визначення загальнодержавних пріорітетів. Ющенко правий, коли говорить про потребу створення широкої коаліції, яка базується на національних, а не на партійних інтересах. Здається це розуміє і підтримує Мороз. Впирається тільки Юля. Питання: Про що насправді дбає ця пані? Про Україну чи про себе?
    Якщо тебе турбує доля українців - сідай за стіл переговорів ( бо зрештою третя частина українців все ж голосувала не за тебе) і шукай точки дотику інтересів різних сил; шукай шляхи усунення розбіжностей, а не товчи воду меморандуму в ступі помаранчевої коаліції.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.08 | Englishman

      Я вже говорив, і ще раз повторюю

      Часи "єднання навколо президента заради розбудови"- навіть не кучмівське, а кравчуківське минуле. Хочете будувати коаліцію з регіонами- флаг вам в руки, але не майте зухвальства звинувачувати Тимошенко у нехтуванні національними інтересами, якщо вона виконає обіцянку перед своїми виборцями і не прийме участь у цьому цирку. Хочете об"єднати країну? Вперед. Але країні потрібна сильна опозиція. І тільки спробуйте її якось обмежити у правах (так, це погроза, але не до вас особисто).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.08 | Роман ShaRP

        Ага. (-)

      • 2006.04.08 | Людмила Коваль

        Re: Я вже говорив, і ще раз повторюю

        Englishman пише:
        > Часи "єднання навколо президента заради розбудови"- навіть не кучмівське, а кравчуківське минуле.
        >
        Ну що за погана звичка постійно озиратися назад.

        >Хочете будувати коаліцію з регіонами- флаг вам в руки,

        Я хочу європейського рівня життя в Україні. Я хочу економічної незалежності від Росії. Я хочу скасування жорстких кордонів з заходом. Я хочу жити в державі, яку поважає Світ і т.д.
        Ющенко, Юля, Мороз, Яник та ін. - це той природній український матеріал, який я маю у своєму розпорядженні і яким можу користатися як знаряддям для досягнення мети.
        Я можу їх ще порівняти зі столовими приборами. Особисто у мене нема проблем з використанням виделки і ножа при споживанні телячого стейка. Якщо людина не вмієте користуватися нічим крім ложки, то їй доведеться або сьорбати тільки "Blue soup", або їсти одну помаранчеву манну кашу.

        >але не майте зухвальства звинувачувати Тимошенко у нехтуванні національними інтересами, якщо вона виконає обіцянку перед своїми виборцями і не прийме участь у цьому цирку.
        >
        Ніхто їй не винен, що вона стала заручнецею власних фантазій.
        До речі, якщо подивитися на результати виборів, то Юля зі своїм гаслом: Народ обирає прем"єр-міністра", взагалі має мовчати, бо тоді виходить, що народ обрав прем"єром яника, а не її.

        >Хочете об"єднати країну? Вперед. Але країні потрібна сильна опозиція. І тільки спробуйте її якось обмежити у правах (так, це погроза, але не до вас особисто).

        Юля в опозиції -це песня для обивателя і кошмарний сон для "любих друзів". Мені б це сподобалося. ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.08 | Предсказамус

          Опасная иллюзия

          Людмила Коваль пише:
          > Ющенко, Юля, Мороз, Яник та ін. - це той природній український матеріал, який я маю у своєму розпорядженні і яким можу користатися як знаряддям для досягнення мети. Я можу їх ще порівняти зі столовими приборами. Особисто у мене нема проблем з використанням виделки і ножа при споживанні телячого стейка. Якщо людина не вмієте користуватися нічим крім ложки, то їй доведеться або сьорбати тільки "Blue soup", або їсти одну помаранчеву манну кашу.
          Когда особо перепуганная Юлей часть сторонников НУ начинает рассказывать, что вместе с ПРУ можно построить в Украине что-то стОящее, она, эта часть, или лукавит, или очень плохо представляет, с кем имеет дело.
          Сейчас ПРУ это самый крупный в Украине капитал, плюс самый мощный номенклатурный кадровый ресурс, плюс самый сильный и отмороженный ресурс криминала. Расчитывать на то, чтоб даже не управлять, а заставить эту силу учитывать чьи-то интересы, кроме собственных, тупо и глупо, как говаривал геолог Пахло.
          А лоха, как говорят однопартийцы этого Пахло, кинуть не западло. И кинут. Не впервой.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.08 | Роман ShaRP

            Погруженным в иллюзии обычно плевать на их опасность.

            Они живут в другой Украине. Воображаемой.
            При этом некоторые из них еще и заявляют, что Украина у нас одна.

            Видите этого суслика?
            И я не вижу.
            А он, если верить НУ и их фанам, есть!
        • 2006.04.09 | Englishman

          Re: Я вже говорив, і ще раз повторюю

          Людмила Коваль пише:
          > Englishman пише:


          > >Хочете об"єднати країну? Вперед. Але країні потрібна сильна опозиція. І тільки спробуйте її якось обмежити у правах (так, це погроза, але не до вас особисто).
          >
          > Юля в опозиції -це песня для обивателя і кошмарний сон для "любих друзів". Мені б це сподобалося. ;)

          на тому і зійдемося. Але за умови, що ви перестанете маніпулювати і визнаєте, що Юля має повне МОРАЛЬНЕ право послати тих, хто звинувачує її у зраді національних інтересів, на фіг.
    • 2006.04.08 | Роман ShaRP

      Кальян яхши!

      Людмила Коваль пише:
      > На щастя Ющенко поступово стає президентом усієї України, а не помаранчевої її частини.

      Вранье. Сейчас, пока идут коалиционные переговоры, все тихо. Но стоит формату определиться - и отдельные группы партий при поддержке своих избирателей тут же покажут, где они видели такого "президента всей Украины".

      > Він, на відміну від більшості з таких як Ви, вже перестав мислити категоріями вчорашнього дня.

      Угу. Не иначе как воспарил от нашей мерзкой реальности в астрал.


      > Кучмівський режим повалено остаточно і безповоротно.

      Вранье.

      > На порядку денному стоїть питання створення не помаранчевої чи блакитної коалійії , а УКРАЇНСЬКОЇ КОАЛІЦІЇ.

      Вранье.

      > Тобто стоїть питання узгодження програми стратегічного розвитку держави і визначення персоналій, які зможуть забезпечити ефективне виконання цієї програми.

      Вранье.

      > Сьогоднішня ситуація в Україні дійсно подібна до ситуації, що склалася після останніх виборів у Німеччині.

      Вранье.

      > Ющенко правий, коли говорить про потребу створення широкої коаліції, яка базується на національних, а не на партійних інтересах.

      Неправ. Потому что забывает об интересах избирателей, что прошли парламентские, а не президентские выборы, и воля избирателей на этих выборах проявилась достаточно четко.

      Бредить в этих условиях о "национальных приоритетах" типа НАТО и приватизации земли можно только из астрала.

      > Здається це розуміє і підтримує Мороз.

      Вранье.

      Там ниже на форуме тема висит, с высказываниями зама Мороза Винского на эту тему. Могу еще и Мороза притащить, можете сами на сайте СПУ посмотреть, что "проблема НАТО надумана".

      > Впирається тільки Юля. Питання: Про що насправді дбає ця пані? Про Україну чи про себе?

      Об интересах своих избирателей.

      Которые очень сильно заинтересованы
      в максимальном и бесповоротном отстранении
      от власти позорного бездарного кодла,
      известного как "люби друзи" преза.


      > Якщо тебе турбує доля українців - сідай за стіл переговорів ( бо зрештою третя частина українців все ж голосувала не за тебе)

      За этим столом уже сидят Мороз и Тимошенко. И они уже готовы что-то подписать.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.08 | Социст

        Гасла непогані! А де ж урядова програма БЮТ?

        У команди Повновладного Прем'єра сильніша електоральна позиція, але вона концентрує свої зусилля на розподілі посад.

        У команди Президента слабша електоральна позиція, але вона концентрує свої зусилля на програмі дій майбутнього уряду.

        Мені виглядає більш згуртованою друга, бо займається стратегією, тоді як розподіл посад є кон'юнктурною справою. Не виключаю розколу БЮТ внаслідок розчарування крайнім результатом розподілу посад.

        Взагалі, переговори про створення коаліції скоро не закінчаться! Вони лише розпочинаються. У якої команди нерви не витримають напруження переговорного процесу, та й виявиться „слабшою“ і „програє“!

        Особисто вважаю, що пані Юлія трохи поспішила з підписанням меморандуму та з оголошенням себе майбутнім прем'єром. Тепер їй прийдеться розміняти посаду на програму, тобто, прийдеться підписати програму НСНУ взамін за підписання меморандуму. Так сили обох команд приблизно вирівняються.

        Як завжди, суть справи та результат визначаються деталями – стратегією і тактикою ведення переговорів...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.08 | Роман ShaRP

          Эсть ли у нас плян, мыстэр Фыкс? Да у нас плянов до ширинки,пля.

          Социст пише:
          > У команди Повновладного Прем'єра сильніша електоральна позиція, але вона концентрує свої зусилля на розподілі посад.

          У нее на это есть "мандат избирателей", которых достали назначенцы преза и НУ.

          > У команди Президента слабша електоральна позиція, але вона концентрує свої зусилля на програмі дій майбутнього уряду.

          Вот именно. Так что плянов хватит. Успевай "обтачивать" и отбрасывать ненужное, и нереальное.

          Кстати о птичках: вся без исключения деятельность команды преза в 2005-м говорит о том, что никаких планов у них "на случай победы Ющенко" не было. "Программа Ющенко" "10 кроків назустріч друзям людям", - это тоже не плян. Это "за все хорошее".

          Многое из того, что нынче записано в "плянах" больше смахивает на обещания и благие пожелания.

          > Мені виглядає більш згуртованою друга

          Вы, наверное, новости не смотрите и не читаете.

          > Взагалі, переговори про створення коаліції скоро не закінчаться!

          Кто знает ;)

          > Особисто вважаю, що пані Юлія трохи поспішила з підписанням меморандуму та з оголошенням себе майбутнім прем'єром.

          Она себя еще премьером не оглашала.

          > Тепер їй прийдеться розміняти посаду на програму, тобто, прийдеться підписати програму НСНУ взамін за підписання меморандуму.

          Не факт.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.08 | Социст

            Декларація

            Я особисто новин не читаю і не дивлюсь. Слідкую за подіями час від часу. Але внаслідок свого чисто спекулятивного підходу я дійшов до висновку, що пані Юлія, хоч і має деяку перевагу, поступово її розтринькує, бо не готується до виконання обов'язків прем'єра. А основним завданням прем'єра є запропонувати парламенту ефективну програму свого уряду. Без такої програми, навіть якщо їй вдасться стати прем'єром, вже через рік, а то й через пів-року вона перестане бути прем'єром внаслідок провалу свого уряду.

            Що ж стосується особисто мене, то я політичних планів не маю і не розробляю. Якщо Вас цікавлять мої політичні погляди, то можете з ними ознайомитись та їх розкритикувати ось тут: http://socyst.livejournal.com . Мені буде цікаво ознайомитись з Вашими контраргументами, якщо Ви їх знайдете...
    • 2006.04.08 | otar

      Кгм...

      Дуже цікаво. Якщо пам'ятаєте, під час других теледебатів (перед 3 туром) Віктор Федорович Янукович - Представник 44 Відсотків Населення України - пропонував Вікторові Андрійовичу Ющенку, Представнику 51 Відсотка Населення України, після виборів об'єднатись заради об'єднання країни. Мовляв, досить уже розколу, працюймо разом.

      На вашу думку, Ющенко помилився тоді, відповівши, що не збирається єднатись із фальсифікаторами виборів і кучмістами?

      Особисто мені не потрібне об'єднання з шахтарем, якого у складі кількатисячного колективу шахти привезли до виборчої дільниці, сказали номер, за який треба голосувати, а потім нагородили склянкою горілки. І з тими, хто їздив Україною з пачками фальшивих відкріпних, голосуючи за Віктора Федоровича по 20-30 разів, мені не хочеться єднатись. А вам?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.08 | Людмила Коваль

        Re: Кгм...

        Дорогий Отаре, звичайно я усе пам"ятаю.
        Я пам"ятаю і "каруселі", і міграцію відкріпників, і омоновців по закутках, і бійки на дільницях, і підтосовки "підрахуя"...
        Пам"ятаючи все це мене, чесно кажучи, дивує Ваше запитання про моє ставлення до запропонованого януковичем об"єднання після програшу блакитних.
        Ті вибори і ці вибори - єто две большие разници. :-)
        Україна 2004 і Україна 2006 - це теж две большие разници. :-)
        Чому українцям так швидко набридла свобода - не розумію. Ми ще не навчилися жити в ній, а вже не хочемо. Може тому, що залишаємось заручниками старих стеріотипів? За швидкоплинністю подій не встигаємо навіть думкою? Зациклились самі, чи нас старанно зациклюють на неминучості юліного прем"єрства.
        Ви ж, Отаре, розумна людина. Невже Вам було мало одного негативного прикладу Юліного прем"єрства?
        Особисто мені вистачило одного прикладу, а саме того як ця цьоця проігнорувавши десяток законів, миттєво перекроїла державний бюджет 2005 під люмпин, щоб зрозуміти, що її неможна допускати до влади. :-(
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.08 | otar

          Давайте не переводити стрілки на економіку

          Я прекрасно розумію, що найлегше звести будь-яку політичну дискусію до економіки. Коли починаються розмови про податкові пільги, субвенції, субсидії і реприватизації, лібералізм і т.п., то дуже легко оформити за їх допомогою думку "така-то кандидатура є кращою за іншу".

          Але не забувайте: Віктор Федорович Янукович забезпечив Україні чудовий рівень економічного зростання, 12% ВВП! Микола Янович Азаров тоді казав: "въ странахъ, где экономический ростъ 12%ъ ВВПЪ, революций не бываетъ!" Якби людям ішлося про економіку, вони неодмінно проголосували б за список, у якому є якомога більше талановитих менеджерів і олігархів, які зуміли організувати свої підприємства таким чином, що вони дають прибуток :)

          Мені особисто про економіку йдеться найменше, бо я не вірю в те, що будь-який уряд (Тимошенко, Януковича, Єханурова, Яценюка, кого завгодно) зможе зробити якийсь серйозний зсув. Життя повільно йде на краще, економіка поступово зростає - і слава Богу. Нам потрібно будувати громадянське суспільство, відучувати людей від совкізму і бидлізму, тобто - від усього того, що втілює ПР та її діалог із власними виборцями.

          Саме це, а не укладення протоколів про наміри з ЄС, я вважаю "рухом до Європи". Коли люди перестануть голосувати дупою і почнуть голосувати головою, тоді вони справді будуть готові до "Європи". Партія Регіонів - це партія совків. Совків стало менше, ніж позаторік, на 10%. Якщо зараз пустити совків у владу, вони відвоюють їх назад. Ви цього хочете? Ціною кількох відсотків "економічного зростання"?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.08 | Людмила Коваль

            Ось і виявилась розбіжність.

            Ваша думка: політика первинна, економіка вторинна. Жоден уряд не здатен суттєво покращити життя. Життя повільно покращується (саме?)Треба розбудовувати громадянське суспільство, щоб люди перестали голосувати дупами. Партія Регіонів - це партія совків. Прихід Регіонів до влади - повернення совкізму.

            Моя думка: економіка первинна а політика вторинна. Людина, яка сидить на поламаному стільці має поламану психологію.
            Життя не покращується саме собою. Воно змінюється спільними зусиллями суспільства. Азаровських ростів ВВП не було, як не було і янучарських. Про це не раз говорилося на форумі.
            Партія Регіонів - партія правого совка. Партія "Батьківщина" - партія лівого совка.
            Янукович прем"єр, як і Тимошенко прем"єр - це відродження авторитаризму.

            От звідци і різне бачення перспетиви.

            Ваше - кров з носа помаранчева коаліція (якщо не помиляюсь).

            Хочу зауважити, що ми її вже ніби мали у складі радикально лівих БЮТівців, помірковано лівих соціалістів і правоцентристських НУтівців.
            Між їх ідеологіями стільки ж спільного, скільки спільного між земноводними і приматами. За персонофікованими чварами цих "союзників" ми не встигли роздивитися принципової різниці між тими, хто об"єднався для повалення кучмівського режиму. Але сьогодні, завдяки структуризації партійної системи, їх ідеологічні розбіжності вимальовуються досить чітко.
            При нинішньому розкладі політичних сил у них немає іншого виходу, як домовлятися, шукаючи точки дотику, а не висувати ультиматуми.

            Відтак моє бачення перспективи - переможці виборчих перегонів мають сісти за стіл переговорів, спільно сформувати стратегію розвитку України на наступні 5 років. Хто не погодиться з нею - в опозицію. Хто погодиться - входить в коаліцію, формує уряд на засадах професіоналізму, а не власних амбіцій. Кожен тягне свій шмат роботи під пильним оком громадського нагляду.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.04.09 | Григорич

              Re: Ой, не завжди

              >Людина, яка сидить на поламаному стільці має поламану психологію.
              Невже Янукович сидить на поганому стільці ? А якщо пан Ахметов сидить на кришталевому, а Медведчук, теє на витворі мистецьтва?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.04.09 | fahid

                Учитесь различать необходимое и достаточное условия(-)

            • 2006.04.10 | otar

              Економіка

              Тобто, ви вважаєте, що мільйони людей, які голосували:

              - проти реінтеграції з Росією;
              - проти руского язика;
              - проти повернення у владу тих людей, які познущались із українського народу на виборах 2004 року;

              можна купити покращенням їхнього матеріального добробуту.

              Тоді конкретизуємо: скільки, на вашу думку, коштує прихильність виборця "Нашої України" до Януковича, Клюєва і Ахметова? +100 доларів до зарплати? +200? +300?

              З якою швидкістю треба підвищувати прибутки українця, аби він полюбив Путіна, "Єдіную россію", дав добро на остаточне витіснення української мови в сільську резервацію?

              Якщо економіка - головне, то чому, на вашу думку, шахтарі Перевальська, де з'їли вже всіх собак і навіть пацюків, і де зубожіння під час урядування Януковича лише поглиблювалось, голосують за Партію Регіонів, а мешканці понад половини областей України, що почали бідніти за прем'єрства Тимошенко, голосують за БЮТ?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.04.10 | толя дейнека

                Re: +100 - це було б казково

                otar пише:
                > Тоді конкретизуємо: скільки, на вашу думку, коштує прихильність виборця "Нашої України" до Януковича, Клюєва і Ахметова? +100 доларів до зарплати? +200? +300?

                +100 - це було б казково.
                80% виборців погодилися б, геть не вагаючись.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.04.10 | otar

                  Ви повторюєте помилку кучмістів-2004

                  Вони теж недооцінювали український народ :)
        • 2006.04.10 | ziggy_freud

          Ви критикуєте Тимошенко, чи повторюєте її риторику

          Людмила Коваль пише:
          > Ви ж, Отаре, розумна людина. Невже Вам було мало одного негативного прикладу Юліного прем"єрства?
          > Особисто мені вистачило одного прикладу, а саме того як ця цьоця проігнорувавши десяток законів, миттєво перекроїла державний бюджет 2005 під люмпин, щоб зрозуміти, що її неможна допускати до влади. :-(

          Коли Тимошенко пропонувала обирати прем*єра з двох осіб, ОН ілі Я, це був гарний тактичний хід для виборів, зрозумілий на побутовому рівні. Насправді прем*єром може бути хтось третій, четвертий, п*ятий.

          Не пускати до влади Регіони і/або БЮТ - це повне ігнорування реальності. Вони _вже_ у владі, бо зайняли 2 перших місця на виборах.

          Але
          - Україна надто велика і неоднорідна, щоб нею ефективно керувала одна людина
          - Янукович теж робив багато дурниць, за його прем*єрства з бюджету теж крали
      • 2006.04.10 | ziggy_freud

        переважно погоджуюсь (+)

        otar пише:
        > Особисто мені не потрібне об'єднання з шахтарем, якого у складі кількатисячного колективу шахти привезли до виборчої дільниці, сказали номер, за який треба голосувати, а потім нагородили склянкою горілки. І з тими, хто їздив Україною з пачками фальшивих відкріпних, голосуючи за Віктора Федоровича по 20-30 разів, мені не хочеться єднатись. А вам?

        Нас єднає той простий факт, що ми живемо в одній країні. Але єднатись за поняттями шахтовласників та їх шісток я відмовляюсь. Тому що послідовний ;-)

        Шахтовласники створили свою партію, і кожна партія, яка входить з ними в коаліцію, буде прірівнюватись мною до партії інтересів шахтовласників. Ставитись до неї буду відповідно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.10 | otar

          і все ж

          > Нас єднає той простий факт, що ми живемо в одній країні.

          Звісно, але чомусь досі триває, - і має успіх, - експлуатація об'єднавчої риторики. Мовляв, вибори розкололи суспільство, і тепер треба його "зшити".

          Я собі так думаю: порозуміння - це завжди компроміс. Компроміс - це завжди відмова від певних своїх вимог і поглядів.

          Можна, дуже примітивізуючи, скласти перелік моїх вимог до влади:

          - європейський/західний зовнішньополітичний курс (не конче термінова, але інтеграція в ЄС і НАТО);
          - українська мова, реукраїнізація;
          - розбудова громадянського суспільства з подальшим посиленням контролю за владою.

          і їхніх:
          - економічна і (згодом) політична реінтеграція з Росією;
          - російська мова, збереження русифікації;
          - консервація наявної соціально-політичної ситуації, щонайменше, в половині України (що унеможливлює розбудову громадянського суспільства).

          Якщо мене запитають, від чого з моїх вимог я готовий відмовитись, я скажу: від жодної. ЄС і НАТО можна трохи відкласти, але туди ми й так не поспішаємо.

          На яку з їхніх вимог я готовий погодитись? На жодну.

          То який компроміс може бути між нами?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.04.10 | ziggy_freud

            кожне суспільство є розділеним на соціальні групи

            otar пише:
            > Я собі так думаю: порозуміння - це завжди компроміс. Компроміс - це завжди відмова від певних своїх вимог і поглядів.

            От регіонали і зробили вигляд, що йдуть на компроміс. Відмовились від сепаратизму, який їм насправді був потрібен як початкова позиція для торгу. Хто вірив в реальність ПІСУАРУ? Відмовились від бандитизму підчас виборів. Хоча відмова від бандитизму є параметром за замовчуванням.

            А від "помаранчевих" "баклажанові" натомість домоглись реального послаблення позицій.

            > - європейський/західний зовнішньополітичний курс (не конче термінова, але інтеграція в ЄС і НАТО);
            > - українська мова, реукраїнізація;
            > - розбудова громадянського суспільства з подальшим посиленням контролю за владою.

            У мене трохи інші приорітети. 321 замість 123. І замість мови поставив би українську культуру в ширшому сенсі.

            > і їхніх:
            > - економічна і (згодом) політична реінтеграція з Росією;

            Совковий популізм. Вони на це добровільно не підуть. Як і Кучма свого часу. Їх будуть змушувати кремлівські партнери, а вони пручатимуться.

            > - російська мова, збереження русифікації;

            збереження культурної маргінальності. Субкультури маргіналів не є російською культурою. Це такий собі піджин-рашен, який без ретельної культивації зійде на пси ;-)

            > - консервація наявної соціально-політичної ситуації, щонайменше, в половині України (що унеможливлює розбудову громадянського суспільства).

            100%

            > То який компроміс може бути між нами?

            Орден Ярослава Мудрого тому, хто знайде адекватну відповідь. З наступним номінуванням на Нобелівську премію миру.
    • 2006.04.08 | толя дейнека

      Re: тут така біда

      в мене таке враження (думаю за потреби зможу підкріпити цитатами), що Ющ піклуєтьвся не про Україну, не про Велику коаліцію, не про ПР і її численого виборця - а лише про інтерес любих-друзів. Вся ця нерішучість, уповільненість, протиречивість від того, що з результатами виборів ніби грунта для домінувати в політиці якось не лишилося, то любі друзі і бігають вліво-право - і там страшно і там страшно. Аргументів в них практично нема, крім "воля Президента" "програма Президента" "Президент це голова" "Президент вносить прем'єра" і подібного конструктива.

      Тож загадка в тім і полягає, чим же такі привабливі любі-друзі для президента, що він їх тільки тримається і їх тільки в голові держить? Здавалося б свободи рухів в нього має вистачати, кроки можливі в різних напрямках, а він як скутий, як прикутий ланцюгом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.08 | Людмила Коваль

        Здається Вас "замкнуло" на "любих друзях." (-)

    • 2006.04.08 | пан Roller

      Ющенко уходит, со встречи.

      Людмила Коваль пише:
      > На щастя Ющенко поступово стає президентом усієї України, а не помаранчевої її частини.

      Тезис о том, что Ющенко президент Украины не вызывает сомнения.

      Тезис о том, что Ющенко президент всех украинцев, а не только любых друзей, тезис Плюща, взятый на вооружение Ющенко, вскоре после президентских выборов, вызывал некоторое сомнение. Этому способствовали результаты президентских выборов, Ющенко победил во многих, но не во всех регионах, таких регионов тогда было, порядка 17-ти.
      Тезис о том, что Ющенко становится президентом всей Украины, по итогам парламентских выборов, (в которых имя Ющенко было взято на вооружение одной партийной силой, а не всеми партиями) можно перефразировать иначе.

      Ющенко перестает быть президентом Украины.

      В самом деле, даже на западе Украины Ющенко перестал быть президентом всей Украины. В общей сложности за него, его премьера, его результаты, проголосовала всего три региона. А было 17-ть, если не ошибаюсь.

      То, что Ющенко перестает быть президентом Украины факт объективный и печальный для него. Но это полностью вписывается в парадигму политреформы, в результате которой, власть в стране во многом переходит от президента к парламенту и через него к премьеру.

      То есть из этого не стоит делать трагедии. Президентская власть которой наделили Ющенко была ограничена согласно коалиционного договора, который он сам и разделил.

      Но Украине действительно нужен президент всей Украины, пусть и с урезанными полномочиями. И то, что Ющенко цепляется за власть, опасаясь что ее у него заберут, вместе с его постом, объективно победившие партийные силы, это горе Ющенко.

      В данном случае противопоставление Тимошенко - Ющенко, является объективным, и соответствует принципу разделения властей.
      Понятно, что они не смогут работать в коалиции. Много важнее другое, выработать прецедент того, что премьер Украины это не ручной премьер президента, это вполне самостоятельная политическая фигура, имеющая право на свое виденье развития страны.

      То, что Тимошенко согласна поддержать формально программу президента под названием "Десять шагов навстречу людям", снимает вопрос пятилетних планов развития страны.

      То, что она единственная не выставляла свою кандидатуру на президентских выборах говорит о ее политическом чутье.

      То, что ее рейтинг как политика будет расти, в том числе за счет рейтинга Ющенко, и Януковича, тоже не вызывает особых сомнений.

      Также как фактически де-факто она стала премьером после президентских выборов, так же она станет формальным лидером к следующим выборам.

      Не вызывает никаких сомнений, что в моральном, историческом плане, она, ее позиция выглядит стойкой и последовательной. Она не сдавала Ющенко, он сдавал ее.
      Она не меньше Ющенко, и не девочка для битья.

      Народ наделяет ее доверием, и вручает ей бразды правления, и строго спросит с нее.

      И очень хорошо, что она отдает в этом отчет.

      Не заменимых людей нет. Ни Ющенко, ни Тимошенко, ни Янукович, или Ахметов не вечны. Все может решить простой снайпер, одним указательным пальцем.

      Но, это не значит, что Украина должна не выдержать ударов судьбы.

      Здобули волю? Имейте долю.

      Brgds
    • 2006.04.08 | SpokusXalepniy

      Ну, ладно уж с логикой... но с арифметикой надо ладить.

      Людмила Коваль пише:
      > На щастя Ющенко поступово стає президентом усієї України
      На нещастя все навпаки.
      Спад його популярності краще за все демонструє саме ВИБОРИ, а не Плющ.
      Пропоную вам підрахувати кількість областей де перемогла Юля, Ющ і Янук.
      І ви побачите таки результати:
      14 регіонів - Юля;
      10 регіонів - Янук;
      3 регіона - Ющенко

      Так що, рахуючи по територіям, "президентом" всієї України скоріше є Юля.
      А якщо ще мати на увагу динамику - було-сталося...

      Ватсон, ну як можна заявляти про таке "щастя..." що "настає..." ?
      Ну, якщо не логіку, то хоч яку аріхметику треба брати на увагу!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.08 | пан Roller

        Re: На щастя . когда денег уже ни стало , сделать ничего не можн

        SpokusXalepniy пише:
        > Людмила Коваль пише:
        > > На щастя Ющенко поступово стає президентом усієї України
        > На нещастя все навпаки.
        > Спад його популярності краще за все демонструє саме ВИБОРИ, а не Плющ.
        > Пропоную вам підрахувати кількість областей де перемогла Юля, Ющ і Янук.
        > І ви побачите таки результати:
        > 14 регіонів - Юля;
        > 10 регіонів - Янук;
        > 3 регіона - Ющенко
        >
        > Так що, рахуючи по територіям, "президентом" всієї України скоріше є Юля.
        > А якщо ще мати на увагу динамику - було-сталося...
        >
        > Ватсон, ну як можна заявляти про таке "щастя..." що "настає..." ?
        > Ну, якщо не логіку, то хоч яку аріхметику треба брати на увагу!

        А если эта логика женская?
        Тогда на щастя получается.

        Кстати, по бедности (я хочу жить в богаой Украине)тоже прокол с арифметикой получается.Лостаточно сравнить удвоение поступлений в бюджет при Юле и с подчетами недостач в бюджете о которых сообщает отпускник Пинзеник.
        Кстаnи как-то тихо он вернулся из отпуска. А уходил с таким скрипом.
        И доложил почему-то после выборов, когда денег уже ни стало и сделать ничего не можна.

        Brgds
    • 2006.04.09 | Стайєр

      Re: Усе дуже просто.

      ( ... зрештою третя частина українців все ж голосувала не за тебе).

      якби з тіює "3-ю частиною" "українців" можна було поступити так, як в Латвії, то і Україна вже була б в ЄС.
  • 2006.04.08 | otar

    якщо ви звертаєтесь не лише до своїх однодумців,

    , уникайте ідеологічних штампів типу "любі друзі". А то виходить як у тому анекдоті: "сер, ви вже перестали трахати свою тещу? так чи ні?"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.08 | толя дейнека

      Re: це не штампи, а термінологія

      і нмд уж зовсім не образлива, порівняти хоча б з куЧмо, Янучари, Хам і таке інше. Якщо когось дратує така невинна термінологія, певно йому краще не відвідувати політичні форуми, берегти своє психологічне здоров'я.

      Під "любими друзями" мається на увазі бізнес-угрупування в НУ, яке зараз формує політику партії* і значною мірою президента. Ризикну бути в'їдливим, але Ющ не дуже давно перед мільйоною авдиторією обіцяв відокремити бізнес від влади.

      --------
      * політики в НСНУ, зокрема Безсмертний і Зварич, після виборів зробили кроки, які прийняті в європі після оголошення подібних результатів, але були скоро осмикнуті і навіть відсунуті від формулювання позиції партії.
  • 2006.04.08 | Ukropithecus (robustus)

    кумовство це мафіозна мораль

    а мафія своїм корінням уходить в село. Він селюк, ось і все. Те шо ми називаємо любими друзями воно лізе звідте, із сільского світогляду, де все тримється на родинних зв'язках. Кучма то вже представник несільскої цивілізації, він з ВПК.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.10 | ziggy_freud

      тобто кожен, хто хрестить дітей - махвіозі?

      Ukropithecus (robustus) пише:
      > а мафія своїм корінням уходить в село. Він селюк, ось і все. Те шо ми називаємо любими друзями воно лізе звідте, із сільского світогляду, де все тримється на родинних зв'язках. Кучма то вже представник несільскої цивілізації, він з ВПК.

      Село це село, місто - це місто. Промзона - це промзона. Саме в одній з останніх майданівських статей про це йдеться.
      http://maidan.org.ua/static/mai/1144627953.html
      Віктор Пушкар: МИ, МЄСНИЄ, або ж МИ, МІСЦЕВІ

      За вашою логікою, кожен селянин - махвіозі, а кожна людина з ВПК така гарна, що хоч до рани її прикладай.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.10 | Ukropithecus (robustus)

        по півтисячі усяких родичів, кумів, сватів шо це?

        це і є мафія в її первозданному вигляді, це клан. Якщо селянин пробивається у місто і дістає там посаду то він всіх своїх родичів туди перетягує, ніколи такого не бачили? У міських мешканців кумовство вже не відіграє тої ролі як для сільских, це вже більше формальність яка ні до чого не зобов'язує. Асоціація мафії з чистим криміналом сталася вже у другій половині 20 ст. Ви ж не скажете, шо любі друзі це бандюки чистої води. А шо таке уряд який на 80% складається з кумів, сватів і братів. Це клан.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.10 | ziggy_freud

          це радянська номенклатура

          Ukropithecus (robustus) пише:
          > це і є мафія в її первозданному вигляді, це клан. Якщо селянин пробивається у місто і дістає там посаду то він всіх своїх родичів туди перетягує, ніколи такого не бачили?

          Клан відрізняється від мафії тим, що грунтується на справжніх родинних зв*язках. І часто не переслідує кримінальних цілей. Не Ющенко це придумав, і не на ньому це закінчиться. На жаль. Він перший, про чиїх кумів так багато повідомляють ЗМІ. Ще за Совєтів номенклатурники питали: А чєй он?

          Можна подумать, що Регіони, БЮТ чи КПУ мають інші принципи побудови. Що, скажімо, Азаров інакше формував фіскальні органи, або Кирпа - керівництво Укрзалізниці.

          > У міських мешканців кумовство вже не відіграє тої ролі як для сільских, це вже більше формальність яка ні до чого не зобов'язує.

          Крім кумівства є інші способи напівзаконно вхопити все, що погано лежить на районі. А потім - все, що лежить добре. І повторити операцію в сісудньому. Включно з питомо міськими способами.
  • 2006.04.09 | Shooter

    Re: хтось може мені дурному пояснити, бо я чесно не розумію

    толя дейнека пише:
    > чому президент Ющенко обрав для себе роль президента любих друзів, замість бути президентом українців?

    Ну...крім того, в "Ваших колах" ще й подейкують, що всі вони - пархаті жиди...з інакшими, кажуть, Ющенко взагалі не знається.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.04.10 | Correct

      Штучна ідіосинкрозія

      Мені здається що проблема любих друзів роздмухана навмисне.
      Ющенкове оточення по чуть-чуть шукало собі якісь вигоди, як і оточення Тимошенко - посади, НФЗ і т.д. Ці оточення не такі страшні як бандюковичі.
      Ніхто б не помітив Порошенка, якби він не зазіхнув на те, на що зазіхала Юля - прем'єрство.
      Ющенко усунув оточення, і дарма.
      Бо йде суперечка хто головний - він чи Юля. Задача кожного - розвалити команду конкурента. Тільки Ющенко настільки простодушний, що він валить свою команду, замість Юліної.

      Тому вважаю, що термін "любі друзі" та "оточення президента" - це лупа, щоб концетрувати людське обурення для розвалу команди конкурента. Це дуже схоже на роздмухування штучної праведної ненависті до НАТО чи до українців в Росії.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.04.10 | толя дейнека

        Re: спроба відшукати любих друзів

        можлива точка зору, але давайте спробуємо відшукати їх, як завше, шукаємо по слідах їхньої діяльності.
        Зараз важливий пункт порядку денного - створення померанчевої коаліції. За таку коаліцію виступили політики в партії (Безсмертний, Зварич), виступив Рух, виступили місцеві осередки, з певною паузою висловлася політрада партії НСНУ.
        Але процес очевидно гальмується і остаточної визначеності досі нема. Стверджкється - це продукт діяльності любих-друзів, впливових і близьких до Юща. Саме вони можуть пригальмувати рішення інституцій, перелічених в попередньому параграфі.
        Політик Безсмертний привітав з перемогою Юлю в перший день. Насьогодні він отримав нову установку: як мінімум скрипіти по максимуму. Політик Безсмертний взяв під козирьок і пішов виконувати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.04.10 | Correct

          спроба відшукати любих друзів корисна лише в

          пізнавальних цілях.

          А призупинив коаліцію IMHO особисто Ющенко.
          І правильно зробив.
          Яка коаліція без торгівлі?
          Кажуть в Німеччині коаліція доторгувалась до детального шлюбного контракту на 128-ми сторінках. Нічиї інтереси не були проігноровані.
          І в нас так треба.

          Наприклад, Юля намагалась приголомшити дистрибюторською швидкістю, але не вийшло і Ющенко вже зараз має від неї обіцянку підписати документ про неучасть Тимошенко в президентській компанії 2009-го року.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".